Slike su na~alost aiptarske jer su izrezane u paintu... na~alost, program neki barem naj naj osnovniji za obradu slika viae nemam.. ateta, da se ne vidi u punom sjaju kao kad se zumira na digitalcu... Ali kapi smole i thc-a se vide :)))
E sad, kakva je bila vutra, ww, kao ata ka~e Era..
Osvrnut u se okvirno na najbitnija svojstva: izgled, miris, okus, djelovanje na um i tijelo:)
1) FIZIKA SVOJSTVA:
a) izgled: na prvi pogled vidi se da je odma rije
o pravoj robi, pravilno uzgojenoj biljci. Preplavljena je dla
icama i sva je svijetlo krem zelene boje bez odstupanja i varijacija ovisno o dijelu bud-a. To je ve bio pokazatelj da e roba bit prva liga. Osim toga, pribli~avanjem oku, jasno se vide kristali koji preplavljaju
itavu povrainu cvijeta.
b) tekstura: bud je iznimno mastan. Iznimno. U jednom trenutku dok sam solio i ostala mi zadnja treina za posolit, bud mi se zalijepio za jagodicu prsta (nismo imali akarice za sije, ateta, al su mi nokti vremenom jako narasli pa nije bilo problema:) toliko jako, da sam moro komadi po komadi odljepljivat :))) Osim toga, dok je bilo u samoj vreici, masnoa se jasno mogla vidit iz helikoptera kako je ostajala po vreici izunutra, a da se prstom proalo, prst bi bio sav mastan samo od toga ata je u vreici bio kif:)
Takoer, kao i u svim pravim vutrama, bud je bio fluffy ilitiga prozra
an, spu~vast, no s druge strane tvrd i pun. Nimalo poput neke vuje koja se uzme na o
igled gram, a kad po
nea solit pa ispadne jako malo. Ovo je baa bilo puno puno. Jako bogata i kvalitetna tekstura cvijeta.
Sjemeniki, liaa i gran
ica naravno 0. Sve
ist thc i bud.
c) miris: ata re...nenormalno jako, kao da je tek ju
e bilo ubrano. ak prejak miris za direktno mirisanje iz vreice. Ako nekog zanima koliko jako, unutar vreice, unutar gaa i svejedno je pola autobusa smrdilo, a dok sam normalno hodo vani, svejedno bi osjeo neprestani miris. Da mi je netko zavezo o
i i reko da samo pomiriaem i ka~em neato o ovoj vutri, to bi ve bio dovoljan pokazatelj da e stvar bit p.r.v.o. k.l.a.s.n.a. Zbilja, prejako "smrdi" i meni definitivno nije imalo miris po nekom laganom vou ili sli
no:))
d) okus: Prvi put kad smo puaili, stavili crvenu maliau Ere, koja je ina
e ja
a cigara no kvalitetan duvan, i kao da se puaio zrak. Grebanje grla nula. Okus, veoma, veoma prijatan. Na~alost, ne mogu re po
emu je to
no imao okus, jer za to se mora posolit malo bogatije i stavit manje cigare da ne pojede okus (a atedili smo, iako malo posolit uope nije bio problem, definitivno;) al mogue da bi bio vokast. Uglavnom, velik respect za ne-grebanje grla i laganou puaenja. Veoma lagan dim,
iji maleni maleni komadi
ak ve promjeni okus ja
ih duvana.
e) brzina gorenja: zbog iznimne masnoe i koli
ine thc-a,
ak i malo posoljena pljuga jako dugo traje. Ne izgara u dim nakon 1 minute kao kod neke suhe, praainaste trave. Ovo traje veoma dobro:)
2) MENTALNO-UMNA DEJSTVOVANJA:
Ovo je naravno najbitniji dio koji svakoga zanima kod vutre primarno. Kako biljka radi i djeluje. Prvu pljugu koju smo zapalili 1. dan je bila jako dobro posoljena. Prije toga nismo puaili dosta dugo, jebiga, nema dobre robe pa se izbjegava puait ovo smee, tako da smo mogli o
ekivat da e lupit. Uvla
im prvu seriju i kontam dal e lupit isprve. Nije takav tip vutre da lupa na prvu. Uvijek postoje 2 vrste, ona koja udari odmah i ona koja po
ne se uzdizat u strujnim valovima i vremenom postaje sve intenzivnija i ja
a. Ova je 2. tipa. Uvla
im 2. seriju...polagano po
injem osjeat opuatenost miaia i fizike. 3. serija i aaljem. Dok dr~im 3. seriju u pluima i polagano izdahnjujem nakog dugog dr~anja, po
injem osjeat promjenu. Kasnije sam prijetio da je kod svake pljuge broj 3 bio presudan:) Pljuga mi se vraa natrag, uvla
im 4. seriju i izdiaem ju veoma brzo, ne zato jer nisam mogao dulje, nego jer sam nakon 4. dima imao osjeaj ko da sam zapalio pljugu prije sat vremena i da sad puaim novu. Totalno sam i bio smetnuo s uma razlikovanja i obraanja pozornosti na, 4. dim brate i ve o
i razorene, ne podnose svjetlo, gledam prijatelja i smijem mu se:) Tad smo bili na pola pljuge negdje. 4. dim je bio totalno dezorijentacijski i pokupio je razmatranje misaonosti sa prvog plana. Zavraimo mi nakraju puait pljugu, gledamo jedan drugoga i govorimo da je dobar dim. Al kako prolaze minute, tako vutra sve ja
e i ja
e zabija, struja u tijelu samo raste bez prekida, gubi se lagano osjeaj fizike, miaii viae nisu zategnuti. Nakon pola sata vutra zabila joa duplo ja
e, nakon sat vremena troduplo. Tad sam sku~io da u pitanju nije bila dobra vuja, ve vrhunska. Uglavnom, 1. pljuga tog dana i uope ata smo probali je digla na totalni high. Smijali smo se, skakali po kui, stavljali muziku, non stop pri
ali i komentirali. Ajmo re da smo pljugu zapalili oko 1ujutro. Negdje oko 3-3.30 palimo drugu, puno manju i manje posoljenu. BOOM!!! jedno se nadovezalo na drugo i totalno zabilo. Trea pljuga mi nije ni padala na pamet,
ak ni da razmialjam o njoj, a kamoli da ju idem puait:)) Uglavnom, idemo spavat, i gledamo kolko sati kad ono ve 5-5.30. Prijatelj i ja ne mo~emo vjerovat. 4-5 sati proalo odmah, a mi brijali po kui a da uope nismo ni shvaali prolazak vremena. Ujutro se budim joa uvijek zabijen:))
Zna
i 1. dan je pljuga digla na
isti mental high, energi
nost, komunikativnost, osjeanje valova po tijelu i plovljenjem po njihovim morima:) Ostali dani su bili druga
iji. `to se vutra viae puaila, to se tijelo viae prilagoavalo da kvalitetnije raspozna thc i vrstu. Problema sa tolerancijom nije bilo jer se vutra dozirala tako da traje po 3 dana po 2-3 pljuge dnevno (veinom 3) i nije bilo onog tipi
nog prepuaavanja do razine nesvjesti ili besvjesti kada sljedei dan poraste tolerancija odmah. Tada je ve 2.-3. serija zabijala, takoer sa nastupom da nakon zapaljene pljuge lupi jako, a onda kako vrijeme prolazi, dim biva sve ja
i i ja
i do te mjere da se
ovjek nakon 2 sata razmatra i zapita da ovo joa ja
e udara nego prvih sat vremena. Uglavnom, kad neke dobre vutre ve po
inju spuatat polagano, ovo je tek onda na svom vrhuncu:)) Kao ato bio zapo
eo, ostale dane vuja je imala ve 50-50% rad... 50% na high tipa energi
nih talasa i valunga, ne viae na komunikativnost tipa da se melje bez prestanka i ska
e na mjestu 100 puta u minuti, a 50% a stond koji nije stondiro kao veina indica u mozak da gubia volju za radom, pri
om, djelovanjem openito, ve na stond koji je dirao to
no u muskulaturu i tijelo, opuatajui miaie do ogromne razine i sa ne prevelikim htjenjem za skakat unaokolo ve za smestit se negdje u finom i u~ivat u pogledu ili pri
i. Ina
e, da je vutra prava i da ne praata pogreake sam i dobio potvrdu. Ina
e kad je u pitanju vutra tipa skunk, alkohol i to ne idu zajedno jer nakon zapaljene te pljuge, dolazi do riganja. 3. dan od kad smo bili u Ljubljani, bili smo iali malo po pubovima, popili jedno 3,5 litre pive, bili fino pripiti sa tendencijom da joa fali pokoja litrica da po
ne fino prat i cuga, upoznali jednu ekipu, iali zapalit s jednim od njih koji nije nakraju puaio, dobro ju posolili i ja se nakon toga dobrano izrigo:))))) Nema, jaka vu sa alkoholom ne praata:)))
Zna
i da sumiram rad vutre: high u mozgu, stond u tijelu. Nema mjeaanja da stond ode u mozak. Veoma precizna vutra sa kvalitetno rasporeenim radom na odreenost fizike naspam mentalnosti.
Trajanje rada: 1 pljuga dovoljna za 3-4 sata, nakon 2 vrhunac koji ni onda ne popuata:)
Doziranje: Naravno, kad bi se imale prilike openito, uvijek bi se stavljalo po 0,3g-0,5g Tada bi vutra zatukla, al bi rad bio takav da bi se kristalno poput vizualno-fizi
ke manifestacije prikazivao na aabloni svjesnosti sebe. Mi smo stavljali po 0,1g uvijek, do 0,2g rijetko ako bi zapalili s nekime u troje. To je bilo i zbog atednje ali i nije bilo potrebe za viae, jer 2 pljugice od po 0,1g zapaljene u razmaku od 2 sata i proklinjea ata si zapalio onu drugu:)))
Era, uzgojio si beatiju, svaka ti dala, profesionalno obavljeno za kako ti ka~ea jedan hobi:)) Kao ata sam ve reko, i Amsterdam bi se postidio ;)
Lijepi pozdravi:)