LEGACY
Spontani rast ph vode?
28 odgovora4,565 pregleda
bobi whitewidow
ISTRAŽIVAČ99 REP33%
→ Entuzijasta
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#1
bok,
po
eo sam s growom sve je ok zasad...meutim malo me po
inje mu
iti jedna stvar
namjestim ph vode (spuatam ga obi
no s vinskim octom)...izmjerim optimalni ph recimo 6,3 i krenem u zaljevanje (bolje rei prskanje jer za neko ja
e zaljevanje kod mene nije joa vrijeme) koristim tu vodu dan dva..i recimo trei dan opet mjerim ph kad ph metar pokazuje 6,8 porst od 0,5 za samo dva dana!?... ista voda niata nisam dodavao... boca od vode uvijek zatvorena, ph metar uredno kalibriram prije svakog mjerenja ali ista spika...
mo~da netko zna da li je to normalno da tijekom stajanja voda izgubi na kiselosti odnosno da li se to dogaa spontano ili je u ne
em drugom problem...samo ne znam u
emu...?
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
maj 2009.
maj 2009.#2
Voda ti je verovarno iz vodovoda!!
Znaci nju kada meris odma nakon sipanja iz slavine ona je oko 7 ali kada odstoji dan onda je visa obicno kada izadje hlor iz nje!!
E sada kod tebe se to desava jer ti je izmetis odma i namestis da bude kako treba ali ona skoci za dan dva kada hlor izadje!!
Sta treba da radis??
Prvo ostavi da odstoji jedan dan
pa je onda izmeri pa kada vidis da je oko 10 i kada je onda spustis na 6,3 ili 6,8 koliko bi trebalo videces da nece tako varirati!!
Headonist
AMBASADOR2.227 REP21%
→ Legenda
HeadonistAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#3
to je normalna pojava. kiselost vode ovisi o tvrdoi vode i otopljenom co2, ato se sa stajanjem vode mjenja.
pH 7 je neutralan (6,3 je kiselo), pa se voda pribli~ava tom broju s vremenom.
@doktor: kako pH vode mo~e dostii pH 10 samo stojanjem?
to bi bilo lu~natije od natrijevog hidrogenkarbonata (sode bikarbone).
bobi whitewidow
ISTRAŽIVAČ99 REP33%
→ Entuzijasta
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#4
a... vidia sad su stvari mnogo jasnije, probat u to sa stajanjem dan dva pa u je ponovno kiselit...hvala doktor!
Teglica_Unka
AMBASADOR2.292 REP23%
→ Legenda
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
maj 2009.
maj 2009.#6
ako imas pH metar znas a ako nemas onda sta da ti pricam!!!
Proveri pa ne govori i ne postavljaj bespotrebna pitanja!!
badger badger
ENTUZIJASTA362 REP41%
→ Poznavalac
badger badgerENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#7
najbolje bi ti bilo kad bi skupio kianice
pa onda stim zaljevo...
ja skupio jedno 5 litara od zadnje kiae pa kontam traja
emi mjesecima :)
malo sam moro korigirat ph jel je oko 7 (spustim ga na 6.5) limunom.
i ph mi se drasti
no ne mjenja... viae od 7 nikad nije bio ni nakon tjedan dana...
pa eto ak imas kantu i pada kiaa trk stavit ju napolje
:)
dzokos
ISTRAŽIVAČ166 REP77%
→ Entuzijasta
dzokosISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#9
doktore sha kenjas sada sa tim pH odstajale vode? jel nie da voda iz pipe direkt ima veci pH a kada odstoji dan-dva da se pH spusti?!
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#10
ja mislim da je ova brojka 10 bila vise onak,slikovno i da je se ne hvatate ko majmun za banane...
osim toga odpadne vode III kategorije (za primjer),a to je voda koja se ''moze'' koristi u poljoprivredi i industriji,i njena vrijednost pH je do 9.stoga....
bobi whitewidow
ISTRAŽIVAČ99 REP33%
→ Entuzijasta
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#11
pa ovako...probao sam sa stajanjem vode dva dana i onda sam joj iaao spuatat ph, namjerno sam malo viae spusto do 6,1 i evo nakon dva dana koaitenja izmjerio ph a on 6,6 ...zna
i niata nisam dobi sa stajanjem opet se ista stvar ponavlja
ina
e vodu koristim iz vodovoda ali je prethodno prokuham pustim da se ohladi i procjedim kroz salvete zbog kamenca..btw takva voda kod mene ima ph oko 8,0...nakon dvodnevnog stajanja ph je potpuno ist odnosno oko 8,0..tako da ovo sa stajanjem vode u mom slu
aju ne aljaka, ph vode se uredno nakon dva-tri dana od kiseljenja popne za oko 0,5..jedino ato mi pada napamet u ovom slu
aju je da mjenjam vodu (odnosno ponovno kiselim) svaka dva dana...ako ima ko bolji savjet...Hvala unaprijed!
Headonist
AMBASADOR2.227 REP21%
→ Legenda
HeadonistAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#12
stoga?
rekao je da voda iz pipe stojanjem dosegne pH 10, a to je neto
na informacija pa sam ga ispravio.
ne vidim niata sporno.
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#13
ma ne kazem ja to...
ne vrijedi raspravljati o glupostima---iskreno to ni ja ne vjerujem da je moguce..ali ak kaze valjda to podkrepljuje nekim informacijama...
ja si osobno svaki grow kazem da cu otici kupiti pH metar i otopinu za snjizavanje pH vrijednosti i nikad to ne napravim..zalijevam obicnom vodom iz pipe i svaki put izraste prekrasna biljka/e koje odrade svoje u svrhu znanosti....
sta je moja bit... ako zalijevam/zalijevas/zaljevate/zalijevaju biljku i ne primjetite nikakve nedotatke u njenom razvoju onda joj ocito voda pase i zadnja stvar kojom bi se trebali zamarati je je li voda 6.2 ili 6.6...
naravno.. savrsenstvo je savrsenstvo...ali tko zeli biti savrsen :P
hempman
ISTRAŽIVAČ152 REP68%
→ Entuzijasta
hempmanISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#14
A jel postoji neki razlog sto ti cuvas tu vodu danima?
uzmi koliko ti je dovoljno,regulisi pH zali pa sledeci put ispocetka.
Sirce i limun spustaju pH trenutno.
pH down je bolja varijanta ali i sa njim pH raste vremenom,samo sporije.
bobi whitewidow
ISTRAŽIVAČ99 REP33%
→ Entuzijasta
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#15
hm...pa osim prakti
nog razloga (uateda vremena) ne postoji niti jedan drugi... zna
i ostaje mi jedino, kao ato sam ve rekao da koristim uvijek svje~e zakiseljenu vodu... trebala mi je samo informacija koju do sada nisam znao da zakiseljena voda vremenom spontano postaje lu~natija (odnosno te~i ka neutralnosti)...tnx!
maj 2009.
1 / 15
maj 2009.
maj 2009.