VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojSoG krsenje pravilnika ili ipak samo jedna od metoda uzgoja ??
LEGACY

SoG krsenje pravilnika ili ipak samo jedna od metoda uzgoja ??

85 odgovora6,403 pregleda

maj 2014.

#1
Ima vec jedna tema o ovom nacinu uzgoja od Slo Ere :respect: .....sve sto je napisao na ovom nasem forumu je za mene svojevrsna Biblija i zao mi je sto nije aktivniji da podjeli svoje znanje sa nama pa iz tog razloga nisam htjeo brljati po njegovoj temi :) Unazad dva ,tri dana sam zaljepio jednu sliku u galeriju sa komentarima https://vutra.org/topic/3354-foto-album-galerija-sa-komentarima/page-100 i dogodilo se da je dobila etiketu "polukomercijalnog growa" Iskreno ako budem nereagirao prasina ce pasti ali ostat ce gorak okus u ustima i zelja da se pravdam a to nevolim pa je to jos jedan od razloga zasto otvaram ovu temu. Kada sam se prvi put registrirao na Vutru uletio sam iskreno,neiskvareno i bez predrasuda ...neznam nakon 15-dana javim Tropu da mu ja mogu poslati zicu za scrog iz Zg neka mi samo da adresu i to je to ...sada nemogu vjerovati kada mi netko tako uleti a eto i sam sam to radio ali se nisam promjeni ,ostao sam takav i danas...mislim prema svima vama. Upoznao sam par marsovaca (prepoznat ce se ) i jos neke zemljane malo bi bilo slova na tipkovnici kada bi htjeo zahvaliti Bogu na njima ali nije ovo tema o marsovcima i zemljanima ko njih :bananabang: Dakle ovako fi 14 potovi skoro dvije litre 25 klonova od 4 straina od starta 12/12 to je situacija kod mene e sada toliko klinaca zauzima prostor 60x60 sto je jednako jednoj biljci ispod 250w.. 25 klonova zauzima toliko mjesta. Ako je od starta 12/12 klon ce dati u prosjeku 10 ak grama ispod 400w sto je situacija kod mene a bit cu realan ja cu skinuti sa jedne biljke ispod 400w bar za 50 gr vise nego SoG25-12/12 a necu outdoor ni spominjati u tom kontextu jer je neusporediv..... SoG je neopravdano izbacen sa naseg foruma i tvrdim da smo zakinuti :( to je samo jedna od metoda uzgoja...koja nedaje nista vise nego jedan prosjecan indoor sa jednom prosjecnom vegetacijom od 4 tjedna ako cemo traziti odgovor u zakonu onda smo svi komercijala i svi debelo krsimo zakon. Na forumu nema dnevnika sa tom metodom uzgoja bar ja nisam izguglao. Spreman sam podjeliti to sa vama kao i sve dnevnike koje sam vodio do sada ali bi volio da rijesimo tu dilemu............... dali sa tim krsim pravilnik naseg foruma ?? Marsovci i zemljani znaju dali opa dila ili ne...pozdrav
Ena&ModelsyAMBASADOR

maj 2014.

#2
Mislim da najmanje na celom forumu ima o uzgoju SOG metodom ..ima nesto Era je otpoceo ali je daleko od malo detaljnih informacija kao o drugim trenizima gde ima koliko hoces po forumu..ima utisak da se o SOG daju info ko na kasicicu ...mozda nisam trebala ovo napisat ,ali hebiga..:-) Opa Cupa bilo bi lepo ako bi ti malo o tome rekao nesto vise...:-)

maj 2014.

#3
Ja prvi da imam mogucnosti i prostora radio bih SoG, i takodje sam trazio po forumu ima li kakvih tema vezano za taj nacin uzgoja, ali isto tako neuspjesno... Ja sam pocetnik ovdje i u ovom hobiju, ali bar s moje strane gledista SoG je samo tehnika vise kako bi dobio vise u indooru. Ako si voljan podjeliti svoje iskustvo u vezi toga, i ako naravno se poglavari sloze da nije krsenje pravila foruma, volio bih da to sto prije uradis :D I ne shvatam, zasto si primio k srcu jedan komentarm ajde da su te svi optuzili da gajis u komercijalne svrhe pa ajde, ali jedan znj lik te izbacio :/ sto se tice posta u galeriji, svaka ti cast! :)

maj 2014.

#4
Naravno da ne krsis,bilo bi glupo.Ja sam isto tako pod 250w znao prije nagurat 20 biljaka femova u 4l potove,ajmo rec da je to bio SOG,ako sam navuko 250 grama odsjeci mi glavu.Bilo je sigurno preko 200g al ne vjerujem da je bas bilo 250g.To je samo jedna od tehnika i bezveze bi bilo ju nekoristit ak to zelis.Jer u SOG tehnici ti ne treniras biljke uopce,mozes ih malo vegat a mozes odma na 12 12 kako ti volja i koliko imas visine sve zavisi.To je doslovno kao da uzmes 5 ne istreniranih biljaka i jednu koja je dvaput topirana pa vezana,izade maltene na isto kad radis indoor.Meni je SOG predobar jer mogu mase raznih biljaka stavit pod HPS i ocekivat raznovrsne hedove,i da svaka biljka da od 10 do 20 grama imas mase raznih hedova i to je bas predobro. Druga stvar kad posadis 100 biljaka outdoor onda ti je sve jasno,a ako ih posadis 100 u o.5 case ili 1l nije bitno pod 600w nemoguce da bude komercijala jer jedva da ces ispunit i tu normu gram na wat.

maj 2014.

#5
Iskreno,bas sam sa kolegom prije par dana prico o SOG-u.Dali da ga radim ili ne,odluka je definitivno pala na ne.Zasto?Jer ne radim sa klonovima i taj uzgoj bi me skupo kostao da svaki put ubacujem po 20tak brendiranih sjemenki iako bi mi bilo zadovoljstvo raditi takvo sto jer ne patim da moram sa jedne biljke skinuti 200gr+,vise bi se zadovoljio sa 20 razlicitih i da mi daju svaka po 10-15gr :) Zato ko ima mogucnost neka siba,zasto ne! :thumb:

maj 2014.

#6
@opa cupa i ti se palis ko hepo kockica :) ne mozes ocekivati da svako ko dodje na forum poznaje prednosti i mane svake tehnike nego se nakaci na broj iako si lepo napisao na original fotki SoG 2014. ajd odradi dnevnik, prikazi SoG i razbi mit o tome da sa puno biljaka ide puno kila, bar kad je ova tehnika u pitanju ;)

maj 2014.

#7
ne vidim zaato bi se SoG trebao kositi sa pravilnikom. To je legitimna tehnika uzgoja. Koli ina biljaka je irelevantna pri ovakom uzgoju, to valjda svi znamo. I ja planiram opaliti jedan SoG na jesen, samo ne iz klonova ve regular F1 sjeme, imama ga na bacanje - pa zaato onda ve ne probati SoG.

maj 2014.

#8
Nedavno sam ocerupao moje kalashe,i istini za volju bilo mi zao da bacam granje pa se bacih na kloniranje. Sad sam i ja u SoG varijanti,ali me kopka kako bi bilo da ih drzim napolju do oktobra? Sto se tice komercijale,da kazemo ovako imam 3 kalasha u boxu i 10 klonova,sto mu dodje 13 biljoza,pa ako je suditi po tome ok kriv sam. Ma pici samo opa i iscooliraj ovo njesra,nemoj zbog ..... da uskratis druge ljude.
BladeZMAJ

maj 2014.

#9
Bez par kilovata rasvijete nema govora o komerc.growu...a cak i kad bi bilo,zbog oblika treninga pucat po komercijali..to je izjava budala koje nemaju pojma o uzgoju ove biljke...i upravo zbog takvih zadnjih tjedana skoro da nisam na forumu jer eto pretvorio se u cuapajz/ orbu....onako iskreno
Big LLEGENDA

maj 2014.

#10
ma samo pici sog to mi je cak omiljena metoda ali tek kada se udje u shemu da svaka 2 tjedna skidas friske vrhove i skidas dok god ti se da, to je taj perpetual i stoner je to imao, steta sta nema stare ekipe neke kako i sam kazes.... pusti price, jer ako je ovaj sog komerc. sta je onda onaj tvoj okrugli scrog??? :D

maj 2014.

#11
samo pr~i da i mi outdoorci neato nau imo,pa jednog dana samo klik na opa cupin dnevnik ...i samo copy paste grow :thumb: sretno dru~e :D a poklon ovaj u obliku slike,znaa kome,hehe hehe,posadio sam 15 proljetos,5 je ve procvjetalo
DataAMBASADOR

maj 2014.

#13
Ma ljudi ata pri ate vi svi!?!?!Treba koristit trikorder u vege fazi a fazor u fazi cvjetanja i to je to :rofl: Bit e to fina aumica :respect:
BassmanLEGENDA

maj 2014.

#14
opa cupa, odma u prvom postu si opisom growa demantirao mogucnost krsenja pravilnika. ;) A i citajuci tvoje starije postove znam o cemu se radi u tvojem slucaju i za sto koristis, za razliku od nekih padobranaca koji samo spomenu ulje i prvo pitanje na forumu im je koliko mogu dobiti od 20 biljaka sa 600w,e tu bi se moglo govoriti o 'polukomercijalnom' uzgoju, al to je druga prica i takvi ljudi ne prolaze dobro na forumu... Mislim da se Jones Davy malo brzopleto zaletio i na prvu iskomentirao ( :ohno: ) i osobno nebi htio da se neka paljba na njega otvori il nesto slicno.. Al opa cupa, stara lijo ja mislio da si ti vec oguglao na takve komentare, iako naravno da smetaju... A za SoG steta sto ljudi to rijetko rade, a i kad se odvaze na to ne prave dnevnik...
Big LLEGENDA

maj 2014.

#15
Mozes slobodno meni rei na PM hehe
MarcoPoloLEGENDA

maj 2014.

#16
ova tema je za graveyard ;-) kakva komercijala,kakvi bakraci....a rasvjeta ista ko prije
HempyAMBASADOR

maj 2014.

#17
Opa cupa, ako ea komentare na Internet forumima shvaati tako ozbiljno, neea dugo izdr~ati ne na forumu, nego na Internetu openito. :icon_mrgreen: Ina e, meni SoG od klonova onako s hrpom biljaka jednake visine izgleda prekrasno, no ne bih ga radio iz prakti nih razloga... Forum je najmanji problem...ja uvijek ra unam na najgore, pa ako ti ikad banu tzv. organi reda, onda e puno bolje na sudu zvu ati "uzgajao je 2 biljke za osobne potrebe" nego "uzgajao je 25 biljaka...za osobne potrebe...aha" :icon_lol: Nitko, od organa reda, do suda i novinara, nee obraati pa~nju na 60 x 60 cm, max prinos po toj povraini ili ja inu svjetla, nego e gledati broj biljaka. "25 biljaka!" :icon_mrgreen:

maj 2014.

#18
Evo neka se aeeri tema do sutra pa cu je zakljucati...uglavnom morali smo raspraviti o tome a ovo je bio jedini nacin. Sutra otvaram dnevnik ;) pozdrav i hvala svima koji su komentirali

maj 2014.

#19
Evo neka se aeeri tema do sutra pa cu je zakljucati...uglavnom morali smo raspraviti o tome a ovo je bio jedini nacin. Sutra otvaram dnevnik ;) pozdrav i hvala svima koji su komentirali
mičurinLEGENDA

maj 2014.

#20
Potpuno se sla~em da je u pitanju jedna od metoda,i to je injenica!!! SCRoG takoer.Jedino ato se po nekim forumima,vjestima iz medija i openito na internetu mogu nai komentari da je Sea of Green naj eae koriatena metoda kod komercijalnog uzgoja zbog toga jer je najkrai vremenski period potreban da bi se dobila suha tvar za prodaju! Za one koji pojma nemaju potrebno je imati neki vei broj majki cca 15-20 komada,veliki klone box u kojem se skinuti klonovi okorjenivaju,prebacuju u 2-3L potove i na cvjetanje sa 5-10kw HPS-a. Godianje se okrene min 6-7 tura i to je definitivno komercijala... Kad listam aktivne dnevnike unutraanjeg uzgoja i zbrojim sve watte koji su u pogonu ispada da cijeli forum ne potroai toliko struje ;) Tako da ta nespretna izjava ne dr~i vodu ni pod razno. Ako emo usporeivati,onda SCRoG viae naginje na komercijalu jer je vei prinos da ga hebea!!! dvije hps-ice na 2.5m2 mogu izvui kilu suhog sa prosje no rodnom ganjom,a da ne spominjem neki malo ~eai strain tipa Critical mass,satori,skunk#1,PP,OG Kush,Crimea B itd. Kolega,ti samo po svome,i dao Bog da ti rodi ko Han a :) :kiss:
StipeZMAJ

maj 2014.

#21
Evo da i ja dam koju rijec podrske iako nisam dovoljno kompetentan da bi komentirao SoG. Samo da kazem da bi trebali biti zahvalni sto netko prakticira takvu, ne toliko ucestalu (na forumu) tehniku, i podijeli s nama koji neznamo puno o tome (a i onima koji znaju). Bilo bi puno bolje i ugodnije citat i gledat dnevnik i detalje uzgoja od nekoga sa foruma nego guglat. Eto....sretno dalje ;)

maj 2014.

#22
naravno da se od nekog ko je u Grow Support sekciji treba i ocekivati tako nesto, nemojte od Administratora to ocekivati ;)
mazarLEGENDA

maj 2014.

#23
Svaki vei outdoor bi onda trebalo svrstati u komercijalu, dnevnik ne otvaraa zbog kur ..., nego da pobli~e objasnia ekipi kako doi do vee koli ine vutre odnosno toliko tra~enog ulja.... Opusti se Opa..

maj 2014.

#24
dru~e,samo deri,boli te tuki za neupuene. ;)
Ena&ModelsyAMBASADOR

maj 2014.

#25
Bas lepo sto se svi jednoglasno slazemo oko toga ...:-) pa i meni SOG deluje interesantno i primamljivo ,najvise sto ja growam izkljucivo zbog ulja..sad growam outdoor ali na zimu cu verovatno probati i indoor ali izkljucivo SOG ,naravno uz otvoren dnevnik i vasu pomoc..a i dnevnik koji bude otvorio Opa Cupa sa SOG tehnikom ce puno koristiti,a mozda i jos neko do zime i krene sa Sog pa cemo imati jos neki gotov dnevnik do tad....:-)

maj 2014.

#26
samo da dodam neshto za SOG... mislim kako je to dobro rjeshenje za ekipu koja zheli malo duzhe vegati 2-3 biljke..uzeti klonove..i onda ih sve zajedno shibnuti na cvjetanje...mislim...shto drugo sa klonoima u takvoj situaciji ..sog je jedino rjeshenje za nas koji nemamo 2 boxa.. tako da...uopche tehnika nebi trebala biti sporna.. osobno mislim kako je suludo i naivno vjerovati da na forumu nema ni jednog komericijala growera (ili ne prikazuju dnevnike..ili prikazhu samo jedan box)...ali blesavo je na osnovu tehnike uzgoja suditi o tome..pogotovo dok neki rade u outdooru ( ne kazhem da su oni komercijala ) sa 10tak fem.biljaka..isto tako..ne mozhe se bash ni prema kolichini uroda ocijeniti tko je komercijala.jer..neki od nas odrade 1-2growa godishnje sa ciljem da im pokriju 12mj. ulja.. +ako je netko zagrizheni grower..uzhiva u hobiju..normalno je da zheli isprobati razne tehnike.. komercijalom bi se moglo ocijeniti neki grow na osnovu opreme i kvadrature -za indoor...a za outdoor je teshko..jer..znamo shto sve mozhe zadesiti biljke u outdooru... + josh jedna stvar...ima ljudi koji uzgoje sto uzgoje..znaju koliko im je..otprilike potrebno...ostatak doniraju...no..kako je i to kazneno d. ni o tome se ne govori.. na kraju ispada da se mi svi furamo kao da ne krshimo zakon..jer...imamo samo 4 biljke, lampu do 600w..i..medicinski smo korisnici...a chinjenica je takva da...jednako bi nahebali kao i oni koji uzgajaju u komercijalne svrhe. i.na kraju..medicinski korisnici ne rade komercijalu-ne prodaju vishak..tj. ja po sebi gledam..sigurna sam kako nitko nebi riskirao 1. svoje zdravlje i kvalitetu zhivota.a onda i slobodu..zbog par kuna zarade.. sorry na laganom offtopichkaranju...malo mi diglo tlak..osjetila sam se kao da je i mene netko dilericom prozvao..
HempyAMBASADOR

maj 2014.

#27
Jbt, tu stanu i dve klime. :icon_lol: Rekao bih i ja "sretno", ali odmah se vidi da ovdje niata nije ostavljeno slu aju ili srei. :icon_mrgreen: Ne znam gdje ti ~ivia zlavjeatice, ali u Hrvatskoj to nije injenica. injenica je da neea jednako najebati ako uzgajaa 2 biljke i imaa dijagnozu ili 24 biljke i zdrav si ko dren. Nadalje, u nekim zemljama gdje mo~ea uzgajati legalno, ograni enje je upravo po broju biljaka, pa SoG opet otpada. No, na svakome je da sam donese odluku koliko je spreman riskirati i ~rtvovati...
Z&NZMAJ

maj 2014.

#28
Meni samo nije jasno ato zna i "polukomercijalni grow" !? Ili dilaa, ili ne! Sredine nema :icon_lol:

maj 2014.

#29
pola zdilaa,pola popuaia :D

maj 2014.

#30
Metoda uzgajanja, ne ku~im kakve bi veze trebalo imati s pravilnikom. Viae mi se gadi rije ta komercijala, tu bi rije trebalo zabraniti na forumu. I onda nebi bilo problema, nebi se pisalo o tom i nebi se trebale otvarati teme da se piae o tom i kriminalizira biljka. Ionako je isti .urac zato glasam za brigu manje:)

maj 2014.

#31
ja sam u jednom momentu zakljucao ovu temu bas iz razloga da se ta rijec nespominje na forumu pa se to preselilo u moj dnevnik. Ovdje je rijec o neiskustvu jednog naseg clana koji siguran sam nije imao neke lose namjere ali je bio dosta nespretan sa izborom rijeci pa je ispalo to sto je . Na meni je bilo da cujem sta misle ostali a pogotovo odgovorni za red i mir na forumu. Ja sam uvjeren da je SoG stigmatiziran samo zato jer je vrlo dobra metoda pogotovo perpetual varijanta za brzo okretanje harvesta ali u ovom slucaju je malo drugaciji ..neradim perpetual. Mame cu najvjerovatnije baciti tako da taj SoG u tom kontekstu nije nista bolji od dvije damice ispod 400w Zato bi bilo dobro da pricamo iz iskustva...ne da naklapamo i pisemo nebuloze.Na kraju krajeva i to stoji u nasem pravilniku i mozda bi trebalo takva naklapanja sankcionirati. Komercijala neovisi o kolicini biljaka u boxu a ni o snazi lampe koja sve to skupoa grije...karakter i moralna nota growera cine grow komercijalnim ili ne. A pred zakonom smo svi isti i opa cupa i srki,mrki ovaj onaj cim imas lampu i ispod nje biljku

maj 2014.

#32
zivim u hrvatskoj..ali...ne mozhesh rech da nechesh nahebat ako ti nadju dvije biljke i ako imash dijagnozu.. jer..oprosti..ali hajebat ..u ovoj zemlji..znachi i kada te oderu sa 5soma kuna kazne ..a ti samo pokushavash prezhivjeti. + shto chu sa dvije biljke? cca 20ml ulja?? tomi nije dovoljno do slijedecheg harvesta + mislim da nitko tko uzgaja za ulje..ne uzgaja 2-3 biljke. ( znam za slucaj kada je pandur vratio zheni cca 3gr..a u zapisnik stavio samo 0,35g..dobila je 5soma..ali ostavio joj je veliki dio lijeka...i.svejedno mislim da je nahebala-u tom sluchaju )
HempyAMBASADOR

maj 2014.

#33
To nisam ni rekao. Rekoh, neea jednako nadrapati. Da, prekraajne kazne su ogromne, a 5.000,00 kn je ak mislim mimimum, no kazneni progon joa je vei problem za svaku ozbiljnu odraslu osobu koja ne ~ivi od roditelja, na nekakvoj penziji ili pomoi, ve mora sama zaraivati za ~ivot. `to ako imaa djecu, pa ti ih socijalna oduzme itd.? Ovi forumaaki "boli nas za zakon LOL" klinci nemaju veze sa ~ivotom. S obzirom da zakon ostavlja sudovima da sami zaklju uju ato je "bezna ajno djelo", a ato ne, ato mislia po emu e oni to odlu iti? Po eventualnoj dijagnozi i broju biljaka. Dakle, dr~i minimalno potrebno biljaka i pripremi dijagnozu, zlu ne trebalo (bar se meni to ini razumna strategija). Po Simpsonu, RSOa ti treba 60ml da lje ia teake bolesti. Koliko god se meni sviala SoG metoda (a svia mi se zapravo najviae), u naaim RH prilikama meni se ini previae riskantna. To me vodi do joa jedne stvari koju sam primjetio na forumu. Kada se pri a o prinosu tj. grama~i od uzgoja na dnevniku, na to se na gleda prili no negativno. To je tek totalna glupost. Pa upravo bi cilj trebao biti da ljudi uspiju sa ato manje biljaka i na ato manjem prostoru uzgojiti ato viae, ime smanjuju rizik od eventualnog kaznenog progona.

maj 2014.

#34
kako tako smanjujes rizik, hoces reci da oni ne mere zaplenjeno pa to sto ima na jednoj biljci 350gr nije bitno nego ce kazati samo jedna biljka, pih, pustite ga uslovno a mi ajmo loviti nekog ko ima 20 biljaka sa po 15gr... rizik postoji cim se bavis necim ilegalnim, a 300gr je 300 bilo sa jedne ili sa 20 biljaka, drugacije mozda samo izgleda u novinama, i to onima koji ne citaju neg gledaju slike ;)

maj 2014.

#35
Evo da se i glavni krivac o ituje. Ispri avavam se kolegi OC joa jednom na neprimjerenoj izjavi. Osobno sam mu se ve ispri ao putem p.p. Ispri avam se i cijelom forumu i molim da zaklju ate ovu temu. Nikakvih loaih namjera nisam imao. }elio sam poslati upozorenje svim kolegama da paze ato objavljuju. Po meni, nije isto objaviti sliku sa 20 biljaka (klonova i sl.) i 4 biljke. Ja nemam pojma o Sog-u, a vjerujem ni 20 % foruma, pa viditi 20 biljaka sa majkama na jednoj fotki djeluje previae za osobne potrebe. Forum koriste svi, od osnovnoakolaca, srednjoakolaca, pa do nas starih prd....nja, i to sve viae i viae. Moramo svi skupa biti pametniji i oprezniji, jer ovaj forum je iznimno popularan, i sve viae djece itaju i kopiraju nas koji objavljujemo dnevnike i fotke. Oprostite joa jednom na ipak vrlo neprimjerenoj izjavi koja je izazvala ovakvu polemiku.

maj 2014.

#36
eto, nije tesko biti fin, sve ok jones po meni, nista veliko ti nisi kriv, imamo tacku u pravilniku koja je malo nedorecena i ne unosi zabunu po prvi put. u svakom slucaju svako bira kako ce i za isto to odgovara ako bude problema. razlog vise za malo ovakvog caskanja a jos vise za pokretanje dnevnika, pa sada svi ti koji citaju mogu da shvate poentu SoG-a i da 20ak biljaka u 2L zemlje nikako nije isto sto i 20ak biljaka u outdooru, naravno pod uslovom da outdoor uspe ;)

maj 2014.

#37
Hvala Power. Bar imamo prvi dnevnik sa Sog tehnikom. Hvala OC ato si nam omoguio da neato nau imo.

maj 2014.

#38
Jones Davy sve 5 ti si cak rekao bi napravio i dobru stvar sa tim nespretnim komentarom :) Ja sam u dilemi dali da dnevnik nastavim..imam nekoliko razloga da na njega stavim kljuc ali to bi bilo kao da sam predao mec bez borbe. Padaju mi svakakve ideje na pamet od ovog S#1...mozda iznenadim forum sa jednim radikalnim potezom na kraju growa....cisto da zabavim mase i da pokazem kako nije sve u dimu ima nesto i u growanju :) https://www.youtube.com/watch?v=xlCmQcRPtRg

maj 2014.

#39
samo jos jedna napomena, nije vezano samo za tebe nego generalna sugestija svima koji procitaju, nema potrebe da clanovi foruma upozoravaju druge clanove na krsenje pravilnika (ako ga po njima ima), dovoljno je da se prijavi sadrzaj klikom da opciju Prijavi koja se nalazi u svakom postu, dole desno. Ta poruka koju ostavite zajedno sa postom koji prijavljujete stize u ModeratorCP i dostupna je svim moderatorima koji dalje preduzimaju neku akciju ako je potrebno. Svako ko prijavi ostaje anoniman za ostale clanove foruma i time se izbegavaju nesporazumi i konflikti, a na upravi foruma je da donese odluku sta i kako dalje. Ne znam da li je ovo poznato svim clanovima pa sam samo iskoristio priliku da ukazem na najbolju mogucu opciju koja ostavlja najmanje moguce prostora za dalje natezanje na forumu. edit: evo vidim zlo&naopako je lajkovao za manje od pola sata, da ne mislite da sam samo ja na forumu, svi su tu a vi samo prijavljujte ako ima sta za prijavit ;)
He-ManLEGENDA

maj 2014.

#40
Go opa cupa, go! :thumb:
HempyAMBASADOR

maj 2014.

#41
Ajmo opet... Objasnio sam da po naaem zakonu suci sami odlu uju da li se goni prekraajno ili kazneno. Kad je njemu na papiru 20 biljaka to je bitno ozbiljnija situacija nego kad su 1 ili 2, bez obzira na prinose i ostale "detalje" koji su poznati vutraakim stru njacima s foruma. Kad sudac joa vidi fotke tip-top grow sobe koja njemu izgleda ko laboratorij iz Breaking Bada :icon_lol: vs. par biljaka u malom boxu/tentu...? Poanta je, da je kod nas, prilikom dekriminalizacije, sve ostavljeno nekakvim procjenama suda, a na manji broj biljaka do 6-7 (da, biljaka, a ne potencijalne grama~e uroda), te procjene obi no zavraavaju samo s prekraajem i zato je, ako uzgajaa za sebe, mudro imati ato manje biljaka. Da to nije niata udno (za zakonodavce, ne za vutraae :icon_lol:), pokazuju i zakoni u drugim zemljama koji omoguuju legalno uzgajanje do odreenog broja biljki (npr. do 5 u eakoj). Zakonodavac nee komplicirati s time da li tvoja biljka potencijalno proizvede 15g ili 150g "suhe tvari".

maj 2014.

#42
Ma sve je jasno ko' dan i jedno i drugo. U optu~nici stoji i broj biljki a isto tako i grama~a.Tu nema dileme.Sudija je taj koji procjeni zajedno sa porotom koliko je sve to 'teako' kazneno djelo.No lako je za sudije i porotnike,hehe ... tu~iteljstvo je ono ato hebe naae kokoai :D Pokuaaj objaanjavanja da to nije baa tako, koliko se ini (broj biljki-kona na grama~a) zavrai sa re enicom ; Netrebate mi sada tu podnositi elaborat !!! To je bila neka pouka koju je Jones Davy htio odaslati.Sreom pa sudije donose kona ni sud :D No, otvoren dnevnik nema veze sa tom pri om.Tako da ju nije trebalo ni komentirati :D Ali ata je tu je,hehe. Imamo priznanje greake komentiranja imamo nositelja dnevnika ...a i mi ostali koji emo taj dnevnik pratiti smo tu. Mislim da je ova tema doala do kraja na nekakav na in.Nema smisla viae naklapati ata bi bilo kad bi bilo.Samo nabijamo loau karmu sa ovim komentarima :D Sve je objaanjeno,sve je razjaanjeno,svi sudionici su upoznati sa injenicama ...ja da sam na mjestu opa cupe,zatvorio bi sada ovu temu i okinio 2-3 slike od klonova. Da nisu mo~da oklembavili :D a, opacupa,hehe

maj 2014.

#43
@Hempy, imas licncog iskustva za tu tezu il je to konstrukcija koja se tebi cini najlogicnijom. zakonodavcu je svejedno da li je 5 ili 20 ako je zabranjena i jedna, tako da vecina stvari kasnije zavisi od srece, tj. sudije i advokata. a koliko znam iz prica forumasa koji su pali, ne zanima ih fakat "suva tvar" nego po pravilu mere sve sa liscem i stabljikama nakon zaplene
HempyAMBASADOR

maj 2014.

#44
Ni jedno ni drugo. Nemam li nog iskustva, niti je to neka moja konstrukcija, ve itam iskustva drugih ljudi. }upanijski sudovi esto odrede kazneni progon, to je to no, no Vrhovni sud isto tako zna to prekvalificirati u prekraaj ili bar rad za ope dobro, ovisno jasno i o drugim okolnostima. Vrhovni sud ima odluke na Webu, no odluke su uglavnom vezane uz dilere, te eventualno nekog outdoor growera. Zna se tu i tamo nai koja odluka u medijima.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se