VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojSadnja ......
LEGACY

Sadnja ......

78 odgovora10,078 pregleda
doomerLEGENDA

jun 2006.

#1
Zanima me dosta toga.... Za pocetak koja je sijalica bolja : Son-T AGRO Pia 400w Son-T Greenpower 400/600w Son-T Plus pia 400w (uzmite u obzir da mi treba od sjemenke do berbe ista zarulja dakle necu koristit metalhalide ili neonnke) Zasto je prigusnica skuplja od same zarulje i kolko otprilike kosta reflektor ili bi mogo neki homemade reflektor napravit... Dali ste probali vrstu killer queen V2.0 (krizana s C99 i G13, C99 dominantan) I dali su mi dovoljne 2x hps 400w za 10-14 biljaka? To je to za sad..... 8)
BaphometENTUZIJASTA

jun 2006.

#2
-Reflektor možeš sklepat sam ako si barem malo spretan,a za taj novac koji bi inaèe dao za reflektor kupi nešto šta ti još treba,ðubriva,ventilator,ipd... -I dali su ti dovoljne dvije 400W lampe za 12-14 biljki,mislim da je dovoljna jedna 400W HPS-ka,ona ti je dovoljna za dobar m2(1.3m2). Ja sad radim ScrOG u novom box-u kojem imam 12 biljk pod jedno sijalicu,(Philips son-t 400W)i mislim da je dovoljno. Toliko od mene,sretno i lp. :wink:
doomerLEGENDA

jun 2006.

#3
Reflektor cu i sklepat sam, samo mi malo lima fali... ScrOG kazes.... Ali problem je da ce ove biljke imat 20/4 veg. faze 1mj + cvjetanje...... ici ce u vaze 7-13 L :) jel dobro 30 dana 20/4 pod 400w AGRO + cvjetanje na 2x 400w Agro ili koja je najbolja kombinacija ?? Killer queen je inace kazu sjajna za Scrog ali to drugom prilikom.... prvo 1mj Veg faze... :) mozda i 3 tjedna ko zna.... Jel neko probo Black dominu??? sto mozete reci o tom high-u ili Jack herrer, to mi je dream :__)
doomerLEGENDA

jun 2006.

#4
Jel ovo dobro : 400w hps za veg. fazu i 2x 400w hps za cvjetanje... pricamo o 10-12 biljki... u vazama od 6-9 litara. Pricam o 400w hps AGRO koje imaju jos 8% vise plavog spektra od Son-t pia tako da su sjajne od pocetka za do kraja... ali oce li netko odg. na pitanje ?? Slo era kad vec nisi moro brisat cjene, onda bar tu pomozi...
SLO-EraLEGENDA

jun 2006.

#5
800w ce biti dovoljno za desetak biljki u toliko velikim posudama.Nisam samo razumeo zasto bi stavijo prvo 400w a u cvetanju 800w.Ako imas mogucnost stavljaj to odmah pod 800w.Ja bih ti preporucijo neku laganu sortu kojka se ne grana toliko.Ja to pevam svima, da za prvi uzgoj uzmu nesto lagano kako bih stekli praksu i nebi se razocarali u prvoj rundi. Master Kush,Misty,Orange bud... Sto se tice izabora sijalica bitne razlike net ce biti jedino sto ce se vegetativna faza mozda za koji dan produziti ako uzmes son-t.Ja imam oboje ali koristim son-t i to mi je majka od zarulje. Osetna je razlika pri roku trajanja zarulja-pokazalo se, da agro svima traju mnogo krace......
doomerLEGENDA

jun 2006.

#6
SLO : 800w ce biti dovoljno za desetak biljki u toliko velikim posudama. Ja neznam... ti mi reci, kakve da posude uzmem, posto mi je prvi "Artifitial light" grow nebi htio pustit biljke da narastu skroz velike... planiro sam oko 2-3 tjedna veg faze a onda na 12/12 SLO : Nisam samo razumeo zasto bi stavijo prvo 400w a u cvetanju 800w. Jer ne zelim da mi dodje pre velik racun za struju a cito sam i tu na forumu da biljkama u veg. fazi ne treba tolko jako svjetlo kakvo im treba dok cvjetaju pa iz tog razloga, ako ti mislis da odma ukljucim 800w to cu i napravit... SLO : Ja bih ti preporucijo neku laganu sortu kojka se ne grana toliko. Vec sam narucio Killa queen (hybrid izmedju C-99 i G13) cuo sam da je odlicna za scrog ali i za obican grow... dali ti imas iskustva s nekom slicnom biljkom i dali sam dobro izabro ? SLO : Ja imam oboje ali koristim son-t i to mi je majka od zarulje. Zarulje cu kupit tek kad stignu sjemenke pa zato i pitam, razmisljo sam si jednu Son-t jednu AGRO Evo mislim da je to najbolja kombinacija.. Necu imat novaca za 3x 400w pa zato se nadam da mi nece urod propast zbog manjka svjetla....
SLO-EraLEGENDA

jun 2006.

#7
racun za struju sigurno nece biti toliki...Pa naprimer compjuter koji je vecini nama upaljen stalno je isti-veci potrosac nego 400w sistem(primer za uzporedbu) sto se tice reflektora to sam vec pisao sally. Ides kod limara i neka ti odreže lim 50cmx56cm,debelina lima je kod mene oko 0,5cm. Mozes i sam a najbolje majstor nek ti na 8cm uvija kako bih dobijo polukrug. Pored nek ti odreze parce lima 10cmx35cm,kojeg na 20cm ukrivis za 90ÿ.Duzi deo pricvrstis na gornju stranu reflektora a na kraci ces prcvrstiti grlo sijalice i starter.Pored ti treba nekoliko metara verige sa kojom ces regulisati visunu svetla i nekoliko matica i srafova. Tako ces najeftinije doci do reflektora.
doomerLEGENDA

jun 2006.

#8
Hvala era, to je to sto me zanimalo... Sad jos samo ostaje pitanje, u kolko litara vaze da sadim i kolko da drzim u Veg. fazi (jel mogu kolko zelim?) ja bi da biljke narastu oko metar pa onda 12/12 jel mogu tako ?? i znaci ti mi predlazes da ukljucim 800w od pocetka... pa cu tako i napravit :wink:
SLO-EraLEGENDA

jun 2006.

#9
black dominu jesam duvao a gojijo nisam....
SLO-EraLEGENDA

jun 2006.

#10
sto se tice posuda napomenut cu samo, da citam kako svi na pocetku stavljate u loncice od jogurta. Puno bolje ce biti ako stavite vec na pocetku posudicu od 1l do 2l.Pri tom se pokazalo, da je najbolje ako je posuda sto dublja.....
doomerLEGENDA

jun 2006.

#11
I kakva je black domina :) ?? hehe mozda to sljedece narucim, ili to ili jack herer Da ja sam planiro prvo u case od jogurta pa onda presadit u org. tegle, ti mislis da odma posadim u teglu od 2L i onda u vecu ili?? zar nije 2 Litre pre malo, sad sam se malo izgubio..
SLO-EraLEGENDA

jun 2006.

#12
prvo u posudu od 1l ili 1,5l da bi se formirao koren a onda u vece posude. ti si pomenuo high kod black domine-ne radi bas high-vec te sklopi na stolicu :D :D stoned ona ti nece porasti bas velika jer je drug drzi u vecim posudama a visina je oko 1m...... I za indice se ne grana toliko....kad si pomenuo pomanjaknje svetlosti...vecinom indice nisu toliko osetljive na pomanjkanje kao sative....
doomerLEGENDA

jun 2006.

#13
Ok, thx, za sada mi je sve jasno, ako ce biti jos pitanja tu cu ih postavit !! Btw evo specifikacije sorte koju cu sadit : Killa Queen 2006 genetics; 75%sativa/25%indica specifics; G-13 x C-99 AKA: Killer queen F5 flowering time; 8-9 weeks This is an F5 of BCGA's Killer Queen. An extreme cross between G-13 and C-99 that produces strong meds for those in need. It combines a very strong cerebral and body stone for ultimate pain relief. An easy growing plant that benefits from being topped or staked as the ladies get top heavy during late flowering stage. They double in size the first couple weeks of 12/12 and produce a very sweet smelling plant with an underlying dank spice. KQ 2006 is the result of several generations of sativa dom males used in the breeding process.I've made selections with flavor in mind as neither pheno lacked power. 75 % je Sativa, jebiga valjda nece trazit trecu 400w hps :wink: Evo i slika : http://img214.imageshack.us/img214/8889/motarebelekillaqueen9vw.jpg
doomerLEGENDA

jun 2006.

#14
Kolko sjemenka moze biti duboko u zemlji a da ne iztrune tj. da uspije izac na povrsinu, ja sam prvo stavio sjemenke u zemlju pa onda zalio.. jebiga... nadam se da mi voda nije pogurala sjemenke previse u zemlju... evo prva je danas nikla znaci treci dan.. ostale jos nisu...
BaphometENTUZIJASTA

jun 2006.

#15
Jesu one (semenke) prije stale u vodi ili si jih odmah stavio u zemlju? Ako si jih stavio samo u zemlju saèekaj još koji dan,strpi se brate. Da i to,ja jih stavim na cca 1cm dubine u šoti i onda to dobro zalijem prvi put,kasnije zalivam malo toliko da imaju vlage,jer ako jih previše poènu da ti trune. Lp. :wink:
doomerLEGENDA

jun 2006.

#16
Ma odma u zemlju, evo 2 su niknule danas !!! :lol: :lol: :lol: :lol: Ali bojim se da ce ih par istrunut jer kad sam ih zalio zracni cep u zemlji ih moze uvuc duboko unutra.... bar 10 cm... Neke su isplutale kad sam zalio za te se ne brinem jer sam ih stavio na 1 cm... al brinem se za jedno 4-5 koje nisu isplutale ahh wish me luck dans je 3 dan btw.. Dobio sam i neke promotivne 5 komada free NLX
doomerLEGENDA

mar 2015.

#17
HaHaHAHaaa ne mogu vjerovat koju temu sam naso.... moj drugi grow, prvi pod umjetnom rasvjetom ; ) kako sam samo izmaltretiro slo eru hahahaha, eeee da to su bili pocetci : ) Vidi se da sam i tad volio jacka hahaa super. bas mi je popravio raspolozenje. i vidi se da sam i tad htio probati sensi seed black dominu koju i danas zelim samo me koci ta cijena od 130 eura za 10 sjemena : ) EDIT: kako kaze slo era gore, Son T je majka od zarulje ja nisam u zivotu imo drugu zarulju i nikad nebi, Phillips all the way : )
grow_man_ENTUZIJASTA

mar 2015.

#18
Ja sam sad procitao cijelu temu i vas razgovor i onako na prvu mi bilo cudno da ti trazis savjete od nekog,klasican primjer da je i majstor nekad bio pocetnik. :)
doomerLEGENDA

mar 2015.

#19
ne smatram se majstorom... i meni se desavaju sranja kao i svima... Ali hvala : ) Kako nebi trazio savjete, i ja citam cijelo vrijeme i gledam odgovore na pitanja koja me zanimaju umjesto da pitam ovdje : ) uvijek ima nesto novo, slo era je bio jedan od rijetkih koji je bio majstor zanata u ono vrijeme i naravno da smo svi htjeli sto bolje uciti od majstora : ) sve njegove postove sam procito bar 2 puta. Tada su informacije isle na kapaljku a oprema se jako tesko nabaljvala.

mar 2015.

#20
Dobro ativo,imao sam ne tako davno upravo slian problem prilikom sadnje u svezi "zrani ep"upravo to me je koatalo desatak brend sjemenki,a kako su bile skupe nemoram previae objaanjavati,ponta je upravo to ato se to zna ponoviti a deaava se i iskusnijim groverima,stoga pripazimo na takve stvari,pozz!!
doomerLEGENDA

mar 2015.

#21
pa na greskama se uci ; ) sad znamo da prvo treba zalit a onda piknut sjemenke ; ))))
nesalaLEGENDA

mar 2015.

#22
ako ih bubam odma u velike posude moram ih malo zatrpat dublje kad naraste malo. tih 2-3cm jel to e bit korijen?

mar 2015.

#23
neeeee,bubaa ih na jednaku dubinu i u 1 litru posude i u 20 litarsku... kolika ti je duga ka klica + par milimetara zemlje povia sjemenke... u veini slu ajeva ne dublje od 1 cm :D
bakalulaLEGENDA

mar 2015.

#24
Ne moraa, pola centimetra pikni u zemlju.

mar 2015.

#25
:D br~i sam bakalula :)
bakalulaLEGENDA

mar 2015.

#26
Vra~e jedan, ajde neka ti je, sad u te vrebat :D
nesalaLEGENDA

mar 2015.

#27
mogu ju ostavit onak u ljusci, kad proklija korijen se pobrine za to?
TarzanZMAJ

mar 2015.

#28
naravno da ces ostavit u ljusci :fuck::fuck: ljuska sama otpadne....

mar 2015.

#29
neki carski rez mislio izvest prije :)
nesalaLEGENDA

mar 2015.

#30
znam, da al reko da potvrdim hehe da al kad narastu malo ako su odma u velikim posudama, taj dio stabljike od 2-3 centa budu dlaice? iz tog se razvije korijen? kontam da kad malo izraste, ne znam recimo za 2 tjedna rasta bi ih trebo malo joa dublje zatrpat? ato viae itam, manje znam. kad proklija sjemenka kako ju stavit. di ide klica? proito sam da je bolje stavit prema dole klicu, lega mi ka~e da stavim malo na stranu kao bude jaa stabljika neki ka~u klica prema gore? * * * nemoj pisati post za postom, vec sam ti spomenuo to pwrsd
TarzanZMAJ

apr 2015.

#31
pa kako di ide klica? u zemlju ide klica :) cim proklije sjeme odma u zemlju, sa siljastim bijelim dijelom prema dolje..tako ce najbrze izaci, slabo si citao.. za onaj post gore, ako ima dosta svjetla nece se izduzivati i ne trebas nista dublje zatrpavat ;)

apr 2015.

#32
klica je budui korijen,hebemu miaa u aaau :)
420_DUDEENTUZIJASTA

apr 2015.

#33
Pozdrav, evo imam prvi prblem kod prvog growa: 05.04. sam stavio natopljene sjemenke (12h) u manje teglice (mislim da su 2l). Zemlja je Light Mix od biobizza. E sad zemlju sam stavio napravio rupicu od 2-2.5 cm,stavio ih unutra i zalio..na 8 teglica sam potrosio oko 1.3l vode. E sad malo sam skeptican da ih nisam pre duboko stavio?? da zaljevanje nije stisnulo zemlju?! Jedna je izaala, druga se sprema koliko vidim.ali brinem se za ostale, danas je 4. dan i ne znam dal da se brinem ili ne?! i da, od kad je prva izasla stavio sam ih sve pod 200w CFL, temp (23-25) vlaga (40-70). Hvala svima na odgovorima

apr 2015.

#34
Jesi ih dublje stavio , i nisi trebao da zalivas nego samo fajtalicom da poprskas zato sto si ih verovatno vodom ukopao jos vise . Cekaj , trebace im malo vise vremena da izbiju i gledaj da ne brines mnogo , ne valja za zdravlje :)

apr 2015.

#35
skupe nemoram previae objaanjavati,ponta je upravo to ato se to zna ponoviti a deaava se i iskusnijim groverima,stoga pripazimo na takve stvari,pozz!! ________________________________ asad
laganiISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#36
royal-medic dance-world da li ova dva strena mogu da se sade indoor?
StipeZMAJ

maj 2015.

#37
Apsolutno da mogu :)

maj 2015.

#38
ali ne mogu direkt linkovi, procitaj pravilnik

jun 2015.

#39
Kolike moraju bit biljke(visine) kad ih se presaiva iz aaica u potove i koliko tjedana moraju bit u casicama i koliko svjetlo triba bit dan - no

jun 2015.

#40
https://www.vutra.org/threads/klijanje-rast-u-casi-presadjivanje.747/

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se