VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojgrow box za ljepotice
LEGACY

grow box za ljepotice

18 odgovora1,502 pregleda

okt 2010.

#1
Ovo je prica o udomljavanju dviju djevojcica(white russian skunk)740742 te sam im ja odlucio napravit kucicu738 i tako poceo za odvod zraka sam iskoristio napu 741739733 za dovod zraka coolere od kompa 3 komada po 12 v735736 te ih ljepo smjestio ima unutra 2 neonke 18 w i 2 halogenke od 20 w 734 tako to izgleda izvana737 e sad jos tu treba radit trebam stavit foliju jednu hps-icu termometar,mjerac vlage i dali mi treba jos sto???:bong7bp:
OptimusISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#2
evo ti rep za naraciju :)
SulundarAMBASADOR

okt 2010.

#3
Trudio si se,ali pogresno usmerio energiju. Preporucujem da prolistas https://forums.vutra.org/threads/3786-Zavreni-dnevnici-uzgoja Moraces za pocetak da dodas jos sijalica. Takvo izduzivanje je jedino zbog nedostatka svetla. dok to ne shvatis i uradis,priblizi biljke na 1cm od neonke. Trebalo bi da se primeti razlika vec sutradan. Pozz
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

okt 2010.

#4
da...dobro receno...ja bi isto dodao jos malo jace svetlo....bolje za biljke...i urod opcenito :)

okt 2010.

#5
ma znam ja to one su ti stare par dana i bile su d frenda us proror a svjetla niotkud tek sad kad su dosle kod mene prestale su se zurit gore i normalno danas sutra jos koja stedna unutra a kad skupim pare i hps

okt 2010.

#6
al sve u svemu mislim da cu smanjit box pre velik mi je i dolazim u konflikte sa ukucanima :)
AndrijaJAMBASADOR

okt 2010.

#7
Jedno pitanje,da ne otvaram novi post, nije savjet ... U dosta clanaka vezano uz svjetlo/temperaturu , npr. u ovom slucaju imamo 2 halogenke od 20w koje vjerojatno dosta griju, spominje se kao glavni uzrok izduzivanja prevelika oscilacija u temperaturi dan/noc odnosno svjetlo on/off, spominje se nekih max. 5C. Priblizavanjem svjetlu/zaruljama ustvari je stavljamo u podrucje gdje je najtoplije odnosno gdje se zadrzava topliji zrak u boxu (u gornjem dijelu) prilikom gasenja svjetla/ventilacije te im tako ustvari produzujemo vrijeme provedeno u toplijem dijelu boxa, odnosno za neki postotak smanjujemo oscilaciju temperature dan/noc. Po gore navedenom rjesenje izduzivanja za manje boxeve sa malo zarulja bilo bi od pocetka 24h/0h na tjedan dva te postupni prelazak na 12h/12h kroz nekih 2 tjedna, da se biljka stigne prilagoditi i na razlike u temp. Kroz prva 2 tjedna smanjili bi izduzivanje a kroz druga 2 tjedna imale bi priliku razviti i korjenje i spremni smo za cvjetanje sa niskom gustom biljkom sa vrlo malo lumena :) Zasto ovaj moj post, pa eto nakon puno proucavanja svjetlo\temperatura\ventilacija za PC box, primjetio sam da postoji puno primjera gdje je koristeno jako malo lumena a biljke su guste, zdrave i neocekivano razvijene. A najvece iznenadjenje mi je priredio frend kod kojeg sam vidio jednu halogenku cca. 50W max. bez ikakvog boxa, iznad biljke koja je u cvjetanju (nazalost prenesena izvana sa samo jednim vrhicem, ostalo su pojeli puzevi :(), uglavnom taj jedan vrhic puni se ko na stereoidima, listovi su podignuti prema svjetlu kao da hoce iskocit izmedju ostalog ne izduzuje se kao moje ljepotice na balkonu :). A pitanje bi bilo sto je po vama vaznije temperatura ili lumeni (pitam iz razloga sto sam u PC box nagruvao 6 zarulja a u slucaju da je vani -10 mogle bi biti velike razlike u temp. dan/noc (toplana-grijanje u stanu) ?
SulundarAMBASADOR

okt 2010.

#8
Za guste biljke potrebno je vise lumena ili smanjenje gubitka istih(tako sto se uokviri box ili priplizi svetlo biljci. A da bi biljka napredovala,treba joj obezbediti i ostale uslove..temp npr. Ali konkretno na tvoje pitanje odgovor bi bio lumeni,posto biljka lepo napredije i na 10*C edit: jel tebi biljke cuce unutra, napolju ili mislis da ih ubacujes nocu u stan? ako te brine razlika u temperaturi...i mene je,ali sam izgurao grow preko zime nekako. Od 0*do 38*C
AndrijaJAMBASADOR

okt 2010.

#9
- sto se tice temp. trenutno , ona me ne brine, biljke su u zatvorenom balkonu (nema grijanje a nije ni dobro zadihtan) ali preko noci nejde ispod 10c. A i te biljke su mi u kasnom cvjetanju, tak da ne brinem moze im samo biti bolje/brze :) - temp. me brine u slucaju pc growbox-a, odnosno da nemam nepotrebno previse zarulja,te mi u tom slucaju treba vise ventilatora sto za posljedicu ima mali uragan pod kontrolom :) A temp. mi ispod zarulja na 3 cm ne prelazi 30-32C sa postavljenim DIY karbonskim filterom na ispuh. Al ono sto me brine je da bi preko noci mogla dosta pasti temp, odnosno da mi temp dan/noc ima odstupanje 10-20C ako ne i puno vise u slucaju ekstremno niskih temp. sto bi po ovome imalo za posljedicu slabiju iskoristivost pc boxa
SulundarAMBASADOR

okt 2010.

#10
zbunjujuce pises... U pC-boxu svetlo treba da radi nocu kad je hladnije i jeftinija struja. Ako biljci posvetle vrhovi,tad joj bas smeta razlika u temperaturi,dotle nije alarmantno. Za pocetak mozes koristiti manje br sijalica dok se mladi narastaj razvija...tako i dodajes.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se