VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojVelicina boxa za dobiti oko 500grama potrebnog za izradu ulja
LEGACY

Velicina boxa za dobiti oko 500grama potrebnog za izradu ulja

28 odgovora2,933 pregleda
PuricaPOZNAVALAC

jun 2010.

#1
Pozz svima , evo nakon ata je majka pogledala dokumentarni film run from the cure , te nakon ato sam joj ispri ao pravu istinu o marihuani bilo joj je jako zanimljivo i vidim da bi definitivno uz malo nagovaranja pristala da doma zasadim(mislim vec jesam ali u PC stealth boxu hihi) , razlog tome je ata ima tumor na maternici ali sreom dobrocudni , a poato ja jako volim ovu svetu biljku i vjerujem u njezinu moc , tako i u izljecenje s uljem od THCa , a doktore i njihove kemije mrzim vise od i ega. Sad glavno pitanje kako ja to nemogu nikako sam ocjenit , kolike bi bilo dovoljne dimenzija BOXa i rasvjeta te koliko biljaka da bi se dobilo od prilike 500 tinjak grama cvijetova? Te mozete li mi preporu it sorte koje se cesto koriste u medicinske svrhe , ja mogu nabavit tu gdje zivim bez da se zezam sa narucivanjem preko neta big bang i white rino , za njih je bas pisalo medical use , imate li vi jos kakvu preporuku? Sorry sta topic mozda malo glupo zvuci , ali na ovo idem definitivno , poato nisam neki preveliki konzumator , konzumiram uglavnom samo vikendom i koji put tijekom tjedna , tako da mi nema potrebe imat ve i box nego sto mi treba za dobiti koli inu za izradu ulja , a sebi za puait ce taman ostat malo od toga. Hvala svima!
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#2
sorta big bang, havaiian snow, super lemon haze , ili bilo koji jaci strain da u sebi sadrzi sto vise CBD-a i CBG-a najbitnije ti je svijetlo: 2x 400w 2 kvadrata prostora... sretno
MagnetinISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#3
ma mo~ea pola litre i sa 600w na 1,5m2,a jesi li ikada probao raditi ulje...ako nisi probaj prije sa nekom manjom koliinom da nebi uniatio tolike hedove kad ih uzgojia...i preporu io bih ti big bang ,jer puno daje a i jeftino je sjeme
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#4
moras bit jeben car da bi dobio pola kile sa 600 wata...a na skucenijem prostoru... prvi puta to covjek radi, bolje 2x 400 viska mu nece bit... i svjetlo moze bolje rasporedit... radje ti uzmi vise mjesta i vise svjetla...
PuricaPOZNAVALAC

jun 2010.

#5
Nije da mi je prvi put imam vec nekog malog iskustva , evo pc grow je pri kraju , napravia sam jaku lijepu i zdravu biljcicu , tu se dosta dobro ispeka zanat , nau ile i ispravile greake koje po etnici rade u startu , osnovnu opremu imam , mjera vlage i temperature , 2 ph metra , timer. Poato pare nisu problem koliko mi je bitan kvalitet ici ce MH za vegu , HPS cvjetanje , koliko bi to bilo biljaka od prilike onda potrebno za 500tinjak grama , nekih 5 komada ali dobro odradjena vegetacija i recimo neki SCROG odradjen ??A 1 biljcicu bi za sebe stavia , neku sativ ugu recimo poato ih obozavam!!! Mozda cak i necu biti toliko ograni en prostorom jer imam novu ideju gdje to stavit sve , pa mi nije bitan prostor koliko mi je u kuci bilo bitno s obzirom da je jako mal stan.Kad bude realizaciaj ovog svega , ice ce jedan lijepi dnevnik , sad treba malo vremena za organizaciju i izradu svega.
MagnetinISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#6
stavi oko 5 biljaka pa im uzmi joa i klonova ......pazi se sve pod klju mei....
Z&NZMAJ

jun 2010.

#7
Onda lijepo dvije 600W i da vidia :) Kad pare nisu problem,onda je bolje ato viae svijetla.Recimo,120x240 povraina,a visina koliko god mo~e i tu mo~ea stvarno lijepu koli inu dobit. Bolje da ljulja nego da ~ulja :) Pozz
Z&NZMAJ

jun 2010.

#8
Onda lijepo dvije 600W i da vidia :) Kad pare nisu problem,onda je bolje ato viae svijetla.Recimo,120x240 povraina,a visina koliko god mo~e i tu mo~ea stvarno lijepu koli inu dobit. Bolje da ljulja nego da ~ulja :) Pozz
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#9
ja da imam 2 lampe od 400 ili 600 stavio bi bar 20 komada, pa da se ima :D
razvratnikAMBASADOR

jun 2010.

#10
Dosta ti zavisi i od vrste koju gajis. Moj savet ti je da za to uzmes Super Lemon Haze (preko 20% THC-a), a imas moj dnevnik pa mozes da pratis da vidis kako ce ispasti. Ja racunam da ce meni yield biti oko 600-700g suve sa 600MH + 600HPS a box je 120cm x 120cm x 200cm. Kada budes pravio box od 2m, racunaj da ce korisni prostor za biljku biti 120cm - 140 cm(visina saksije, visina cool-tuba, razmak vrha biljke do cooltube), tako da ako mozes pravi box preko 250cm (ako sadis sativu, a pretpostavljam da hoces)....
optimus_crimeISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#11
Vidim spremaa se na ozbiljnu sadnju pa ako novci nisu problem napravi hydro-grow box :)

jun 2010.

#12
`ta e ti box ... sadi vani za suze ... Indoor lapo kile ti treba room a ne box ...
PuricaPOZNAVALAC

jun 2010.

#13
Haze nema frke vise , kuci bi to bilo nemoguce , imam inace veliki podrum cca 40m2 koji je samo moj niti itko drugi ima pristup tome ,temperatura SAVRSENA , ljeti hladno zimi toplo ,ima i veliki prozor koji je inace sa vanjske strane ogradjen zidom od 3 metra a tu izmedju zida i prozora je ogromna draca i smokvetine neke , tako da nitko ne moze vidit tko je unutra niti ato se radi niti bi ubiti uopce nekog zanimalo.Samo cu trebat napravit jako dobar i jeba ki filter da miris budu doslovno 0% jer je to jedna i jedina moguca opasnost da nesto krene po zlu mada je to tako i u stanu kad se radi.Prakticki je podrum vise ko stan , ima wc , struju , vodu koja je spojena sa stanom i ide na ra un stana tako da je sve odlicno!
PuricaPOZNAVALAC

jun 2010.

#14
Da , ice ce 5-6 komada iste sorte za izradu ulja malo cu prosurfat po netu da vidim sta se najvise koristi, a za sebe i svoje potrebe vec imam greenhousov sativa mix Super Silver Haze, Arjan's Strawberry Haze, Arjan's Haze #1, Neville's Haze, Hawaiian Snow koji san trebao ovo ljeto out odradit , ali spletom okolnosti i dosta problema , nisam imao viae volje pa odustao od svega. `ta se toce svjetla , s obzirom da ce box biti velik vjerovatno radi boljeg rasporeda svjetla ide 2x400 MH,HPS komb , a ako smanjim malo svoju zlocestu pohlepu i posadim za sebe samo 1-2 stabljike mozda je dovoljno ipak 1X600 MH,HPS. Sta se tice mirisa dobar kvalitetan filter i kad box dihta sve kako treba , tesko da bi se moglo namirisat , inace kako ima u ulici dopaaa koliko hoces oni to nanjuse bilo sta na 2 kilometra.
MagnetinISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#15
ako po nea za koji mjesec taj veliki indoor prporuio bih ti da maknea sav dra sa vanjske strane prozora i da posadia lavande....da ubije ono neato mirisa ako filter ne pokupi sve. Poato ja planiram za godinu dana isto u podrumu..... kakvu ea ventilaciju raditi i kako mislia postaviti reflektore sa lampama,i veliina tegli

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se