VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPomoc oko growa
LEGACY

Pomoc oko growa

16 odgovora1,324 pregleda
DzesiISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#1
Lutajuci po forumu vec neko vreme definitivno ne mogu da se snadjem bez vase pomoci oko mog prvog growa,tako da moolim iskusne growere za pomoc. 1. Da li je ovaj grow box dobar i koliko biljaka realno mogu stati u njega?Hidroponikin 600w sa kokosovim supstratom i djubrivom za 46k 2. Da li mi je uz njega potrebno jos nesto,da bi kvalitet mojih biljaka bio vrhunski? 3. Ja sam grower pocetnik ,bez iskustva ,ali imam dovoljno vremena da se posvetim svojim biljkama. Trava kakvu volim je : - Odlicnog ukusa i mirisa (vocnog,slatkastog) - Vise sativa nego indica,dnevna varijanta,nesto sto opusta,otklanja stres,nervozu,napetost,a opet dize raspolozenje,daje snagu i koncentraciju,da moze kompletno da se funkcionise. Koje seme mi preporucujete? Plasim se da ne kupim nesto sto mi se ne svidi kasnije,ili stavim razlicite vrste biljaka koje se ne bi "slagale" dobro u boxu Hvala EDIT;obrisan link

jul 2013.

#2
za te pare mora biti dobar, samo po meni precenjen... ako hoces prave lepe i velike biljke turi unutra 4 feminizirane, moze i 6, mada naravno mozes nagurati do 10 komada al to moze da ispadne krkljanac jer je samo 1x1m. s druge strane tu povrsinu mozes da pokrijes i sa 400w pa bi bilo za nijansu jeftinije, al oni su vec turili 600w pa ne moz bas da biras... mislim da bi bilo pametnije da sam skockas sebi box, mozes mnooogo ustedeti, no ako ne znas a imas kinte, onda nahrani deratore iz hirop*****. i da, linkovi se ne stavljaju jer se to tretira kao reklama, a ako procitas pravilnik foruma videces tacku koja se odnosi na reklamiranje.
jurcaAMBASADOR

jul 2013.

#3
setup je prva liga. po meni nije skupo, joa trebaa ph metar ra unam da je to oko 4600 kuna ? mene je moj box sa opremom izaaao oko 4000 kuna . a oprema koju ti imaa je bolja nego kod mene.
Veni_Vidi_Vici;ISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#4
Dobar je box nema sta , ali kao sto ej power vec rekao za te pare , mozes sam sebi da napravis , naravno sa svojim idejama i procijenama , naravno i mi smo tu , da pomognemo ;) , sretno frend ! uskoro da nam otvoris svoju neki dnevnik , do tada , veeeeeliki pozdrav i uzivaj mi ;)
DzesiISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#5
Hvala svima na odgovorima. Koje 3,4 vrste semena mi preporucujete za vec navedeno gore? Interesantno mi zvuce BigBudha feminised - cheese - blue cheese - automatic - chiesel - SAS

jul 2013.

#6
pa sad, cena je 410 e, nije ni jeftino ako se uzme da se "suvi" komplet 600w moze nabaviti za ispod 80 e. mislim da neko ko zna, za pola te love moze sebi napraviti bolje od tog (i to po merama koje mu optimalno odgovaraju)

avg 2013.

#7
imam pitanja napravila sam box doma i sad posto nisam bas pretjerano bogata napravila sam ga amaterski pa bi htijela cut komentare jel dobro znaci gore iznad je hps lampa 150w iii spusteno je 8 stednih zarulja cfl uz biljke po 1100 lumena jel to dobro za cvijetanje ? pa mi je box otvoren 12 sati na dan dok cvjetaju a 12 imaju ful mrak htijela bi cut vasa misljenja vvisina boxa 2 metra i sirina 90x 90

avg 2013.

#8
cfl lampe su lose postavljene, bolje je kada "leze" horizontalno, box je lep, ali je lampa slaba za tu kvadraturu (treba ti bar 400w unutra, makar i kombinovanog svetla), sretno dalje
psychozicISTRAŽIVAČ

avg 2013.

#9
Pozdrav Imam grow u jednoj prostoriji 3x1 visina 2m box za vegetaciju se nalazi iznad biljaka koje ce biti na cvetanju. danas sam proveravao da li ce dole biti mrkli mrak jel planiram sutra da prebacim na 12|12 (trenutno je rezim 18|6 usao sam u periodu mraka i upalio sijalicu gore gde ce biti vege) primetio sam da svetlo izlazi kroz ventilacije ali vidi se samo na plafonu, kad pogledam dole na biljke nevidim ih.. Da li i to malo moze negativno da utice i kako? hvala

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se