VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojMortherplant+održavanje i kloniranje
LEGACY

Mortherplant+održavanje i kloniranje

26 odgovora2,345 pregleda
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

apr 2010.

#1
Pozdrav svim vutraaima. evo imao bih par pitanja za ljude sa iskustvom u kloniranju i odr~avanju mama tj. Motherplant-a. Za pocetak da kazem da sam vec odradio 3 growa i to sa domacim sjemenom i ispalo je vise nego zadovoljavajue. Od operme inace imam komplet HPS Philips 400W SON-T Agro bez CT (trebao bi uskoro stic) a za vegetaciju 5 komada 18W 865 neonki i jedna cfl 27W isto 865 Sada krecem sa boljim strainovima i nabavio sam mix od GHS-a mix Hawaiian snow, Great white shark, Lemon skunk, Arjan's Strawberry haze, Church, i od svake imam po jednu s tim da bi prvi grow startao sa Arjan's Strawberry haze. Ono sto me zanima je koja kombinacija bi bolje funkcijonirala po pitanju sljedeceg... 1. Motherplant: Koja opcija bi bila bolja s obzirom da se krece s jednim sjemenom (fem) a. Growanje Motherplant-a iz sjemena, duga vegetacija+topiranje, nakon toga uzet 6 klonova i s njima startat grow a mamu drzat u vegetaciji sto kracu. b. Growat Biljku iz sjemena. prebacit vegetaciju nakon sta biljka predje 2 internode ispod HPS-a(posto je agro lampa koja ima plavi spektar u sebi) tako da se ljepo razgrana i onda od nje uzet klona za Motherplant(mozda cak i od vrha). Dok bi klon root-ao i kasnije nastavio vegetaciju, ovu biljku bi nastavio growat ali bi je prebacio u sto vecu saksiju tako da napravim kombinaciju da samo jednu biljku imam pod HPS-om. Tako da na kraju imam samo jednog monstruma:icon_lol: 2. Odr~avanje motherplanta Zanima me kako je od~avavate. Kolika saksija, koliko svjetla je dovoljno za jedan mali motherplant koji bi mi dovljno bio da mi baca jedno 6-8 klonova u 4mj i tako od~avat ciklus da ne idem svaki put iz sjemena. Gledao bi taj motherplant dr~at ato manji, gledao sam mozda ak uzet envirolite 125 za mamu al neznam dal se to isplati s obzirom da ~elim manju biljku, mozda bi bila i dovoljna 2 x cfl 27W za tu jednu mamu. Prvi put idem u kombinaciju sa mamom i klonovima, pa ako tko ima koji koristan prijedlog neka samo napise. Nisam uspio nigdje nac konkretno o ovoj temi na forumu. Poz svima Peace:leafblunt:
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

apr 2010.

#2
Pozdrav svim vutraaima. evo imao bih par pitanja za ljude sa iskustvom u kloniranju i odr~avanju mama tj. Motherplant-a. Za pocetak da kazem da sam vec odradio 3 growa i to sa domacim sjemenom i ispalo je vise nego zadovoljavajue. Od operme inace imam komplet HPS Philips 400W SON-T Agro bez CT (trebao bi uskoro stic) a za vegetaciju 5 komada 18W 865 neonki i jedna cfl 27W isto 865 Sada krecem sa boljim strainovima i nabavio sam mix od GHS-a mix Hawaiian snow, Great white shark, Lemon skunk, Arjan's Strawberry haze, Church, i od svake imam po jednu s tim da bi prvi grow startao sa Arjan's Strawberry haze. Ono sto me zanima je koja kombinacija bi bolje funkcijonirala po pitanju sljedeceg... 1. Motherplant: Koja opcija bi bila bolja s obzirom da se krece s jednim sjemenom (fem) a. Growanje Motherplant-a iz sjemena, duga vegetacija+topiranje, nakon toga uzet 6 klonova i s njima startat grow a mamu drzat u vegetaciji sto kracu. b. Growat Biljku iz sjemena. prebacit vegetaciju nakon sta biljka predje 2 internode ispod HPS-a(posto je agro lampa koja ima plavi spektar u sebi) tako da se ljepo razgrana i onda od nje uzet klona za Motherplant(mozda cak i od vrha). Dok bi klon root-ao i kasnije nastavio vegetaciju, ovu biljku bi nastavio growat ali bi je prebacio u sto vecu saksiju tako da napravim kombinaciju da samo jednu biljku imam pod HPS-om. Tako da na kraju imam samo jednog monstruma:icon_lol: 2. Odr~avanje motherplanta Zanima me kako je od~avavate. Kolika saksija, koliko svjetla je dovoljno za jedan mali motherplant koji bi mi dovljno bio da mi baca jedno 6-8 klonova u 4mj i tako od~avat ciklus da ne idem svaki put iz sjemena. Gledao bi taj motherplant dr~at ato manji, gledao sam mozda ak uzet envirolite 125 za mamu al neznam dal se to isplati s obzirom da ~elim manju biljku, mozda bi bila i dovoljna 2 x cfl 27W za tu jednu mamu. Prvi put idem u kombinaciju sa mamom i klonovima, pa ako tko ima koji koristan prijedlog neka samo napise. Nisam uspio nigdje nac konkretno o ovoj temi na forumu. Poz svima Peace:leafblunt:

apr 2010.

#3
Dobar dan prijatelju! `ta se klonova ti e mo~ea pogledat u mom dnevniku kako ja to radim.A ata se mama ti e nisu one neznam kolko zahtjevne.Znaj jednu stvar,ata ih viae re~ea ona daje viae.Tamo di odre~ea klon za 15ak dana imaa dva. Nije teako,samo napred. Ljep pozdrav!

apr 2010.

#4
Dobar dan prijatelju! `ta se klonova ti e mo~ea pogledat u mom dnevniku kako ja to radim.A ata se mama ti e nisu one neznam kolko zahtjevne.Znaj jednu stvar,ata ih viae re~ea ona daje viae.Tamo di odre~ea klon za 15ak dana imaa dva. Nije teako,samo napred. Ljep pozdrav!
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

apr 2010.

#5
Thanx. Sta se tice samog procesa kloniranja to sam kuzio, vise me motherplant zanimaju.
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

apr 2010.

#6
Thanx. Sta se tice samog procesa kloniranja to sam kuzio, vise me motherplant zanimaju.

apr 2010.

#7
Ja svoje odr~avam ko i biljke u vegetaciji sa manjim intervalom zaljevanja.Pribli~no su cca50ak cm visoke ispd clfa mislim nekih 27 ili 28 w nesje am se.Znam da je pisalo na kutiji da je ta wata~a isijava 200w i nekih 6400 l. Meni su mame u istom boxu pa dvje koje su sa te strane dobju joa na dno biljke svjetla od 400MH ata mi je za vege.Al svakako mame misu jako zahtjevne,bar po mom mialjenju.

apr 2010.

#8
Ja svoje odr~avam ko i biljke u vegetaciji sa manjim intervalom zaljevanja.Pribli~no su cca50ak cm visoke ispd clfa mislim nekih 27 ili 28 w nesje am se.Znam da je pisalo na kutiji da je ta wata~a isijava 200w i nekih 6400 l. Meni su mame u istom boxu pa dvje koje su sa te strane dobju joa na dno biljke svjetla od 400MH ata mi je za vege.Al svakako mame misu jako zahtjevne,bar po mom mialjenju.
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

apr 2010.

#9
Kuzim ja sve to super. samo sta meni treba minijaturna majka cca 30-40cm koja ce dat 6 klonova u kroz nekih 2mj. s tim da se uzme u obzir da je jos sativa, zaci rastezat ce se.
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

apr 2010.

#10
Kuzim ja sve to super. samo sta meni treba minijaturna majka cca 30-40cm koja ce dat 6 klonova u kroz nekih 2mj. s tim da se uzme u obzir da je jos sativa, zaci rastezat ce se.

apr 2010.

#11
Gruvanje iz sjemena,vege kolko ti paae visina,topirat,taj vrh ti je prvi klon,odr~avaa je i kloniraa.Malo e ti bit problem jer je rok od 2mj. malo predug po mom mialjenju

apr 2010.

#12
Gruvanje iz sjemena,vege kolko ti paae visina,topirat,taj vrh ti je prvi klon,odr~avaa je i kloniraa.Malo e ti bit problem jer je rok od 2mj. malo predug po mom mialjenju
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

apr 2010.

#13
Jao tek sad vidim sta napiso u naslovu topic-a "Mortherplant":icon_lol: i "Od~avanje". Evo zamolio bi nekog moderatora ili admina neka samo ispravi naslov topica kad ulovi vremena
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

apr 2010.

#14
Jao tek sad vidim sta napiso u naslovu topic-a "Mortherplant":icon_lol: i "Od~avanje". Evo zamolio bi nekog moderatora ili admina neka samo ispravi naslov topica kad ulovi vremena

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se