VUTRA
ForumMarihuanaUpotrebakako probusit staklo?
LEGACY

kako probusit staklo?

52 odgovora18,074 pregleda
wu-traENTUZIJASTA

dec 2007.

#1
e ovako...nabavio sam neku kao staklenu bocu...nije boca nego kao recimo ona glupost za kemiju u cemu se rade eksperimenti i to...onako ima dugacko usko grlo i na kraju se ide ful u sirinu...i sad mislim od toga napraviti bong ali problem je kako napraviti te dvije rupe...staklo je dosta tanko pa me strah da ne pukne...ajde pomozite!
NarquilaENTUZIJASTA

dec 2007.

#2
Znam na sta mislis na ono kao tikva a ne erlenmajerica..e sad kako probusit?? Ovo ti ja samo govorim prakse nemam:( Mjesto gdje budes busio treba zagrijat tj. staklo sto sve vise grije manja je vjerovatnost da ce puci. Taj dio zagrij sa plamenikom(kur.ac ne vjerujem da to imas isto iz hemije) i busilicom izbusi... A cuo sam jos jednu metodu busenja stakla cak mislim da ima na forumu al nisam siguran samo je rizicna sama po sebi.U kadu sa vrucom vodom uronis bocu i busilicom(bur masinom) busis al samo da borer tj.onaj dio sto se nadodaje bude u vodi ni slucajno buslilica... Sad ak ima neko iskusniji...mada ova druga ne znam koliko je sigurna..
choki123POZNAVALAC

dec 2007.

#3
Tako je,jer voda smanjuje trenje.........:RastaBong:

dec 2007.

#4
Obavezno pod vodu, ali trebati ce ti neko posebno svrdlo (borer). Ja sam prije nekoliko dana probao buaiti jedno dosta debelo staklo sa obi nim svrdlom za metal (nije ni svako staklo isto, imamo kristalne i amorfne strukture... ali da sad ne filozofiramo). Busilicu na stalak a staklo u posudu sa vodom, ucvrstio i nakon 20 minuta busenja pod max pritiskom i okretajima je probusilo 1 milimetar dubine, pa sam to sve fino poslao u PM dok ne nabavim posebno svrdlo. Trebali bi biti dobri oni sto ih koriste zubari jer je dentin slicne tvrdoce kao staklo... Bojim se da to nece ici tako lako, ako zagrijes samo jedan dio stakla, ono puca zbog termickog sirenja...
marijuana loverENTUZIJASTA

dec 2007.

#5
a mislim da bi prvo na mjesto gdje ces stavit borer necime trebao zagrebati tj izgrecati tocno odredjeno mjesto kako bi ti borer stajao na jednom mjestu a ne bjezao po cjeloj staklenoj povrsini jer busilicu je tesko kontrolirati kada je povrsina glatka, mislim da je slicno kao i sa keramikom tj onom gornjem sloju plocica sto je takodjer poprilicno tesko probusit!raspitat cu se jos pa javim!
choki123POZNAVALAC

dec 2007.

#6
I kao ato je brainchip rekao,treba dobar borer prije svega,nek ti ne bude ~ao dat i 80-100 kuna za jedan borer...

dec 2007.

#7
@marijuana lover, ne treba ako imas busilicu sa stalkom... tako nesto imam, jako korisno, pogotovo ako radis tiskane plocice pa ti treba 100 rupica natrpano jedna do druge... a i za staklo mi se cini korisno jer ne znam stvarno kako bi ga 'zagrebao' da ne bjezi...
Weed KillahPOZNAVALAC

dec 2007.

#8
uzmi borer za keramiku, staklo pod vodu i deri.. oprezno i polako i to je to
Weed KillahPOZNAVALAC

dec 2007.

#9
uzmi borer za keramiku, staklo pod vodu i deri.. oprezno i polako i to je to
marijuana loverENTUZIJASTA

dec 2007.

#10
ma najisplativije kupi par piva i odi kod staklara da ti on to probusi,napatit ces se dok ju ti ne probusis! a nemaju svi busilicu sa stalkom
kotvaENTUZIJASTA

dec 2007.

#11
samo pazi,prvo posao, a onda u~itak, da ti nebi staklar namazan iaao buaiti...

dec 2007.

#12
idem u srednju skolu i po zanimanju sam hemijski laborant.... znam na kakvu epruvetu mislis... to je erdelmajer tikvica i ne vjerujem da mozes nju probusiti a da ne dode do pucanja... sa srecom kako god
wu-traENTUZIJASTA

dec 2007.

#13
e i ja bi rekao da se stvar u svrdlu...i najveca je stvar u tome sto je staklo dosta tanko...ne bas toliko al dovoljno da sa malom greskom pukne...i ne, nije nemoguce to izbusit, samo je jako tesko i zaje*ano :D...ma mogu ja to :P...uglavnom ovo je to o cemu pricam... ovo sto se grije na slici :D
wu-traENTUZIJASTA

apr 2008.

#14
e ovako...sjetio se ove teme pa da kazem... nasao ja frenda koji mi je to probusio...napravio mi je dvije rupe kako sam i zelio.... e sta sad?ima li tko ideju? kako da od toga isfuram eki bong na vodu...? pomozitee :P
DžidžadžojacPOZNAVALAC

apr 2008.

#15
Meni je palo na pamet da jednostavno dam nekom staklaru da to obavi, dam mu nacrt i on to napravi za manje od dana.

apr 2008.

#16
Pa sto si te rupe pravio odma jednu do druge?
CutkiISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#17
o lol... nikad vidio bong, a?
NarquilaENTUZIJASTA

apr 2008.

#18
E ovako U onu prvu rupu uguraj alauf(onaj za vodu ima ga svako) ili bilo kakvo crijevo da moze stat(gledaj da bude za malo manje od rupe tako da ga moras ugurat a ne samo staviti)da nebi bilo zraka izmedu rupe i crijeva kad vuces.Kad to uradis http://forums.vutra.org/upotreba/2137-homemade-bov-narquila.html ovdje imas objasnjeno kako napraviti"mjesto gdje ide trava"(ne znam kako se to zove:) ) Pod postupkom 2 i 3. Isto tako uradi-stavi foliju na alauf, napravi udubljenje gdje ce ici trava i isprobijaj sa tankom iglom...uradi na isti princip.. Kad to sve uradis..naravno treba sad pusit:) Prvo nalijes vode(nemoj da ti slucajno prede preko rupa!) nalijes znaci ne previse npr.kao na slici pavo je voda,i onda u "ono neznam kako se zove:))" mjesto od alu folije gdje se stavlja trava, stavis travu,pripalis i naravno vuces na grlo...drugu rupu obavezno zacepis prstom kad vuces. I kad se skoro sva boca napuni dimom ti samo skloni prst sa rupe..Ima da te udari muski:)) Nadam se da sam pomogao
wu-traENTUZIJASTA

apr 2008.

#19
@kenjo...nisam to ja busio kao sto sam napisao i nisam rekao da tako izbusi vec da samo izbusi dvije rupe...covjek je malo stariji i stalno radi neke spravice za pusenje i takve gluposti...nije fulao...a i kad razmilis neznam zasto ne bi bile jedna do druge... @cutki...nemam pojma o cemu pricas.... @narquila...hehe ja sam malo krivo postavio pitanje...naime znam ja sta ja moram napravit...al neznam kako....i znam kako se pusi...ono di ide trava se zove chillum ako se ne varam :D...i htjeo sam vidjet dal neko ima malo bolju ideju...znaci ja sam to sve zamislio isto tako kao i ti al mislio sam da mi neko kaze ako se sjeti neceg boljeg :D...e sad samo moram da nadjem materijala za to sve pa da to uradim :P ali hvala legendo, pis
elephant0rAMBASADOR

apr 2008.

#20
Evo kad se vec prica o tome da kazem sta sam ja napravio danas, a nazalost ne mogu poslikat.. Uzeo sam onu malu staklenu bocu od jamnica vode. Zatim sirokim svrdlom izbusio na njoj "krater" pri samome dnu boce, pa malenim svrdlom u krateru izbusio rupicu do kraja.. Zatim smocim unutrasnjost boce da bolje lovi pepeo i smece kao bong, u "krater" stavim komad hedica ili hedic, usta na vrh boce, upaljac u desnu ruku.. ostatak je povijest :ninja: Sprava funkcionira savrseno i totalni je stealth.. znaci mogu to imat u autu i nitko nikad nebi pomislio da na to pusim hahha :icon_idea:
wu-traENTUZIJASTA

apr 2008.

#21
hehe....a mogao si opalit koju sliku i stavit to u Kako izraditi svoj bong... a ma...meni ne smeta :D
iDEATHISTRAŽIVAČ

maj 2008.

#22
staklenu bocu mozes da probusis sa dijamantskin burgijama ili brusnim plocama,naravno da se hladi sa vodom.nisu skupe, komplet od 20 brusnih ploca je oko 10 eura

avg 2009.

#23
ja nebi savjetovao da savia gumeni "alauf" u bong jer dok puaia toplina topi gumu i onda moa popuait svakakvu augu... ja u u svoj bong staviti metalni pisak od trube ili nea drugo ako naem. Mo~ea i napraviti bong s samo jednom rupom ali onda moraa moi izvui tu "lulicu" iz boce dok vuea eo link http://www.youtube.com/watch?v=mOus1oAQ2Rk
Noname_ENTUZIJASTA

avg 2009.

#24
Sad kad ovo itam sve, sjetim se kako sam ja jednom buaio.Naali mi kod prijatelja staklenu vazu al po obliku identi an bonk,i idemo buait i u amper nato ili vodu i ja uzeo onu akumulatorsku buailicu(aku buailica )obi an borer i uspijem probuait jednu rupu i sve super svi sretni tek ja na drugoj rupi stisnem i pukne sve haha.Ina e kad se buai stavit u vodu i lagano buait i svako malo pogledavat kolko ste izbuaili i ide to lagano....ugl poslje toga sam u smart shopu kupio bonki:sun2:
DjerosimENTUZIJASTA

avg 2009.

#25
kao klinci smo pravili rupe na bocama tako sto u njih ubacimo kamencic ili gvozdenu kuglicu,jako prodrmamo i ona ispadne kroz staklo napravivsi lepu rupicu,,,,

avg 2009.

#26
Napraviti rupu na staklu bez da ti se razbije staklo mozes buailicom. Ali caka je u tome da busis ispod vode, smanjujes trenje samo pazi ubaci samo borer u vodu nemoj cijelu buailicu jer ce te struja ubit :pat:

avg 2009.

#27
jel moze neko da mi pojasni sta je borer za keramiku? neka fotka kako izgleda i tako to,gde mogu da nabavim...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se