VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojfirst grow! - utisci
LEGACY

first grow! - utisci

56 odgovora4,654 pregleda
caoooENTUZIJASTA

maj 2009.

#1
dakle ovo su slike mojih prvih mezimica (2 zhenke, mistery seed) koje sutra navrshavaju trechu nedelju cvetanja. razvoj im je bio vrlo haotichan, sve je pochelo od 60W kuchne lampe privezanje na stolicu (zbog visine, jelte) sa kartonskim zidovima oblepljenim alu folijom :ludaci_lol:. e sad kako je pochelo izgleda da che se lepo zavrshiti, sada su u vrlo fino sredjenom boxu i lepo im je. biljke nisu imale nekih vecih problema sem ovih "kandza" listova shto je verovatno posledica preterane prehrane u jednom trenutku, 5-6 listova po biljci je razvilo ovaj sindrom. zanima me kako vama ovo izgleda posle 3 nedelje cvetanja? da li su na dobrom putu? :smoke18:
TarkiPOZNAVALAC

maj 2009.

#2
lepo lepo lepo super bilje pod kojom lampom drzis? jel ovo onaj kupovni box?
caoooENTUZIJASTA

maj 2009.

#3
da, kupovni 90x50x160... trenutno je u njemu HPS 400W koju nameravam da zamenim za 250W ili chak neki jak plavi CLF i da u njemu drzhim motherplant i jednog klona na kom chu eksperimentisati SCROG, LST, trimovanje... dok sam vech odvojio budzet za drugi box u kom che klonovi vegetirati i ultimativno cvetati... za taj drugi box sam u dilemi, da li recimo manji prostor sa hidroponikom ili vechi bez? ovo je bila probna varijanta, da se vidi kako shta, razrade problemi... znate vech kako to ide :icon_cool:.
Teglica_UnkaAMBASADOR

maj 2009.

#4
sve je super samo napisi malo opsirnije ph,temp,vlaga,zemlj,djubrivo.....
caoooENTUZIJASTA

maj 2009.

#5
heh, kao shto rekoh sve je to malo haotichno teklo prvih dve nedelje u chashama od jogurta na 60W kuchnoj sijalici sa chesmovachom :crash:. kasnije su prebachene u box u saksije od 11L sa Substral TeraMagma zemljom. saksije nisam napunio do kraja tako da je realna zapremina ~9,5L. Na saksijama sa unutrashnje strane je postojala neka linija i ja prepushen punio do linije :bis:. u trechoj nedelji sam se prebacio iskljuchivo na destilovanu vodu i pocheo ih tretirati svaki drugi dan sa 0,1-0,2% LeMaGro GroGreen 25-10-15 djubretom. zbog odsustva vage tj preciznog odmeravanja djubreta biljke su pretrpele malu preuhranjenost u ovom periodu i odatle po koji "kandza" list. chetvrte nedelje sam oformio pumpu za vazduh sa kamenom za akvarijum kako bi obogachivala vodu vazduhom i pocheo da koristim CO2 tablete pri svakom zalivanju. u cvetanju prehrana im je promenjena na GroGreen 10-10-40 rastvor 0,1% sa dodatim advanced nutrients super tea bloom 0,5-1,5-2 10ml/gal. danas planiram da pochnem da im dajem meshavinu GroGreen bloom (10-10-40) i starter (12-42-12) djubreta u odnosu 75:25 (i dalje rastvor 0,1%) jer mi se chini da sam bloom ima jako malo P za cvetanje, shta mislite da li je ovo dobra ideja? djubrivo za cvetanje im dajem jednom nedeljno (preporuka proizvodjacha). kolichina vode im je gradualno povechavana od 100ml do sada vech na 1L dnevno. pH je stabilan na 6.5-7 ako je verovati onim jeftinim merachima koji imaju light/moist/pH na sebi. s obzirom da je voda destilovana ovo je verovatno tachno. temp i vlaga su mi trenutno najvechi problem jer zavisim u velikom od vanjskih uslova, nemam klimu u prostoriji u kojoj su biljke pa to postaje sve vechi problem. isto tako lampa od 400w bez cool tubea je pretopla za 0.45m2 pa box tokom light perioda drzhim blago otvoren sa ventilatorom koji bije na reflektor (pored intake/outake 10/13cm ventilatora u boxu). chak i ovako temp u boxu se vrti blizu 30C. pretopla lampa takodje utiche na vlagu koja je sada 40% shto i nije tako loshe za cvetanje. za sledechu zhetvu svetlo u ovom boxu che biti slabije i hladnije a i klima che biti u prostoriji tako da che se ovi problemi reshiti. eto, mini grow report :) ako vas zanima bilo koja pojedinost, pitajte! EDIT: a da zaboravih glavnu stvar, biljkama pushtam klasichnu muziku 2 sata dnevno :D
G e r o n i m OENTUZIJASTA

maj 2009.

#6
Jako lijepo bas mi se sviaju. off: chesmovachom umro sam od smijeha
StukaISTRAŽIVAČ

jun 2009.

#7
Nemogu nikako procjenit visinu biljke. Izgledaju mi ogromne. kako dugo si ih drzau u vegetativnoj fazi ?
ZOKIAMBASADOR

jun 2009.

#8
vlaga ti je idealna za cvetanje.. jedino bi ti preporucio neki mali vent sa dna da gura vazduh gore. inace prelepo... i zdravo,, i da jos ako bi mogao te velike vrhove da prisavijes u visini tih dole tj. kolko mi se cini nekih 30m bilo bi pizdarija cak bi i lapu mogao onda malo spustiti sto bi jos doprinelo..
caoooENTUZIJASTA

jun 2009.

#9
odsustvo velikog ventilatora da im istrenira stabljiku je jedan od najvechih propusta koji sam napravio, sad im je stabljika tako krhka da sam ih podvezao bambusima i stvarno mislim da ne bi prezhivele savijanje... zentam se da probam i verovatno nechu, ova zhetva nek ide tako kako ide... a ventilatorishka dole ima... slikica :) velika je 120cm, mala 112cm... jeste, drzhane su nekih dobrih 8 nedelja u veg i malo su nepotrebno prerasle... fora je bila shto sam bio odsutan par dana i bilje sam ostavio babi da zaliva ali nisam im hteo pocheti cvetanje pre nego sam ja bio tu... sad shta je tu je... evo update slichica...
ZOKIAMBASADOR

jun 2009.

#10
prelepe su a prezivele bi savijanje cak kad bi skinuo bambus same bi se savile.. probaj ako uspes saviti i spustiti svetlo ppo savijanju dobices mnogo vise na kolicini nego ovako a za vent sam ti rekao samo zbog taga sto je vlaga na dnu mnogo veca nego gore sto je i normalon pa ako hoces bar malo to da izjednacis mozes neki opbicni od kompa da stavis da sa dna duva prema gore :)
mali.medoPOZNAVALAC

jun 2009.

#11
:icon_arrow:ova igra s ventom kroz cev je vrlo dobra i inventivna samo dali je vent malko ja i il od kompa(bio bi slab ali bar neato;) se v semu bojs ovo mnogo lepo izgleda..!!! a ao se savijanja ti e brijem da naja svrhe u ovom trenutku(rast e joa svega 5-10cm po mom apinijentu;) ..bratko tek sad kre u da se buffaju i mogu ti re da ti malko zavidim na ugodnom ljetu koje ea provest u u~ivanje plodova rada svog:bis:..!!! ...POZDRAFFF... i nezaboravi fotodokumentirat kuje za nekih cca 3tj. da se vide ti topovi ko pivske boce...sretno!!!
caoooENTUZIJASTA

jun 2009.

#12
vent je dospel 10cm crevni vent shto smatram da je sasvim ok za ovaj box, a biljke rasti vishe neche jer u ponedeljak im se navrshava 5. nedelja cvetanja a po mom arhivu biljke nisu mrdnule posle 15. dana cvetanja... vrlo verovatno jer im je lampa jako jako blizu vrhovima, i shto ZOKI kazhe jako bi bilo lepo saviti topve da se priblizhe ovim dole hedovima te da se svetlo bolje iskoristi ali... ne smem se usuditi. previshe sam blizu kraju i prvi je put (nisam ja rachunao da chu se od prvog puta ishta napushiti) a one krhke i nezhne :) od sledecheg puta ide se na SCROG sa mrezhicom... sve u fullu klima, kozha, ABS :D jedno pitanje na sve ovo, primetio sam da shto cvetanje dalje ide biljke piju manje vode i kao da bi ih trebao zalivati svaki drugi dan, da li je vama ovo logichno?

jun 2009.

#13
Prejebeno izgleda,joa za prvi put!Vidi se trud,ljubav prema njima(vrati e one to),i stvarno ga rastu,da bar mene ne zajebaje visina pa da ih iskoristim max.Ali nema veze... Logi no ili ne,samo ti zali kad je zemlja gori i malo unutra suha,mislim da nema tu pravila dan,dva,pet. Samo pohvale i sretno do kraja,trud e se i viae nego isplatiti!
mjesecarLEGENDA

jun 2009.

#14
svaka cast,i ja imam isti taj box od hidroponike,jos nisam odradio prvi grow,sad sam imao 6 muskih,to tvoje izgleda dobro ja bi bio presretan da uspijem toliko,tesko je kontr. temp.u ovom boxu,al ocekujem cool tube nadam se da ce on rijesit problem pa cu zapocet dnevnik.svaka cast.
Teglica_UnkaAMBASADOR

jun 2009.

#15
po bakinom receptu...;)
Che*LEGENDA

jun 2009.

#16
uf ... uf... uf... predivno.... samo kad bih jos izbacio ''ch'' mjesto normalnih slova :) ubijas me,citam ko u osnovno skoli i dumam si sta je koje slovo :D
caoooENTUZIJASTA

jun 2009.

#17
kad mi to kazhe neko ko sebe naziva Che :D hahahaha thumb up! elem panika u raju!!! ovo je poslednja slika jednog od nizhih hedova i situacija je svuda ista, lishche kreche da menja boju, za 2 dana je stiglo do svetlije zelenkaste koja josh uvek ne izgleda obolelo i kao da je na ovoj nijansi stalo... postepeno zhuchenje listova na glavnoj stabljici se deshavalo vremenom odozdo na gore shto je normalno ali ovo se sad manifestuje svuda i na obe biljke, tj na onoj koja je uvek izgledala zrelije se izdeshavalo malo brzhe... nznm shta da mislim, vech mi je u glavi prehrana (premalo/previshe) i flushovanje te ajde dajte neku smernicu shta da proveravam...
caoooENTUZIJASTA

jun 2009.

#18
e pa evo navrshila se 7. nedelja i jedna od biljchica je harvestovana! manja biljchica (Britney) i vecha (Scarlet) su uvek bile u raskoraku, Britney je uvek bila manja ali je izgledala zrelije, zbunastije, jacha boja, etc te sam nju prvu i isekao. na dan sechenja hedovi su bili 60% crvenkasti i 10% pistila je bilo onako kao spaljeno tj prezrelo, ostalo je bilo belo. kako je ovo ujedno prva zhetva koju sechem odluchio sam da Scarlet ostavim nedelju ili chak dve duzhe i da je pustim da, po mom vidjenju, prezri pa da posle uporedim utiske i steknem malo vishe iskustva kad rezati. evo i nekih slika uroda, sushare i Scarlet koja je ostala i kojoj sam lampu spustio za chitavih 30cm (@ZOKI: stvarno sam debil shto ne uradih ovo ranije, mada sa 2 biljke mislim da bi napravio veliku senku, u svakom sluchaju sledecha setva ide na scrog :). danas je recimo 24h od kad se hedovi sushe i evo upravo sam probao zamotati jedan. buzz je definitivno tu, iako se josh uvek jako teshko pushi nekakav rad postoji ali nishta posebno. chitao sam razne priche od toga da mokra trava ne mozhe da se upali valjano na temp gde se thc oslobadja do priche gde se u procesu sushenja veliki broj kanaboida pretvara u thc. shta vi imate da kazhete na to, da li je ovaj buzz koji sam dobio sada finalan ili che se tu josh shta izdeshavati?
ZonoMAMBASADOR

jun 2009.

#19
Po mom iskustvu svasta ce se tu jos desatvati.Imao sam isti slucaj kao ti,probao rano jednu biljku i jedva me takla.Posle lepog curinga udarala je je prejako.
TarkiPOZNAVALAC

jun 2009.

#20
E ovo su biljke svaka cast ja bih ti samo preporucio da vent ne usmjeravas direktno u drybox jer ce se prebrzo posusit stavi ga vise da puse sa strane uf dao bih ljevo jaje za ovakav box keep it green :maryjane:
caoooENTUZIJASTA

jun 2009.

#21
ovaj... tako se ne pravi avion... :D well ko radi taj i greshi, danas sam kupio mikroskop i skapirao da sam debelo omanuo zhetvu prve biljke. trihromi su jedva malo milky i to vratovi trihroma su takvi, hedovi trihroma chisti kao suza... svaki 100i je milky, amber nema mozhda 2-3 ako sam video. na josh uvek zhivoj biljci shto sam dublje u hedove samplovao to sam dobijao vishe milky trihroma shto znachi da tek od 8. nedelje ovu sortu vredi sechi za "head high"... verovatno 9 nedelja ili vishe za couchlock... generalno sam ischupao mali listich sa heda i stavio ga pod mikroskop na belom papiru jer je drugachije katastrofa uhvatiti focus ali kad ga namestite ovako jako prijatno sam iznenadjen kako radi mikroskop od 1000 din. ispiranje sam nekako pocheo po defaultu u 6. nedelji, jednu biljku koknuo na kraju 7., sad che kraj 8. nedelje i ova biljchica koja je ostala je vech zhuta N deficijentna i po mom predvidjanju sad je trebao biti kraj ali ochigledno nije... shta raditi? da je vratim na diskretnu ishranu bar jednom pa da je pustim da iskulira ili jednostavno da zalivam chistom vodom i chekam da trihrome odu na amber? * koristan info: mikroskop kupljen u radnji Mikroprinc www.mikroprinc.com
caoooENTUZIJASTA

jul 2009.

#22
josh 2 dana i navrshava se 9. nedelja cvetanja a na biljci koja je ostala se ne deshavaju bitne promene sem shto prirodno zhuti i odbacuje lische, hedovi ostaju uglavnom isti. pistile bele, trihrome prozirne/milky. ne razlikuju se bitno od biljke koja je posechena nakon 7. nedelje. biljka do danas izgleda sasvim zdravo, bez anomalija. kada sam harvestovao prvu biljku i shvatio shta sam uradio drugu sam tada nahranio (aprox. pre 10 dana) i ponovo pocheo tretman chistom vodom do danas. da li je losh timing ispiranja mogao da odlozhi sazrevanje biljci? ili mozhda toplota kao jedini vechi nedostatak trenutno u boxu? shta se zapravo desilo, totalno sam u mraku. ne znam da li da pushtam ovu biljku dok ne sazri (hoche li se to uopshte desiti ili samo gubim vreme) ili da pochnem novi grow sa proverenim semenom (i proper grow logom ;)... sve same pohvale za grow su padale u pochetku, ajde pomozite sad kad se izjalovilo... :(

jul 2009.

#23
Pa pohvale onda i ostaju,pa vidi se da je dano truda u biljke i da su napredovale! Mo~da se samo previae brinea,proalo je previae vremena i sigurno ne ~elia da na kraju neato pokvaria. Neznam jesi li prova malo tog svog remek djela,ali provaj pa ea znati puno bolje kako stoje stvari:icon_lol::sun2:
TarkiPOZNAVALAC

jul 2009.

#24
Ma dobro je to covjece, mislim da brines bez razloga biljka ti je zmaj i mozemo mi tu pricat bezze al najbolje ti je sto ti je greenpower reko uberi hedic posushi ga malo na brzinu kroz 2-3 dana uvali u pljugu i reci hop :D
caoooENTUZIJASTA

jul 2009.

#25
jeste u panici sam, that obvious is it? :D mesta panici ipak ima, prva biljka je jako slabo ispala druga posle 2. nedelje ne izgleda nishta drukchije i odatle panika. gajenje trave je kao sex, ako nema finisha sve ostalo je zaista nebitno. :D nema druge. sve je to lepo mikroskopi i boja pistila, rizla je ultimativni test.
4herbsPOZNAVALAC

jul 2009.

#26
E ovo je jako lijepo,svaka ast ovakove biljke volim vidjet,svaka ast i sretno,nemoj brinut kad da uberea nije to tolika stvar,to je jako sitna promjena u dozrijevanju!
caoooENTUZIJASTA

jul 2009.

#27
drugarice i drugovi, prvi grow je ispao totalno loshe, ispod svih ochekivanja u pogledu potentnosti. biljke su super izgledale sve vreme i dale su solidan prinos kolichinski (~150g dry). zahvaljujem se svima na savetima i sugestijama. sutra planiram da pochnem novi grow sa detaljnijim reportom, mnogo boljom genetikom, unapredjenom grow tehnikom, boljim djubrivima... te vas pozivam da i tu kvalitetno uchestvujete u raspravi. stay tuned! :)

jul 2009.

#28
}ao mi je jedino ata se potentnosti ti e,ali mi je drago da si ipak polo~io ispit za growera :) Kako god,sad postupak znaa,samo ti savjetujem obavezno kupi/nabavi provjerenu sortu i tvom veselju na koncu ne e biti kraja. Sretno!
#29
ma ovje e ovo ato i kako si ti to napravio je mega uspjeh...rspct viae sree u sljedeem pokuaaju i samo tako nastavi...joa jednom veliki rspct...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se