LEGACY
mini grow box
110 odgovora7,705 pregleda
prlex
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
prlexISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#1
dimenzija boxa 50x30x70
biljke shiva skunk clonovi 30 dan shivi
a danas sam tek uzeo hush bury clown
ravjeta 2 zarulje po 20 wati = 100 wati normalne sijalice po jednoj znaci 2 ko po 100 w
oblozen folijom bjelom iz grow shopa
jedan ulazni vent,jedan izlazni temp konstatno od 19 do 22 znaci ne prelazi !!!
zanima me ,da li je to ok, sve informacije growera dobro dosle :D
http://img718.imageshack.us/img718/9839/dsc00562g.jpg
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
feb 2010.
feb 2010.#4
Prijatelju ajmo redom....
ova folija...ona se nategne...znaci da bude ravna,ne ovak sim tam zbrda zdola...to podhitno popravi,njena svrha je da se svijetlo odbija n abocne strane biljki a mislim da to kod tebe nema efekta.
svijetlo....preeeeeemalo.i nemoj ti racunati da je to po 100w..to je po 20w i tocka.ako zelis ili hoces neke minimalne uvjete zadovoljiti,ali kazem minimalne,jos 3x23w uz to ili 3-4x20w...ovo sto imas nutra je premalo
ne spominjes da li je taj clon vec na 12/12,ak nije prebacuj.kao sto rece sativa je...voli izrasti...znaci od pocetka klonove na 12/12.
ajd ventilacija i ostalo trenutacno nisu ni bitni...trenutacno....sredi rasvjetu i ovu foliju...
prlex
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
prlexISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#5
ove su mi dvije sijalice po 1400 lumena a nesmijem da vise trosim struje posto sam u domu student,al je loodilo da mi direktor uleti :D sto svakako i vako previse struje trosim :O mogo bih da ubacim josh jednu sijalicu mozda :O a foliju ovu drug,sam na brzake ,dasn postavio,al cu sutra,na tome da radim malo,kako ti rece,poljepit cu novu al ne znam scime da je poljepim da mi ravno stoji a klonovi su na 12 /12 mislim ovaj mi je dossad bebica bila (shiva) a hush bury kako rece tek danas sam ga tek uzeo !!!
prlex
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
prlexISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#7
da.da nesmjem da trosim :D bio sam bash neki dan uzeo od jarana lampu od 250 W znaci radila mi je 2 dana,istom jedan dan,kuc,kuc na vrata dolazi Direktor,kaze jel ti drzis ilegalne stvari neke,ili sta toliko trosis,jednostavno sam se sjebo,,, sreca lampa nije radila ,nju sam bio u ormar postavio :D od tada nisam smjeo ,jer kako mi ovo radi,manje i trosim laptop,eh sad ne znam,sta da radim !!! a i koju lampu josh da ubacim pitam se !!! ja mislim ne bih smjeo vise da ubacim od josh jedne !!
ja bih najvise voleo da ubacim od 600 w,i uzeti citav ormar :D da imam kolekciju hedova :D u galonima ko u How high :D razumjete me ,,hehehh :D
pozz Groverima i hvala na podrasci
stoney
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
stoneyENTUZIJASTA
feb 2010.
feb 2010.#8
e pa imao bi i ja pitanje.
kako cu u midi pc boxu dobiti singl colu vrhic (white widow) i stavio sam ju na 12/12 from seed
jer nemam ni mjesta previse..ili zaboravit singl colu pa radije lst?
kaj velite?
e, da! imam 3x23w 2700k i 1x23w 6500k(5500 l)
zahvalan sam na komentarima.
pozz:thankyou:
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
NoTrippinAMBASADOR
feb 2010.
feb 2010.#9
Nije ti to baa najbolja ideja u domu uzgajat.Neznam jesi sam u sobi al znam
da po domu uvik ima ekipe u iru i ako se bilo kakvo sranje desi mo~ea past.
Ako si ve odlu
io, pazi ata radia, ne govori nikome jer ina
e padaa.
Nisi dobro rjeaia rasvjetu,moraa nekako u
vrstit grla,zavidat ih jer ovako ti
ova traka mo~e popustit od topline pa pada ~arulja i 100 sranja.I kako su
ti ve rekli fali svjetla,stavi joa jednu ~arulju i pribli~i ih skroz biljkama ili
digni bilje do svjetla.
prlex
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
prlexISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#10
Mogu da mi puse za 2 biljke :D da izvines .... samac sam u sobi ,uzet cu josh alatki pa da to nabrijem,al kako da kazem shiva ova biljka mi u visinu ide gotov dodirnula pod,nemogu da stavim ozgo lampu na nju,a da savijem biljku,jel to moguce !! zanima me josh koje 2 lampe da uzmem koje spektra kolko lumena ,jel najbolje da uzmem crveni,ako mognem naci,bash sam gledao al su mi slabi lumeni na njima ove 2 su kod mene oko 1500 lumena po jednoj !
prlex
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
prlexISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#11
josh jendo pitanje !!! uzeo sam za cvjetanje ove neke vitamine u grow shopu mi preporucili da na litar vode stavim 4 ml ! kako cu znati da treba 4 ml jel kakav problem ako vise ubacim !
http://img705.imageshack.us/img705/7650/vitamin.jpg
prlex
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
prlexISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#12
Mogu da mi puse za 2 biljke :D da izvines .... samac sam u sobi ,uzet cu josh alatki pa da to nabrijem,al kako da kazem shiva ova biljka mi u visinu ide gotov dodirnula pod,nemogu da stavim ozgo lampu na nju,a da savijem biljku,jel to moguce !! zanima me josh koje 2 lampe da uzmem koje spektra kolko lumena ,jel najbolje da uzmem crveni,ako mognem naci,bash sam gledao al su mi slabi lumeni na njima ove 2 su kod mene oko 1500 lumena po jednoj!
Svetilist
POZNAVALAC1.480 REP98%
→ Ambasador
SvetilistPOZNAVALAC
feb 2010.
feb 2010.#13
uzmi crvenog spektra za cvjetanje
mozes ju saviti ali polagano ju napinji da ti nepukne stabljika iako si do trebo raditi od malena, znaci kad je vec bila 15-ak cm visine ili curing metoda jednostavo da je polomis ali bolje ne
malo procitaj na forumu o LST
nadam se da neces imati frke ipak je to dom, nikad neznas sta se moze desit !
prlex
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
prlexISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#14
gdje da uzmem crvenog spektra i koliko wati tacnije ,i kolko cu obracat na paznju lumena !!! a ima u grow shopu htio sam da uzmem od 125 wATI lampu za cvjetanje orginanu,al mi neki momak rece nemoze to,tako ti morash najmanje uzet 250 w za jednu biljku,sam mislim nisi normalan i sjeba me a da sam nju mozda uzeo mogo samo nju i ubacit,al mi je opet puno to struje
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Kurblaj KanAMBASADOR
feb 2010.
feb 2010.#15
Gotovo sve atedne ~arulje su crvene, tra~i da na njima piae 2700 K (kelvina), ispod 20W nemoj kupovat, najbolje od 23W ako naea, te su najja
e ato imaju u normalnim trgovinama.
Ako je struja problem svakako neka ti svjetla budu po noi upaljena, od recimo 9 sati (po
inje jeftina struja preko zime) pa do 9 ujutro. 4 komada od od 20 W e ti troaiti dvadesetak kn mjese
no.
Na biljkama radi lst, te takoer vidim na onoj prvoj slici da ti jedna biljka dosta daleko od svjetla, stavi neato pod kalj da bude na par cm od svjetla jer e se ovako izdu~it.
E da ako su ti sada svjetla po danu upaljena nemoj im obrnut dan i no jer to nee dobro pro
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
feb 2010.
feb 2010.#22
da je bolje bolje je...ali ptrocitah da si u domu i sve sam se najezio.
MOJ NAJVECI SAVJET...jer znam kako funkcionira...ni najboljem prijatelju ni rijeci. To je dom i sve se cuje....sveeeeeee.
a 3000lumena...ne znam,pokusaj ,jedino sto mi pada na pamet jer drzis biljke sto blize zaruljama i da jos ucinis ovo...kupi recimo 3 komada po 7w..to je kao onih tvojih 20W :).... i onda kad dobijes neki vrh,znaci ti neces moci imati vise toga,morat cesse fokusirati sa svjetloscu samo na pojedine,najbolje....i onda te zarulje stavi nekak sa strane da osvjetljavaju te vrhove sto je vise moguce...
uzmi za primjer da ja na nekak takvom bi imao 6x23 w ili ti nekih 8-9000 lumena ..a ti imas 3put manje..sto i nije nesto posebno dok vegetirra,ali u fazi cvijetanja je...
imam ti sljedece za rec--.. trebao si staviti neku resetku i napraviti takozvani scrog...tako da su svi vrhovi u jednakoj visini..i onda staviti te zarulje sto blize mozes vrhovima uz 1,2 ventilatora da hlade ..mislim teoretski se moze odraditi,uz jako mali prinos ... ;bg. pogotovo jer nemas nekog lowridera ili slincno koji inace mogu u takav prostor,ti imas sativu koja voli visinu..pa ono..sad se ispraksaj a s
kedeci grow bolje sjeme,vise stednih zarulja manje wattaze pa ih rasporedi da vise hvataju,na svaku reflektor i to sve oko jednog feminiziranog lowridera i mogao bih izvuci sigurno 15grama..uz puno trudda i 20 :)
puno srece ti zelim.
prlex
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
prlexISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#23
da,da u domu sam ja nazalost :(( sad kako ima ucenja preko glave pa da isprobam ovaj mini grow sa mini lumenima :D do sad je izdrzalo sto se tice shiva skunka ,citao sam razne forume na engleskom njemackom itd :D sto kazu da da nije praktikovano da se kidaju listovi :O ja sam joj iskino najmanje 20 listova a tek i danas sam nekih od listova oni na vrhu 3 komadada dobije vise svjetlosti,a sa sijalicom cu da vidim danas tom od 9 w jednu ili dvije da prikovcam jer to mi nije nista 18 w
hvala na podrsci javljam se cim sta nova bude :D
Tropico
LEGENDA12.891 REP79%
→ Zmaj
TropicoLEGENDA
feb 2010.
feb 2010.#25
jeb.ate kolike slike, pa daj prijo smanji to...upoadaj na imagesforme i kad uploadas iams opciju link for forum thumbs ili tako nesto sta ja znan i imas lipu malu slicicu na koju kliknes ako je netko zeli u punoj velicini...
Edit
Tek sad vidija da si uspija ;D. Bravo.
inace simpaticno za toliko lumena!
prlex
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
prlexISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#26
ja sam zadovoljan sa ovakvom svjetloscu ,kako ide !! sad ne znam jel joj kakav stres ovo puno listova sto sam skinuo,al tako joj radim vec 3 put,skidam joj listove ona samo brije i brije,,, :D
sta vi mislite kolko joj josh treba da izcvjeta do zavrsne faze pod nozicc :D
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Teglica_Unka
AMBASADOR2.292 REP23%
→ Legenda
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
mjesecar
LEGENDA5.752 REP8%
→ Zmaj
mjesecarLEGENDA
feb 2010.
feb 2010.#33
nemoj da kidas listove bilja obavlja fotosintezu preko listova,tako joj samo usporavas rast,listovi se kidaju kad bilja cvjeta kad imas puno cvjetova i onda kidas neke velike fan listove i one sto su skroz pozutili i nema nista od njih da bi donji cvjetovi dobili vise svjetla jer lisce zuti kad biljka uzima secere iz njih...a sto se tice te lampe neznam koliki ti je prostor al lumena nikad puno mislim da ce ti trebati visina boxa jer koliko vidim to je sativa a one rastu u visinu..da te pitam jesi li ih djubrio mislim da sam vidio kandze a to je dokaz da se malo pretjeruje sa djubrenjem..
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Kurblaj KanAMBASADOR
feb 2010.
feb 2010.#34
ajde sad objasni kako ti 125 W nije velika potrošnja struje a što su ti svi predlagali znači 4 žarulje od 20 ili 23 W ti je previše, nije mi jasno kojom ti logikom funkcioniraš
prlex
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
prlexISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#35
mislio sam nju samo uzet pa sta bude :O al sam juce uzeo 2 sijalice po 11 wati uz ove dvije po 20 znaci sad ukupno ima 2 x20 w i 2 x 11 wati crvenog spektra znaci crvena stedna ja mislim da mi je dosta,ne smem vise da teram,al nesto mi je stala mislim shiva kako sam listove skinuo ,sporo mi ide skroz
mjesecar
LEGENDA5.752 REP8%
→ Zmaj
mjesecarLEGENDA
feb 2010.
feb 2010.#36
pa to je normalno da ce usporiti rast ako nema lisca jer tako obavlja fotozintezu(mislim da znas sta je to i koliko je vazno)nemoj toi vise raditi a mozes dobitii infekciju a to ne zelis...samo citaj i pitaj sve sto nije jasno samo opusteno
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
feb 2010.
feb 2010.#41
30 dana hm...pa ravnaj se po urodu,vidi
ea sam kad zavrai.Realno u 30 dana se sve polako formira e tek onda po meni cvitanje pravo po
inje.
Moje kao trebaju cvitati cca 70 dana a ve
imaju 90 od prvih pistila...i tek sad fino tamne i dovode se kraju.
Ok,malo im je hladno i razlike u temperaturi ali uvik oni napiau privla
ne,brze i koli
inske brojke,marketing jbga:)
Lampe su ti takve kakve jesu i mislim da joa 50 dana minimalno ima ata da raste,iako je i to po meni malo.
prlex
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
prlexISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#42
vise u visinu ne ide ni mm ,, ja mislim sto sam joj kidao listove,a svjetlo sam joj rasporeedio znaci nema centa da joj nije osvjetljeno zarulje sam stavio sa tri strane,da dobija svjetla znaci maximum 2 centa od nje,i 2 ventilatora da pusu , temp je min. 19 a max. 28 c i po meni svaki dan sve naprednije,tako da na oko vidim maximum josh 20 dana !!!
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
feb 2010.
feb 2010.#43
samo polako...to nemozes sad znati koliko jos imas...kao sto ti svi kazu...moze se formirati,ali bit ce onak flufy...osusis a ono suplje..ako zelis nesto od tog...pusti to na miru :)
a ako pitas po ovim slikama gore??? ti imas po mom minimalno 50+ dana....da imas nutra neki hps ajd mozda bi i proslo manje ali ovak.... za 20 dana ces imati za jednu pljugu..doslovno...ona ce se tek poceti fino formirati za 30dana...
feb 2010.
1 / 56
feb 2010.
mar 2010.