LEGACY
Hydroponic Bolesti
10 odgovora1,171 pregleda
Bezbolni
ISTRAŽIVAČ133 REP55%
→ Entuzijasta
BezbolniISTRAŽIVAČ
jun 2015.
jun 2015.#1
Pozdrav,
Da li je netko imao problema sa root rot (smee korjenje truljenje), po drugi put mi se pojavilo tj. na proalom uzgoju i ovome, ina
e se biljke mogu baciti kad po
ne ali ja ne odustajem tj. pre lud sam jel je u 3 tjednu cvjetanja.
Sve ato ima za lije
enje nema za kupiti u usranoj EU sve iz amerike to je nevjerojatno, probao sa peroksidom al kita. }ao mi je biljki i ne ~elim ih bacit
Ako netko ima ideju iskustvo neka napiae
zlotvor
AMBASADOR4.075 REP74%
→ Legenda
zlotvorAMBASADOR
jun 2015.
jun 2015.#2
Hej @Bezbolni
Ja u svom tanku nisam imao nikakvih problema s tim (da pokucam na drveni tank!) do sada. Ali moje biljke koje su bile višak i završile na drugom mjestu imaju itekako problema.
Prvo i osnovno - temperatura tanka!
Moj je trenutno na 21 ºC i morat ću ga početi hladiti. Najbolje je držati ga između 18 i 20 ºC. E sad, višak biljaka koji sam imao je završio kod Johna Doa. Pomagao sam mu koliko je išlo, ali se pojavilo to čudo od smeđeg mrtvog korijena. Tek prije dan-dva sam skužio razlog - crni plastični tank stoji ispred prozora i direktno tuče sunce u njega. Taj spremnik je samo po noći na 2x ºC, tokom dana je debelo u 3x ºC (x=0-9) što je vjerovatno uništilo korijen.
Drugo!
Svjetlost ne smije ući nigdje! Ni najmanji tračak svjetlosti se ne smije pojaviti unutar tanka. Znači, crna folija izrezana oko mjesta gdje biljke rastu i crna folija svuda oko tanka. Pogledaj moj dnevnik.
Treće,
Čistoća! Kao i sa vinom, ne možeš dobiti kvalitetan produkt ako je zagađeno. Prati ruke prije čačkanja po tanku, ne dopustiti da listovi i komadi bilja završe u tanku.
(Ja imam plutajućih dijelova korjenja koje je otpalo kad sam razdvajao biljke, ali unutra je totalni mrak i temperatura je u granicama. Ti komadići ostaju bijeli od kad su se pojavili i ne pokazuju znakove truljenja, kao da su još živi.)
Tek kad su prva tri uvjeta zadovoljena možeš koristiti H2O2 (peroksid). H2O2 se relativno brzo razlaže, u tanku je efektivan možda 24 sata, nakon toga moraš ponoviti postupak, ako treba mjesec dana svaki dan. Bočica će ti trajati oko dva tjedna nakon otvaranja, nakon toga kupi drugu jer je u ovoj čista voda.
Imali smo situaciju na poslu, ostalo u spremniku nekih 150-200 litara H2O2, pogon je stao radi godišnjeg i za dva tjedna sve se razgradilo u običnu vodu.
Bezbolni
ISTRAŽIVAČ133 REP55%
→ Entuzijasta
BezbolniISTRAŽIVAČ
jun 2015.
jun 2015.#3
Naaao sam rijeaenje sa voodo juice-om on je dostupan kod nas. Problem je u tome ato se u hydru mora koristiti hydroguard,aquashield, voodo juice... Oni daju otpornost korjenju na temperaturu, a kad nemaa tog za nabavit po ovim uvjetima je malo te~e. Ma u 2,3 dana se po
ela suait nisam ni sku~io, do tada najzdravija i najbolja do sada... Jbg nadam se brzom pronalasku voodo juicea
zlotvor
AMBASADOR4.075 REP74%
→ Legenda
zlotvorAMBASADOR
jun 2015.
jun 2015.#4
Tko ka~e da se mora koristiti? Koata dosta, a svejedno nema garancije da e pomoi.
Najjeftinija i najsigurnija zaatita je termi
ka i svjetlosna izolacija spremnika! Tek kad sve to zaka~e kreni sa dodatnim preparatima.
Ja isto imam problem sa temperaturom, u stanu je oko 30, a tank je svejedno na 21. Stiropor dolje i gore po 40mm, bo
no drvene daske 20mm. Uz evaporacijsko hlaenje koje daju mjehurii odr~ava se dovoljno niska temperatura da ne doe do sranja.
Sutra priviri ovdje pa e biti jasnije o
emu pri
am.
Doduae ti sad nemaa neato puno izbora, ja bih probao sa H2O2 svakih 24 sata i paketima za zamrziva
. Vidio sam ih u pevecu za 10kn - par takvih u rotaciji bi trebali biti dovoljni za spuatanje i odr~avanje temperature.
Edit: Smei, truli korijen treba odstraniti! Ako imaa sree iz njega / pored njega e izrasti novi, zdravi i bijeli korijen.
mar1o
POZNAVALAC971 REP41%
→ Ambasador
mar1oPOZNAVALAC
jun 2015.
jun 2015.#5
Peroksid je beskoristan kad je u pitanju Pythium.Trebalo bi ato viae kisika pumpati u tank manje temperature i totalni mrak.Pythium (root rot) se teako rijeaava ako se uope mo~e rijeato postoje neka sredstva kao http://www.flairform.com/products/additives/pythoff dosta skupo a google ka~e da je na bazi klora.Moglo bi se pokuaati kao zadnje rijeaenje s izbjeljiva
em na bazi klora samo je bitan omjer s vodom http://faq.gardenweb.com/discussions/2765977/what-can-i-do-about-root-rot
zlotvor
AMBASADOR4.075 REP74%
→ Legenda
zlotvorAMBASADOR
jun 2015.
jun 2015.#6
@mar1o
Hidrogen peroksid se raspada relativno brzo. Raspadanjem dvije molekule peroksida dobijaju se dvije molekule vode (H2O) i jedna molekula kisika (O2). Nema boljeg na
ina oksidiranja vode od toga. Mjehurii zraka su daleko iza H2O2 po efikasnosti.
Klor je slabiji oksidant od H2O2. Ja
i su samo ozon (O3) i fluor(F).
jun 2015.
1 / 6
jun 2015.
jun 2015.