LEGACY
strah
20 odgovora1,496 pregleda
9 REP18%
→ Istraživač
maj 2009.
maj 2009.#1
Ovako, uzgajam u stanu i preko dana mi biljka stoji na prozoru kako bi uhvatila sunca.Nasuprot moje je zgrada iz koje je mogue vidjet biljke i strah me je ako me netko prijavi,pa ako netko iz iskustva zna kakav bi bio policijski postupak u tom slucaju. Da li bi to bio pretres il sta?
Hvala unaprijed
Headonist
AMBASADOR2.227 REP21%
→ Legenda
HeadonistAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#2
pretres, mo~da i zatvor.
mislim da nije vrijedno toga, a ti?
ili sklepaj neki box ili nemoj riskirati s tim
Grasak99
ENTUZIJASTA272 REP18%
→ Poznavalac
Grasak99ENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#3
Ako zelis riskirati, imaj maksimalno 2-3 biljke.
Neces u zatvor, ali ce pretres svakako biti i onda je dalje sve na drzavnom odvjetnistvu, da li im se isplati tuziti te ili odbaciti prijavu.
halucinogen
ISTRAŽIVAČ103 REP35%
→ Entuzijasta
halucinogenISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#4
ma kako nece u zatvor sigurno zatvor ne bega i to za prizvodstvo i prodazbe na narkotici
ja sam lezi 7 meseci za 2 biljke i to samo 3 cm goleme taka da napraj neki box nije vredno za jedna bilka pozdrav :0\
Headonist
AMBASADOR2.227 REP21%
→ Legenda
HeadonistAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#5
nee u zatvor za 2-3 biljke??
Grasak, ajde ne airi dezinformacije i ne pri
aj o stvarima koje ne znaa. :thumbsdown:
Kazneni zakon Republike Hrvatske
Zlouporaba opojnih droga Clanak 173.
(2) Tko neovlaateno proizvodi, preraduje, prodaje ili nudi na prodaju, ili radi prodaje kupuje, posjeduje ili prenosi, ili posreduje u prodaji ili kupnji, ili na drugi nacin neovlaateno stavlja u promet tvari ili pripravke koji su propisom proglaaeni opojnim drogama, kaznit ce se kaznom zatvora od najmanje tri godine.
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#6
kako ko neko sa dzokavcom dobije veliku kaznu a neko sa 1kg nista:)
moj ortak nije dobo nista a nasil mu dve biljke u dvoristu..
samo treba dobra spika i sve je ok..
nece ni panduri tj. sud da prave omladini probleme u zivotu..
u zatvor idu kriminalci a tako i treba....
peri.lee
ISTRAŽIVAČ194 REP96%
→ Entuzijasta
peri.leeISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#7
a mo~da ovaj s d~okavcem ~ivi u hrvatskoj, ovaj s 1 kg u srbiji a ovaj s 2 biljke u sloveniji
-zakoni se razlikuju od prije do prije, al panduri i sud su uglavnom isti
i boli ih k za omladinu
a u zatvor idu svi samo ne pravi kriminalci
ne ohrabrujte
ovjeka da sadi i riskira nao
igled 100 balkona i 300 prozora jer se nee dobro provest gdje god da ~ivi
caooo
ENTUZIJASTA345 REP36%
→ Poznavalac
caoooENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#8
a gde to, u nedodjiji?
istina je da kako koga u kom trenutku zakachi tako che mu biti, nekog blazhe, nekog tezhe, a nekog otshrafe od zhivota... drugar je skoro dobio 1,5 godina za 2 biljke na terasi pa vi vidite...
chinjenica je da che vam suditi za proizvodnju opojnih droga, za shta je konkretno u RS kazna od 3-6 godina, i kako god ga okrenuli uz sve olakshavajuche okolnosti odsluzhichete bar 6 meseci... ne isplati se... oformi box i pamet u glavu (filter u sobu) :)
edit: a da ne idem offtopic, gajenje na prozoru je najloshiji nachin uzgajanja...
Grasak99
ENTUZIJASTA272 REP18%
→ Poznavalac
Grasak99ENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#9
Znam o tim stvarima, nazalost :)
Bilo je o tome i u novinama, ovisi gdje zivis, neki djelovi zemlje imaju manje zatucane drzavne odvjetnike pa ti odbace prijavu jer bi na sudu vjerojatno zavrsili s oslobodjenjima na temelju beznacajnosti djela.
Headonist
AMBASADOR2.227 REP21%
→ Legenda
HeadonistAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#10
da znaa o tim stvarima, ne bi rekao da se sa 2-3 biljke ne mo~e zavraiti u zatvoru i ohrabrivao de
ka da uzgaja na prozoru.
naravno da se mo~e zavraiti u zatvoru zbog 2-3 biljke, mo~e i zbog jedne.
Grasak99
ENTUZIJASTA272 REP18%
→ Poznavalac
Grasak99ENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#11
Zatvor u kontekstu u kojem sam ga spominjao je bio u vezi sumnje policije na ponovno pocinjenje kaznenog djela pa da ce ga strpati u istrazni zatvor na dan-dva ili cak produziti taj zatvor sve do kraja sudjenja.
U istrazni idu oni koji su vise puta pocinili takvo djelo, pa da onda murja ima osnove za trpanje u pritvor.
maj 2009.
1 / 11
maj 2009.
maj 2009.