VUTRA
ForumMarihuanaUpotrebaLoše djelovanje
LEGACY

Loše djelovanje

21 odgovora13,545 pregleda

nov 2009.

#1
Evo ovako.. Puain ve 2 godine redovito tj konstanto... Dugo vremena iz dana u dan al u zadnje vrime sve manje i manje... Zaato? Loae djelovanje. U po etku sve bilo divno i krasno kao i svima vjerujem.. Zajebancija, izbezumljen, smijanje, zabava, .... Al svi koji imaju dosta iskustva s marihuanom, i dosta tih napuaavanja iza sebe... je svjestan negativnih strana marihuane tj negativnih djelovanje... iako neki to ne ~ele priznat tj. nevirujem da niko nikad to nije dozivija ko ima iskustva sa zelenilom... Problem je pad samopouzdanja, nesigurnost, osjeaj manje vrijednosti, besmislenost svega, crne misli... Nemoa nekog pogledat u o i, imaa osjeaj da je glupo sve ata ka~ea ili pak niata ne govoria.. samo tupia u tupim mislima... nekad je i osjecaj da i sve ata ljudi negativno govore povezujes nekako sa sebom i zakljucujes u toj svojoj "opsjednutoj" glavi kako se to sve ubiti odnosi na tebe... Pa se i dogaaju neki trzaji nogom, glavom, nije bitno... to sam primjeiva i kod drugih ljudi jer se to moze primjetiti, a ne ovo u glavi... Tolko puta mi se sve to dogaalo u glavi da viae neznam ata da ka~em o tome... Nije problem u meni, u normalnom stanju sam normalan, nemam takvih problema.. tj sa samopouzdanjem tim svim... Kad se napuaia, izbjegavanje ljudi, neopisivo neato, jednostavno tvoja osobna pojava tebi u glavi pari o ajna, osjecas se nimalo vrijedan, glup, nepotreban... ak i kad puaim s nekim ljudima razvija se mr~nja prema njima tj. opcenito se "ne volite" a ovako se osjeaa kako je on iznad tebe bla bla bla... Neznam kojin ri ima bi se viae izjasnija, al sigurno vas ima puno puno koji su se bar u ne emu od ovog svega pronaali... Bija bi najsritniji da sve ka i prije s ton marihuanon, da je sve zajebancija i euforija i glava puna genijalnih i pametnih misli.... Ovo ata sam gori napisa ipak nije uvik, al bogami vec neko vrijeme u vecini slucajeva kad sam "high"... Eto, volija bi sad da se malo diskusija ovdi pokrene o ovome, da iznesete svoja mialjenja i iskustva s tim... i mo~da RJE`ENJE OVOG PROBLEMA!!! Jer, to se nemo~e kontrolirat, to jednostavno bude tako!!!!!!
wannabeshaman1POZNAVALAC

nov 2009.

#2
ma negativni u inci trave mi se ine privremeni ili individualni. i ovise o tome kolko esto dimia, meni je 2 puta tjedno idealno jer ne razvijam ni "toleranciju" ni atetne efekte(meni,energetsko iscrpljivanja) :P jedino ako se dogodi da eae dimim od 2puta tjedno onda budem spaced out ali to je negativno za komunikaciju s debilima tako da je to negatvina posljedica samo za debila :P... ah divno li pametujem :D pa u nastavit... mislim da te nije trava sjebala ve druatvo(ne mislim na ekipu nego openito) stigmatiziran si :D o ito si nekako prihvatio etiketu "narkomana" (oloaa) pa ea s vremenom to i postat :D (samoispunjujue proro anstvo) u zadnje vrijeme sam full neato zabrijo na sociologiju :D ugl postoji neka teorija da druatvo etikeriranjem uzrokuje to samoispunjujue proro anstvo odnosno samo stvara,definira delikvente od ljudi koji u ne-zatucanom i banalnom druatvu nebi uope ispali takvi. naravno da e narkoman i dalje bit narkoman ako troai droge ali nee mo~da bit tako "beskoristan" i jadan. zajebi druge :D radi ono ato te ispunjava i nemoj se zbog toga grist. eventualno napravi stanke ako ti viae ne djeluje i ne vidim razloga zaato ti nebi bilo kao prije. p.s .neznam emu pridavanje tolko pa~nje tuim predrasudama i nelagoda kad si nadimljen pred ljudima :D npr. jedan krani otac, a nisam ni bio nadimljen, je sin iu po ao s prezirom i prstom uperenim prema meni pri at kako sam ja propali narkoman da takve ljude sve treba strpat na jedan otok nea u tom stilu ne sjeam se viae bilo je to pred tri godine :D pa umjesto da se izbediram okrenuo sam mu se slo~io neku totalno izrokanu facu kao da si ve u vene na m.udima pucam dignuo rukav i strasno polizo vene :D i reko malom da je heroin slai od najbolje okolade. al ae to nije baa najbolji primjer jer sam skoro pobro batine stvorio loa uzor i ponaaao se ko debil tj. ina e :)

nov 2009.

#3
oke, cjenim ata si pro ita odgovor, izanalizira i komentira... al nisi svatija bit posta i kako bi kazali dalmatinci ja u kupe ti u apade

nov 2009.

#4
Pa neznan ata se da shvatiti ili ata ti nije napisa wannabeshsaman1,imaj svoje ja i kad si svoj i kad si high,zahebi paranoje ata drugi misle o tebi op enito,ja kad dimim ne volim banit baa pretjerano meu "bistre" ljude,em o i,em ovo ono i blaga paranojica da neko ne primjeti da sam high.Neko mo~e neko ne mo~e. Nema se ata drugo re i,ako si mlai deaavaju se prijelazna razdoblja pogotovo kad se malo experimentira... Ili jednostavno...ne puai kad ti akodi :) ps-zanemari ovo zadnje:icon_mrgreen:
Big LLEGENDA

nov 2009.

#5
Poradi na ja anju svog karaktera Samo to ti mogu re A i greenpower ti je reko, "zahebi paranoje" Opet, da bi mogo sve to lijepo odhebat, trebas imat jak karakter
AFGHANISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#6
mala je mogunost da je to zato ato mo~da puaia neki indicu ne znam, mene je indica zna malo baciti u depresiju, mo~da je i tebi tako, pa kreni malo sa nekim finim sativama
Kurblaj KanAMBASADOR

nov 2009.

#7
Ovakve psihi ki negativne posljedice konzumiranja marihuane nisam do~ivio a puaim redovito ve par godina. Ina e imam samopouzdanja sasvim dovoljno i kad se napuaim ato se toga ti e ne primjeujem nikakvu razliku, paranoje da e me ljudi primjetiti nemam, paranoi an sam samo kad nosim vutru sa sobom po ulici a to maksimalno izbjegavam tj. trudim se da ato krae traje. Kao negativnu posljedicu marihuane u mojem slu aju su primarno neke blago neugodne fizi ke posljedice. Od udisanja dima mi se za epljuje i bude suh nos te mi dim smeta i za grlo. Zato maatam o vaporizatoru i konzumiranju marihuane na najekonomi niji i najzdraviji na in. Totalno mi nije jasan taj osjeaj manje vrijednosti ato do~ivljavaa pod utjecajem marihuane, crne misli takoer su mi nepovezive s utjecajem marihuane. Meni se ini kao da ti konzumiraa marihuanu, zato jer ti se svia dakako, ali je u tebi i dalje ostao opedruatveni pogled na marihuanu, kao neato zlo i zato se pod efektom iste osjeaa manje vrijednim. Preporu io bi da prihvatia da je druatvo u krivu ato se ti e stava prema marihuani, koliko god to bahato zvu alo, ali do toga se zaklju ka da doi nakon relativno malo istra~ivanja injenica o marihuani
wannabeshaman1POZNAVALAC

nov 2009.

#8
ispast u nenadjebivi perfekcionist al moram si nekako skrenut pa~nju sa sebe pa shvatit ato sam to krivo shvatio:P aa nije ovo isti problem koji sam napisao prethodno? :D poistovjetio si se sa loaom slikom koju okolina proicira u tebe, a u kona nici i sam postao dio tog procesa tako ato si po eo isto to proicirat u druge pa ih zato mrzia. triger za sve to je trava. bla bla da amaterski ne psihoanaliziram i socioanaliziram i openito anal-iziram (proces u kojem se misli po uzoru na crijevnu konstrukciju za izmet zapetljavaju do nerazumljivosti ) sve ovo se da sa~et u "manje konformizma" ili "manje paranoje" :D nemoj me krivo shvatit ne mislim da si ti klasi na ovca...ovo je suptilnije. i ako sam u krivu ili bilo tko drugi reci zaato sam/smo ako ~elia rijeait svoj problem. neznam kolko je druatvo u krivu al se o ito suprostavlja sa tvojom odlukom. moraa odlu it oea postat lan i odbacit svoju volju ili odbacit druatvo i poatovat svoju volju :D problem je kad oea i ovce i novce :P ili u ovom slu aju "ovce" i travu :)

dec 2009.

#9
Ko nezna furati trava nije za njega.

feb 2010.

#10
Ovo mi je prvi post, pa zato odgovaram za odmakom od kojih 2 mjeseca... ali joa je aktualno. Ja te u potpunosti razumijem i osjeam se pozvanim ponuditi svoje objaanjenje. Mislim da drugi u esnici rasprave ili: 1) nisu shvatili ato si htio rei, 2) nemaju to iskustvo pa i ne mogu komentirati. Ja sam imao potpuno iste filmove kao i ti na travi. U po etku (prvih par godina) bilo je sve divno i krasno, ljepota do~ivljaja, smijeh, zajebancija, life's perfect... a onda kasnije - crnjaci. Tijekom tog perioda sam shvatio da marihuana uope nije "laka droga" (to je samo kategorizacija za MUP) - istu injenicu o jakosti trave tvrde i u mnogim stru nim literaturama o drogama, te da bi s nekim "te~im drogama" imao vrlo vjerojatno nepostojee ili osjetno ubla~ene crnjake. Nije jaka u odnosu na efekte ili atete po tijelo, nego psihu. Marihuana jest jaka i kompleksna droga, ukoliko imaa i takvu psihu. Zaklju ak do kojeg sam ja doaao je slijedei: ili spadaa u A kategoriju puaa a - to su oni tvrdokorni, ne odve senzibilni niti introspektivni tipovi, koje mo~ea napuaavati od jutra do sutra a njima se psiha nikad nee poljuljati ili spadaa u B kategoriju puaa a - dakle senzibilan si na okolinu, tua mialjena (ali i svoje vlastito), mo~da na momente i preosjetljiv, ponekad razbijaa glavu svjetskim brigama i nedaama, analiziraa svoj ~ivot te ~ivote ljudi oko sebe, bole te neke stvari, a emocije ti igraju dosta veliku ulogu i ne mo~ea ih tek tako "ubiti". U obe kategorije napuaavanja mogu biti jako uspjeana, tj.high, ali kod druge kategorije (B) mogui su i crnjaci. Time ne ~elim okarakterizirati prvu kategoriju kao neosjetljive ili beautne ljude, nego naprosto ljude takvog sklopa koji i ina e tako funkcioniraju u ~ivotu - bilo da su dobri, loai, neutralni. Marihuana, kao ato znamo, poveava osjete i one procese koje ve imamo u sebi, samo ih ona joa uveava i podsti e. Nesenzibilni (npr. na tue mialjenje ili ak na vlastiti osjeaj osobne vrijednosti) e takvi i ostati, dok e ovima drugima biti poja an do~ivljaj. E sad, ako spadaa u drugu kategoriju, onda za tebe napuaavanje mo~e zavraiti i dobro, a bogme i loae. Neki eksterni faktori koji uvijek uti u, ali nisu toliko presudni za ovaj problem: - druatvo - mjesto -atmosfera - kvaliteta dima - glazba - hrana, pie, itd... To su eksterni faktori, i uvijek nadodaju/oduzmu cjelokupnom do~ivljaju, ali za ovo pitanje koje si ti postavio, nisu presudni. Za ovakvu vrstu problema, presudno je uglavnom slijedee, idemo redom po vrsti va~nosti: 1) Veza svijest - podsvijest: koliko je sna~an protok informacija/misli/emocija iz jednog dijela uma u drugi, i u normalnom stanju i u stanju napuaenosti. Tu opet imamo nekoliko zasebnih kategorija unutar ove: sposobnost pojedinca da potisne svjesni sadr~aj, sposobnost da spre i njegovo prodiranje nazad, nivo savjesti, osjeaj za osobnu vrijednost, estetiku i sl., nesvjesne vrijednosti koje nosi u ~ivotu, iskustva iz najranije dobi, dje aatva, mladenaatva itd. itd... Ne ~elim sad postati Freud ovdje. Svi ti faktori igraju goleme uloge, i ako se prave kombinacije poklope - razina iskustva mo~e varirati od ekstaze na "najobi nijoj" travi, do totalnog crnjaka, izgubljenosti u svemiru. Jeste se ikada pitali zaato se neki kriminalnci, osuene ubojice, svodnici ili dileri mogu napuaavati do mile volje, a zadnja stvar koja im se mo~e desiti je crnjak - premda ~ive takve ~ivote, pune crnjaka (koje su i sami po inili)? Upravo zbog prethodno spomenutih kategorija: imaju sna~nu sposobnost potiskivanja I spre avanja povratka u svijest za vrijeme normalnog ili napuaenog stanja, nemaju razvijenu savjest, nemaju visoke moralne vrijednosti ina e u ~ivotu, niti imaju suosjeaja za ljude oko sebe a ni za svoje vlastite najdublje emocije. Njihov mentalni aparat funkcionira besprijekorno - branei ih od (u ovom slu aju normalnih) osjeaja srama, krivnje i stida koje bi trebali osjeati kao normalne i zdrave ljudske jedinke, a takoer ih branei i od ikakvih propitivanja o osjeajima osobne vrijednosti, odnosno kategorije koju su oni potpuno eliminirali iz svojih ~ivota (ina e se ne bi bavili tim ime se bave). Ovo su ekstremni primjeri u~ivaoca marihuane, ali savraeni za potrebe ilustracije ovog o emu sam govorio. Tako, ako je netko od nas npr. osoba s istan anim osjeajem za moralnost i humane vrijednosti, ako voli propitkivati i analizirati stvari u vezi sebe, druatva i svijeta na dnevnoj bazi te ga boli npr. nepravda ili ljudska patnja, bilo najbli~ih ili daljnjih; ako se ne miri tako lako s vlastitim poteakoama u ~ivotu ili ne podnosi tako lako neke dogaaje koje drugi lakae prebole i zaborave (npr. prekid s voljenom osobom), onda se ne treba uditi ako marihuana to sve poja a i, dapa e, joa viae otkrije pravu realnost vlastitog stanja, nakon bujice rijeke informacija i osjeaja koje iz podsvijesti prodru u svijest u tom stanju. To je ko da je netko podigao branu rijeke, i sad ona naprosto silovitom silom kree naprijed i ruai sve. Kod nekih se to deaava, kod nekih ne. Moje objaanjenje je upravo u ustroju li nosti. Dvoje osoba mogu imati i iste probleme/nedostatke u ~ivotu, ali jedna e zbog toga biti jako iskompleksirana, dok e druga to uzeti s veom lakoom i tako e i prilaziti kroz ~ivot (npr. neka fizi ka mana, nedostatak, nesavraenost) Ili, netko e na dan napuaavanja npr. biti popodne na ne ijem sprovodu, i poslije se sa akvadrom npr. uredno napuaiti kad izae nave er i bit e mu super (jer nije filozofski tip i ne propituje smisao ~ivota npr.), dok e neku drugu osobu ista situacija skroz pomesti, tako da e u upuaenom stanju po eti unutarnjim monologom sama sebi postavljati brojna pitanja (zaato je umro? koji je smisao tog ina? ima li boga uope? ato e biti kad ja umrem? zaato to sve tako mora izgledati? itd. itd.) Zbog tog monologa e u najboljem slu aju ostati neutralnog raspolo~enja, ako ve ne krene prema potiatenosti. Veseo bi mogao biti samo netko ko ZNA odgovore na ovakva pitanja, i to ako su ti odgovori obeavajui. Ista stvar je npr. i s vezama... Nekoga uope ne boli srce kad prekine (jer ga nikad nije ni dao), dok se nekome raspada ~ivot po svim aavovima nakon takvog iskustva... a trava mu sigurno tada nee pomoi da se dobro osjea. Ne mo~emo rei da je prva osoba "ja a" ili "samosvjesnija" od druge zato ato je osjeaji nisu pomeli, jer sve ovisi o definiciji i re-definiciji osjeaja "snage" ili "osobne vrijednosti". Za mene osobno, onaj prvi je slabi. }elim rei da oni koji zbog ovakvih stvari upadnu u crnjak (mada i ne moraju, ovisi kako gledaju na te stvari) dok su na travi, uope ne moraju biti duhovno ili mentalno "manje sna~ne" osobe. Dapa e. Naprosto su senzibilnije, i za sebe i za okolinu, a mo~da i za neka univerzalna pitanja tj. filozofska, koja ovjeka zanimaju od pamtivijeka. Dakle, mo~da _upravo_ zbog svoje visoke obrazovanosti, viaih moralnih ili duhovnih standarda, vee etike, viaka savjesti i srca, eae upadnu u crnjak nego "neosjetljivi". 2) Trenutna sreenost/nesreenost, stanje u vlastitom ~ivotu Igra jako veliku ulogu, jer sve ato nas trenutno mu i mo~e lako isplivati dok si high... pogotovo ako se ne vide rjeaenja za te probleme. Ako rjeaenja imamo (ili barem nadu), onda je nekako tim pozitivnim osjeajima mogue "poklopiti" ove negativne, ali ukoliko ih nema onda se ne piae dobro. Jasno, govorim ponovno o senzibiliziranim ljudima, i onima kojima je veza svijest-podsvjest u trenutku napuaavanja jaka 3) Djetinjstvo, odnosi s roditeljima, iskustva iz rane dobi i mladih dana Ovo kod raznih pojedinaca mo~e itekako iskrsnuti u nekom trenutku, i to iz najdublje razine podsvijesti. Pogotovo ako su iskustva bila negativna i duboko potisnuta u najranijoj dobi, te ako je napuaavanje posebno ~estoko i silovito. Mogu doi kao neki "flash". Vjerujem i da je ove osjeaje/sjeanja koji mogu iskrsnuti ujedno i najte~e kontrolirati. 4) vjerojatno ima joa toga, ali ne mogu se sad sjetiti... Bottom line: svi ljudi, po meni, kojima smo okru~eni kao i mi sami imamo raznih problema u ~ivotu. Vrijedi ona izreka, "Svako nosi svoj kri~." No, ovisno o pojedincu, kod nekih ljudi ti problemi katkad dou do velikog izra~aja za vrijeme napuaenosti, a kod nekih ga uope nema ili je minimalan. To ovisi najviae o tipu uma kojeg pojedinac ima (analiti nost vs. pragmati nost) kao i emocionalnog ustroja kojeg osoba posjeduje. Za kraj, rjeaenje za sve ove iz druge kategorije - ukoliko se ~ele i dalje napuaavati ali da im ne bude loae: klju je dugoro no ovladati sobom i svojim ~ivotom, a posebice problemima. Ovo mo~da zvu i kao topla voda, ali nema drugog, "lakaeg" rjeaenja. Dakle, u svjesnom stanju, na dnevnoj bazi, raditi na tome da svoj ~ivot oplemenimo i sebe zavolimo i nau imo viae cijeniti, a paralelno probleme ne potiskivati nego dapa e uporno tra~iti rjeaenja i za one najtvrdokornije. Mnogi pri tom ne mogu sami (kod nekih posebno dubokih problema), nego im treba pomoi neki psihoterapeut ili jako dobro upuena kvalificirana osoba. Nitko to ne mo~e sam; uvijek je prisutna neka druga strana (osoba, institucija, organizacija, religija) koja pomogne. Onda viae nee biti prostora za crnjake, jer e sve "rupe" biti pokrivene i za svaku situaciju unaprijed imamo spreman odgovor. Tada nas ne mo~e viae iznenaditi nikakav "potisnuti" sadr~aj, jer smo se s njim svjesno odlu ili pozabaviti, nai mu rjeaenje i kona no ga trajno izbaciti iz svog ~ivota.
VujadinAMBASADOR

feb 2010.

#11
shto se mene tiche,nema tu nekih velikih pravila....kolega sa faxa kad je high i kad nije,on je dobro raspolozen i dobija 9-ke i 10-ke,a ni ne uchi neshto preterano,dok drugi gledam,baca se u neki skenj fazon...paranoju zajebi,ne treba vam to(iako umem i sam da budem dosta paranoichan,ali ta paranoja je mene i gomilu ljudi izvukla iz govana),ali i nije na odmet imati je malo...sve to zavisi od osobe do osobe,lichnog karaktera i ega...

avg 2022.

#12
Ganja samo pokazuje istinu,nema tu nekog foliranja. Samo.poslusaj sebe u tim momentima i zapamti

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se