VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPotrebna pomoc i savet!?! :)
LEGACY

Potrebna pomoc i savet!?! :)

56 odgovora2,559 pregleda
kibolocoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#1
Procitao sam dosta dobrih stvari na ovom sajtu i mogu reci svaka cast kreatorima sajta!! Svaka cast!! :) Imam jedan problem, dobio sam biljku na poklon pre par dana koja je stara oko 6 meseci, izgleda kao da umire.biljka je visoka oko 1m, nema puno listova i grana.ima dva vrha, na kojima su listovi zelene boje i grane svetlo crvenkaste boje.od vrhova ka dole listovi i grane su sve redje, listovi pocinju da se uvrcu, blede i zute,neki i otpadaju.pri dnu stablo je malo suvije.bila je u saksiji od 5l ali sam je presadio u 7l jer je korenje veliko.cuvam je u ormanu koji je dosta visok i dovoljno sirok za nju.nazalost prijatelj koji mi je poklonio biljku nije se brinuo o njoj kako treba.voljan sam da joj pomognem, sto bi rekli da je vratim u zivot ako je to uopste moguce...a i da sebi pomognem :) ovo je prva prilika da pocnem da se brinem o necemu tako lepom..cak sam joj i ime dao :) nemam nesto preterano vremena da se brinem o njom ali cu se potruditi da joj pruzim svu paznju. kao sto sam vec rekao dosta sam procitao stvari na ovom sajtu koje su dobre i koje cu upotrebiti..zeleo bih neki savet ili bilo kakvu pomoc. cisto neke prve korake. unapred zahvalan kiboloco

nov 2011.

#2
Stoji u mraku u ormaru i samo je zasad uvaa?
Che*LEGENDA

nov 2011.

#3
Wtf? Ti malo lagia? Jel da ? Citao si forum? Ovaj forum? Jesi siguran? Ja mislim da nisi ? ... 1. Koja je rasvjeta u ormaru? 2.Koje su dimenzije ormara.. odprilike i koliko je rasvjeta udaljena odprilike od biljke? 3.Kakva je zemlja u koju si presadio biljku? Nakon ovog odgovora ja cu ti pomoci maksimalno moguce...

nov 2011.

#4
fotka bi bila od pomoci, a oko 6 meseci stara biljka bi vec mogla da bude pred kraj, spominjes dva vrha i zelene listove, ima li tu cveta?
SiDAMBASADOR

nov 2011.

#5
ma dam se kladit da je to pod obi nom ~ivinom lampom, ako i to ... :ohno:
kibolocoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#6
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ovo su cisto 2 slicice da mozete videti na sta lici biljcica..za sada imam samo obicnu sijalicu i kao sto vidite stavio sam aluminijumsku foliju.moram poceti od neceg. kao prvo CHE nemam potrebe lagati, niti se pravdati nikome, samo zelim vasu pomoc i savet da pokusam da je spasim ako je to uopste moguce.danas idem da kupim kvalitetniju sijalicu i novu zemlju.dimenzije ormara: visina 190cm i sirina 50cm.izgleda kao da nema cvetova.stavio sam je pod rezim svetla 12/12..ako je uopste moguce da joj pomognem i da je vratim u zivot ja cu se potruditi..ako ne, lepo cu naruciti novo seme i poceti sa svojim prvim grow-om.zemlja je kupovna sa 5,5 do 6,5 ph.makar tako pise na kesi.

nov 2011.

#7
da, zaista je zapustena, no ima sanse dok god nije skroz suva, ako mislis da ima smisla cimati se sa njom daj joj bolje uslove i videsec kako ce se ponasati, cudno da nije cvetala, mozda je bivsi vlasnik drzao u vege zbog kloniranja pa na kraju odbacio??? moz probati, koliko kontam svakako se spremas za napravit box i raditi novi grow, sretno.
Che*LEGENDA

nov 2011.

#8
Kazes da se mora krenuti od necega i onda napises obicna lampa... Obicna lampa je NISTA.. nesto je HPS u slucaju da uzgajas u ormaru... To je jedna jadna biljcica koja bi se mogla spasiti uz mnogo svijetla , kvalitetnom zemljom ... Ovak, stvarno od tog nema nista... Bilo bi super da si uslikao vrhove izbliza da se vidi u kojoj je fazi razvoj same biljke ali po mome od ovoga nemas nista. Ja tebe ne vrijedjam, samo ti si jos jedan u nizu, koji se pojavi sa nikakvim svjetlom...itd... znaci koma. Bacis to u smece, fino odvojis neke novce ako se vec mislis time baviti i kupis rasvjetu za pocetak jer obicna zarulja ne sluzi bas nicemu. Imas dio na forumu za citati gdje se opisuje kako poceti i koji su minimalni uvjeti za uspijesan razvoj biljke... pa sad ti vidi....
kibolocoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#9
hvala puno za savet..pokusacu je ozivet jer mi je zao baciti je..planiram da kupim opremu i naravno pocnem sa svojim prvim grow-om.. znam da sam pocetnik i da imam jos dosta toga za naucit, ali je volja najbitnija.. kao sto sam rekao dosta stvari koje sam procitao na ovom sajtu mi mogu pomoci i zaista su dobre.. nadam se da ce te biti tu da mi pomognete ako bude bilo ikakvih problema oko prvog grow-a..:) i samo jos jedno pitanje oko zalivanja posto nisam uspeo naci ovde. cisto od pocetka pa do kraja ukratko ili neki link :) ovu biljku koju pokusavam spasiti, kolikom dozom je trebam zalivati?

nov 2011.

#10
sta ti znaci "kolikom dozom" ako normalno zalijes kako se zaliva svaka druga saksijska biljka, da supstrat bude vlazan ali ne da pliva u vodi (nadam se da imas dobru drenazu), miran si 5~6 dana, ne preteruj sa vodom
He-ManLEGENDA

nov 2011.

#11
Baci to u smee, nabavi bilo kakvo sjeme vutre i poatenu rasvjetu i za 30 dana imaa biljku u pedeset puta boljem stanju od te. Ovako ea se izblesirati bez veze a upitno je hoea li je spasiti i na ato e to li iti. A za "spaaavanje" ove bi trebalo sigurno viae od 30 dana u pravim uvjetima. Pozdrav
Nixa86LEGENDA

nov 2011.

#12
Nemojte decka tako napadati i osudjivati :))) PA bitno da je on zagrizo da ima volje zelje kao svi mi ovdje :) kasnije ce se pokazati koliko je zapravo zagrizo ja znam da jesam :) ali generaliziram bez volje atani :)) drz se kiboloko i puno srece oko uzgoja ,a josh vishe citanja ,pa josh vishe citanja i tako u krug nikad dosta ;) ovu biljku baci zaista je zakrljzala kupi si HPS lampu napravi si ventilaciju od pc ventova bar to nije skupo i peglaj buraz ! kasnije kada dodjesh do kinte neke kupish si zemlju ,gnojivo i fosfor i to je to ..E sad nemoj samo pitati a koje gnojivo,a koja hrana,a koliko :D..Imash svega zaista na ovom dragom sajtu ja sam ovdje nekih 2 tjedna i naucio sam vishe nego bilo tko sta na cesti prica i provaljuje nebuloze :))
kibolocoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#13
hvala puno za podrsku..o ovome razmisljam vec duze vreme i sada sam odlucio poceti..malo po malo nabavljat cu bolju opremu kako bih opremio moji prvi box.. srecno svima i hvala jos jednom...peace :)
Che*LEGENDA

nov 2011.

#14
nabavi osnovnu opremu.. ali ono. najbitnija ti je rasvjeta. Sve ostalo je podlozno 'fuaanju' i nabavci jeftinijih materijala..Rasvjeta je bitna. I onda se vrati k nama ponovno i siguran sam da ces uspjeti uz nasu pomoc uzgojiti odlicnu vutru, naravno za svoje osobne potrebe :)
snoopy90AMBASADOR

nov 2011.

#15
eo da ne otvaram novu temu pa u pitati ovdje jedno pitanjce za iskusne growere..uzgajao sam dosada u prostoru a/d/v 90/55/170 pod 250hps sa turbinom systemair 320m3/h koja vu e topli zrak iz ormara kroz carbon filter 330m3/h kroz cooltube i temp. je bila ocke.E odradio bih vege sa 250w i umjesto nje bih u cvjetanju ubacio 400w hps,hou li moi sa ovim ventom ohladiti ovaj prostor ako ubacim 400w. ostala ventilacija 3kom venta od pc 90mm ubacuju zrak i jedan stolni ili kako se ve zove puae po boksu!!SiD ako ti ka~ea da mo~e onda startamo za dan-dva...konto sam si i ja da bi to trebalo biti ocke samo volim uti i mialjenje ostalih...hvala na odg...
Mr GreenSkinAMBASADOR

nov 2011.

#16
@Snoopy90 kolika ti je bila temp u boxu sa Hps 250w? Ja sam odradio grow bez problema sa hps 400w bez cooltubea ali mi je box bio 1mx1m visina 190 cm, sa 3 venta 90mm,te malim stajacim za cirkulaciju.
SiDAMBASADOR

nov 2011.

#17
@snoopy.. mo~ea sigurno, dobar je to vent,... tj. protok
FantaISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#18
=0@>45 <8A;8< 40 =8X5 ?@>1;5< HB> >245 ?8B0<, @5:> 40 =5 >B20@0< =>2C B5<C. 18Y:5 @0ABC A>;84=>, A25B;> <8 X5 18;> ?@>1;5<G8[ >4 ?>G5B:0 8 @5H8> A0< 40 C10F8< X>H X54=C A8X0;8FC, C <5RC2@5<5=C A0< =0;5B5> =0 >20:2C X54=C 70 <0;5 ?0@5#?>7>@5Z5 > ?@510F820ZC 1C:20;=> _015, A=035 X5 5002 40 ;8 20Y0
FantaISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#19
CZA/CZB 500 Watt 120 Volt Projector Bulb Replacement (Projector Light Bulbs) at Daryls Clocks Galore

nov 2011.

#20
sta ces sa lampom za projektor?
FantaISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#21
1@0B5 >2> <8 X5 ?@28 ?CB 40 A0< =5HB> 70A5X0>. A0<> A0< ?8B0> 40 ;8 20Y0.

nov 2011.

#22
=5<0 D@:5 1@0B5, al prebaci na latinicu da te svi mogu itati, ima na forumu odeljak o rasveti, mh, hps, cfl... ata trenutno imas od rasvete?
FantaISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#23
8<0< 4 cfl 20W. 0 >2C ?@>X5:B>@ 40 =5 C10FCX5<

nov 2011.

#24
ne znam ni kako bi je ni na sta povezao, pazi to grlo :), nemas nista od nje sem preteranog grejanja, to su lampe za one matore projektore... 4 cfl su ok, al samo kad bi nabacio bar od 25~26w, ako ne mozes od 32w... imas volta cfl 25w 6400K 1520Lm, moz se nadje za 360din.
FantaISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#25
1@0B5 ?@2> 40 A5 8728=8< 71>3 [8@8;8F5, <>640 <8 8 =5 ?>25@CX5B5, 0;8 A25 >2> ?8H5< <8H5<, =0 3C3;C ?0 ?@5:>?8@0< >245 X5@ <8 X5 @8:=C;0 B0AB0BC@0, 0 ?>HB> A0< 8U A@18X5 BC X5 [8@8;8F0?@>1;5< A0 >28< A8X0;8F0<0 X5 B0X 40 AC 40;5:>, 0 8 ?>G8ZC E;04=5 =>[8 ?0 [C <>@0B8 40 C:YCGCX5< @0A25BC B040 40 18 8<0;> HB0 40 3@5X5

nov 2011.

#26
"?@>1;5< A0 >28< A8X0;8F0<0 X5 B0X 40 AC 40;5:>" od cega su daleko, od biljki? zasto? priblizi biljke sijalicama ako ne mozes obrnuto? stavi neku fotku da vidimo o cemu pricas, objasni malo detaljnije situaciju ako hoces pomoc, al kad sredis tastaturu ;)

dec 2011.

#27
evo ekipo imam pitanjce za vas sve pa bi vas molio za najbolji odgovor....... prvi put krecem u unutarnji uzgoj al tipa cjela soba promjera 3 x 3 ....pa me zanima koji bi mi bil najbolji raspored svijetla,ventilacije itd do 1200 w ..... te koju vrstu bi mi preporucili vi,radio sam sa stvarno mnogima vrstama al reko da vas cujem kaj mi vi preporucate....cjeli posel racunam da bude gotov do 3 mj,pa tako 4 puta godisnje i oplaaaa :) .....please help....vrlo sam iskusan sto se tice malog box 120 120 200 il outdoor-a pa ak vas nes zanima sam pitajte... :)

dec 2011.

#28
na 3 x 3 prostoru ti treba 2000W, a mozda i vise, samo rasvjete.... Cemu toliko? A 120 x 120 nije "mali" box onome ko uzgaja za svoje potrebe...
BladeZMAJ

dec 2011.

#29
1Don evo ti jedan prijateljski dobronamjeran savijet,proitaj malo ovaj forum i ove linkove-imaa 5 postova i ve si u crvenom,a to ti nije dobro. Pravilnik Vutra Organizacije Cilj Vutra Organizacije

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se