LEGACY
zeleno svijetlo
36 odgovora2,451 pregleda
michelle00
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
michelle00ISTRAŽIVAČ
dec 2009.
dec 2009.#1
Ovako, cuo sam da biljci ne smeta tokom nocnog perioda zeleno svijetlo...e sad jel to neko posebno zeleno svijetlo ili jednostavno obicna zelena zarulja.
inace bi pustio u mraku, ali umjesto da radim grijace neke minijaturne ( jer je i box mini) i tlacim se s tim i jos riskiram pozar, da li nocni period moze gorit dakle ta zelena zarulja?
i da li ta ista zarulja moze bit upaljena po nocnom periodu i kad je 12-12h faza... jer u principu tzada treba bit apsolutni mrak...pa sad ne znam...
pomagajte :)
hvala :)
mjesecar
LEGENDA5.752 REP8%
→ Zmaj
mjesecarLEGENDA
dec 2009.
dec 2009.#2
to zeleno svjetlo je kad hoces da radis nesto oko bilje recimo da je zalijes a strah te da ne poremetis hormon cvjetanja onda ukljucic zeleno svjetlo radis sve sto je potrebno,kad zavrsis ugasis i gotovo,nema potrebe da radi cijelu noc.ok
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
dec 2009.
dec 2009.#3
Ajd da preselimo onda ovu raspravu tu na ovu temu, da ne spamamo po onoj za pitanja.
Uglavnom ja nebih riskirao sa nekim obicnim zelenim svjetlom, jer ipak ove "obicne" zarulje koje su samo obojane
emitiraju "normalan" spektar boja.
A ionako danas ima za kupiti svakakvih zarulja pa nebi trebao biti problem nabaviti onu koja baa emitira zeleno svijetlo.
mjesecar
LEGENDA5.752 REP8%
→ Zmaj
mjesecarLEGENDA
dec 2009.
dec 2009.#4
mislim da ima i ovih obicnih sa zelenom bojom a ima i onih obojenih mislim da one nisu ok kao sto kaze he-man,treba zeleno svjetlo i nije problem to nabaviti,pa ko nije znao sada zna,vidim mnogi se zale sto zalijevaju po mraku jer nista ne vide sad to nece biti problem..pozz
michelle00
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
michelle00ISTRAŽIVAČ
dec 2009.
dec 2009.#5
ok, ali dal u periodu 12-12.. smije po noci gorit svijetlo?
jer navodno joj ne smeta, ali u periodu 12-12 izricito je naglaseno da mora bit potpuni mrak u nocnom periodu kako bi biljka pocela bacat budove.
pa sad ne znam jer ne pise nista vezano uz to.
ne znam ako ste me shvatili, box je jako malen i kao grijac bi upotjebio zarulju, tu zelenu, nema problema ni ako treba bit pravi spektar zelene, nabavit cu.
dva timera i kad se gasi hps pali se zelena koja grije a pritom ne smeta 'snu' biljci...
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
dec 2009.
dec 2009.#6
Koliko citam po stranim forumima kazu da nije pametno drzati zelenu zarulju konstantno upaljenu po mraku. A u cvijetanju se ne preporuca paliti uopce.
Da se koristi jedino u "iznimnim" situacijama. Neki su i napisali da im je slucajno ostala goriti zelena i da im je sjebalo grow.
E sada kakve su zelene koristili ovi sta im je usralo grow ja neznam ...
michelle00
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
michelle00ISTRAŽIVAČ
dec 2009.
dec 2009.#7
a nis onda, ta opcija pada u vodu kao zamjena za grijalicu po noci...
morat cu izmislit neku grijalicu onda...samo da pozar ne napravim :/
ta zima...
mjesecar
LEGENDA5.752 REP8%
→ Zmaj
mjesecarLEGENDA
dec 2009.
dec 2009.#8
normalno je da nije ok da sijalica radi cijelu noc nego samo dok zalijevas ili hranis,njoj treba konstantni mrak cijelu noc bez prekida jer ona tada proizvodi trichinome i jako je osjetljiva na svjetlo,al 10-15min zelenog svjetla nece je ugroziti,a tebi tebra treba neko grijanje grijalica,termostat il nesto zima je blizu...sretno
caooo
ENTUZIJASTA345 REP36%
→ Poznavalac
caoooENTUZIJASTA
dec 2009.
dec 2009.#9
mozhe obojena zelena sijalica (iskreno gde ste vi to videli sijalicu koja svetli zeleno a da nije obojena? ja josh nisam...) ali nikako preko potrebe i nikako bez razloga a da radish grejanje sijalicama nije jedna od pametnijih ideja iz vishe razloga...
krasta-zg
POZNAVALAC837 REP26%
→ Ambasador
krasta-zgPOZNAVALAC
dec 2009.
dec 2009.#10
A da probas zarulju omotat s alu folijom,ako uspijes zamotat dobro da nejde svjetlost van,to je to :)
mali.medo
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
mali.medoPOZNAVALAC
dec 2009.
dec 2009.#11
mo~e al obi
nja
u a ne atednu
koja ne grije qurcu..alu fojije puno
da ne curi svetlo i da bolje zagrije..
pa
e vidia rezultat podgrijavanja..JAVI ZDRAVOO!!
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
dec 2009.
dec 2009.#13
Nemoze mu IR raditi po noci.
Evo sta sam pronasao o zelenom svijetlu.
Ima koga strucnog da ovo potvrdi ? :)
E-C-H-O-E-S
ISTRAŽIVAČ189 REP93%
→ Entuzijasta
E-C-H-O-E-SISTRAŽIVAČ
maj 2016.
maj 2016.#14
Pozdrav
Danas cjeli dan citam o bojama svjetla nebi li dosao do sijalice cije svjetlo biljka nece viditi i nikako da povezem ovu valnu duzinu sa nekim proizvodom :(
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
maj 2016.
maj 2016.#15
Pa koliko ja znam bilje ne reagira na infracrvene ~arulje. Uhh digao si temu staru skoro 8 godina.
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
maj 2016.
maj 2016.#16
U pravilu je najmanje osjetljiva na zeleni spektar. Cak postoji i odredjena valna duljina zelene koja je idealna....al mislim da ce svaki zeleni LED biti super. 3W green led ti je cisto dovoljno ;)
@No Joke Ima i na LED panelima 1-2 IR led.... ne kod svih al neki stavljaju. Iako nisam vidio da se bas daje neki znacaj IR-u
Osim ak mislis bas na zarulje....
The plants use red and infrared light to regulate stem growth and flowering response....
E-C-H-O-E-S
ISTRAŽIVAČ189 REP93%
→ Entuzijasta
E-C-H-O-E-SISTRAŽIVAČ
maj 2016.
maj 2016.#17
ima onaj grafikon gdje preko valne duzine je preklopljen onaj u kelvinima i taj uopce ne dodiruje zelenu boju... sta treba pisati na zarulji da znam da je zelena, sorry drustvo,ja sam za tu sruju bas blebak
Triptank
LEGENDA10.817 REP58%
→ Zmaj
TriptankLEGENDA
maj 2016.
maj 2016.#18
Koliko ja znam jedina sijalica koja emitira samo zeleni spektar svjetlosti je illuminati green led
V2E2_hDgH6Y
Ali svejedno se preporu
uje koristiti samo kratko vrijeme, ne da gori cijelo vrijeme dok je period mraka
E-C-H-O-E-S
ISTRAŽIVAČ189 REP93%
→ Entuzijasta
E-C-H-O-E-SISTRAŽIVAČ
maj 2016.
maj 2016.#19
hvala @Triptank
sad je misterij razjasnjen. Jos samo da nadjem proizvod koji odgovara opisu dostupan kod nas na trzistu pa da ga okacim na zid
dec 2009.
1 / 19
dec 2009.
maj 2016.