VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPitanje u vezi zakona u RS
LEGACY

Pitanje u vezi zakona u RS

26 odgovora2,124 pregleda

jan 2013.

#1
Pozz drugari, dobar vam je forum, ima dosta dobrih stvari itd. . . Mene muci jedna stvar pa bi mi bilo drago da mi neko odgovori iz iskustva ako ima takvih. . .. Kada bih narucio npr semenke iz holandije i nadju ih recimo na carini ili negde. . . Da li bi mi samo oduzeli to i poslali pismo da su mi uzeli? Ili bi bio priveden uz prekrsajnu/krivicnu prijavu? Kako ide to? Hvala puno unapred drugari i izvinjenje moderatorima ako sam je postavio na pogresnom mestu. Svaki odg je dobrodosao. peace

jan 2013.

#2
ja ne znam da je neko priveden, obicno stopiraju posiljku na carini, eventualno zabeleze adresu na koju je stigla posiljka, pa ti narucuj i bacaj pare a oni ce stopirati i nista ti nece stizati... naravno, verovatno zavisi i od kolicine semenki i ko zna kojih jos faktora, ovo nije garancija ali za sada nisam cuo da je neko "pao" zbog provaljenih semenki na carini, sto opet nije iskljuceno da moze da se desi jer fakat su semenke ilegalne. obzirom na glas koji nosi, izbegavaj holandiju ako mozes, naruci iz neke druge drzave evo i kazneni zakon na uvid, ako nisi procitao https://forums.vutra.org/content/170-kazneni-zakon-republike-srbije.html

jan 2013.

#3
Hvala druze na brzom i preciznom odgovoru. Da li bi mogao da preporucis neki proveren, siguran sajt za narucivanje iz engleske, nemacke itd(evropa)? Ovde sam procitao za growshopallien, i procitao neke dobre komentare o njemu ali su iz holandije. . . I ne garantuju za posiljke za srbiju. . . Hvala unapred na odgovoru. Svaki odg je dobrodosao. . . pozz
PinkFrojdENTUZIJASTA

jan 2013.

#4
Koliko sam ja procitao, nedavno su ljudi iz sr dobijali poruceno iz aliena... a ako neces iz holandije pretrazi malo sa guglom pa nadji neki sajt iz engleske, spanije, austrije, ja sam nasao cak i u rumuniji... ne mogu se ovde linkovi stavljati, koliko kontam to se tretira kao reklama a reklamiranje zabranjeno pravilnikom foruma, tacka 11.

jan 2013.

#5
Ok sry za reklamu. Pa guglovao sam dosta o gore navedenom cito reviews itd. Nego sam mislio da je ipak najbolje cuti od nekog ko je vec uzimao. . . Ali izguglacu vec nesto. Ako je neko imao pozitivno iskustvo sa nekim sajtom neka mi pusti pm ako zeli . . . hvala na pomoci drugari. Mozda uskoro otvorim i neku zanimljiviju temu :) peace
ZakriISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#6
pomoc ljudi! pre 14 dana sam narucio menke iz ss 5 komada sa track and trace opcijom..prosle godine sam isto narucio od njih ali mi nije stiglo..Problem je taj sto kada sam usao na moj gmail sa kojeg sam narucio,mi je stigla poruka da je neko bio prijavljen na moj mail sa drugog ip-a,nesto sam citao da mogu da traze pristum podacima od gmaila policija il carina..a na track and trace pise da je u Bg vec par dana..Ljudi molim misljenja vasa,jel se bezveze prpam ili je ozbiljno,koji je trenutno zakon u SR sto se tice semenki?!?
BizzzoZMAJ

apr 2015.

#7
Od svih tema na ovu temu ti si baa ovu naaao dignuti iz pepela lovnagrow, Jan 26, 2013 Vjerujem da si zabrijao. Nitko od nadleznih nije sigurno gledao tvoj gmail. ;)
ZakriISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#8
Jbg hitno mi je,zurio sam ,sad sam se skenjao kad sam video,to je bilo malo pre..Izvinjavam se! jel si siguran??
komsijin maliPOZNAVALAC

apr 2015.

#9
Opusti se covece. Jebe se njima slatko za tvoj gmail acc. kad vec imaju adresu na koju treba uruciti posiljku. Razmisli malo i saberi se. Treba da ti bude jasno da sva posiljka prolazi skener i da realno postoji mogucnost da otkriju sta je u posiljci, ali realno i ti mozes da se pravis blesav ako zaguzva jer ko meni moze da zabrani da narucim nesto online na tvoje ime i tvoju adresu?
ZakriISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#10
a uprpao sam se zbog te poruke od googla,gmaila..koja slucajnost bas kad mi posiljka stoji u bg..a ko uz k su mi poslednji mailovi bili od seed banke..i vidi se sve sta je naruceno,pa zato..al da sad sam se malo smirio kad bolje razmislim..:) i da na mailu mi pise ime i prezime..al sam ga odma izbrisao..
KapislaENTUZIJASTA

apr 2015.

#11
E i meni je pre nekog vremena isto tako pisalo da mi je neko ulazio na gmail, neko iz Novog Pazara. Nisam nista narucivao ni bilo sta sl. pa mi je svejedno neko ulazio na mail. Tako da opusteno, mislim da nije policija nego mozda neko sa foruma, ako su ti taj mail hakovali.

apr 2015.

#12
odakle ti ideja da bi neko sa foruma uopste znao da on ima gmail i koji mu je tamo username. nema to veze sa forumom
KapislaENTUZIJASTA

apr 2015.

#13
I to sto kazes. Pomislio sam zato sto ja moj mail koji koristim ovde koristim samo za vutru, pa sam mislio da samim tim moze biti samo neko sa vutre (odma mi pao na pamet onaj lik sto je prdeo da je vutru lako hakovati ovo ono) mada nisam tome pridavao znacaj. Pa reko mozda je kod njega isti slucaj. Policija nije sigurno tako da nema razloga da se plasi. Prvo sto im treba nalog za tako nesto, a da bi dobili nalog treba im razlog i sta vec, a ko bi se od njih bakcao sa time i to bas sa njim. pa pa pa paranoja

apr 2015.

#14
sve i da je zaglavilo na carini, to nema veze sa mailom nego sa posiljkom. carina ne pregleda mailove :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se