LEGACY
Moj prvi indoor grow
44 odgovora3,325 pregleda
33 REP66%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#1
Pozdrav,
otvorio sam temu jer sam jos dosta neiskusan, a i tu cu nadam se updatat kasnije slikice i sl ako grow uspije.
Znaci da pocnem od najbitnijeg, a to su sjemenke. Posto nemogu narucivat izvana, moram nekak nabavit. Reko mi je frend da moze nabavit al nije siguran dal mi moze nabavit one lowrider. Tako da ako neko zna di mogu nabavit tu u zg-u,nek me slobodno pm-a .
Onda svijetlo, mislio sam OVO x2 . Pa kasnije zamjenit jednu s OVOM . To u redu? Dalje sto me muci u vezi svijetla, kak da spojim grlo od zarulje na uticnicu od 230V . Ima to u nekom ducanu ili cu morat homemade?
Onda ventilatori, kako da spojim od kompa na uticnicu, dal se isplati zezat stim il da kupim gotove u chipoteci, nesto su skuplji, oko 80kn.
Miris, kolko sam shvatio aktivni ugljen pomaze, kak? Gdje se metne itd?
Zemlju cu kupit u bauhausu, zalijevat cu prokuhanom il destiliranom vodom.
Evo jos i skica kucista. KLIK
Hvala unaprijed na odgovorima i nadam se da ce ovaj projekt uspijet.:icon_lol:
Fukmondo
AMBASADOR3.140 REP47%
→ Legenda
FukmondoAMBASADOR
mar 2009.
mar 2009.#2
eto ti odgovora sinek
na achemu si ti ba?:rofl:
ej,i nemoj posle da mi nesto psujes jer cu da poludim...:icon_lol:
pis bro:rofl:
33 REP66%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#3
Necu se obazirat na post gore.
Nego iam jos jedno pitanje, posto mi je pc box manji od pola metra,
kak da ja smanjim visinu biljke? Da preskocim vegetaciju i odma predem na 12/12 prema jednom dnevniku na ovom forumu il da bas obrnuto cak duze drzim vegetaciju al tijekom vegetacije je podrezujem i lst-am vise puta da ide su sirinu?
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
mar 2009.
mar 2009.#4
Pa post gore je jer baa sve ata pitaa ima na forumu,pa tvoje pitanje malo komi
no izgleda.Imaa na forumu search,ima svega ata god si spomenija,i visina i LST,ukoliko ti tra~ilica na forumu ne nalazi odabrano,odi na google,upiai ono ata tra~ia recimo visina boxa,napiaea u google visina boxa i dodaa vutra,zna
i google,"visina boxa vutra" i search.Ili "LST vutra".Radi sigurno,ako ti tamo nenae zna
i da na ovom forumu ne postoje takve teme i niko ti na forumu ne
e ni znati dati takav odgovor,ali je pri
ano o baa svemu(skoro) tako da odgovora ima.
Umorih se...
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
mar 2009.
mar 2009.#5
bhara...
ajmo ovak
buduci da nemam sta raditi ,odgovarat cu na tvoja oprosti ali poglupa pitanja jer ce te svi redom ignorirati jer sve imas objasnjeno po DESET TISUCA PUTA,ali ajmo redom
prvo
ne znam od kud da ti pocnem....
svijetlo .pevec philips 23W kupis dvije 827 i dvije 865..pise ti na kutiji
cijena komada 3o nesto kuna.4 zarulje minimum,ispod toga ne pocini jer nema svrhe...
utikac...daj nekomu da ti spoji....prosjecnoj osobi treba izmedju 30 sekindi i minute i pol da to spoji...ak ti ne idu jednostavne stvari kao sto je spajanje grla i kabla...nemoj onda,bit ces jos jedan u cnoj kronici kojeg je ubila struja :(
zemlja...bauhaus ..terra magma+ stiropol usitnjeni da ti zemlja bude ''prozracna''
kusicte...buduci da ga imas,a ne spominjes sjeme..da li je lowrider ili nekaj drugoga,onda krenes sa 18/6 prvih recimo 10 dana,da biljka dobije lisne mase i onda prebacujes na 12/12 jer tad pocinje cvijetanje i biljka apokazuje spol,ako je zensko ,onda nastavljas sa uzgojom i uporebljavas LST,tj. savijas ju lagano da stane sva u kuciste...
ventilatori...kupis obicne u chipoteci,cirka 20kn komad i spojis na neki adapter,takodjer ima samo dvije zice i ne moze te ubiti struja....
znaci nikakva vegetacija...tj. samo 10ak dana,biljka ne daje vrhove u vegetaciji nego u cvijetanju a cvijetanje ti je faza 12/12...eto
dodatak:
karbonski filter...necu se ni udostojiti opisivati... search cini cuda...
imas filter od '' Laidbacka'' (mislim) i mene..pa mozes vidjeti o cemu se radi....ima ih jos dosta...samo potrazi
voda...prvih 20-25dana ne moras gnojiti,a voda se prokuhava da se ocisti od kamenca i malo spusti pH vrijednost...za pocetak se tim ne zamaraj,voda u Zg je ajmo rec ''OK'' kad se prokuha
poslije moras razmisljati o nekom gnojivu bar za cvijetanje...
ponekad se divim sam sebi... :)
33 REP66%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#6
E hvala ti puno che,
sto se tice searcha po forumu i googlanja. Odradio sam to kolko sam mogo jer sam trenutno na gprs-u,
pa me valjda razumijete. Procito sam ovo na homepage str.
Sto se tice sjemenki,neam pojma kakve su, dobivam u pon od frenda.
Grlo i zarulj(hvl na preporuci,bedem te uzo)e mi je frend ljepo pokazo, fkt jednostavno :)
A ventove(iam ih) cu spojit prek punjaca od mobova koji mi netrebaju. Procito sam to da se moze.Nadam se da ce radit.
Zemlju cu tu uzet i pomjesat cu je sa stiroporom.
Sto se tice filtera, gdje ima kupit akivni ugljen, neki zoo shop, to je bilokoji petshop?
No tu cu kasnije se brinut, ne smrdi to tolko dok ne pocne cjetat.
Sto se tice gnojiva, to kupim u biljnim apotekama, neko posebno il moze bilo koje?
I da uzmem onaj h202 il netreba?
nadam se da ce ovo uspjet, ako mi je uspio grah dok sam imo 10god, valjda bu i ovo:)
33 REP66%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#8
bogte..nisam mislio na hiljade kuna..nego da odplatim zarulje i slicno..i mozda ako bog da za nove sjemenke..plus..ipak ce bit u velikom big tower kucistu..tj vise box..poceo sam ga crtat.napravit cu ga sam..bit ce visok oko 70cm, sirok oko 80cm i dubok oko 40-50cm..tak da ce vise biljki stat..ostalo sve ostaje isto..tak da se sad nadam mozda cak i zaradi nekoj..i da necu dilat..EDIT: zarada ce bit od donacija koje cu dobit jer ovo sadim zbog istrazivanja o raku :)
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
mar 2009.
mar 2009.#9
prvo i osnovno....
bilo kakvo spominjanje preprodaje ili slicno dovodi te u situaciju pred ban...stoga to prepravi dok netko od admina nije vidio...
na ovom forumu nema spominjanja prodaje bilo kakvih ilegalnih supstanci..
Ovdje su ljubitelji uzgajanja... :)
vjerovatno je sjeme neka domacica.onda kak sam ti rekao,prvih 10-ak dana 18/6 a onda prebaci na 12/12
adapteri..sljakat ce..ali kedan adapter na jedan ventilator ,jer su adapteri prilicno slabi
gnojivo...buduci da ti je prvi grov ...treba ti samo nekaj za cvijetanje...prouci dnevnike,sta su decki kupovali..imas supstral gnojiva,mislim da ima cak i u bauhausu...
i nemoj ovo shvatiti zlonamjerno,ali postoje osnovna pravila foruma,i zbog toga izbjegavaj fraze dilanje,prodaja i slicno...ako to i radis ,to nije na nama da znamo :)
peace
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
mar 2009.
mar 2009.#10
E pa onda ti nisu frendovi vjeruj mi,a nisi ni ti njima.
Povla
im se...
Avantura
ZMAJ15.881 REP
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
mar 2009.
mar 2009.#13
bhara,nadam se da me ne
ea krivo shvatiti,znaa da ovo i
ita neko ko nam i nije svima drag.Imaa podraku od svih u svojim podhvatima,samo polako i sigurno:thumb:
33 REP66%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#14
ma evo edito sam..ma kuzite me vi..ovo je cisto zbog hobija..sam da se ono s donacijama :) pokriju zarulje i sl..
i che..ak je za frendove 50% dole..pa onda su frendovi,.inace bi bilo normalno..
i sumnjam da nekak muriju ja zanimam..mozda ipak oni koji sade vise tisuca komada biljaka:)
ali ponavljam..sve je ovo zbog znastvenog istrazivanja :)
edit: evo slikica boxa. promjenio sam prvotni plan jer sam skuzio da je ovo sigurnije.ova dole boks cu zbuksat jos u ormar koji zakljucam jos. prostora u ormaru ce ostat dovoljno da ventovi iz boxa vucu svjezi zrak plus jedan dio ormara nekak prek ladica ce bit otvoren pa ce se izjenjivat i tu zrak.
box ce bit raden od zeljezne konstrukcije oblozen drvetom.
prvo sam i sam pomislio dal se moze zapalit al onda sam odklonio svaku sumnju..zarulje nece bit najblize drvetu plus iznutra ce bit ona folija iz autiu.
kablovi od zarulja,ventova, sve ce bit dobro izolirano tak da se nebi trebao brinuti
sad mene zanima jel to dosta velik box za 3 biljke?
dal sam napravio dobar raspored zarulja (crvena je ona sa 2700k a siva sa 6500k)
da li je dovoljno svjetla za 3 biljke?
i ventovi dali su dobro postavljeni
i filteri za miris..nes cu to sredit..bas sam malo cito o tome..
evo skice boxa KLIK!
33 REP66%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#16
?..bas kad si ti meto ovaj sta vec je sam metnuo sliku ak je u tom problem??
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
apr 2009.
apr 2009.#18
Nista nepravi dok ne procitas ceo forum!!!
Imas za sada oko 10000 gresaka i znanja 00000.1 %
Veruj mi da nista od tvojih planova nevalja za sada!!
Zato uci citaj pa onda delaj!!!
Nista zlonamerno samo da ne trosis pare zivce i samopouzdanje!!!
pozz
u svakom slucaju sretno!!!!!
badger badger
ENTUZIJASTA362 REP41%
→ Poznavalac
badger badgerENTUZIJASTA
apr 2009.
apr 2009.#19
wah wha wha hwahwhawhwh
heheheh
ma ludilo....
kontas gahit 3 biljke tam?
mal previse. ono 2 bi stale al na knap (ovisi o visini koju povisujes stalno :D)
e a sad s tim prodavanjem kolko ti mislis od tog izvuc?
ljudi obicno budu sretni da nemoraju davat paru za madi...(recimo ja cu dobit od svoga za 3-4 frule mozda jel sam sjebo al jebiga i opet sam sretan sta imam bilo sta) i to svoje nikad nikom nebi nikad nikom nikad prodavo...
ko sto u south parku kazu
you guyz are screwing aruond too mouch!!!!
i sta bi nakraju epizode?
izrezali si ruke i noge :D
aj sretno ti ak sprovedes sve ovo (mada kontam da vec sad previse ljudi zna za tvoj gro ijos ak budes rjesavo "legama" past ce jos jedan kompjuterski labaratorij za uzgajanje gmo marijuane-mada ti to nezelim, kao sto nikom to nikad neb pozelio al kao da sam trazis... nis ni kreno a vec bi pao...kuis?)
val cu te bar mal potaknit na razmisljane....
33 REP66%
→ Istraživač
maj 2009.
maj 2009.#20
poz ljudi..nisam bio neko vrijeme..jer nisam bio u prilici zasadit..
evo sad je vec proslo 5 dana od klijanja..prokljalo je 9/10 menki( domaje ili skunk..jos bumo vidli..) al zasadio sam ih 5.
zemlja je neka iz biljnog ducana, ph i N:P:K omjer je dobar..za sad zadovoljan
svjetlo ce bit 4-5 philippsovih 827 stednih zarulja jer krecem odma na cvjetanje..
zasad ih su 2, pa cu ih ubrzo dodat kad sredim malo ventilaciju..
kad vec spominjem ventilaciju..zasad je 1 8cm vent na 5V koji ispuhuje topli zrak u visini lampe na bocnoj strani te na nizoj razini su male rupice te se stvara podtlak pa i tu ulazi zrak.. kad napravim jos jedan vent za ispuh dodat cu vent na te rupice za upuh..
box je 80x40x80(VXDX`)..kolko budu zenskih tolko ostavljam biljci..ak budu slucajno 4 ili sve(makar sumnjam da sam tolke srece) visak ide outdoor..
slike idu sutra kad slikam sa dobrim foticem..ove na mobu su jako mutne..
a sto se tice vasih komentara..da razjasnimo situaciju.. zna frend( koji sam 100% siguran da nebi reko nikad..ni da ga murija stisne...opet nebi reko..jer taj decko je od rijetkih kaj zna da mu murija nemre nish.. i da on ne pusi..sam mi pomaze malo oko struje i sl..
drugi frend..koji pusi..kojem bi ja to davo..prodavo..sad nije bitno.. da ga slucajno murija klepi i pita od kud mu vutra.. 90% sam siguran da me nebi reko..al i da kaze tad nece bit ni mog boxa jer ce gajenje bit gotovo..tak da neam beda..al opet mislim da su sanse jos manje jer ja njega mogu opet svaki dan sjebat..tak da po meni sam vjeroatno 100% siguran..
pozdrav ljudi i kao sto sam vec reko slike sutra..:icon_lol::icon_lol:
bakajoko
ENTUZIJASTA277 REP19%
→ Poznavalac
bakajokoENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#21
kako to mislia domaje ili skunka? valjda znaa odakle ti sjemenke pa bi trebao znat i sto su....
33 REP66%
→ Istraživač
maj 2009.
maj 2009.#22
evo poslo sam por frendu pa javim..jer sam ga zaboravio pitat..jer mi tolko nije bitno..
ovaj grow mi je sam za probu..ak uspije..onda cu ulozit nesto vise na jesen i imat cu 2 boxa..jedan za vegetaciju i jedan za cvjetanje..sa nekom dobrom sortom sjemenkama..
slike ce doc.. al izgleda da sam dobio kozice pa nesmijem nigdje tak da cu rec burazu da zaljeva, postavi jos cfl-ki, ventilciju do kraja te malo slika..
halucinogen
ISTRAŽIVAČ103 REP35%
→ Entuzijasta
halucinogenISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#23
gledaj svoj posao jer kako ocekujes da neko cuva tvoja tajna kad ni ti sam ne mozes da je sacuvas razmisli malo o ovome i mislim da ne interesuje niko ove stvari sta pricas
mar 2009.
1 / 23
mar 2009.
maj 2009.