LEGACY
Kloniranje uz pomoc vrbinog hormona rasta
44 odgovora20,936 pregleda
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
maj 2008.
maj 2008.#1
Pa Ksenija kaze:
Savjet
Uvjerena sam da poznajete drvo vrbu. Za one koji ne znaju. Ako otkinete granu vrbe i piknete je u zemlju ona e rasti. A znate li zaato ? Puna je hormona rasta. Sada
ista logika. Imate reznicu koju ~elite zasaditi stavite je u vodu da pusti korijenje. U tu istu vodu stavite narezanu gran
icu vrbe da pusti svoj hormon i vaaa reznica e biti ubrzo spremna za sadnju. To sam slu
ajno otkrila kada sam si slagala buket za vazu pa mi je trebalo zelenja u cvijeu i stavila sam malo vrbe i aimaira.`imair je dobio korijen i evo ga raste mi pod prozorom
http://ksenija.bloger.hr/post/puzava-sadarka/221062.aspx
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
maj 2008.
maj 2008.#2
braka i kad ubodea klon u zemlju ili rockw. isto uspije i bez vrbe
samo vla~nosti i da ne ostane puno lisne mase
ima fora i sa aspirinom
mislim da je i ovo nee na forumu bilo
doomer
LEGENDA10.053 REP51%
→ Zmaj
doomerLEGENDA
maj 2008.
maj 2008.#3
dobra tema za nekog kome nisu dostupni naj obicnji hormoni za korjenjenje, bilo je dosta upita o gdje nabavit, al doznalo se da ih ima na svakom koraku cak i na placu..
meni je za sada clonex 100 % efikasnost necemo o brojkama kolko clones sam skinuo ali 0 mrtvih > : P
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
maj 2008.
maj 2008.#4
Pa da..
Evo ja sam jedan od onih koji zele sve sto prirodnije i na sto organskiji nacin.
Sad sam u potrazi za nekom vrbom koju cu skalpirat, napravit vrbinu vodu, i onda time zalijevati 2-3 klona koja cu uzeti na moby dicku.
Citao sam o ovome malo vise na icmagu i ljudi kazu da ti hormoni ubrzavaju rast svih biljaka strahovito.
Inace balkane neznam jesi znao, al fora sa aspirinom jest ova ista fora.. zato jer aspirin je sinteticki spoj koji su napravili prema nacrtu na prirodni spoj dobiven upravo iz vrbe!!
pecko88
ENTUZIJASTA530 REP83%
→ Poznavalac
pecko88ENTUZIJASTA
maj 2008.
maj 2008.#5
A moze li se koristit aspirin ili vrbin extract kao podtik za rast na biljku koja je u vegetativnu fazu ??
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
maj 2008.
maj 2008.#6
Da.. ali jako oprezno sa aspirinom.. koristi se 1 : 20 000 u omjeru sa vodom, ako ga stavis vise, naskodit ces biljci.
Znaci:
1g aspirin ide na 20l vode
ili
500mg aspirin na 10l vode
ili
250mg na 5l vode
Ja osobno nisam nikada koristio, ali takodjer sam na vise mjesta procitao kako aspirin izaziva pojavu hermafrodita i puno ljudi ga koristi u te svrhe, zato se ja nebi igrao sa vrbinim hormonima i aspirinima za nista osim pocetne faze kloniranja.
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
maj 2008.
maj 2008.#7
znao slone
nemojte sa aspirinom
iskreno ni vrba vam ne treba
mamica priroda je to sredila fino
pecko88
ENTUZIJASTA530 REP83%
→ Poznavalac
pecko88ENTUZIJASTA
maj 2008.
maj 2008.#8
Hvala na odgovorima..
Ja sam bio gotov da zalijem moje biljke sa vrbinim extractom..
Za aspirina nisam bio siguran, pa sam zato i pitao.
Tako da kada pocnem indoor, koristicu vrbu samo u svrhe stvaranju klonova...
Pozdrav..:ludaci_lol:
43 REP86%
→ Istraživač
jun 2008.
jun 2008.#9
Izvinjavam se sto ovo pitam posto je mozda bilo negde na forumu, ali ja nisam uspeo da nadjem. Kako ide tacno ovo kloniranje pomocu aspirina? Koliko aspirina treba staviti u vodu? Jel se treba razmutiti, ili samo tabletica u vodu? Hvala.
neko
POZNAVALAC1.293 REP77%
→ Ambasador
nekoPOZNAVALAC
jun 2008.
jun 2008.#10
Nisi uspeo da nadjes jer nisi ni trazio. Pa par postova iznad tvog imas sve lepo napisano.
43 REP86%
→ Istraživač
jun 2008.
jun 2008.#11
Pa gore je elephant0r samo opisao kako se aspirin koristi da sa njim zalivas biljku da bolje raste. Mene interesuje koja je kolicina potrebna za kloniranje. Pretpostavljam da bi ona razmera 1g na 20l vode bila suvise mala. Mislim da se za kloniranje mora koristiti jaci rastvor, da bi imalo nekog efekta. Mislim mogu ja klonirati i u obicnoj vodi, ali 20 dana. Ispravite me ako gresim.
25 REP50%
→ Istraživač
jun 2009.
jun 2009.#12
halo uuuuuu...1,2,...1,2,3 uh radi to il ne ?...dobro vidim da radi prokleta igrajuca stanica br.3,nego da skratim.Prvo pozdrav i same pohvale bla,bla,bla no inace pitanje glasi jedan od klonova je dobio stidne dlake posto je kloniranje pocelo prije 4 dana a meni je ovo prvi pokusaj sa njima zanima me dali je to uredu ili sam mozda prekasno odvojio pelc jer na niti jednom nema toga pa sam loma neurozan inace ima ih 13 sve zajedno...b...ti paranoju ovo je moje prvo javljanje pa me malo ono... nije mi sve jedno hoce li me ujutro probuditi sef sa pendrekom il ne pa bih vas zamolio da me s nekakvim pozitivnim odgovorom sto se tog pitanja tice smirite. POZDRAV
Mr.Vinjau
POZNAVALAC708 REP12%
→ Ambasador
Mr.VinjauPOZNAVALAC
jan 2013.
jan 2013.#13
Svako ko je ikada radio sa vrbama zna da se ukorenjuju ekstremno lako.
Postoji i razlog za to,sve vrbe sadr~e prirodnu hemikaliju koja se naziva IBA (indolebutyric acid) i koja je prirodni stimulator rasta.
Poenta ovoga je da vrbu mo~ete koristiti kao prirodni stimulator rasta korenovog sistema kod ukorenjivanja klonova ili zalivanja biljaka.
UPUTSTVO:
1.) Naberite dosta grana bilo kog tipa vrbe.
2.) Iseckajte ih sto sitnije( ja sam seckao po 2-3cm a mo~e i krae).
3.) Ubacite iseckane delie u posudu i sipajte klju
alu vodu preko njih.
4.) Ostavite u vodi 24h (ato du~e ostaje potopljeno viae IBA e biti ispuateno)
5.) Kada se ohladi,
aj se moze skladiatiti u fri~ideru do 2 meseca.
Vrba takoe sadr~i salicilnu kiselinu(salicylic acid) koja se kod ljudi koristi kao tretman protiv bubuljica a takoe je i veoma korisna za biljke.
Ako zalivate vaae biljke sa ovim
ajem od vrbe on ce spre
iti nastanjivanje raznih bakterija i nametnika,oja
ati imuni sistem biljke i spre
iti pojavu gljivica i bui.
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
jan 2013.
jan 2013.#14
ima to ve na forumu negdje pro
itah....
evo ovdje:
https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/3449-kloniranje-uz-pomoc-vrbinog-hormona-rasta.html
https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/11360-tu%9Ena-vrba-kao-aktivator-korijena-za-klonove.html
e da ata nee kipua voda ubit te dorobiti vrbe?
Mr.Vinjau
POZNAVALAC708 REP12%
→ Ambasador
Mr.VinjauPOZNAVALAC
jan 2013.
jan 2013.#15
Dosta sam
itao o tome po netu poslednjih par dana i doaao do saznanja da
ak i Root gel-ove i neke Root juice-ove prave od ekstrakta vrbe,doduae ne na ovaj na
in ali u principu je to otprilike to.
Ne verujem da mo~e da ubije te dobrobiti,mo~e eventualno da pomogne pri otpuatanju ekstrakta iz nje,posle 24h i viae voda dobije lepu zelenu boju.
Eto da ne bude da samo pametujem primeniu ovaj "
aj od vrbe" na svojim biljkama od sledee nedelje,imate moj dnevnik pa pratite.
El_Vato
ENTUZIJASTA278 REP20%
→ Poznavalac
El_VatoENTUZIJASTA
jan 2013.
jan 2013.#16
treba li korigovati ph vrbinog caja ? da li je sada pogodno vreme za pravljenje istog ?
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
petarpan135
ENTUZIJASTA491 REP73%
→ Poznavalac
petarpan135ENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#18
ma samo se odcepi grancica sa biljke i u zemlju,kakva vrba kakvi bakraci,svi se zaludjujemo clonexima i glupostima,odcepi se grancica i zemlju ili u vodu,stavi se pod 2x18w cooldaylight 865(neonke)i da vidis cuda,prima se 100%,bar je kod mene slucaj,otporna je biljka marihuana,kome ne uspevaju neka proba ovako pa ce da se uveri i sam.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
mar 2014.
mar 2014.#19
nek se nadje link u ovoj temi http://uradisam-sredstvozaozivljavanje.blogspot.com/
savomali
ISTRAŽIVAČ90 REP27%
→ Entuzijasta
savomaliISTRAŽIVAČ
jul 2015.
jul 2015.#20
Ako nije zaboravljena tema ja bih imao jedno pitanje u vezi vrbove vode tj. hteo sam sa vrbovom vodom zalivam biljku, procitao sam da to moze da se radi i jos sam dodao plantelu cvet u vrbinu vodu koja je u bidonu od 5 l i video u bidonu reakciju i posle nekog vremena skupio se na dnu gust talog. Pa me interesuje da li se sme mesati plantela cvet sa vrbovom vodom. Unapred hvala
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
jul 2015.
jul 2015.#21
Neki ljudi kloniraju samo sa blagom otopinom gnojiva. Tipa 1/4 doze. Mozes takve super blage otopine koristit sa vrbinom vodom.
maj 2008.
1 / 23
maj 2008.
okt 2015.