VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojIsplativost
LEGACY

Isplativost

40 odgovora4,003 pregleda

maj 2012.

#1
Otvorio bi temu isplativosti unutarnjeg uzgoja. Pritom ne mislim na zakonsku cijenu ili poslijedice vec iskljucivo na financijsku cijenu. Uz svijetlo, gnojivo i ostalu grow opremu pomnozeno sa vremenom koje protekne do berbe i eventualne konzumacije iste (jer predpostavljam da govorimo o uzgoju za iskljucivo vlastite potrebe). koliko zapravo jeftiniju robu dobijamo. I molim vas nemojte okrenuti temu na kvalitetu trave i to sto smo kod vlastitog uzgoja sigurni u podrijetlo. Znaci pricamo iskljucivo o ekonomiji.
BladeZMAJ

maj 2012.

#2
Pa sve ovisi,veina nas ovdje ne gleda na to,jako puno lanova growa iz hobija i ljubavi,tebe zanima jel jeftinije kupiti smee na ulici...pa vijerojatno jest u nekim sluajevima.....ako si ovdje zbog Ekonomije na krivom si mijestu+bilo bi puno bolje da ti je prvi post "haj ekipa ja sam taj i taj volim to i to"....da ti ne okrenem temu to je to od mene...svu sreu ~elim frend

maj 2012.

#3
isplativost naspram ega, kupovanja kod dilera ili? Ako je to, isplati se viaestruko, ako je sad gram kako ka~u kvalitetne ganje na ulici 100 kn samo s prvim growom si otplatia box, sjeme, i ostale *****rije. Kasnije samo troaia struju, vodu i zemlju a to su minimalni troakovi. evo usporedba sa Amsterdamom. Mene je prvi grow doaao kao da sam kupovao recimo u Damu prosje nu vuvu gram za 5-6 eura. Za drugi grow me izaalo nekih cca euro po gramu jer nisam imao startnih troakova, samo zemlja, voda i struja. I tako e biti i dalje osim ako ja ne odlu im druga ije. Dakle odgovor na tvoje pitanje je cca euro po gramu, ata mislia - jeli se isplati? EDIT to naravno ovisi od boxa do boxa, ovo je moj slu aj, jedan od manjih setupa na forumu

maj 2012.

#4
naravno da je ovo bitno tako da ne mogu da ne okrenem temu, mozda ces biti sretniji ako kupis neku vutru spricanu kojekakvim govn***, ili eventualno blago "zacinjenu" metalnim opiljcima, evo ti svez primer https://forums.vutra.org/sve-i-sva%9Ata/2797-brutal-offtopic-161.html#post206793 uz to zapitaj se da li bi forum uopste postojao i imao ovoliko clanova ako je jeftinije prosetati ulicom i kupiti... procitaj malo temu gde nisi svratio a tamo se prvo ide https://forums.vutra.org/ko-ste-i-kako-ste-nas-na%9Ali/ pa vidi koja je kolicina novih clanova ogorcena na dilere i iz istog razloga odlucila da uradi grow za sebe... uostalom, izracunaj koliko te kosta jedan tromesecni grow pa vidi sta na ulici za to mozes kupiti (i to kolicinski, sad ne govorim o kvalitetu koji je inace na prvom mestu). moj zakljucak, isplativo je (i finansijski) nemerljivo puta
DEDEPOZNAVALAC

maj 2012.

#5
Svasta, isplativost. Bas me interesuje ko kod svoga hobija i zdravlja gleda na isplativost.
DomacinAMBASADOR

maj 2012.

#6
isplati se finansiski ali treba uloziti u opremu i nekoliko puta odgajiti uspesno boks. ali kvalitet je na prvom mestu... ;) a da bi njega dobio gajenje vutre treba da ti bude zanimljiv hobi
SenzaPietaPOZNAVALAC

maj 2012.

#7
0,5 do 1gr bih volio da imam svaki dan,da zaokruzimo na 1gr dnevno=365gr Ako cemo uzeti u obzir da se na teritoriji Hr dobar dim moze naci za 5 eu po gramu izracunaj, 365x5=1825 eu,na godisnjem nivou. To je bilo cisto ono ekonomski, a o drugim carima grovanja ne zelim ni da pocinjem,a vidim da te i ne zanima...
DeckoISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#8
Kad covjek pocne sve ovo malo citat (pod sve mislim na cjeli forum onak opcenito) jednostavno se zaljubis u sve to...marko probaj i ti pa vidi :)
DomacinAMBASADOR

maj 2012.

#9
350e je box 100x100 visine 180 cm komplet za gajenje sa mh i hps 400 w po mojoj proceni oko 500e treba za dobar start...sa sve feminiziranim semenom... i hidroponski kompleti su sve jeftiniji a dobar majstor moze da prodje skoro upola jeftinije....

maj 2012.

#10
moze to i jeftinije, al ako je i tako, dovoljno je da izvuces 50~60gr i pokrio si troskove ;)
DEDEPOZNAVALAC

maj 2012.

#11
Kod prvg zapaljenog jointa iz svoje baste, svojom rukom polivano, svaki dan po par sati gledanja, nerviranja, znojenja, radovanja i prvi dim prodje plucima ;)))))))) treba dalje ... PS: koja je bila bese tema ovde ??????
He-ManLEGENDA

maj 2012.

#12
Yea sure, evo besplatno nam dijele naokolo :icon_lol: To si možda prije deset godina mogao naći za 35kn(5€) 1g dobre vutre. Danas i ovo "smeće" što prodaju pod "skunk" za 100kn(14€), u 85% slučajeva ne može se mjeriti niti s domaćicama koje ekipa na ovom forumu uzgaja, a kamoli s nekim top brandiranim sjemenom Herer, LSD, Satori, Mazar, Hazeovi, itd. itd. A da ne kažem da se i u tim uličnim "skunkovima" nađe sjemena na šake, ali ajde, bar su pravi vrhovi a ne granje i popcorn budovi. Što se tiče isplativosti growanja. Ovisi koju količinu dobiješ, u nekom "normalnom" boxu 100g je minimum minimuma koji netko može izvući, tj. mora, osim ako osoba nije svijetski anti-talent za growanje i radi epohalna sranja koja rezultiraju s crknutim biljkama. Znači, 100g minimum, godišnje možeš zavrtiti 4 growa od sjemena ... = 400g vrlo kvalitetne vutre, tvoje vutre. Evo i da budem veeeeeoma "velikodušan" pa kažem neka tako nešto možeš nabaviti na ulici za 30kn 1g, a ne možeš sigurno. To ti je 12000kn!! Ja iz svojih grow-ova dobivam preko 200g a to je bez ikakvog truda i pažnje (jebiga znam), može to i do 400g po growu. A utrošeno na box(eve) sve skupa nekih 2500-3000kn, i to samo zato jer non-stop nešto petljam, rušim, pravim ponovo i sl. Inače možeš dobar box složiti ispod 2000kn bez problema. S 400W dodatni mjesečni trošak struje ti je oko 120-ak kn. I to je sve s "malim" boxom od 1m^2. A outdoor je priča za sebe, kad dobiješ čudovište s kojeg obereš 1kg, nema pitanja da li se isplati. =))) Eto, pa ti onda vidi. :icon_mrgreen:
SenzaPietaPOZNAVALAC

maj 2012.

#13
Moja greska,htedoh reci 50kn,tojest 7 eu, tojest 250kn 5gr,i da ima dobre robe po toj cijeni... Ali i to je mnogo kad ti uvaljaju sranje,e u tome je car grovanja,jer znas da nikad neces dati kintu za macka u vreci :dada
Like MikeISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#14
Kod mene je "1g" (0.8g) skanka 1000 dinara tj. 10e a domaja 500 tj 5e. Ti racunaj pa vidi da li ti se isplati. Mislim da su nam cene tu i tamo jako slicne. Ne moras indoor da radis,naruci neka dobra semena i baci ih negde napolje ako imas uslove i lepo mesto i imaces za svoje potrebe duzi period. Jbg,platis al' se klatis :)
makisplitAMBASADOR

maj 2012.

#15
ta tvoja barka mala, a puata na sve strane,ja sam je brodom zvala a jedva u nju stanem....stih stare pjesme :) koata me novaca i vremena al kad izaen na more sve nestaje...iman osjecaj da ce mi bit tako i nakon svog prvog growa marice.....nema tu koliko koata....

maj 2012.

#16
hvala svima koji su uzeli vremena ozbiljno odgovoriti na post i podijeliti svoje stavove. Oni koji smatraju da je kolicina postova NAJBITNIJA stvar u zivotu....dude bro samo me nemojte prijaviti uciteljici i zvati mi mamu u skolu. zanimljivo je kako kad razgovaras sa odraslima i postavis im pitanje, lijepo i kulturno dobijes odgovor. Medjutim kad sa djecom razgovaras, dobiti ces odgovor bas na ono pitanje koje si rekao da te ne zanima.. ili vec znas odgovor pa kulturno nisi zelio trositi ni svoje ni tudje vrijeme. Da pojasnim. Ne prodaje svaki "diler" smece koje gnoji ljudetinom i malim macicima. Rekao bi da sam mozda od nekoga sa foruma i kupovao pa mi je on i rekao za forum ili je to nemoguca kombinacija. pitanje je bilo postavljeno radi ekonomske nedoumice. kako vecina odraslih ne trosi mamin i tatin djeparac vec sami financiraju svoje "hobije", pitanje je prije ili kasnije trebalo biti postavljeno. p.s. mozda opet nesto nisam procitao sto sam "trebao" ali mislim da uvod tipa: "ja sam ivo ivic i dolazim iz zagreba, moja adresa je vukovarska 100, 2 kat, grow se nalazi u 5toj sobi sa lijeva iza lego starwars postera, opet molim da ne kazete nikome pogotovo uciteljici koja nema internet. mama mi je vec jednom bila u skoli" .. ili se ocekuje od mene da lazem i govorim u siframa i opet trosim tudje vrijeme *****rijama koje nikog ne zanimaju. .. ajd malo sam pretjerao za nekoga sa jednim postom medjutim ajmo si ne trositi vrijeme ako ne odgovaramo na pitanja i pridonosimo necemu. pa kad smo kod toga ovo je bila zadnja recenica. pozdrav i jos jedanput hvala svima koji su ozbiljno shvatili pitanje i pomogli odgovorima i sugestijama.
makisplitAMBASADOR

maj 2012.

#17
Marko nemoraa biti kivan i unaprijed osuivati ljude kojima si se budi usput receno sam javio....relax...nisu baa svi dica ovde i ne grantaju se mami od suknju i novcanik... a ato se tice pitanja...pa....ato ~elia...dobru i provjerenu maricu za medicinu i ping pang pong ili rekreacijsku trif traf truf pa ato ispadne??? to je to...koliko ulo~enog truda i volje toliko i zabave..spike nema se i nemo~e se su za djecu kako i sam ka~ea...pozz
Z&NZMAJ

maj 2012.

#18
marko, marko, crni marko.... lijepo ti ljudi ka~u da isplativost nema veze sa ovom pri om naaom, a ti se ljutia, ccc... Ajde pro itaj pravila foruma prije nego lanea joa koju besmislicu. Kad pro itaa, onda ea shvatit ata si napisao, da ti sad ne objaanjavam zaato te upu ujem na pravila, poato, jel, volim u aiframa pri at :icon_lol:

maj 2012.

#19
opusteno ljudi. ne ljutim se to je samo "osebujan" stil.. to i koristenje navodnika. i znam da ne citam pravila i regulacije, medjutim mislim da nitko nebi ni bio ovdije da voli citati pravila i regulacije. i mislim da nema razloga da jedan ovako lijep hobi ne bude i isplativ. mislim da nitko ne razmislja o sintetiziranju acetilsalicne kiseline doma nego jednostavno kupis aspirin, iako svi koji su se ikada bavili kemijom znaju da jednako ako ne i bolje mogu to napraviti u kucnoj radinosti. ali da ne serem opet. znam kuzim sve. morao sam postaviti pitanje na drugaciji nacin. moja krivica. pozdrav

maj 2012.

#20
ja sam u debelom minusu ato se ti e hobija,jer do sad niata joa nisam uzgojio,ali isto tako znam da mi sve pare ovog svijeta nee moi zamijeniti onaj osjeaj kad zapalim prvu pljugu svoje trave. :icon_wink: neke se stvari ne mogu kupiti novcem. sad mali offtopic: primjetio sam da se dosta novih korisnika ponaaa bahato u startu.dou,postave pitanje bez prethodnog itanja foruma,i onda po nu pametovat kad im drugi odgovore.ljudi,skulirajte se i po nite poativati starije korisnike (tu ne mislim na sebe iako sam odavno registriran) koji su doveli do toga da ovaj forum bude ato je danas. INSTITUCIJA!sa svojim *****rijama i lje enjem svojih frustracija preko foruma im samo ote~avate posao.ako ve hoete uzgajati onda prihvaajte ata vam drugi govore,jer ako ne ~elite i ne radite to,onda vam forum ni ne treba,mo~ete i sami. pozz
Z&NZMAJ

maj 2012.

#21
E vidia, tu si malo maaio poantu :icon_lol: Ovaj forum nije tu ve godinama zato ato smo eto buntovnici i ata ti ja znam. Opstali smo jer su postavljena razumna i potrebna pravila. Ajd pro itaj ih, trebat e ti svega koja minuta. Nije valjda toliki problem? :icon_lol: :cool44:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se