VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPOMOC oko pc growinga/ rasvjeta
LEGACY

POMOC oko pc growinga/ rasvjeta

48 odgovora2,869 pregleda

feb 2013.

#1
Prvo bi htjeo zahvalit ovom forumu sto postoji, svim ljudima koji ga odrzavaja i svima koji pomazu ovakim pocetnicima ko ja. Vec sam imo jedan grow u boxu (steta pa nemam slika) ali taj ide za djelove za novi. Dva lowridera, jedan uspjesan jedan manje uspjesan, ali sve u svemu sam zadovoljan za prvi put i jos jednom da zahvalim ovom forumu, jer to nebi sigurno bilo ni upola uspjesno bez njega.. To je bio stelth box, moram radit take zasad, taki ce bit i ovaj. HPS 250 W i tu je problem, previse grije i previse sisa struje nemog tak, dosla mi razlika za struju 100 e i jos sam moro i sljedeci racun platit jer nisam mogo pokazat starcima tak da na kraju oko soma kuna me kostalo jos i sam box da ne spominjem.. nema ekonomske racunice, kako bi rekla gros***** volim to sve i pravit box i growing tak da sam se odlucio za pc grow, ne bas pc ( bit ce u zvucniku) ali tih dimenzija 40 x 40 x 20 su dimenzije i sad rasvjeta, ja sam si nekak zamislio neka stedna od oko 70 W al kak sam gledo po forumu i trgovinama takvo sto nepostoji.. il ne? to je za cvjetanje, treba i vegetacija, dakle trebam savjeta sto vise oko rasvjete, moze i oko cijelog boxa.. i jos sam sto se tice razmaka biljke od lampe, dali je obavezno dizat biljke do lampe, cvjetanje, vegetacija... radujem se odgovorima i pozdrav
PinkFrojdENTUZIJASTA

feb 2013.

#2
Sta si ti radio kad ti je toliki racun??? Ja sam radio sa 250-icom i racun mesecno nije bio veci od 25e preko uobicajenog... sa sve grejalicom koja je povremeno radila. Dakle, za ceo grow nisam stukao 100e struje.

feb 2013.

#3
pa neznam mozd sam koju kunu i ovak sam prekoracio, ali razlika mi bila 700 kn za tri mjesjeca. jedino sto sam ih drzo 18/6 i to su mi se palile u 12, 1 ujutro tak da nisam koristio dost ove jeftine struje..
PinkFrojdENTUZIJASTA

feb 2013.

#4
Pa vreme je da krenes :) Inace, prilicno ti je to mali prostor, kad stavis veliku cfl + dole posuda, hmm...

feb 2013.

#5
:) istina da.. ma nisam tad razmisljo o tom sam sam hrjeo uzgojit svoju popusit bar jedan grow, a onda kak bude.. nebi uopce da se brinem za taj racun da ga moram skrivat, neda mi se zajeb.. sad bi ovo malo bonsai :) ma nije mi oupce bitno, narast ce svakak malo ju savinit pa kak bude islo.. a box cu poslje koristit za vegetaciju, kad budem mogo napravit veci

feb 2013.

#6
evo jedna lepa, za vege ESSENTIAL 70W CDL E27 220-240V 1CC - Philips ali obrati paznju na Overall Length: 33.2 cm a treba i grlo koje je ~6 cm + Width: 8.7 cm, znaci odmah oduzmi bar 10 cm od visine za lampu...

feb 2013.

#7
Da naravno 10 cm za lampu, i super ja sam mislilo da nema takih a sta mislis oce bit dobra za box kaki planiram? cvjetanje?

feb 2013.

#8
u kom smislu, pa preporucio sam ti lampu za vege, a sto se tice box-a, po meni je mali, ako je 20cm dubina, imaces 20 visinu i eventualno neki brutalan lst da probas u tu sirinu od 40... al za mene je to neisplativo, no ti se igraj pa vidi

feb 2013.

#9
pa bas to, igra mi je, ionako bi ju cijelu vjerovatno za jedan vikend popusio mozd i prije tak da mi nije do tog, oc napravit jeben stelth box i da u njemu raste sta naraste, sam bi htjeo stvorit sto bolje uvjete u onom sta imam.. i jel postoji ista taka 70w sam za cvjetanje?

feb 2013.

#10
pa ne mora bas ista taka, sumnjam da ces i taku naci, al trebala bi ti neka taka od 6400 i jedna od 2700, ili malo povecaj nekako box pa uzmi ovu cfl-125w-dual ili CFL PlasmaLight 125W 2700/6400K ;)

feb 2013.

#11
cekaj jesam ja to dobro razumio to je i plavi i cveni spektar, kak, jel u iso vrjemje il se moze nekak prebacit nekuzim? i zast da prosirim box kolika je ta lampa? i sta mislite o ovoj kombinaciji 2X cfl 40w 2700k crveni i 1X cfl 40w 6400k plavi? * * * edit: treci put merdzujem tvoje postove, koristi ubuduce opciju ispravi post, a ne post za postom, znaci, ako posle tebe niko nije komentarisao ili odgovorio imas dole desno opciju da dopunis svoj post!

feb 2013.

#12
evo ti link za dnevnik, dimenzije box-a poput tih sto ti planiras, pa prati i lako ces skontati sta i kako https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/12127-pc-grow-90-watti.html
M a n d o rAMBASADOR

feb 2013.

#13
da mi je samo znat kakve su ti bile biljoze u proalom grow-u sa ovim znanjem,pro itaj ti ovaj tekst,ma za prste polizat: https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/11065-svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.html tu ea na minimum potrebno za ~ivot biljke,a i te cfl-ke ato si naveo nisu za bacit....
PinkFrojdENTUZIJASTA

feb 2013.

#14
Ako nisu kineske ima smisla u takav box, mada, i kineske ce nesto odraditi :)

feb 2013.

#15
pa dva lowridera, jedan u potpunosti uspio oko 30 g odlicne vutre, druga oko 25 losije ali i to se popusilo.. hhhh sve skupa u 5 dana.. imam kolegu koji je bio odradio dva growa prije mene pa sam njega sluso i uzeo njegovu lampu "kao" za vegetaciju, na kraju se uspostavilo da je to bio ipak crveni spektar, i znaci ta sto je bila stalno pod crvenim spektrom izrasla neka duguljasta retardirana, jako malo masna, dok ova narasla cijela u jedan veliki hed, bas je bio big i bila bas masna pravo.. i sad jos jedno pitanje, ja sam imao cooltube homemade (moj ponos :) ) na lancima i spusto sam ga skroz do biljke. I to je sve super ona bolja mi narasla bas onaka kaku sam htjeo nisaka zdepasta onak.. e al ovaj put necu pravit cooltube nema smisla, pa me zanima sto se tice te visine lampe od biljke, da mi to neko pojasni, kolko je bitno, dali se isplati ulagat truda da napravim lampu koju mog spustat il da ju sam nasarafim gore? i ovaj tekst je stvarno super :) i jos jedan savjet za one koji grade boxove sa HPS icom, NEMA KRUHA OD PC VENTILATORA, treba 220v, ja sam imao cooltube i 12 ventilatora, zabrij 12 ventilatora i svejedno je bilo prevruce..

feb 2013.

#16
ja ne znam o kakvom spustanju lampe govoris ako imas izmedju lampe i saksije 20 cm. nije mi jasno... a udaljenost izmedju vrha biljke i cfl lampe treba da je oko 5 cm, znaci, nemas ni 20 cm. prostora za biljku u visinu

feb 2013.

#17
pa znam, bas zato i pitam jer ju mislim podvezivat i obrezivat i znaci bit ce 20cm od lampe ( na pocetku), i zanima me jel mi se isplati trosit vrjemje na neki sistem da spustam lampe il ce bit dobro i ovak?

feb 2013.

#18
pa covek, podmetnes nesto ispod posude i priblizis lampi dok ne krene sa rastom, posle postepeno spustas, cemu neke montaze i lanci...

feb 2013.

#19
To ce bit stealth box, i ko taki ce se otvarat na cudan nacin, pa to trpanje stvari ispod tegle ne dolazi u obzir, moram spustat lampe.. znaci bilo bi bolje kad bi ih spusto?

feb 2013.

#20
ne kontam te, al onda pravi cekrk i drndaj se sa lancima u boksu visine 40 cm za to malo vutre sto ces dobiti i popusiti za par dana, ako ti se isplati, pa nam prikazi taj stealt box u koji ne moze da se dole stavi neka konzerva na kojoj ce da stoji posuda, ja se skidam sa ove teme

feb 2013.

#21
ha ha ha znam da davim sa glupostima, ja se ispricavam.. ali je men isto tolko vazno kaki ce bit box kolko i kaki ce bit grow, na boxu vec radim i planiram oko 3 tjedna i treba jos bar tolko i vise... ak bude po planu, bit ce bas fora mali stealth box.. Presto sam pusit cigarete pa mi je gradnja boxa neka vrsta terapije :)

feb 2013.

#22
onda cu jos samo ovo da dodam, idi u ovu temu pa tamo detaljisi sa raspolozenim clanovima https://forums.vutra.org/projektiranje-prostora-za-uzgoj/

feb 2013.

#23
ha ha ha sry sto davim s takim nekim sitnicama.. Ja sam presto pusit cigarete pa mi je gradnja boxa neka vrsta terapije :) radim ga polako i sa ljubavlju, i bit ce gotov kad bude, al mora bit onaki kakvog sam ga zamislio, uzitak mi je radit na njemu, bolje to neg tv.. aha vec sam odgovorio, nisam skuzio 2. stranica

feb 2013.

#24
pozz evo jos jedno pitanjce, posto pravim box u zvucniku volio bih da zvucnik radi, naravno pitanje je dali joj stete vibracije od zvucnka? s tim da ce bit daska debela 2 cm izmedju boxa i zvucnika, i da cu ugradit zvucnike od cca. 35W ali cu ih spojit na pojacalo od nez mislim cak manje od 10W, tak da su vibracije minimalne, jos ja to necu pojacavat cesto.. jos sam za pomicanje i vadjenje iz boxa biljke, jel joj to steti il usporava rast?
GanfadiISTRAŽIVAČ

feb 2013.

#25
Sve dok su ventilacija i svijetlo okej ne vidim problem. meni je bas na podu koji isto pravi vibracije pa fino i sretno raste u pc-u pored

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se