LEGACY
Plijesan ili wtf?
54 odgovora8,752 pregleda
Punxer
ENTUZIJASTA574 REP94%
→ Poznavalac
PunxerENTUZIJASTA
nov 2010.
nov 2010.#1
Ovako, guglam cijelo jutro i nis nisam nasao normalnog. Jucer sam isam zapalit pljugu, i vidio kao bijele dlacice po hedovima za koje nisam bas siguran da su bile tamo..
Spremio sam hedove prerano u zip vrecicu jbg tako mi i treba valda al nisam 100% siguran da je plijesan. Ne lici mi ni na kakvu mrezu ili vatu, vec samo bijele dlacice..
P.s. Nemogu sliku stavit jbg.
bozga
LEGENDA8.043 REP30%
→ Zmaj
bozgaLEGENDA
nov 2010.
nov 2010.#3
vjerojatno je plijesan; to se airi brzo ako je vlaga i uvjeti ekstremni.
meni cijeli ovogodianji outdoor propao zbog plijesni. ostalo par vrhia koji su u meuvremenu promijenili agregatno stanje.
i to ti je to.
eka se idua godina, ebiga...
Midnight_Toker
ISTRAŽIVAČ71 REP14%
→ Entuzijasta
Midnight_TokerISTRAŽIVAČ
nov 2010.
nov 2010.#4
vjerojatno je plijesan, jer ka~ea bilo je vla~no, za ne vjerovati je koliko brzo mo~e nastati i proairiti se na~alost
radi svoje protekcije, bolje to nemoj puaiti
plijesan mo~e biti vrag ako ju popuaia :S
xxrobixx
AMBASADOR4.300 REP80%
→ Legenda
xxrobixxAMBASADOR
nov 2010.
nov 2010.#5
Jel to zna
i da su moji headovi plijesnivi? Ili su to samo kristali?
Midnight_Toker
ISTRAŽIVAČ71 REP14%
→ Entuzijasta
xxrobixx
AMBASADOR4.300 REP80%
→ Legenda
xxrobixxAMBASADOR
nov 2010.
nov 2010.#7
Nije sarkazam, nisam informiran i nisam nikada vidio kako to izgleda? Mo~e netko sliku stavit ili malo pojasnit? :ohno:
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
nov 2010.
nov 2010.#8
evo jedan primjer plijesni!
nemoj to puait ako naiea na to...
daj nam neke slike,.. ovako pri
amo napamet.. mo~da uope nije plijesan u tvom slu
aju!
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
NoTrippinAMBASADOR
nov 2010.
nov 2010.#9
Postoji viae varijanti pljesni/ budjanja:
-Jedna je da biljku dok joa cvjeta uvati bu zbog vlage i onda to izgleda ko ova slika od Sida gore
-A druga je da se ve osuaeni badovi ubuaju jer nisu dovoljno osuaeni
/ne otvara se tegla par dana i sli
ni razlozi i onda to izgleda ovako
Ljudi se znaju zabuniti u po
etnim fazama bui druge varijante (:icon_mrgreen:ebate kako ovo zvu
i!)
jer se ta kao pau
ina od bui ne vidi joa dobro i izgleda ko jako kristalina podru
ja na badu.
Dok je takvo stanje joa uvik se mo~e cvit sastrugati i zapalit ali
im bu po
me prodirat dublje
nema viae niata od toga.
Midnight_Toker
ISTRAŽIVAČ71 REP14%
→ Entuzijasta
Midnight_TokerISTRAŽIVAČ
nov 2010.
nov 2010.#10
@putnik
moje isprike ako si se naaao uvrijeen, jebiga bio sam malo ~iv
an
uglavnom, ta plijesan je zlo, ja sam morao jedno tri srednje velika heda otkinuti jer se to stvorilo u roku 24 sata -.-
xxrobixx
AMBASADOR4.300 REP80%
→ Legenda
xxrobixxAMBASADOR
nov 2010.
nov 2010.#11
Niata Midnight_Toker, zanimalo me to zato ato mi je u topic-u "ato trenutno puaite" netko rekao da mi head budja. Pa me malo to sve zbunilo. Hvala na odgovorima ;)
Nikolica
ISTRAŽIVAČ158 REP72%
→ Entuzijasta
NikolicaISTRAŽIVAČ
nov 2010.
nov 2010.#12
Buavitis... :( `teta, baa se skenjam kad vidim ubualu travu, ali je opet popuaim... :D Zato sam par puta sjebao grlo...
fazan69
ISTRAŽIVAČ196 REP97%
→ Entuzijasta
fazan69ISTRAŽIVAČ
jun 2015.
jun 2015.#13
pitanje.. ganja mi ima neki cudan miris.. ko da je pljesnjiva al nema niceg po sebi sto bi na to ukazivalo.. ima i cudan okus.. prvi put nalketio na nes takvog.. molim pomoc..
hvala
Bizzzo
ZMAJ166.557 REP
BizzzoZMAJ
jun 2015.
jun 2015.#14
Prije svega dizes temu iz 2010 godine obrati malo paznju
Nikolica, Nov 17, 2010
Ono sto cu ti ja reci je da stavis kvalitetnu sliku te vutre. Ako imas mikroskop pogledaj ju pod njim. Ovako ti mogu samo reci da moze biti ali isto tako da nije...
SikSTi
ENTUZIJASTA408 REP52%
→ Poznavalac
SikSTiENTUZIJASTA
avg 2015.
avg 2015.#15
Ja sam imao 50g pljesnivke.... -.-
EDIT:
...A i ja panj na mrtvi post odgovaram... :D
16 REP32%
→ Istraživač
avg 2015.
avg 2015.#16
ako je trava dok se susila malo pobjelila-popljesnila, nije puno ali je, sto ako to ne maknem jeli Opasno? ili samo gadno ? pitam jer nemam puno a ovo malo sta imam je desila nezgoda.. ?
plz odg
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
16 REP32%
→ Istraživač
Pimplarius
LEGENDA5.108 REP1%
→ Zmaj
PimplariusLEGENDA
okt 2015.
okt 2015.#19
poz
Bilo dosta vlage suaija vani, uvatila je malo plijesan.
Maka sam plijesan koliko sam moga,pribacia sam pimplu, stavio sam u karton sa rupama na suho na balkonu sada. Dali da bacim sve u smee ili neko ulje napravim, iman 50 g.itam ovaj posta
lanak da je atetno puaiti takvu pimplu, navodno ateto za zdravlje.
Stavija sam neke slike ,ata vam se
ini?
savagestrain
AMBASADOR1.537 REP1%
→ Legenda
savagestrainAMBASADOR
okt 2015.
okt 2015.#20
E ne znam, ja tu ne vidim bas, ali ako ti se ulovilo moguce da dodje opet, a i nikad nisi siguran da si sve odstranio.
Oni listici na onom gornjem vrhu u sl.8 bi se dali jos skratiti, a ovako ti nece biti dobro za pusiti, a vjerojatno ni u pitanju plijesni ne pomaze, sretno :)
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#21
Ima je ali nije straano, dalo bi se to odstraniti iz tih hedova, koliko vidim nije na svakom hedu prodrla plijesan unutra. Malo pincetu i male akarice i laganini o
istia samo zahvaene dijelove a ostatak je dobar za konzumaciju.
Morate shvatiti ako ve nemate mogunosti suaiti u grijanoj prostoriji, onda budove treba odstraniti komplet sa grana, ukloniti ato viae grana i gran
ica i samim time suaenje ide i 50% br~e, te su manje aanse da e se stvoriti plijesan.
Pimplarius
LEGENDA5.108 REP1%
→ Zmaj
PimplariusLEGENDA
okt 2015.
okt 2015.#22
Vidija sam vamo neato" Jorge Cervantes" govori da se moze uroniti u otopinu Hydrogen peroxide i vode. I okupati budove u tome i kasnije osuaiti. Jel maknuo sam veinu toga akarama ali uvijek te plijesni malo ostane ,zavue se. `to mislia o tome, jel to overkill?
trubabuba
LEGENDA7.982 REP30%
→ Zmaj
trubabubaLEGENDA
okt 2015.
okt 2015.#23
@Pimplarius,
https://www.vutra.org/threads/bud-washing.14530/
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#24
vrhovi na fotkama su cisti, ako se nesto i "zavuklo" od tog neces umreti, jedino napravi dobru ventilaciju dok se bude susilo. ja to ne bih potapao u peroxid, a za onih 50 gr. sto si odstranio ne znam sta reci, ja licno bacam jer imam dovoljno cistog
Pimplarius
LEGENDA5.108 REP1%
→ Zmaj
PimplariusLEGENDA
okt 2015.
okt 2015.#25
Pozz. Hvala na savjetima, bio sam malo "panic mode. Ma odstranio sam mozda 5 g od 50 g ato je bilo sve zajedno.
Zasad u ostaviti par dana da se suai, da vidim kako se razvija situacija, pa vam javim.
Blader
ZMAJ27.296 REP
BladerZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#26
On je htio rei da je zajedno bilo 50 g skupa sa tim ata vidimo na slikama. Meni je isto teako rei da li je ovo sme
kasto po budovima normalno ili plijesan (bu).
Nee niata biti i ako se i popuai malo plijesni? Sitno ata ostane nakon odstranjivanja.
savagestrain
AMBASADOR1.537 REP1%
→ Legenda
savagestrainAMBASADOR
okt 2015.
okt 2015.#27
Bas mi je zao kako vas je sve zeznulo ovo vrijeme krvavo, ja mislim da bih ja bio devastiran :(
Pimplarius
LEGENDA5.108 REP1%
→ Zmaj
PimplariusLEGENDA
okt 2015.
okt 2015.#28
Bio sam joa malo pregledao sve i maknuo sve ato mi se
inilo sumljivo. Izgleda sada dobro, zapalili 2,
ini se i puca dobro.
Joa 1-2 dana suaenja pa cu u tegle na curanje.
nov 2010.
1 / 28
nov 2010.
okt 2015.