VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojLST u cvjetanju
LEGACY

LST u cvjetanju

42 odgovora6,163 pregleda
dzokosISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#1
LST u cvjetanju, da ili ne? malo su mi prerasle box a tek su na pola cvjetanja i rastu svakim danom sve vise!
KrejzyPOZNAVALAC

maj 2010.

#2
moze, nemas straha :pat: cak je pozeljno tokom cvjetanja radit LST ( kao i u vegetativnoj fazi ) zbog prostora, a i zbog toga da svi vrhovi dobe dovoljno svjetlosti da se cim bolje razviju sretno
TripENTUZIJASTA

maj 2010.

#3
Mislim da postoji josh jedno bitnije pitanje, a to je da li LST usporava cvetanje ili ako se npr krene od pochetka sa 12/12 (znachi u proseku biljci treba cca 70 dana da zavrshi), da li tje LST usporiti tj produziti cvetanje. . .
KrejzyPOZNAVALAC

maj 2010.

#4
LST bi se u pravilu trebao raditi na taj nacin da se ne ogranici izduzivanje biljke koje se dogadja tokom cvjetanja ( znaci bez prejakog zatezanja biljke na mjestima di se veze i s postepenim savijanjem ) i tako se onda ne sputava biljka vec ju se oblikuje tako da se siri horizontalno a ne vertikalno sto cak ide u korist periodu cvjetanja iz gore vec navedenog razloga, a to je vece osvjetljenje biljke jer nema listova i grana koje bacaju sjenu na donji dio biljke, pa je i s time na kraju veci urod a koliko vremenski usporava ili ubrzava cvjetanje nebi znao reci, nisam zapravo nikad razmisljao o tome ali okvirno mislim da dodje na isto
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

maj 2010.

#5
ja mislim da je cropiranje isto u redu jer sam primjetio da ga biljka uop e ne do~ivljava, tj. raste dalje kao da se niata nije dogodilo...(moje mialjenje, mo~da i nije to no)
SuperAngelPOZNAVALAC

maj 2010.

#6
LST usporava cvjetanje i nebi se trebalo natezati predugo u cvjetanju, ali ako nemaa izbora pritegni ih ;)
TripENTUZIJASTA

maj 2010.

#7
Upravo tako, al ja sam ostavio iskusnijima da kazu :) Evo jedne lepotice, od pochetka LST i na 12/12, 43 dan. . . Shto znachi da bi trebala da bude gotova za neke 4 nedelje, a po meni je jako daleko od toga. Mada opet ostavljam to iskusnijima da kazu :)
KrejzyPOZNAVALAC

maj 2010.

#8
za koliko?
hashberryboyENTUZIJASTA

maj 2010.

#9
brijem da to ovisi o tome kolko ju svines odjednom,vise vijanja(sve grane odjednom npr pod 90 stupnjeva)-dulji "oporavak" (da se vrhovi dignu ka lampi)... vjerojatno i o pregibima tj mjestima presavijanja,sto veci kut savijanja-dulji "oporavak" i zavojitiji put hrane po granama-dulje vrijeme da hrana dodje iz korjena ka vrhu.... vjerojatno i o tome kako koja vrsta voli lst... mozda i jos toga ali sad mi ne pada na pamet... a za vremenski period koliki je,brijem da je to pre idividualno da bi se moglo rec i odprilike... AKO SAM U KRIVU MOLIM VAS IZBRISITE/ISPRAVITE POST-hvala-
KrejzyPOZNAVALAC

maj 2010.

#10
LST ( low stress training ) - znaci nema naglog savijanja za 90 stupnjeva vec se postepeno to radi, ako ti savijes stabljiku odmah za 90 stupnjeva onda ne radis LST nego mucis biljku :P ako si savio biljku toliko da si joj otezao protok hrane onda opet nije LST nego mucis biljku :P a za sortu se slazem ( kako koja vrsta voli lst ) ali ovdje nije u pitanju neko sado mazo vezivanje nego covjek samo hoce malo spustit biljku tako da se zbog stretch-a ne spali gornji vrh googla-o sam malo sad i nigdje nema informacija o tome da LST oduzuje cvjetanje, cak suprotno, mnogi rade LST tijekom cvjetanja i ne primjecuju nikakve posljedice osim veceg uroda
TripENTUZIJASTA

maj 2010.

#11
Biljka gore na slici je ishla na 90 stepeni, znachi bukvalno privezivana uz rub saksije i raste ko luda. . .
KrejzyPOZNAVALAC

maj 2010.

#12
pa drago mi je da imas tako dobru i zdravu biljku ali u nekim slucajevima se dogodi da bude posljedica, ti si to dobro odradio, pa ih nije bilo... ( a mozda sam i ja krivo shvatio hashberryboy-a jer neki savijaju stabljiku samo u jednom mjestu dok si ti vjerojatno to ucinio u luku tako da se ne prekida cirkulacija biljke, pa je i on mozda mislio na to ) a evo i sam kazes da nisi primjetio stagnaciju u razvoju i rastu biljke :pat: a povecao si povrsinu biljke na koju pada svjetlost i sigurno ce ti bit veci urod nego da ju nisi LST-rao, jel tako? :pat:
TripENTUZIJASTA

maj 2010.

#13
Jeste, ali s' obzirom na izgled kontam da tje cvetanje mnogo duze trajati. . .
hashberryboyENTUZIJASTA

maj 2010.

#14
uvazavam misljenje da ne usporava... ali..nekako mi logika govori (a i djelomicno i iskustvo s lst-om) da kad savijes granu,treba joj 6-12 sati da se "digne" i nastavi dalje sa rastom...mozda i raste malo tjekom tog "ravnanja" al mislim da ne znatno...dok god se ne ispravi sama kak joj pase... :respect:
KrejzyPOZNAVALAC

maj 2010.

#15
ja to gledam ovako nekako ( kroz iskustvo i koliko sam se imao prilike informirati ) ... u nekim slucajevima ljudi da bi zastitili glavni vrh, kada dodje preblizu svjetlju preko cvjetanja, LST-raju biljku ( neki to zovu i HST ) tako da jednu tocku stabljike ( u podrucju internodalne duzine ) pritisnu prstima i tako omeksaju kako bi ju mogli svinuti bez da pukne, a navodno se tako i ne prekida cirkulacija tekucine unutar biljke, i onda ju svezu i s vremenom biljka ponovno ocvrsne ali posto je svezana za neki stap ili nesto slicno poprima oblik koji joj mi zadamo. Tako da iako njoj treba vremena da ponovno ocvrsne to ne utjece na cvjetanje tj formiranje vrhova jer ne trosi velike kolicine hranjivih tvari za taj proces i relativno je bezbolan za biljke. Ovu metodu cak koriste mnogi profesionalni uzgajivaci poput HTC labs-a. Al ja preferiram postupak LST-a kojim se grane biljke lagano(postepeno) vuku prema dolje kako bi se udaljile grane od glavne stabljike tako da budu osvjetljene sa svih strana i ako je potrebno da se glavna stabljika u luku savine i priveze ili stavi neki uteg na nju kako bi se izbjeglo ostecenje glavnog vrha. Tako na kraju dobijete biljku koja izgleda poput kape dvorske lude. ( ovaj postupak je za biljke koje nisu prije LST-rane u vegetativnoj fazi vec zbog nedostatka prostora i naglog rasta u visinu ih se mora zastiti od visoke temperature lampe ) A sto se tice te pretpostavke da bi cvjetanje duze trajalo zbog LST-a i nije bas logicno ako gledate sa aspekta da svakom vrhu je potrebna odredjena kolicina svjetla, mraka i vremena da dozrije do faze kada je spreman za berbu, a ako biljka nije LST-rana onda dobijete lijep velik glavni vrh dok su ostali manji jer ne dobe dovoljno svjetla, a ako im LST-em osigurate tu kolicinu svjetla koju dobiva i glavni vrh dobit cete vece vrhove, a s time i veci urod, a vrijeme cvjetanja tj dozrijevanja svih vrhova bi se trebao kretati negdje oko istog broja dana jer dobivaju jednaku kolicinu svjetlosti i opcenito jednake uvjete rasta ( jedino ce mozda trajat koji dan vise jer dolazi do veceg razvoja tj biljka proizvodi vise ali u svakom slucaju ako je urod zbog toga veci se isplati LST-rat usprkos zanemarive razlike u periodu cvjetanja, ako je uopce i ima :pat: )
hashberryboyENTUZIJASTA

maj 2010.

#16
" jedino ce mozda trajat koji dan vise" i to bi mogli nazvat "produljenjem" cvjetanja :icon_wink: u usporedbi rastom bez lst-a a ovo za drobljenje stabljike to je hst,tu nemoze da malo ne uspori,al nas zanima dali lst "usporava" tu smo negdje s misljenejm,samo se mozda ne kontamo dobro :respect:
TripENTUZIJASTA

maj 2010.

#17
Da ne folozofiramo mnogo, tachne rezultate javljam za par nedelja :) Biljka nije kod mene pa stanje javljam periodichno P.S. pogledajte slike gore i sami procenite da li je to biljka u 43em danu cvetanja ;)
KrejzyPOZNAVALAC

maj 2010.

#18
kljucna rijec mozda :pat: ako gledamo da lst usporava cvjetanje jer se proizvodi veca kolicina vrhova, a biljka bez lst-a proizvodi u istim uvjetima manji urod s time da nitko na netu nije izjavio da je primjetio usporavanje cvjetanja zbog lst-a, a i da postoji, razlika bi bila neznatna uz veci urod u slucaju lst-ranja, onda se to definitivno ne isplati gledati kao usporavanje rasta i cini se kao Sifzifov posao posto ce razlika najvjerojatnije bit neznatna :P a za HST ( nije drobljenje nego omeksavanje, drobljenje zvuci jako grubo i ne opisuje bas postupak dobro :pat: ) ljudi iz THC labs-a kazu da ne utjece na period cvjetanja i biljke su spremne za berbu isto kad i ostale koje nisu prosle taj postupak ( imaju svoj grow dvd na kojem prikazu postupak ) @ Trip trebao bi imati jos jednu biljku za usporedbu koja nije LST-rana, ovako je tesko procijeniti kakav je utjecaj LST-imao :/
hashberryboyENTUZIJASTA

maj 2010.

#19
a jesi nabrijan krejzy :rofl: ajde da se ispravim,ne mislim da usporava,vec da produzuje :icon_lol: i da ne uprskamo temu,kao sta kaze trip...tolko od mene,ali sry moram nadodat da se ne slazem vise s tobom..:icon_lol: kljucna rijec vise :vb_whip::rofl: NHF ako jos nekog ljutim,nije mi to cilj... :respect:
He-ManLEGENDA

maj 2010.

#20
Ako nije radjen LST od pocetka onda da, usporiti/produziti ce cvijetanje. Ali nece previse, vise ce vam ga usporiti ostali uvjeti u boxu ako nisu kako treba. (zaljevanje, gnojenje, temp, vlaga, ventilacija ...)
KrejzyPOZNAVALAC

maj 2010.

#21
usporava/produzuje -> rezultat je isti, odgoda berbe, samo je pitanje za koliko, ako je svega par dana tesko da ce bilo tko pridodat znacaja tome -> i to je bit rasprave a to sto volim argumentirat svoj stav mozda nekom bude od koristi :pat:
hashberryboyENTUZIJASTA

maj 2010.

#22
ma uredu je,kolega groweru,za argumentiranje :respect: samo mi malo nabrijano zvucis:icon_wink: i vidis da smo dosli do istog zakljucka na kraju... lst malo ili neznatno usporava/produzuje cvjetanje... sve 5 :thumb:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se