VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojKloniranje uz pomoc vrbinog hormona rasta
LEGACY

Kloniranje uz pomoc vrbinog hormona rasta

44 odgovora20,936 pregleda
elephant0rAMBASADOR

maj 2008.

#1
Pa Ksenija kaze: Savjet Uvjerena sam da poznajete drvo vrbu. Za one koji ne znaju. Ako otkinete granu vrbe i piknete je u zemlju ona e rasti. A znate li zaato ? Puna je hormona rasta. Sada ista logika. Imate reznicu koju ~elite zasaditi stavite je u vodu da pusti korijenje. U tu istu vodu stavite narezanu gran icu vrbe da pusti svoj hormon i vaaa reznica e biti ubrzo spremna za sadnju. To sam slu ajno otkrila kada sam si slagala buket za vazu pa mi je trebalo zelenja u cvijeu i stavila sam malo vrbe i aimaira.`imair je dobio korijen i evo ga raste mi pod prozorom http://ksenija.bloger.hr/post/puzava-sadarka/221062.aspx

maj 2008.

#2
braka i kad ubodea klon u zemlju ili rockw. isto uspije i bez vrbe samo vla~nosti i da ne ostane puno lisne mase ima fora i sa aspirinom mislim da je i ovo nee na forumu bilo
doomerLEGENDA

maj 2008.

#3
dobra tema za nekog kome nisu dostupni naj obicnji hormoni za korjenjenje, bilo je dosta upita o gdje nabavit, al doznalo se da ih ima na svakom koraku cak i na placu.. meni je za sada clonex 100 % efikasnost necemo o brojkama kolko clones sam skinuo ali 0 mrtvih > : P
elephant0rAMBASADOR

maj 2008.

#4
Pa da.. Evo ja sam jedan od onih koji zele sve sto prirodnije i na sto organskiji nacin. Sad sam u potrazi za nekom vrbom koju cu skalpirat, napravit vrbinu vodu, i onda time zalijevati 2-3 klona koja cu uzeti na moby dicku. Citao sam o ovome malo vise na icmagu i ljudi kazu da ti hormoni ubrzavaju rast svih biljaka strahovito. Inace balkane neznam jesi znao, al fora sa aspirinom jest ova ista fora.. zato jer aspirin je sinteticki spoj koji su napravili prema nacrtu na prirodni spoj dobiven upravo iz vrbe!!
pecko88ENTUZIJASTA

maj 2008.

#5
A moze li se koristit aspirin ili vrbin extract kao podtik za rast na biljku koja je u vegetativnu fazu ??
elephant0rAMBASADOR

maj 2008.

#6
Da.. ali jako oprezno sa aspirinom.. koristi se 1 : 20 000 u omjeru sa vodom, ako ga stavis vise, naskodit ces biljci. Znaci: 1g aspirin ide na 20l vode ili 500mg aspirin na 10l vode ili 250mg na 5l vode Ja osobno nisam nikada koristio, ali takodjer sam na vise mjesta procitao kako aspirin izaziva pojavu hermafrodita i puno ljudi ga koristi u te svrhe, zato se ja nebi igrao sa vrbinim hormonima i aspirinima za nista osim pocetne faze kloniranja.

maj 2008.

#7
znao slone nemojte sa aspirinom iskreno ni vrba vam ne treba mamica priroda je to sredila fino
pecko88ENTUZIJASTA

maj 2008.

#8
Hvala na odgovorima.. Ja sam bio gotov da zalijem moje biljke sa vrbinim extractom.. Za aspirina nisam bio siguran, pa sam zato i pitao. Tako da kada pocnem indoor, koristicu vrbu samo u svrhe stvaranju klonova... Pozdrav..:ludaci_lol:

jun 2008.

#9
Izvinjavam se sto ovo pitam posto je mozda bilo negde na forumu, ali ja nisam uspeo da nadjem. Kako ide tacno ovo kloniranje pomocu aspirina? Koliko aspirina treba staviti u vodu? Jel se treba razmutiti, ili samo tabletica u vodu? Hvala.
nekoPOZNAVALAC

jun 2008.

#10
Nisi uspeo da nadjes jer nisi ni trazio. Pa par postova iznad tvog imas sve lepo napisano.

jun 2008.

#11
Pa gore je elephant0r samo opisao kako se aspirin koristi da sa njim zalivas biljku da bolje raste. Mene interesuje koja je kolicina potrebna za kloniranje. Pretpostavljam da bi ona razmera 1g na 20l vode bila suvise mala. Mislim da se za kloniranje mora koristiti jaci rastvor, da bi imalo nekog efekta. Mislim mogu ja klonirati i u obicnoj vodi, ali 20 dana. Ispravite me ako gresim.

jun 2009.

#12
halo uuuuuu...1,2,...1,2,3 uh radi to il ne ?...dobro vidim da radi prokleta igrajuca stanica br.3,nego da skratim.Prvo pozdrav i same pohvale bla,bla,bla no inace pitanje glasi jedan od klonova je dobio stidne dlake posto je kloniranje pocelo prije 4 dana a meni je ovo prvi pokusaj sa njima zanima me dali je to uredu ili sam mozda prekasno odvojio pelc jer na niti jednom nema toga pa sam loma neurozan inace ima ih 13 sve zajedno...b...ti paranoju ovo je moje prvo javljanje pa me malo ono... nije mi sve jedno hoce li me ujutro probuditi sef sa pendrekom il ne pa bih vas zamolio da me s nekakvim pozitivnim odgovorom sto se tog pitanja tice smirite. POZDRAV
Mr.VinjauPOZNAVALAC

jan 2013.

#13
Svako ko je ikada radio sa vrbama zna da se ukorenjuju ekstremno lako. Postoji i razlog za to,sve vrbe sadr~e prirodnu hemikaliju koja se naziva IBA (indolebutyric acid) i koja je prirodni stimulator rasta. Poenta ovoga je da vrbu mo~ete koristiti kao prirodni stimulator rasta korenovog sistema kod ukorenjivanja klonova ili zalivanja biljaka. UPUTSTVO: 1.) Naberite dosta grana bilo kog tipa vrbe. 2.) Iseckajte ih sto sitnije( ja sam seckao po 2-3cm a mo~e i krae). 3.) Ubacite iseckane delie u posudu i sipajte klju alu vodu preko njih. 4.) Ostavite u vodi 24h (ato du~e ostaje potopljeno viae IBA e biti ispuateno) 5.) Kada se ohladi, aj se moze skladiatiti u fri~ideru do 2 meseca. Vrba takoe sadr~i salicilnu kiselinu(salicylic acid) koja se kod ljudi koristi kao tretman protiv bubuljica a takoe je i veoma korisna za biljke. Ako zalivate vaae biljke sa ovim ajem od vrbe on ce spre iti nastanjivanje raznih bakterija i nametnika,oja ati imuni sistem biljke i spre iti pojavu gljivica i bui.
M a n d o rAMBASADOR

jan 2013.

#14
ima to ve na forumu negdje pro itah.... evo ovdje: https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/3449-kloniranje-uz-pomoc-vrbinog-hormona-rasta.html https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/11360-tu%9Ena-vrba-kao-aktivator-korijena-za-klonove.html e da ata nee kipua voda ubit te dorobiti vrbe?
Mr.VinjauPOZNAVALAC

jan 2013.

#15
Dosta sam itao o tome po netu poslednjih par dana i doaao do saznanja da ak i Root gel-ove i neke Root juice-ove prave od ekstrakta vrbe,doduae ne na ovaj na in ali u principu je to otprilike to. Ne verujem da mo~e da ubije te dobrobiti,mo~e eventualno da pomogne pri otpuatanju ekstrakta iz nje,posle 24h i viae voda dobije lepu zelenu boju. Eto da ne bude da samo pametujem primeniu ovaj " aj od vrbe" na svojim biljkama od sledee nedelje,imate moj dnevnik pa pratite.
El_VatoENTUZIJASTA

jan 2013.

#16
treba li korigovati ph vrbinog caja ? da li je sada pogodno vreme za pravljenje istog ?
SLO-EraLEGENDA

jan 2013.

#17
Pripravak od vrbe, se radi na prole e od mladih poganjaka!
petarpan135ENTUZIJASTA

feb 2013.

#18
ma samo se odcepi grancica sa biljke i u zemlju,kakva vrba kakvi bakraci,svi se zaludjujemo clonexima i glupostima,odcepi se grancica i zemlju ili u vodu,stavi se pod 2x18w cooldaylight 865(neonke)i da vidis cuda,prima se 100%,bar je kod mene slucaj,otporna je biljka marihuana,kome ne uspevaju neka proba ovako pa ce da se uveri i sam.

mar 2014.

#19
nek se nadje link u ovoj temi http://uradisam-sredstvozaozivljavanje.blogspot.com/
savomaliISTRAŽIVAČ

jul 2015.

#20
Ako nije zaboravljena tema ja bih imao jedno pitanje u vezi vrbove vode tj. hteo sam sa vrbovom vodom zalivam biljku, procitao sam da to moze da se radi i jos sam dodao plantelu cvet u vrbinu vodu koja je u bidonu od 5 l i video u bidonu reakciju i posle nekog vremena skupio se na dnu gust talog. Pa me interesuje da li se sme mesati plantela cvet sa vrbovom vodom. Unapred hvala
StipeZMAJ

jul 2015.

#21
Neki ljudi kloniraju samo sa blagom otopinom gnojiva. Tipa 1/4 doze. Mozes takve super blage otopine koristit sa vrbinom vodom.
chakosPOZNAVALAC

okt 2015.

#22
sve ok sa vrbom znaci hormon rasta i pored plantele koja je hrana nema sta osim da da gasa rastu biljke,samo pitanje glavno..koliko je sigurno i poznato da vrba utice na pojavu hermia
StipeZMAJ

okt 2015.

#23
Ako ne pohermi nakon rezanja i odvajanja od mame, onda nece ni vrbina voda smetat :D Sto se toga tice, nemas brige.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se