VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPOMOC,SAVJET? prvi groow.
LEGACY

POMOC,SAVJET? prvi groow.

60 odgovora3,738 pregleda
DzejENTUZIJASTA

maj 2013.

#1
prvi mi je groow, nzm je li ovo normalno i je li ok al mi je cudno jer mi je druga biljkica super sa listovima,prave kao strijela a ova mi je olabavljena.. ali mislim da je saksija bila premala pa sam je danas u ovu kafenu veliku prebacio.. vase misljenje???savjet?pomoc? evo je ta koja je 'olabavljena' a evo je ova druga a evo obje :D e sad uzgred,valjalo bi mi vase misljenje da li fino izgledaju? sta bi trebalo jos uraditi i tako to? imam 5 cfl,4 bijele, i jedna crvenog spektra..planiram brzih dana za cvjetanje hps da uzmem.. imam 2 venti pc 12 v, jedan da izduvava , drugi uduvava...box mi je sirine 33, 57 i dubine 70 cm... pa eto.. vase misljenje , savjeti kritike, sve je dobrodoslo.. novi sam pa ne zamjerite sto! Bog s vama :D
DzejENTUZIJASTA

maj 2013.

#2
a ova mala u sredinu je 10 dana stara i odlicno napreduje ja mislim... skrpio sam box za dz..sve sam ovo imao i isklepao...

maj 2013.

#3
sretan grow, i super je ta fotka sa obje, mada ja vidim tri, izgleda da sam se sinoc preduv*o sa mary janom ;)

maj 2013.

#4
Mislim da ih malo previse zaljevas,iako su deblje stabljike izgledaju slabo,treba ti jedan kucni mali ventilator da puse direkt u njih da imitiras vanjski vjetar te ih na taj nacin ojacas. Nisi naveo koja je zemlja to bi nam svima puno pomoglo da mi tebi mozemo pomoc. Da li odrzavas ph vode pogodnim za zaljevanje biljaka ili ga jos nisi ni izmjerio,to su sve faktori koji utjecu na cjeli zivotni ciklus biljke,posto si pocetnik jos si i super doguro. Moj savjet ti je da ubacis ventilator da ih malo roka,kad se osusi zemlja do kraja zalij biljke i pognoji odma ako imas neko gnojivo sa vecim postotkom dusika,nije da im fali dusik ali uskoro i hoce ako ih nisi nijednom nahranio. Mozes se odlucit za Plantelu list za vegetaciju i Plantelu cvijet za cvijetanje,ako si dobar sa parama onda mozes kupit cjeli arsenal kao sto su General Hydrophonic,Hessi,Advance nutrient gnojiva i druga. Neka su kemiska neka organska,zavisi sta zelis radit sa svojim biljkama. Svakako kad budes gnojio daj pola doze gnojiva jer ni ti a ni biljke nisu jos spremne da ides na extremne doze kao sto su duple i sl. Dobro bi ti doslo da ih istreniras jer na ovaj nacin nisu bas prepredobro vegetirale pa neces mozda ni dobit prevelik urod ako ti je to isto jedan od faktora koje zelis ostvarit.Stoga uzmi skare,steriliziraj ih i osjeci vrh biljke i na mjestu gdje si odsjekao narast ce ti 2 vrha,ako ne zelis priredi toliko velik stres mozes ih i LSTiat a imas i mnoge druge tehnike. Sve ti je tu na forumu,samo citaj citaj i dok se ne slomije nemoj prestat citat i pamtisto citas,to se zove ucenje.U ovom hobiju nikad neces uspit sve naucit jer ima previse toga zato ti preporucam da krenes dosta i citat. Znaci reci nam koju zemlju koristis,koji HPS kupujes,za koliko ides sa cvijetanjem a za stvari koje te zanimaju slobodno pitaj,ovdje ima svakakvih znalaca koji ce ti rado pomoc. I da pripazi sa tom aluminiskom folijom ako si je okrenio na vanjsku stranu da reflektira svijetlo moze ti spalit biljku(hot spot),jedna tocka na foliji se zagrije od lampi i toplina se preusmjeri na biljku i evo opekotine. Nadam se skorasnjem updateu.
DzejENTUZIJASTA

maj 2013.

#5
Sem,hvala :D tri su tu,napisao sam ispod za trecu,deset dana stara :) al moja greska sto sam napisao da su dvije na slici :D smoke izgleda da je problem bio u saksiji :) imaju ludacko korjenje mamu im :D presadio sam je i jutros se sva uzdigla kao luda :D okinuo sam joj vrhic... to cu i ovoj drugoj da uradim.. a s obzirom da nije ogroman box ovaj ventilator sto puva unutra je dovoljno jak i bas se biljke 'njisu' dok radi. A zet mi danas donosi tecno gnojivo, posto ima poljoprivrednu apoteku, a zna svu moju pricu,pa ce mi donijeti najbolje nesto za to,tako da ne sumnjam u njega :) Zemlja mi je FLORAFIN ph 6,0-6,8 .. Zelim fin urod, da mi godina na faxu bude vrh :D Svo iskustvo mi je ovaj forum tako da ,savjetujte,kritikujte koliko god mozete jer ce mi to koristiti. e moram sad da procitam o ovom lst-u, je l korisno to koliko? A kupicu hpsa dva od 150w ja mislim da ima u ovu prodavnicu blizu mene, uglavnom kupio bih 2 hps-a osrednja neka jer nije to ogroman box. E sad, volio bih da mi ti kazes ovako odokativno koliko da ih jos drzim na vegu? posto vrhove sam makao juce i danas cu ovoj drugoj.. E sto se tice folije,matirana je strana bratori, to sam procitao pa sam nju okrenuo da ne bi bilo hot spota, a kupicu onu za auta brzih dana.. Hvala ti puno i oprostite ljudi ako dosadjujem :)

maj 2013.

#6
ako ti uslovi dozvoljavaju drzi bar nekih mesec dana vegetacije pa prebaci na cvetanje
DzejENTUZIJASTA

maj 2013.

#7
pa u sobu mi je sve to al soba je pod kljuc..otac u inostranstvo,brata boli tuki, keva svoj biznis vodi, ne izlazi na sprat dje su sobe i banja mi je :D znaci jos mjesec dana ili? jer vec stoje neke 2, 2 i po nedelje...nego su me zajebavale saksije, imaju korjenje preveliko jeb'o te :) PA sam ih sad pospremio u ove velike i necu ih dirati.. okinuli se vrhovi, a ova mala u sredinu jos 2 para nikla ovo jutro, pici kao luda a ne ide u duzinu, znaci svjetlo joj je ok..al kad hps stigne bice ludilo

maj 2013.

#8
pa u kolike saksije si presadio, ako su saksije male nema svrhe duga vegetacija, sto vise litara, sto bolje zemlja i sto bolje rasveta, to bolja cela prica
DzejENTUZIJASTA

maj 2013.

#9
pa vidis na slici ovu kafenu saksiju? Bas ne znam kolika je .. oko 15l ja mislim, dosta je to? pa bile su male i zato je ona oslabila onako, i vidis cim je prebacih skoci kao luda
SkyHighatristPOZNAVALAC

maj 2013.

#10
Ne trebaju ti dva HPSa u tolikom boxu, ne znam ni gde bi ih okacio...
loopAMBASADOR

maj 2013.

#11
tja,ako uspe da ih naka i oba-super-lumena nikad dosta....ali temperatura e biti "all hell brakes loose"....mo~da je mislio na dva HPS od 75w :D ato je svakako bolje nego jedan od 150w-u smislu ukratanja zraka,i poja ane lumina~e....either way,bie gusto.. EDIT-my bad,sd tek vidim-2 od 150w -nema aanse da stanu tu....a i nema te ventilacije koja e ohladiti to, ak i da ih zguzia..
DzejENTUZIJASTA

maj 2013.

#12
znaci manje neke hps da uzmem a? pa dobro, uzecu taj jedan od 70 w? ocu li micati ove cfl sto imam il da ostanu sa hps-om?? a jebi ga ljudi, nemam iskustvam,zato trazim pomoc od vas,svo iskustvo mi je ovaj forum :D
M a n d o rAMBASADOR

maj 2013.

#13
ukratko,ljudi ti sugeriraju da stavia onoliko lampi koliko ti to uvjeti i mogu nosti dozvoljavaju....zna i ako ea taj jedan HPS od 70w ostavi i CFL ukoliko ti uvjeti dozvoljavaju zna i temp je glavna...zato ako nisu visoke stavi i CFL
BoRaiChoAMBASADOR

maj 2013.

#14
Ja bih ubacio 100w HPS i 2CFLke plavog spektra naravno ako finansije dozvoljavaju a pogotvu temperatura.... Ali mislim da bi kupaonski malo jaci vent (od 130 m3 pa na dalje) rjesio problem. Naravno ubacis jos jedan-dva pc venta unutra da mijesaju zrak i odlicno. Mada CFL i ne moras ubacivat, ali ako mozes, ne moze skodit sigurno.

maj 2013.

#15
Stavi jedan HPS od 100 do 150w a ni sa 70w neces pozalit,inace kad ja vegetiram biljke indoor vega traje tocno 28 dana kod mene.

maj 2013.

#16
15L je dosta, ali ta saksija braon boje ako na nju mislis nema 15L, pre ce biti 5~7
DzejENTUZIJASTA

maj 2013.

#17
Meni je soba prehladna i ljeti... i evo sad na ovih 5 cfl mi je temp 20 stepeni..jer je izolacija uradjena i uvijek je hladna..a kad uzmem hps dodacu jos jedan ventilator.. Sto se tice finansija nisam prejak, al to kod nas nije skupo... hps od 70w je 5,30 eura... Pa drzacu jos nedelju dana na vege.. pa nek pici cvetanje onda...
DzejENTUZIJASTA

maj 2013.

#18
al duboka je puno brate... ima 10l ja mislim Samo ne znam kako cu povezati hps sa prigusnicom i ono, slab sam elektricar, a cuo sam da bez prigusnice ne moze??? sad mi je stiglo i neorgansko tecno djubrivo..posle cu ispisati kakvo je i sta da mi kazete valja li evo je ona sto je 'visila' a evo ga djubrivo ovo ovako pise.. neorgansko,slozeno tecno djubrivo sa mikroelementima ali je ovo za vege,pa kad krene za cvetanje dolazi mi za cvetanje djubrivo.. nzm valja li ovo ljudi???

maj 2013.

#19
nemoj pisati post za postom koristi opciju Editiraj, dole desno je imas u svakom tvom postu... nemoj da mislis koliko je litara nego izmeri koji je precnik i visina pa cemo znati fotka mora biti jasna/cista da bi videli sta pise na toj bocici djubriva, ja nista ne vidim dobro fokusiraj i izostri pa stavi u vecoj rezoluciji, il cekaj da neko prepozna ko je to eventualno koristio
DzejENTUZIJASTA

maj 2013.

#20
e jebi ga,izvini... da znam za ubuduce... idem sad da izmjerim... a djubrivo je WUXAL super Azor 8% Fosfor 8% Kalijum 6% i ima ostalih sastojaka znatno manjih nekih... je li ok ovo? saksija je sirine 25 cm a dubine 20

maj 2013.

#21
djubrivo je ok za vege... a i posuda je ok, presadi i ostale u takvu... naravno ako mozes naci vecu tim bolje, al ok, nisam to mogao proceniti preko fotki
DzejENTUZIJASTA

maj 2013.

#22
vazi brate, hvala ti puno onda.. pomogao si mi dosta... cim bude opet pomoc trebala obracam se..zivi bili
phoenix55ISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#23
Ja bi ovdje postavio pitanje jer tema za pitanja (po etni ka) je zatvorena. Naime pro itao sam viae manje valjda sve ato postoji, ali imam joa par konkretnih pitanja na koje bih htio dobiti konkretan odgovor ako je mogue. Za svoj prvi grow planiram preuredit stari ormar, ali ormar ima 2 dijela pa ne znam iskreno koje dimenzije su bolje. Prvi izbor mi je bio 53 cm du~ine 57 cm airine i 150 cm visine. Kako sam ubrzo itajui shvatio da je visina proizvoljna (kolko pustia biljku da ide, ona e i), viae razmisljam o drugom dijelu ormara 53 du~ina 83 airina 55 visina. Moja ~elja je 3 biljke AFGAN KUSH X WHITE WIDOW, sorta je medicinska, a meni isklju ivo treba iz tih razloga + otporna na ateto ine i openito nije loaa za "first timera". Eh sad koje dimenzije bi preporu ili za 3 biljke (ako ope mogu stati 3 u bilo koji od ova dva boxa spomenuta gore), i koliko biljku ope pustiti da raste u vis? (ovaj drugi box je visok samo 55 cm i to bi mogao bit problem iako ima veu povrainu od prvog). Mislim itajui ovdje 101 topic shvatio sam da je to viae manje od osjeaja do osjeaja, ali ne mogu se vodit time kad ne znam ni bijeli luk posadit kako spada xD, moja zvijezda vodilja su trenutno brojevi (koliko god openiti bili). I joa za kraj ako u opisu sjemenke piae (konkretno za afgan X WW indoor : 55) jeli to sveukupno vrijeme im izadje van iz zemlje pa do branja "ploda" ili samo vrijeme vegetacije? Koliko sam sku~io optimalno vrijeme vegetacije je 4 tjedna (mo~e od 3 - 5 ovisno od sorte do sorte), pa bi prema tome nekako zaklju io da je 55 dana vrijeme potrebno da od sjemenke se dobije plod spreman za branje. Ostale stvari sam pohvatao viae manje odma zemlju, rasvjetu, ventilaciju, ph.... ali ovo oko same biljke teako je doi do informacija, ne znam na forumu ima dosta topica, i pro itao sam ih stvarno hrpu ( itao sam i dnevnike u nadi da u naii na neata), ali teako je doi do ovako nekih brojeva koji bi mi pomogli da isplaniram to sve kako spada, a ne da kukam kad mi za mjesec dana biljka udara u strop boxa xD
loopAMBASADOR

maj 2013.

#24
teako da si ti ata itao kolega :) automatici ne zavrae za 55 dana,a ne regularne sorte....to ti je "otprilike" cvetanje-u savraenim uslovima,po njima,i na 600w HPS(verovatno)-dakle ti tu dodaj bar joa 10-15 dana,pa i viae koliko ea biljka staviti zavisi od tvog izbora gajenja,planirane vegetacije(vremenski),veli ine posude.......ima tu dosta stvari... i nije baa "kol'ko pustia biljku ona raste"-ako je mala posuda,teako da e da naraste 2m,ako me razumea...drugo,bolje je dr~ati ih ~bunaste i niske,kako bi podjednako vrh biljke i dno dobijali potrebnu koli inu svetla.. da rezimiram. skontaj kakve ea posude koristit,i da li ea raditi neki trening (LST,SCroG,topping...),kakve lampe...pa ve prema tome se orijentiai.... moj savet-makar 30 dana vege.a za ostalo,tu ti je forum itaj joa malo :D sretno EDIT .-evo, ak i piae na sajtu kod njih GROWING PHASE - 3-4 weeks FLOWERING PHASE 55 days http://www.worldwide-marijuana-seeds.com/products/world-of-seeds-afghan-kush-x-white-widow
Z&NZMAJ

maj 2013.

#25
Jesi ovo pro itao? https://www.vutra.org/page/articles.html/_/strane/food/indoor-vodi%C4%8D-grow-u-3-koraka-r91 Na seedfinder-u ka~e ovo: Pa da prevedem: Visina: 100-130 cm `irina: Srednja Faza rasta (vegetacija): 3-4 tjedna Faza cvjetanja: 55-60 dana Prinos: 350-450 gr na metar kvadratni unutra / 900-1000 gr po biljci vani Edit: Ovaj Loop me danas na svakoj temi pretekne :icon_lol:
BoRaiChoAMBASADOR

maj 2013.

#26
Jest sijalica, a racunaj da imas i prigusnicu, kondenzator, grlo, kabl....Prigusnica je sigurno 10ak eura (ako ne i vise). Mislim opet nije 100evra, ali tesko da ces za rasvjetu pljunut samo 5 evra :) Osim ako imas ostale dijelove kuci

maj 2013.

#27
http://imageshack.us/photo/my-images/16/dsc0786x.jpg/ MU`KA ILI }ENSKA ILI JE JO` RANO?

maj 2013.

#28
cemu sad to https://www.vutra.org/topic/1669-muaka-ili-~enska-biljka/?p=241575
dulkanENTUZIJASTA

jun 2013.

#29
Zanima me da li bi mojim balkonskim biljcicama prijalo orosavanje vodom (ili orosavanje u kombinaciji sa djiubrivom, folijarno). Ili samo da zalivam okolo biljke po zemlji?
loopAMBASADOR

jun 2013.

#30
nee im smetati,zasigurno,ali za ubrenjem (folijarno) nemaa joa potrebe-eventualno Slavol mo~ea staviti... osnovno pravilo growanja-POSMATRAJ biljke,same ti ka~u kad im ata treba,najgore je da stalno neato pr kaa oko njih,moa' sve sjebati dakle ako se rubovi listova kovrd~aju na gore-fali im vlage-ove tvoje izgledaju OK,tako da NIJE potrebno,ali i NEE akoditi,ako me razumea samo nemoj dok je jako sunce,ve ili predve e,ili izjutra rano vei je problem ato nisi napunio posude do kraja-kanabis OBO}AVA dubinu ;) a trebao si i perlit (ili stiropor) dodati,radi bolje drena~e i obogaivanja kiseonikom,al' ajd sad,nije ni ovo loae :)
dulkanENTUZIJASTA

jun 2013.

#31
Hvala na savetu!:)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se