VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojSanta maria & LED tehnology?
LEGACY

Santa maria & LED tehnology?

78 odgovora4,641 pregleda
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#1
Pozdrav svima! Nov sam na forumu,zivim u Holandiji i neizmerno sma srecan sto sma konacno nasao neki forum posvecen svetoj biljci a da je vezna za nase prostore! Kada sam rekao da zivim u Holandiji verovatno kazete...pa sta imas ti da pitas!:) Moje pitanje je vezano za biljku Santa Maria ,voleo bih da saznam sve njene karakteristike,odlike,zahvalnost pri growu i slicno. takodje sam prelistao forum i trazio srodnu temu mom drugom pitanju ali nazalost jedina tema vezana za LED tehnologiju je postavljan 2007 godine koliko sma razumeo a stvari su se dosta promenile do sad,zar ne?! Da li mozete da me upoznate sa svim vrlinama,manama,prednostima ove vrste.Dosta je oprecnih informacija o tome koliko koja LED panel sijalica menja rasveu 400 w,600w obicnih sijalica.Na primer LED panel od 120w prodavac kaze da zamenjuje 400-600,dok drugi kaze da onaj od 200w led mena sijalicu od 400w...i tako u nedogled. Zato trazim,molim Vas ovde da mi kazete sto vise o ovome.Ovde je sve ovo postao veliki biznis i svako samo gleda svoj interes bez obzira na posledice po drugog pa se verovati nemoze nikom. Hvala i sve najlepse iz Holandije!

jan 2012.

#2
13-times Cupwinner! 2. Place HLC 2008 2. Place HLC 2008 1. Place HLC 2007 2. Place HLC 2007 3. Place HLC 2007 2. Place HLC 2006 1. Place HLC 2005 1. Place HLC 2005 2. Place HLC 2005 3. Place HLC 2005 1. Place HLC 2004 3. Place HLC 2004 3. Place HLC 2003 No Mercy about the Santa-Maria F8 (actual version): After having crossed a Santa Maria with a Mexican Haze and a Silver Pearl and inbreeding the resulting plant for 4 generations, one male was selected to pollinate a pure Santa Maria mother. After this we inbred 8 times by backcrossing a male/son with the mother (a pure Santa Maria). Scientifically spoken an F6 should be pure, but according to our experience cannabis plants become truly pure only in F8. In other words: this Santa Maria is pure. A good and fast white plant for both indoor and outdoor. Santa Marias have proven themselves over and over again for the last 15-17 years. This exotic variety has very powerful erotic effects.
Z&NZMAJ

jan 2012.

#3
Pozdrav i dobro nam doaao. Kao ato vidia, balkanski je forum, pa su tako i groweri balkanci :icon_lol: Ako je netko imao iskustva sa sortom koja te zanima, nadam se da e podjeliti, ali iskreno, isto sumnjam da je neko ovdje to uzgajao.(dok sam ja pametovao, power je ve odgovorio ;) ) LED rasvjeta takoer nije uzela baa maha i ima nekoliko experimenata na forumu, ali su to uglavnom neki nedovraeni ili polu projekti. Ono ato mo~ea ovdje nai su iskustva kroz dnevnike uzgoja
BladeZMAJ

jan 2012.

#4
Evo kad smo ve kod rasvijete (valjda se autor nee ljutiti) zanima me ima li ko iskustva s ovim. Envirolite 125 w - Cvetenje
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#5
Hvala najlepse.... iskreno sumnjao sam da je LED tehnologija mnogo zastupljena kod nas.Iz iskustava nekih da nazovemo iskusnih odavde prica je da LED daje mnogo kvaliteniji proizvod a i do 20% vise u osusenoj fazi.Sad ima ljudi growera koji postignu i do 40g (suva) u periodu od 9 nedelja ali ima i nas koji dostignemo jedva 15g.Gledajuci galeriju ovde na forumu prosto sam zadivljen kako su topovi veliki,postojani a da nazovemo uz ne neku profesionalnu negu neznam sta. Ja dosta imam problema sa paucima onim sitnim SPIN i do sada sam prskao 4 puta ali uvek se nekako vrate.Gledam da sve bude po knjizi ali u praksi knjiga u mnogome gresi.Sve u svemu hvala pa jos jednom molim one koji imaju neko iskustvo sa LED tehnologijom nek mi napisu svoja impresije.Odlucio sma da predjem na ovaj nacin growa jer je dosta isplativiji sa energetske strane a i ''rizik temperature''od uniformi dosta je manji skoro nikakav. Jos jednom sve najbolje i hvala! Thanks, but I am interested to see more details and information about this species

jan 2012.

#6
"Santa Maria is a variety of marijuana stemming from the Brazilian Amazon where it has been used in a spiritual context. While Santa Maria is not being used for spiritual purposes in the Netherlands, out of respect for the plant it`s name has been changed to Planck. The distribution in Holland of the real Santa Maria clones was done by the former Highlife-magazine chief editor, Bernt Gundersen, because he was bringing his new `found` clones of a strain that is worldwide known by now... to No Mercy Supply... to Cees. And you better be sure.... he took care of free distribution (50% of the Coffeeshops in Holland have the name Santa Maria on their price-list). No strain in the world so famous... Santa Maria. Strange effect... no seeds available, this plant was cloned for at least 15 years, and nobody knows the genetic background. Because this is originally an outdoor plant, Planck should be cut vertically. If you don`t do that, the plant continues to grow and eventually perishes under the weight of it`s own buds, which cannot be supported by the skinny stalk. By cutting vertically they grow rather widespread; therefore put only nine plants on a square meter and twelve on a square meter of rockwool. Planck doesn't need a prolonged growing phase; on rockwool no more than three days, on soil five at most. Flowering time is between eight and nine weeks, which is modest for a plant that is 2/3 Sativa and 1/3 Indica. The plant has few leaves which makes trimming and cleaning easy. It`s potency resembles that of a Shiva, while the white layer on the leaves might be expected with an Indica. On the other hand, the effect is so high and releases so much energy, that actually it could not be compared to any of those. The taste is full of flowers and fruits, while the high seems to last forever. Something about the yield. Being a topplant, quality is the main issue here. On the other hand, the yield, which should be somewhere between that of a White Widow and a Special, remains highly surprising." Crossbreeds and hybrids with "Santa Maria" Lowryder Nr2 » Santa Maria x Lowryder No Mercy Special » Santa Maria x Mexican Haze / Victory Lucky Queen » Silver Pearl x Santa Maria Automatic Mary » Santa Maria x Lowryder #2 Hercules » Santa Maria x Ruderalis Crystal Ryder » Lowryder x Santa Maria Speed Ryder Nr2 » Lowryder x Santa Maria

jan 2012.

#7
e kako na forumu mogu naci nesto vise osim onog osnovnog sto pise o led diodama. moj cale se bavi elektrikomi imam gomilu onih malih crvenih pa ne znam da li su one dobre. dodao bih nekoliko u moj box ovakve Redirect Notice
He-ManLEGENDA

jan 2012.

#8
Autor neće ali ja hoću :vb_devil: prošao si bez infractiona, pa onda reci da te hi-men ne voli :icon_lol: Postoji dovoljno općenitih tema o rasvijeti i cflu, ova nije jedna od tih. @Predator, ne nemožeš staviti te diode, trebaju biti poseban spektar pogodan za uzgoj bilja. Back on track... Cane dobro došao na naš Vutra.org dio interneta,:vb_wave: i nadamo se da ćeš nam ostati na duže vrijeme. Pa da eto imamo nekog s first hand insight-om iz Nizozemske. =) Evo i link s ovim informacijama o Santa Mariji koje je već Power stavio - Santa Maria (by No Mercy Supply) :: SeedFinder :: Strain Info I kao što piše tamo na kraju teksta, ovaj trenutni F8 hibrid je najbliže što se može prići izvornoj Santa Maria sorti a da su pritom zadržane sve dobre karakteristike i dodane nove i bolje, koje ju unaprijeđuju na određene načine. Kao što reče zlo, ja isto sumnjam da je itko s foruma uzgajao ovu sortu ali ako je, mi bi također voljeli da se javi i podijeli svoje iskustvo. Situacija s LED-om je preopširna za sročiti u jedan post ali trenutni zaključak je da u odnosu na HID lampe (HPS, MH) a po trenutnim cijenama LED je apsolutno neisplativ za mali nekomercijalni uzgoj. Računaj da s 180W LED panelom ljudi u prosjeku izvuku oko 100+ grama ali recimo da je čak i 150g. Ja sam s 400W HID lampama u neoptimalnim uvjetima i kao prvi grow dobio +-250g. Ekipa koja zna što radi iz HID-a izvlači 1g=1W. Da bi dobio "iste" rezultate u nekim osrednjim uvjetima gledaj ovako ... LED panel od 180W ti je 500$ x2 = 1000$ = +-730€ MH i HPS 400W po 35€ svaka + prigušnica nekih 25€ = +-95€ Ostaje ti 635€ viška za pokrivanje raznih ostalih troškova ako koristiš HID, (dodatni ventilatori, pokvarene lampe, ...) Ako uzmeš deklarirani rok trajanja HID lampi od 3 godine i za naše svrhe ga ajmo reći podjeliš. Dobiješ da bi s ostatkom para mogao preko 15 godina kupovati zamjenske lampe u slučaju crknuća. 1W je i dalje 1W na računu za struju, dolazio on od LED-a ili HID-a. S tim da malen prinos kod HID lampe se nadomjesti boljim tehnikama uzgoja i optimizacijom uvjeta. Dok kod LED-a to možeš postići samo povećanjem W, jer za razliku od LED-a, HID ne pati od nedostatka "jačine svijetla". Trenutno, i to naglašavam trenutno stanje s LED-om je neisplativo s stajališta uloženo/dobiveno samo radi previsokih cijena panela. A LED tehnologija brzo evoluira i sigurno će u narednim godinama doći do novih otkrića i pojeftinjenja na tom polju. I ja bih sada rado imao 3-4 panela od 180W, ali kriza je i nema se para pa se gleda "most cost efficient" izbor. Nekakva isplativost na duži period od 5-10-15 godina je besmislena, jer za pet-deset godina može doći i do nekog otkrića koje bi praktički učinilo sve ostale lampe beskorinim što se tiče uzgoja biljki. Po meni LED je odličan za grow ako: se ima novca za priuštiti i kontroliranje temperature u prostoriji igra bitnu ulogu ili predstavlja problem. Za sve ostalo tu je MasteCa.... ovaj HPS i MH :vb_kez:
H2O888LEGENDA

jan 2012.

#9
pozdrav i tebi..i ja sam nov na forumu i dosta se zanimam za led tehnologiju,mnoge firme ga proizvodu po meni najbolje koliko sam istrazi(sunshine systems)i najskuplje..neznam jel salju u nas al ti ces moc narucit,za ostale ebay...neznam dal je istina da led ufo panel 90w mijenja hps od 400w jer nisam proba,al vjerujem donekle u to..sto se tice dobivenog po growu ti je za mene iskustvo oli ti ga znanje,sto da ti recem probaj s ledom pa nam javi i ja sam misli kad budem u mogucnosti pozdrav...
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#10
PowerSeed@Thank you ....regards from Holland! He Man@Hvala puno na dobrodoslici...Sto se tice Santa Marie trenutno sma u 7 nedelji sa nekih ??? biljaka i iskreno nemogu da kazem da je odlicnog izgleda ali dosta zahtevna za razliku od 44,AK,BIG BUDDY itd....non stop je nesto potrebno ustelovavati. Ovo je jako osetljiva tema o kojoj nemoze sa svakim razgovarati i ako je ovo Holandija ,ovde iskusni groweri sa nekih 15-20 godina iskustva nece da ti kazu nista sto bi moglo da ti pomogne jer sujeta je velika.Ja sam u ovom dovoljno dugo da znam neke stvari ali svakim danom pa i danas pole posete foruma ucim i sticem znanje. Voleo bih da znam koliko stavljas kolicinski na jednu lampu od 400 ili 600w?da li delis moje misljenje da velicina saksije igra ogromnu ulogu u prinosu? Sto se tice LED evo konkretno ja ovde nemoze da se nadje panel od 120w spectrabox za sve faze rasta i cveta ispod 330-400 eura,dok su 200,300,600 znatno skuplje.Medjutim ja nebih bio Balkan boy ako nebih nasao nesto jeftinije i bolje,pa sam se igrom slucaja nasao u situaciji da iste te lampe od 120w sa americkim chipom (nije kineski shit)mogu da dobije po ceni od 240 eura stim sto je to veletrgovac i dobar prijatelj mog prijatelja. Sta presudjuje u mojoj odluci za LED?!Jednostavna racunica da za 4 lampe od 600w,Karbon filter i izduv od 1000m/3,sa usisnikom cistog vazduha od 1000m/3 potrosnja struje na sat iznosi 3kwh dok sa LED tehnologijom to dodje oko 600w sto dolazimo na racunicu ustede od oko 70% Da bih odgajio 9 nedelja 4 lampe sa svim komplet treba mi oko 600e za struju sto ces priznati je dosta veliko ali i to nije problem koliko bode oci nekim ''drugim''sferama zasta ta struja ide...i dolazimo do problema! Druga bitna stavka je termalni izvor kod obicne lampe koja reflektuje i ako se kojim cudom nadje u vazduhu mali helikopter onda sijas ko Las Vegas a to znaci i automatski jos veci problem,dok kod Led takav problem NEPOSTOJI! POred finansija moram najpre voditi racuna o bezbednosti jer iako liberalna Holandija zna da kazni a ja imam porodicu koja mi je najpreca. Drago mi je da ima ljudi koji se nadomestaju na temu,saveti...drugarstvo solidarnost....a svako ko ima savet da mi da uvek cu saslusati i biti zahvalan.Ukoliko nekom nesto treba bilo kog karaktera a u mojoj je mogucnosti odavde tu sam na raspolaganju. HVALA!
He-ManLEGENDA

jan 2012.

#11
Nema na emu :icon_wink: zato i jesmo svi tu da si meusobno poma~emo savjetima i informacijama :thumb: Prvi grow sam imao od po etka samo dva feminizirana Big Banga pod 400W i radio sam im LST. U ovom sada zadnjem npr. sam stavio 12 komada regularnih i ostalo mi na kraju 4 ~enske. Tako da koliko biljki ea staviti u box ovisi na koji na in planiraa uzgajati; LST, SCRoG, SOG ili bez treninga. Tegle i njihova veli ina su sasvim nebitne i nemaju nikakvu ulogu a to jednostavno zaklju ia ako pogledaa hydro. To nije veli ina korjena nema veze s veli inom biljke ve samo s obujmom nutrijenata koje korjenski sustav mo~e procesirati odjednom. Sve dok korjenje dobiva dostatnu koli inu nutrijenata koje biljka u tom trenutku zahtjeva sasvim je svejedno da li korjenje popunjava teglu od 5L ili 15L. Back to LED Moraa shvatiti da sve ove pri e o 100W LED panelima koji zamjenjuju 400W HPS su niata drugo nego to, pri e. Marketinake glupost samo da se proda manje proizvoda po ato veoj cijeni. Trenutna situacija je 1W LED = 1W HID, i opet tu ka~em trenutna jer sigurno e biti napretka LED tehnologije u bli~oj budunosti, LED se kao alternativa za potrebe uzgoja bilja tek po eo istra~ivati prije nekih 8-9 godina. S 2.4kW svjetla u grow room-u ak i ako nemaa pojma o uzgoju mo~ea po harvestu izvui bez problema preko 1kg suhog. Ako si iskusan imaa optimalne uvjete u prostoru i znaa ato radia ispod 2kg sigurno neea imati, ovisno o na inu uzgoja mo~e biti samo viae. S 600W LED-om dobiti iste ili barem pribli~no ove rezultate ? onog koji to postigne astim evapima i pivom i odmah sutra tr im kupiti jedan panel za sebe. Ina e u stvarnosti ljudi koji veoma dobro znaju ato rade dobivaju otprilike iste rezultate kao i s HID-om te iste vata~e. npr. Irish Boys GLH 600w led grow - grasscity.com (550g suho) Nemoj ovo shvatiti kao nekakvu antipropagandu ili napad na LED, da imam viaka para nabavio bih ga i ja. Kao ato si rekao, prednosti: veliko smanjenje topline i ventilacije a to mi onda igra ulogu jer jejednostavnija optimizacija koli ine Co2 u prostoru. Uzmem pet 120W ili 180W panela i stavim ih na svih pet strana boxa, i sli no. Ali situacija je takva kakva je, i trenutno za osobne potrebe je totalno neisplativo uzgajati s LED-om kada ti je granica isplativosti preko deset godina.
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#12
He Man mislim da je tvoje izlaganje realno ali i strane koje ja gledam si isto realne to bez sumnje. Ipak u svemu prvu i najvecu ulog igra...BEzbednost zar ne?!Ako imam na ??? komada 2 kg suve i onda 2 dana pred sisanje pokuca neko na vrata sa raznim pitanjima i suva ode onda je steta PREVELIKA! Ovde u Holandiji po nekim statickim procenama cak 30% populacije svih obrazovnih i drustvenih kategorija se bavi gajenjem Mare Majke.Ovde ljudi sebe podpomazu tako sto na svakih 8-9 nedelja imaju po 1-1,5 kg i sa tim upotpunjuju ionako prazne dzepove.Sta tek reci za nas BALKAN gde ljudi maltene nemaju ni za hleb. Ovde je to ogroman biznis u kojem drzava kontrolise sve ali i zmuri kad je njen interes u pitanju. KOja hrana je po vama najbolja?Da li je moguce poblize objasniti ono vezivanje biljki i sta prevashodno dobijam? pozdrav i hvala!

jan 2012.

#13
ako si procitao pravilnik foruma trebalo bi da si video da on nije namenjen razgovoru o vutri kao biznisu, dalje je sve na moderatorima, a savete bolje potrazi od nekog od tih 30%
SimasZgAMBASADOR

jan 2012.

#14
Ako imate para na bacanje, onda kupite Sulphur Plazmu :) https://www.youtube.com/watch?v=ewAYqO2hHJs Cijena? prava sitnica.....
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#15
Power seed @Uz svo uvazavanje ja nisam mislio da se nalazim u 30% vec sam izneo neke cinjenice cisto informacije radi. Neznam cemu ova ostra retorika ?Juce sam pristupio sajtu prvi put,procitao pravila i nisma ih prekrsio ni u kojem segmentu (ako gresim odmah me banujte). Pitanje za tebe je sledece kakva je razlika izmedju nekog ko ima 50 biljki i nista neradi oko njih i dobije nekih 1 kg produkta i proda i coveka koji ima 20 biljki i izvuce 1 kg produkta i proda ali zato ulozi sav rad i trud? Ti pomazes ovom svojim savetom i sa 20 biljki je dobio isto ono sto je neko sa 2x vecom kolicinom koju forum smatra komercijalnom i zabranjuje. Nisma ovde ni da odredjujem,donosim,hvalim a ni kudim pravila uredbe itd...Vec sam samo komentarisao i izneo ono sto je u Holandskoj javnosti davno izneseno. U pravilniku nisam procitao da nesmem da pisem ovako nesto...gresim?da li sma rekao da ja imam komercijalne namere,kolicine...?Nisam! Opet napominjem uz svo uvazavanje tebe i tvog misljenja mislim da si ovu kritiku i da kazem ''preporuku'' za kaznu uputio na pogresnu adresu. S'postovanjem i zahvalnoscu ....mislim da je najbolje da vise neposecujem sajt i izlazem sebi nerviranju i krivooptuzbama na svoj racuna.Pozdrav!

jan 2012.

#16
Apsolutno se sla~em PowerSeed sa primjedbom. Pri a ide u tome smjeru,...imam kilu pa ju prodam, pa si kupim kaubojske izme:ohno:!!! `teta dijaloga,ccc....
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#17
Power seed,Venlo@ apsolutno nisam imao nameru bilo sta lose da kazem i ucinim,ja sma izneo javnu cinjenicu odavde.ja se tim nebavim i nemam nameru.A mislim da je najbolje da vise neposecujem sajt jer nemogu da se nerviram i budem optuzen za nesto sto neradim.Moj post je ko ga je procitao sasvim jasan i nekaze nista u smeru da to podrzavam vec iznosim cinjenice...ako si iz Holandije a po grau rekao bih da jesi oda si i sma svestan mojih reci. pozdrav i sve najlepse u buducem radu!

jan 2012.

#18
cane corso winer Previae kalkulacija a malo konkretne rasprave. Koristiti pretragu za najbolju hranu, LST( low stress trening), svijetlo itd.
He-ManLEGENDA

jan 2012.

#19
I opet se ponavlja ista pri a a rekao sam ve da viae nemam namjeru tolerirati ovakve stvari. https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/9435-uzgajanje-biljke-kod-ku-e.html#post186664 Pa se deaava to da takvim neutemeljenim ili utemeljenim postupcima se tjeraju novi korisnici s foruma i prije nego se uistinu utvrdi prava istina iza cijele pri e; a to je problem. Jer nije na "obi nim" forumaaima da utjeruju pravdu ve ukoliko ~ele pomoi, da upozore, uka~u i prijave stvari za koje misle da su van ovih i onih pravila. Opet ponavljam, ostavite se ovako "direktnog" uvoenja reda jer je to posao administratora, moderatora i supporta, a na ina na koji im vi mo~ete pomoi u tom poslu ima a oni ne uklju uju direktne/indirektne napade na sumnjive korisnike. Ovako prisiljavate ljude da se brane za neato za ato mogu a i ne moraju biti krivi a to stvara odreeni animozitet i naravno da je ljudima lakae se skupiti svojim putem nego nastaviti se prepirati a pitanje je s kojim krajnjim ciljem. Ve su otjerana dvojica koja mi sada padaju na pamet, jedan iz USA i drugi je bio iz Kanade. Ovaj ovjek iz Kanade je oka io svoj grow room i eto ga po ela su prozivanja o komercijali i sl. koja su se protegla na dvije stranice teme. Bez ikakvih dokaza o komercijali i lokaciji stanovanja osim slika grow rooma koji je "prevelik" po "naaim" definicijama ovjek je "osuen" i kao pametan se povukao s foruma. Takoer pitanje komercijale je totalno debilno i vi ga mo~ete tuma iti na koje god na ine ~elite. Ali cane corso je u pravu, osoba s 10 biljki mo~e bez problema biti komercijala ak i s jednom ili dvije biljke, a mi tu na forumu toleriramo ak i 10. Netko s 50 isto tako mo~e biti komercijala ALI i ne mora! Ovo pravilo o zabrani komercijale na forumu i ograni avanje prikazivanja broja biljki nije tu jer mi specifi no znamo koja je koli ina komercijala a koja ne, ve zato ato naae zakonodavstvo ima bla~i pogled na pojedinca s 2-6 biljki nego na osobu ili grupu s 50 ili 100 komada. Prvo se mo~e provui za osobne potrebe, drugo ve malo te~e ili apsolutno nikako, pa s tim u vidu raste i interes naae policije za ovu stranicu. Nizozemska, Kanada, USA i ostale zemlje koje imaju liberalniji stav o kanabisu ne spadaju pod naae zakone i po meni takvi dnevnici niti nemaju utjecaj na ono zbog ega su postavljene ove restrikcije i zabrana pri anja o komercijali. Ako doe na forum ovjek iz Kanade recimo a balkanskog podrijetla i ka~e da je on caretaker za MMJ pacijente i poka~e nam svoj ogroman grow room i sli no, kakav to ima utjecaj na nas ? Tko e njega tra~iti po nekom balkanskom forumu i zaato ? Nisu niti on a niti naaa policija glupi pa da e on stavljati svoj 10kW komercijalni grow koji ima u aupi u Bosni ili da plavci nee sku~iti gdje je i odakle se javlja. Razmislite malo. Ali u svakom slu aju zadnja rije je Genjina, pa ato on odlu i tako e i da bude. Sada vi ovaj moj post mo~ete shvatiti kako god ~elite, nekakav osobni napad ili kao ono ato je, dobronamjernu kritiku, vaa izbor. :hippy:

jan 2012.

#20
ja se izvinjavam ako sam nekog bez razloga napao i eventualno uvredio, kao i ovaj citat gore pogresno shvatio, imao sam nameru samo da upozorim i rekao da je dalje na moderatorima, peace
He-ManLEGENDA

jan 2012.

#21
Pa da Power :icon_smile: zato sam i rekao da ovaj moj post nije napad na nekog ve opairnije opa~anje i lagana kritika na ono ato sam primjetio da se u zadnje vrijeme po elo dogaati na forumu. A to su upravo ovako neki nesporazumi iz kojih se onda razviju nepotrebne rasprave i veinom na kraju netko bude povrijeen. A reagirao sam eto malo ~ustrije jer evo i imamo joa jednog novog potencijalno izgubljenog lana. Ovaj dio tvog posta je recimo bio sporan Pa je to zvu alo onako kako se i meni inilo na prvu, Ven se zatim nadovezao s podr~avanjem i srea da se ostala ekipa nije naka ila na vlaki pa da doemo na kraju i do vrijeanja ovih podlih komercijalista. :icon_lol:
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#22
Za sve ovde koji smatraju da sma neki diler ili neznam sta vec sa nekim ''enormnim brojkama''...imam ukupno 12 biljki i to u svrhu eksperimenta sa 3 razlicite harane i tri razlicita osvetljenja izmedju ostalog i LED zasta sam postavio temu! zahvaljujem zvima na reakciji na temu pa i kriticarima jer nemogu nikom nista zameriti ali se mogu skloniti i nastaviti svojim putem. He-Man ljudina si i svaka ti cast i da si me ispljuvao licno ti nebih se ljutio...ali nas mentalitet nemoze niko i nikad promeniti a to je da napadamo,napadamo pa dokle stigne imalo svrhe ili ne! Gospodin iz Nl Venlo ili kako vec zna sve sto sma rekao i nista nisma slagao ali je odmah priskocio da hvata za vrat nebi li imao neku pozitivnu stavku o sebi.Druze Venlo ako gresim ispravi me...?! Kao sto rekoh niti napadam niti osudjujem a najmanje sam tu da nekom bilo sta ogranicavam.Idem dalje i drzim se ovde provereno ispravnih ljudi ostali me toliko i neinteresuju. Spreman sam i da kazem idemo iz pocetka! Pozdrav i hvala!

jan 2012.

#23
vidi druze, da si poceo svoj 1 post a ne 21 post sa: "...imam ukupno 12 biljki i to u svrhu eksperimenta sa 3 razlicite harane i tri razlicita osvetljenja izmedju ostalog i LED zasta sam postavio temu!" umesto da spominjes ??? biljki, 2kg. suvog i biznis u holandiji, mislim da zaista ne bi bilo nesporazuma, al zaista, ovako... napisao sam sta mislim, peace

jan 2012.

#24
Manite se pri a o led diodama ko prvo! Nemo~e zamjenit HPS i gotovo! A ata se ti e ovih nepotrebnih prepucavanja.`ta vam je ljudi!Oladite malo!
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#25
Idemo dalje..... Nikom nista ! pozdrav
dinosaurAMBASADOR

jan 2012.

#26
Malo sam se kasno ukljucio, ali vidim da necu pobeci od teme. Sto se tice one biljke Santa Marie, to su ti vec odgovorili. Sto se tice LED tu ti mogu pomoci. Sigurno ima mnogo postova i video snimaka, pa cak i testova na youtube-u, ALI ja verujem da bi svojerucno pravljenje panela od WHITE LED sijalica moglo uroditi plodom. Naime, sam sam ih uvezao iz Kine, ali za ovaj grow jos nisu stigle ( cekam drugu turu, pa ide test grow) Verujem da bi se sa WHITE uspelo odraditi vege faza, dok za cvetanje bas im i ne vidim zamenu sem HPS-a ili necega drugoga kvalitetnijeg. Poenta je da uzmes SMDB 3528 Led Strip scale, koja je u Kini cca $4/m na teritoriji bivse SFRJ je recimo e9/m, na 12 v, poredjas ih po volji i zelji, zalemis i VOLA. Sto se tice Cool tube-a, moj primer je ( imas kod mene u dnevniku kako izgleda ), gore je stranica od racunara, sa svih strana je iskoriscena unutrasnjost racunara, na upuhu, ispuhu i na krajnjem ispuhu su ventovi na 12V. Temp stakla ne prelazi 25 C, a sijalice 6x20-23w CFL Sto se tice struje i potrosnje, ja sam za poslednji mjesec sa ovom postavkom na 18/6, podigao racun za cca 150kW. Ako dobro izolujes box ( zvucno i vizuelno), niko ga nikada nece skontati, gde se nalazi. Moj se nalazi na prometnom mestu u stanu :) Savet, sve sto nude, panele, RGB,... mislim da treba izbegavati. Nisam siguran kako bi se Wharm White uspelo odraditi cvetanje, ali cim stignu lampice, ide jedan mali test sa biljkom.

jan 2012.

#27
Grijeaia dru~e i to debelo,al' nema veze.....samo rokaj. Sretno:thumb:
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#28
Hvala na odgovoru...jako zanimljivo i vredi pokusati!

jan 2012.

#29
Vege mo~ea odradit kvalitetno i sa najobi nijim atednim sijalicama ili flo cjevima.Bez puno zajebancije,naru ivanja,lemljenja....
dinosaurAMBASADOR

jan 2012.

#30
Ok, slazem se, ali vec ako im dajemo dva intenziteta svetla, onda bi to trebalo da bude po barem nekim pravilima :)

jan 2012.

#31
Pa imaa 2 intenziteta svjetla warm light i cool light.To je to!Po pravilima!
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#32
Kao glup za ovu materiju o kojoj vi pricate a vezano za Led svetlo molio bih da me neko malo vise uputi.Interesuje me sledece Koliko je minimalna potrebna LED lampa (sijalica) kako god za naprimer prostor od 1 m/2? sve informacije po sajtovima a pogotovu proizvodjaca su vise nego zbunjujuce.Nprs jedni kazu za odredjeni tip lampe da 90w menja 400w obicne lampe,120w menja u rasponu od 400-600w obicne a one od 300w one od 1000w....e sad sta je istina?
SimasZgAMBASADOR

jan 2012.

#33
LED je njesra koje koata i nemo~e niata zamjeniti HPS i MH.... Alternativa je ako netko ima para, jaki CFL u obliku pll...takoer ide na priguanicu i ima dobar lumen/watt ratio i ok penetraciju svjetla... Ostalo je kao nabrijavanje jugia....mo~e se, ali nema smisla.... MOJE MI`LJENJE :icon_lol:
He-ManLEGENDA

jan 2012.

#34
Ve sam ti dao ovaj link da pogledaa - Irish Boys GLH 600w led grow - Grasscity.com Forums dobio je 550g suhog. I rekao da su sve te pri e glupost i niata drugo. 1W LED je 1W HID ... i to ka. Da su omjeri takvi kakvim ih reklamiraju svi bi bacali HID u smee i kupovali LED. A ne kupuju, pa prodava i joa i dalje s takvim dezinformacijama pecaju naivne kupce koji ne provjeravaju i ne istra~uju ono ato kupuju. Za 1m/2 ti je najbolje oko 400W, zna i ili 400W LEDa ili 400W HIDa
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#35
Sto jes jes....u pravu si! Nego me interesuje sledece.da li bi neko bio raspolozen da mi bude ''tutor'' kroz jednu mini turu i experiment.Zasto?Pa jednostavno koliko god ja pokusavao,radio ..ulagao uvek mi nesto nije kako treba. Svako normalan na 1 jedinku izvadi po 30-40g suve ja u najgorem slucaju 15g...Desava mi se da mi jedna bude puna a jedna da nema skoro nista,desava mi se redovno da nezam sta da radim sa paucima.....i tako u nedogled.Zato sam spreman da mi neko ovde ko ima iskustva zelje i volje VIRTUELNO pomogne da se ujedno naucim i probam da dostignem bolje. Ako sa ovim krsim neko pravilo odmah se u startu izvinjavam?!!! Hvala...pa izvolite ko je raspolozen!

jan 2012.

#36
Najbolje ti je da otvoria dnevnik uzgoja pa kad zapne usko it emo!
He-ManLEGENDA

jan 2012.

#37
`to re e kolega smok, kada krenea s uzgojem otvori dnevnik i tko god ita ako hoe mo~e ti pomoi, a nai e se ekipe. :thumb: Prvo pretra~i forum ako i Unutraanje uzgajanje i vidi gdje si fulao, ako te neato zanima mo~ea i u search ili joa bolje u google pa da ti pretra~uje specifi an site, to se radi da iza onog sto pretra~ujea dodaa site:adresa sitea npr. " kada zalijevati biljku site:vutra.org "
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#38
Hvala puno...poslusacu vas savet u svakom slucaju.Drzim vas za rec da cete pomoci.Jos nesto veoma bitno a to je hrana.Koja je vasa preporuka sto se tice hrane koja daje one rezultate koji se i ocekuju i naravno najbolje prijaju biljci? Hvala jos jednom

jan 2012.

#39
E o tome se mo~e diskutirat do sutra ato se hrane ti e! Ne ea pogrjeait ni sa jednim brendom koji je raen za naau biljku. A ko najbolji slovi Advanced Nutrient al ima ih joa dobrih kolko ho ea.Treba samo po eti,odlu it se za jedan brend i sa njime tjerat do kraja.Bez eksperimentiraja u toku growa.Tipa sad u malo ovog pa u malo onog.Jedan brend do kraja pa ako o ea eksperimentirati drugi grow sa drugim brendom.Tako je najednostavnije dok ne upoznaa gnojiva i vidia ata je za ata.
cane corso winerENTUZIJASTA

jan 2012.

#40
Ok...poslusacu i uraditi kako ste vec svi naveli. Cim kupim Grow tent,led itd...pocinjem i javljam.Sve najbolje i jos jednom se izvinjavam ako sma nekog nenamerno uvredio ili povredio svojim istupom.Isto tako se izvinjavam za jucerasnji malo neoprezan nastup prilikom iznosenja nekih stvari.Pozdrav!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se