VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojUtjecaj mjesečeve gravitacije
LEGACY

Utjecaj mjesečeve gravitacije

34 odgovora4,334 pregleda
calex3110ISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#1
pozdrav momci i djevojke! tema je utjecaj mjeseca na naae omiljene bilj ice. u prirodi mjesec ima utjecaj na puno toga,od plime i oseke pa do mjese arenja pojedinih osoba.naai preci su koristili mjese ev sjetveni kalendar,a i ja se dr~im toga.primjerice klon e se najbolje primiti ukoliko ga se radi oko punog mjeseca,tad je najja a gravitacija ili utjecaj mjeseca na zemlju.u prirodi pored gravitacije ulogu ima i mjese eva svjetlost,tko je sadio vani zna da biljka najbr~e raste oko punog mjeseca,evo neato osnovno u prilogu i bilo bi lijepo da ako tko ima znanja o tome da napiae nekoliko rije i i savjeta. 2051.IPB

mar 2013.

#2
E drago mie da e se pri ati o ovome.. Ima nesto u tome.. :) bas cu istraziti..

mar 2013.

#3
ima o tome citati koliko hoces ;) licno se nisam pozabavio time ali spreman sam cuti iskustva ;) http://www.weedfarmer.com/cannabis/moon_guide.php http://www.cannabisculture.com/node/8932 http://www.420magazine.com/forums/cultivation-scientific-data/167178-moon-phases-power-holds-planting.html
calex3110ISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#4
ja sam sjemenje stavio na klijanje i zasadio ga u zemlju na uzlaznoj putanji mjeseca,negdje oko zadnje etvrti prije punog mjeseca,pun mjesec je bio 24.02. biljke aibale su van iz zemlje kao da ih netko vu e,pored toga od 25 sjemenki ni jednoj se nije desilo da nije proklijala i nakon toga izrasla,od tog broja su 6kom. kupovno fem.sjeme,a ostalo je skupljano dosta vremena i o ekivao sam eventualno da e izrasti 50% napominjem da se radi o indooru,dakle utjecaj ima samo mjese eva gravitacija.kad se radi outdoor ulogu ima i lunarna svjetlost.

mar 2013.

#5
idealna varijanta je, zasaditi seme na "mladom" kad krene ka punom....a berbu praviti na pun mesec...takva su li na iskustva... Ja se upravo spremam, semenke stavljam 13-14-tog.... evo i linka :read:
calex3110ISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#6
tako je,najbitnije je da se sijanje obavi u uzlaznoj mjese evoj putanji,dakle u vrijeme od novog mjeseca prema punom mjesecu.trebalo bi izbjegavati saenje u silaznoj putanji mjeseca,tad je mjese eva gravitacija sve manja i manja.za vanjski usjev od koristi je i lunarna svjetlost.po mome iskustvu,sadnja u skladu s mjese evim mjenama doprinosi 30-ak % pogledao sam sve linkove koje ste prilo~ili i mr.powerseed,ostao sam fasciniran saznanjem da joa netko zna i voli uklju iti astrologiju u uzgoj svima mile nam biljke! mr.cosanostradamus,super da si pronaaao mjese ev kalendar za cijelu godinu,tako da ljudi koje zanima takva vrsta uzgoja mogu lako pristupiti podacima o polo~aju mjeseca.ja osobno koristim program quickphase,za polo~aj mjeseca ali se taj program napla uje.bilo bi dobro malo istaknuti link s tim besplatnim kalendarom da bude uo ljiviji.ja sam uvjeren da e se nai dosta ljudi koji e to htjeti isprobati.
iprezimeAMBASADOR

mar 2013.

#7
lunarni kalendar imas za skinuti na stranici daninoc.com.(nesto ali se nesjecam sta), pod rubrikom astrologija do 2019, ako se razumijes u astrologiju okusaj se u forexu upravo ucim malo astrologiju da bih mogao razumijeti sta lik prica
maverickAMBASADOR

mar 2013.

#8
Astrologija je pseudoznanost, astronomija je znanost.
StipeZMAJ

okt 2014.

#10
Evo ima vec tu o tome. Malo detaljnije https://vutra.org/topic/12372-kalendar-sjetve/

okt 2014.

#11
U cvijet apsolutno ;)
Vu ing.POZNAVALAC

nov 2014.

#12
Ne znam za sadnju ali provereno znam da ako pusis napolju dok je pun mesec moze da ti se desi da se pola sata zablenes u isti :P
RolipopLEGENDA

feb 2015.

#13
http://www.bunkahle.com/astrolog/mocal.cgi
PustinjakENTUZIJASTA

maj 2015.

#14
ako pokupia rosu s cvijeta konoplje za vrijeme punog mjeseca voda,rosa e imati svojstva biljke THC-a. Samo ne znam koliko je isplativo hodati po noi i lizati biljoze,piti rosu. Mo~da ako si neki opi eni vilenjak. Mjesec definitivno utje e na rast i ~ivot biljaka
mar1oPOZNAVALAC

maj 2015.

#15
....i onda se pretvoria u vukodlaka.Thc se ne otapa u vodi.

maj 2015.

#16
otapa se ali vrlo malo 2,8g/l pri temperaturi od 23°C
mar1oPOZNAVALAC

maj 2015.

#17
Onda mo~ea lizat kada ima rose ili kad padne kiaa :)
PustinjakENTUZIJASTA

maj 2015.

#18
ma jaata, ali rije je o hado efektu, tako barem ka~u. Informacija kemikalije se prenese na vodu i ona djeluje kao da je kemikalija prisutna u vodi premda je nema,tako da nije bitno da li je topiv ili ne,nekad se to znalo i primjenjivalo,a sad se ponovno otkriva, za to su potrebni odreeni uvjeti kao u ovome slu aju puni mjesec itd. nije dovoljno kantom zaliti biljozu i lizati je.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se