LEGACY
Splitting-povecanje kolicine THC-a
58 odgovora8,578 pregleda
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
sep 2012.
sep 2012.#1
Splitting-(pomo)tehnika za povechanje proizvodnje THC-a.
Splitting je tehnika koju mozemo primijeniti kada zhelimo povechati proizvodnju THC-a u biljci.Sa splittingom se pocinje kada su cvjetovi/vrhovi vec gotovo pa zreli..Kod biljki na kojima je doshlo do oplodnje i zametanja sjemena sa splittingom treba pocheti chim prve sjemenke sazriju..
Splitting je tehnika koja dolazi iz jugoistochne azije a, izvodi se ovako :
Na cca 20-25cm od zemlje,tj. neposredno ispod prvih grana ,stabljika se par puta ( cvrsto ali dovoljno njezhno kako nebi oshtetili biljku )omota vezicom/shpagicom/kanapichem i cvrsto zaveze cvor (to treba kvalitetno izvesti jer, taj povez sluzi kao osiguranje da stabljika nebi pukla cijelom duzhinom).Zatim, oshtrim nozhem treba (okomito u odnosu prema zemlji )probosti stabljiku neposredno ispod poveza.Taj rez produzhiti prema dole, tj. do cca 5cm od tla/zemlje. Sada je stabljika splittana duzh nekih 15-20cm. Noz/oshtricu jos ne izvlachimo iz stabljike. Uzme se stapic odgovarajuche debljine (ovisno o debljini same stabljike )te tim shtapichem zamjenimo nozh.To najlakshe chinimo na nachin da nozh njezhno povuchemo natrag uzduzh stabljike, i , negdje na sredini reza, lagano nakrivimo oshtricu-na taj nachin pazhljivo razdvajamo splittanu stabljiku..tada pazhljivo umetnemo stapich-tako da prolazi kroz sredinu splittane stabljike-i izvuchemo nozh/oshtricu.Umetnuti shtapich sprijechava da se dvije polovice stabljike spoje i zarastu tj.srastu
Kod ove tehnike treba paziti na higijenu.Nozh/oshtrica i stapich koji chemu umetnuti bi trebali biti sterilizirani..mogu se upotrijebiti olovke,shtapichi za razhnjiche..sve ovisno o debljini same- splittane -stabljike.Povez je jednako bitan element ove tehnike- ukoliko je prelabavo stegnut, mozhe se dogoditi da stabljika nastavi pucati-splittati , a to nikako ne zhelimo!
Ovom tehnikom se postizhe prekid u kolanju sokova uzduz stabljike-biljke.To nece ubiti biljku, ali znachi da che opskrba hranjivima i vodom biti uvelike oslabljena - manja kolichina stizhe do vrhova. To izazove reakciju kod biljke ( kojoj je glavni cilj produzhetak vrste tj. stvaranje cvjeta/vrhova i sjemena )koja, kako bi zashtitila vrhove od daljnje dehidracije , sve svoje resurse preusmjerava u proizvodnju smole bogate THC-om.
eto...u teoriji zvuci ok..primjenjivo u in & out uzgoju..
zanimaju me iskustva iz 1.ruke...jer..u nastavku txt-a stoji :
"......I have seen photos showing how the buds become fuller and harder when compared to plants that have not been split, but this was with plants grown from seeds so for geno- and phenotypes this is not a reliable result. A good test for this is to use clones and try to keep them as identical to each other as possible for comparison......"
Hooker
LEGENDA9.957 REP50%
→ Zmaj
HookerLEGENDA
sep 2012.
sep 2012.#2
Malo na Google i evo moj mali doprinos temi.U psihologij Splitting zna
i ovo
RASCEP, CEPANJE JA(SPLITTING) jedan vid mehanizma odbrane kod
oveka
Osnov rascepa predstavlja dvojnost libidnih i agresivnih poriva, ato izaziva prvobitnu pocepanost u Ono, a zatim i u Ja. Ovaj prvobitni rascep izvor je dvojnih te~nji. Da bi se Ja odbranilo od ravih delova, odnosno progoniteljskih objekata ili ravog objekta ucelini, udaljva ih od odbrih i voljenih objekata i na taj na
in olakaava pounutrenje dobrih, projekciju i popravljanje (reparaciju). Cepanje i projektovanje poma~u ja da sredi svoja
ulna i oseajna iskustva, te da zadr~i dobre i voljene objekte, i da se oslobodi loaih, opasnih i progoniteljskih i da izae iz oseajne zbrke.
E sad to preneseno na biljku,ima logike...
http://www.youtube.com/watch?v=_vhuEixZn98
Evo i video
Sulundar
AMBASADOR4.374 REP82%
→ Legenda
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
sep 2012.
sep 2012.#4
ini mi se kao klasi
na pri
a u ~ivotu... Jedno dobia drugo zgubia.
Mogue da se povea koli
ina THCa, ali se sigurno tako i smanji urod.
Treba svatko probati pa vidjeti dal mu igra, u svakom slu
aju zanimljiva tehnika :thumb:
x-cluber
POZNAVALAC770 REP19%
→ Ambasador
x-cluberPOZNAVALAC
sep 2012.
sep 2012.#5
Evo i ovdje jedan video:
http://www.youtube.com/watch?v=c6i0D_5GSpg
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
sep 2012.
sep 2012.#6
e da evo ovo mi se svidjelo...Tarki je u pravu najvjerovatnije.Ja nisam dosada to spominjao ali ja imam jednu shemu ....o cemu se radi .sluzio sam se logikom...bla,bla Thc je biljci prva linija obrane pa sam pomislio ako ju malo napadnem sa iglom u drugoj polovici cvjetanja mozda ona odgovori sa povecanjem thc-a ,smole pa joj tako redovno mjerim ulje sa iglom.upravo sada mi je divljakusa na tretmanu akompukturom,ne svi cvjetovi...tek dva cisto da se uvjerim u razliku.....ha,ha sada mi je vjeverica pao na pamet....kaze da mu je malo gay pusiti hermice:)negdje sam procitao da je malo pedofilski stavljati biljke od dva tjedna na cvjetanje,tko zna ...pa se pitam sta sam onda ja:ludaci_lol:
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
sep 2012.
sep 2012.#7
a cuj opa cupa...kako god uzmesh..zvuchi nastrano..em nanosish bol biljkama..em nekakvu 2tjednu pedofiliju spominjesh
ok. shalu nastranu , na stranu..ova tvoja shema sa iglama mi bash i nema neke logike..jer..ta oshtechenja su premalena da bi utjecala na kolichinu hranjiva i sokova koji kolaju biljkom...a ipak ju jadnu povrijedish..pa mi je logichnije da, u tom sluchaju sa iglama, biljka neshto malo energije preusmjeri na zarastanje tih sitnih oshtechenja...tako da...mislim da se time ne postizhe nishta..tj. da rezultati nisu jednaki ovima kao kod splittanja.
to chist moja logika govori...ali, nisam probala pa ne mogu znati ..
(+ znamo koliko stvari funkcionira i/ili zvuchi logichno i ok u teoriji..ali..kada ih treba provesti/dokazati u praksi...k. dragi gledaoci...)
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
sep 2012.
sep 2012.#8
Vjestice evo sama kazes ..."biljka nesto malo energije preusmjeri na zarastanje tih malih ostecenja" ja sretan,to sam i ocekivao ...ne previse energije ,nego "nesto malo"a rezultat moze biti samo vise thc-a ne puno ali ipak vise nego je bilo...uglavnom nista netvrdim,za sada nevidim promjene a ako ih bude rado cu to podjeliti sa vama.zato i volim uzgajati,eksperimentirati,nema pravila sve je dozvoljeno...dozvoljeno je i pogrijesiti;)
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
sep 2012.
sep 2012.#9
Koliko sam sku~io to splittanje se radi pred kraj, tj. prije berbe, recimo 10-tak dana prije harvesta, ispravite me ak grijeaim. Malo mi je nejasan kontekst u kojem je napisan post, pa me zanima jel to vrijedi i za ~enske biljke ili samo za oploene? Ja sam
uo stvar kad napukne stabljika slu
ajno na biljci u fazi cvijetanja (npr. slomi je vjetar ili neka aumska beatija) da isto tako uklju
uje obrambeni mehanizam i nabija thc smolu u vrhove, tako da je ovo sasvim logi
na metoda i svakako budem to odradio pred kraj.
E da i ovaj drugi video od x-clubera je njesra i totalno loae odraeno, tip ve~e tri minute i na kraju kao da je ni nije svezao, neata mlitavo, labavo i totalno amaterski.
I joa par pitanja ak tko zna:
- Dali se nakon splittanja biljka po
inje suaiti i venuti?
- Jeli potrebno splittanu biljku zaljevati?
Mislim da bi skalpelom to bilo najlakae i najsigurnije odraditi.
pigtail
ENTUZIJASTA211 REP3%
→ Poznavalac
pigtailENTUZIJASTA
sep 2012.
sep 2012.#10
Ljudi nemojte pikati biljke s iglama...Ako vam je od smole uzmite TGA Subcool seeds i growajte....pozz
Sulundar
AMBASADOR4.374 REP82%
→ Legenda
SulundarAMBASADOR
sep 2012.
sep 2012.#11
heheh,pigtail..u pravu si,nema sta,zasto bi se bilo ko zaludjivao,rizikovao da napravi bilo sta?....
U mom slucaju,konkretno zbog nemogucnosti tako cestog pribavljanja kvalitetnog semena. Zaci,kad nabavim seme,iako ima dobar pedigre ili pricu,mozda se ispostavi da trixi i ne pune kao sto je ocekivano. U tom slucaju pokusacu,experimentisacu,uradicu nesto ukoliko mi uslovi dozvoljavaju. Naravno,tako nesto nikad ne bih uradio miljenici,bar ne probni put:))
Kapiram da je ovo hardrock izivljhavanje,nije ni cudo da teoretski biljka luci vise trihoma..ali ja cu joj prirediti i ranije skidanje liski,maltretiranje grana,i drzanje u mraku i sushu... Ako posle toga ne primetim razliku,bilke nikad vise ne cimam i sa tom lekcijom sam zavrsio za svagda.
:vb_wave:
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
sep 2012.
sep 2012.#12
Ma joj tolika frka oko dva tri uboda iglom ,fuck pa hebote topirate,cropirate splitate,vezete,trujete sa kemijom ,flushate,rokate sa peroksidom,temperaturom,vlagom ,otvori boks,zatvori boks o cemu pricamo i na kraju je ubod iglom nesta strasno.Zar mislite da je rezanje fun lista bezbolno za biljku???!!.Ona je tu da se tretira na razne nacine...kao i jabuka,vinograd i sl.pa kada nebi pojedinci pokusavali nove metode ,neprovjerene..kako bi onda ziherasi znali kako se sta radi?...cemu strah od necega novog ?!ja bi bio sretan kada bi na ovom forumu stalno netko pokusavao nesto novo ,pa bili bi najjaci forum u Evropi.nevjerovatno je kako se ljudi dizu na neke nove stvari......
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
sep 2012.
sep 2012.#13
Ajde iskusnjaro nauci nas i napisi.........Zasto da to neradim??
Meskalito
LEGENDA8.982 REP40%
→ Zmaj
MeskalitoLEGENDA
sep 2012.
sep 2012.#14
Ne verujem ja u to , i neje lepo prema biljozi . Iovako out pretrpi uvek gomilu sranja ,napadnu je skakavci , puzevi ,, puknu grane iz raznoraznih razloga, nekad padne grad ,obrsti je divlji vepar ....Sumnjam da se nije dovoljno branila :)
Sad ja jos nozem da je tranziram ,ma ne pada mi napamet
natura
POZNAVALAC919 REP35%
→ Ambasador
naturaPOZNAVALAC
sep 2012.
sep 2012.#15
meni je tesko i topirati i obrati na kraju krajeva, zato to uradi neko drugi za mene i uradjeno bude bez obzira na moje tripove
opa cupa javi rezultate svog testa obavezno
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
sep 2012.
sep 2012.#16
Nato ti si udo...mislio sam vise to nespominjati kako nebi navukao gnjev foruma na sebe.ali tebi bi dao i sredinu palacinke:banana_rasta:a ne samo rezultate moje gluposti...
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
sep 2012.
sep 2012.#17
Opa cupa samo rokaj. I ja cu, kad budem imao vise komada.
usrname
AMBASADOR2.080 REP17%
→ Legenda
usrnameAMBASADOR
sep 2012.
sep 2012.#18
Ljudi koji su biljku znanstveno istra~ivali doali su do zaklju
ka da koli
ina trihoma/smole ne odreuje ni potenciju ni postotak THC-a ni postotak ostalih joa neistra~enih psihoaktivnih spojeva koji daju "high", ve GENETIKA, pa zatim i uvjeti rasta. Pojednostavljeno, da stresanjem biljke pred kraj i izvu
ete viae smole iz nje, ato je ajmore mogue, njezin "rad" je svejedno zapisan u genima. Eventualno UV lampa ako je o indoru rije
poveava THC. Savjetujem pojedincima da, prije nego ato krenu u toliko napredne tehnike uzgoja s iglama i atajaznam, prvo malo
itajui knjige savladaju najosnovnije stvari i pojmove, barem je do literature danas lako doi.
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
sep 2012.
sep 2012.#19
Cekaj malo ovi "pojedinci"predpostavljam da tu mislis na mene.....osnovne stvari..malo mi to pojasni;) netko je i njih napisao.Netko je morao zakljuciti sto su to "osnovne stvari"znaci radio je ,eksperimentirao.Zasto mislis da je par uboda naprednija tehnika uzgoja od recimo topiranja? pa se svejedno taj po meni brutalniji nacin ne spominje i ne napada vec jednostavno to je nacin uzgoja ili mislis da su i to "sta ja znam" i na kraju jedno intimnije pitanje....zasto si ne raspolozen!Zivot je lijep,sunce,cvijece...kuzis:) zasto od prjatelja radis ne prijatelja? ...........................................davno sam savladao osnovne stvari...... .a i dalje sam glup ko krastavac P.S da razjasnimo jednu stvar ....jasno da nece podici postotak thc-a i da nece high biti nista jaci...zar to moramo spominjati .Ali smolu ....nju volimo svi i od viska glava ne boli.Fuck
31 REP62%
→ Istraživač
sep 2012.
sep 2012.#20
vole one,zen(k)e,da im ga das po...+ pate za muzjakom...mast i sekret...
+ ajde da dopunim,mada ne volim mnogo puno brzo jako da piskaram...
zenke znaju koliko su plodne,gravidne,koliki im je zivotni vek,njima je jedini cilj
,u zivotu,da ih muzjak oplodi,naprave seme i produze vrstu,...pred kraj,svesno,ispustaju sve
vise smole da bi nekako, sto sigurnije prikupile polen,ako naidje,iliti xxx...da se zalepi za njih...
cak cuo sam da ljudi mazu grane medom da bi se insekti nakupili i jos vise ih provocirali...
a ja sam malo popio,tako da the end...valjda me nece sutra sacekati nesto kao
-pred ban- sve sa nekim strahom ucestvujem ovde,bilo interno ili externo...
znaci one celi svoj zivotni vek mame,placu i sline za muzjacima! + prema nekim stetocinama
je smola odbojno,odbrambeno sredstvo,....10x sam ispravio ovaj post...kraj!
zato su hibridi - hibridi(nema pravila,zato sto su to relativno nove sorte),a original je original! 11x
ajde sad,bacite me na muke...da pozelenim od thc-a ...+ sve zavisi od j*baca,a i primaca -
primacice...i u nas ljude postoje gene defect! niko nije savrsen - alfa muzjak+zenka...
njihove slike i brojke su jedano,a nasa realnost je drugo...
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
sep 2012.
sep 2012.#21
Ajde da sada ja malo trollam , ovo Klanje biljke meni nema smisla , odakle pretpostvka da ako gurnem atap u procjep da biljka nee zacijeliti ??? Naravno da hoe ... zar nikada niste raskolili stabljiku dok ste radili LST ?? Bez ikakve sanacije ona se oporavi za par dana .
Ista stvar se dobiva sa supper cropingom u kasnoj fazi cvjetanja .
Svi su u zabludi da supper cropping slu~i samo za savijanje biljke kao i LST , ali SC ima drugu funkciju , a to je da prekine dovod hranjivih tvari , vode i ostalih *****rija iz biljke u korijen .
Kada biljku kropate u fazi vegetacije to je jedno( tada ju samo savijete bez ikakvih oateenja na stabljici ) , ali kada ju kropate u fazi cvjetanja to je potpuno druga tehnika .
Svaka biljka u stabljici ima kanale koji vode hranjiva gore , a ima i kanale koji vode dolje . Cilj ove tehnike je da pomou savijanja , stiskanja ili zarezivanja napravimo male frakture u stabljici i samim time dobijemo vei protok hranjiva i vode u cvijetove , a smanjimo obrnuti tok .
E sada da ja puno ne fantaziram probati u nai neki video koji to objaanjava ....
supercropping marijuana, expert technique for bigger buds - YouTube
Ono ato ~elim naglasiti da je ova tehnika bolja od splittinga jer nema smisla napraviti procjep od 20-30 cm .... dovoljno je 1-2 cm da prekine dovod ili odvod . Samim time je i stres manji .
Ova tehnika je teako primjenjiva na outdoor biljke
ija je stabljika debela ko bejzbol palica ... ali za indoor radi baa kako treba .
`to se ti
e proizvodnje THC-a , nemojte rezat stabljiku .... ***** mu mater !!!
Svaka biljka ima svoj genetski potencijal , preko toga teako da e ii . Sigurno neete postii njen genetski maximum s time da joj otvorite utrobu . Ao niste postigli ono ato ~elite u 60 dana cvjetanja , sigurno neete ni u zadnjih 10 dana igranjem eka Trbosjeka .
Odite u pet centar i kupite jednu UV lampu za terarije . Neka vam bude upaljena 15-30 min za dnevno (dok HPS radi)
UV lampa radi ono ato HPS nema , a sunce ima ....a biljka nije baa ljubitelj UV -a pa se pokuaava obraniti , a svi znamo kako se biljka brani :)))
usrname
AMBASADOR2.080 REP17%
→ Legenda
usrnameAMBASADOR
sep 2012.
sep 2012.#22
Nisam ni akolovan ni stru
an da bi diskutirao o procesima unutar stabljike, kad uhvatim vremena pro
itau rado neato o tome, da budem iskren, zasad me ovaj video ne zadovoljava pretjerano...evo kako sam ja to scroppanje shvatio dosad, pa ako nema logike bio bi zahvalan da me se ispravi..Ukratko, scroppanjem u vegetaciji biljka staje sa rastom iznad zemlje dok ne zacijeli rane, ali e i dalje nastaviti u dnevno/nonom mokro/suho ciklusu razvoj korijena i brojat e dane starosti...ato zna
i da do trenutka kad je pustimo u cvjetanje ona mo~e iznad zemlje bit prili
no niska i debelih/kvrgavih grana iako je stara recimo 2 mjeseca....u tom slu
aju tajna veeg prinosa nije iznad zemlje - ve ispod nje, zbog velikog i razvijenog korijena. Ima li tu logike ikakve?
`to se ti
e scropppanja u cvjetanju, to sam dosad shvatio kao biranje manjeg zla (bolje jedan stres na nestaanom vrhu, nego konstantno pr~enje lampom)...kad uhvatim vremena pro
ita
u i o tome (ako ima koji kvalitetan link da se nabaci ovom prilikom), iako mislim da u i dalje nastojat sva prpanja odraivati isklju
ivo u vegetaciji, da ne bi radi par trihoma viae -
upao banane.
Sulundar
AMBASADOR4.374 REP82%
→ Legenda
SulundarAMBASADOR
sep 2012.
sep 2012.#23
Iz svakog posta se da izvuci po koja istina... Neki clanovi imaju odlicnog iskustva i teoretskog znanja. Cesto znam da salusam i poslusam drugog,ali licno volim da oprobam sam.. Imam odlicne kandidate na kojima se vec vrse nekakvi testovi,a spliting ce biti samo dodatak pride ;)
Croping u cvetanju gde su grane tvrde i krte mi izgleda suludo,Lst u cvetu kada grane vise ne rastu ,totalno bespotrebno. A ovaj spliting verovatno najveca glupost od svega,ali moze da se izvede.
p.s..Sad sam se setio da sam imao "stablo broken" tehniku. Cela biljka se drzala na tankom delu od 3mm-4mm stabla i kore. Vratio sam stablo u prvobitan polozaj,obmotao celofanom i stegao zicom. To je bilo u 3/4 cvetanja..biljka je prezivela,bila je bolja od sestre i mislim da je imala vise trixa..ali i tokom celog grova je bila naprednija.. Obe su prikivale isto,nisam trazio razlike.
Maracuja
ISTRAŽIVAČ68 REP12%
→ Entuzijasta
MaracujaISTRAŽIVAČ
okt 2012.
okt 2012.#24
Od svih tih metoda, trikova i tipova je pi*kin dim, jedina stvar stoji sto je HazeSeeker napisao:
A usput dok sam bio u NL, baa sam pri
ao sa jednim growerom koji radi u cofeaopu tamo, i tako da je pri
a bila o poveavanju THC-a biljci, on je isto preporu
io UV lampu da se pali dnevno na 25-35 minuta, stim da se to po
ne raditi prije 15-20 dana nego po
nete :prof10:
pigtail
ENTUZIJASTA211 REP3%
→ Poznavalac
pigtailENTUZIJASTA
okt 2012.
okt 2012.#25
Neznam opa cupa nisam neka iskusnjara, ali imam neke rezultate, sve ono sto si nabrojio ne radim, osim lst-a, a u ostalom kad e Mandala Mike i Jasmin napisati na svojoj stranici da to povecava smolu onda cu vjerovati jer ti ljudi imaju zajedno 40 godina iskustva i da su se susreli ranije s tom tehnikom i ostali impresionirani vjerujem da bi to naveli i preporucali...Ljudi nije sve u smoli, pusti da biljka uziva dok raste i ona ce te nagraditi dok ces ju pusiti, a ne ju maltretirati i neznam sta....
ivan333
POZNAVALAC1.125 REP58%
→ Ambasador
ivan333POZNAVALAC
jul 2017.
jul 2017.#26
Moze mi se javit neko ko je radio ovaj splitting?jel se vidilo poboljsanja nekog nesto??
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
jul 2017.
jul 2017.#27
Koje poboljsanje? Mislis da bilo tko od nas moze razlikovati skok sa 18 na 19.5% thc-a ?
Fokusiraj se na detalje u growu pa ces imat toliko dobru ganju da nece biti potrebe za poboljsanjima :)
dedskin
AMBASADOR2.425 REP26%
→ Legenda
Nixa86
LEGENDA9.119 REP41%
→ Zmaj
Nixa86LEGENDA
jul 2019.
jul 2019.#30
reci ti njima opacupa .. :D znam da je star thead 7 godina ,ali od prvog dana si se borio pa na kraju izborio za lomljenja kichme ,bodez posred cela :D pa covjek je pravi kralj treao si samo naglasiti da je treba iglama ispikati gdje god stignes i umijes ,tj igla je pretanka mozda je zaskaklja samo-citaj ubod komarca ..neloshe je vilicu napucati u main stabiljku :D:D .zivio
sep 2012.
1 / 30
sep 2012.
jul 2019.