LEGACY
Gumby hash - jednostavno...
31 odgovora4,813 pregleda
hashishar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
hashisharENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#1
ova metoda je slicna metodi buble bag samo sto je pojednostavljeno...sirovina za ovu izradu je trim (ono sto nam ostaje poslje manikure hedova,znaci lisce...) pa da krenemo redom;
popis opreme;1.cista kanta od npr.jupola
2.nekoliko staklenih teglica
3.kuhinjski mixer ili mjesalica za npr.glet masu
4.par litara hladne vode i nekoliko kila leda u komadima
5.sito za procijediti juhu ili supu
izrada; lisce(suvo) stavimo u kantu do pola. ubacimo led i ledenu vodu da smjesa bude potopljena. zatim tu smjesu mixamo 20ak minuta dok se ne pocne pjenit kao kapucino.. inace u hladnoj vodi trichomi se ukrucuju i pod djelovanjem mixanja oni se "odlamaju" od listica.sto je voda hladnija vise ce kristala zavrsiti u vodi a to nam je cilj. nakon mixanja dobijemo "mutnu"vodu koju treba procijediti od leda i trima.(treba nam samo prljava voda).tu prljavu vodu presipamo u staklene teglice i ostavimo da sedimentira(talozi se) nakon 10ak sati na dnu svake staklenke se nakupi "mulj".taj mulj je nama dragocjem zato sto sadrzi trichome..sad slijedi proces rijesavanja viska vode. bitno je da se talog ne uznemiruje dok izvlacimo vodu.vodu mozemo izvuc pomocu gumenog crijeva(metoda sisanja goriva).ako imamo vise teglica sa mutnom vodom onda svakoj teglici izvucemo vodu do razine taloga pa onda sve teglice presipamo u jednu i ponovimo postupak talozenja..dobiveni talog na dnu teglice presipamo u tanjur s par slojeva masnog papira (moe papir a i nemora).taj tanjur stavimo na toplo,npr blizu neke lampe sto grije da se isusi visak vode..susiti smjesu dok ne bude slicna plastelinu..mogu vam i iskustva reci da ovaj hash zna bit vrlo dobar,naravno ovisi o kvaliteti trima.. a evo i link ak nekome nije bilo jasno
kr0X-C2C_3g
hashishar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
hashisharENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#2
ova metoda je slicna metodi buble bag samo sto je pojednostavljeno...sirovina za ovu izradu je trim (ono sto nam ostaje poslje manikure hedova,znaci lisce...) pa da krenemo redom;
popis opreme;1.cista kanta od npr.jupola
2.nekoliko staklenih teglica
3.kuhinjski mixer ili mjesalica za npr.glet masu
4.par litara hladne vode i nekoliko kila leda u komadima
5.sito za procijediti juhu ili supu
izrada; lisce(suvo) stavimo u kantu do pola. ubacimo led i ledenu vodu da smjesa bude potopljena. zatim tu smjesu mixamo 20ak minuta dok se ne pocne pjenit kao kapucino.. inace u hladnoj vodi trichomi se ukrucuju i pod djelovanjem mixanja oni se "odlamaju" od listica.sto je voda hladnija vise ce kristala zavrsiti u vodi a to nam je cilj. nakon mixanja dobijemo "mutnu"vodu koju treba procijediti od leda i trima.(treba nam samo prljava voda).tu prljavu vodu presipamo u staklene teglice i ostavimo da sedimentira(talozi se) nakon 10ak sati na dnu svake staklenke se nakupi "mulj".taj mulj je nama dragocjem zato sto sadrzi trichome..sad slijedi proces rijesavanja viska vode. bitno je da se talog ne uznemiruje dok izvlacimo vodu.vodu mozemo izvuc pomocu gumenog crijeva(metoda sisanja goriva).ako imamo vise teglica sa mutnom vodom onda svakoj teglici izvucemo vodu do razine taloga pa onda sve teglice presipamo u jednu i ponovimo postupak talozenja..dobiveni talog na dnu teglice presipamo u tanjur s par slojeva masnog papira (moe papir a i nemora).taj tanjur stavimo na toplo,npr blizu neke lampe sto grije da se isusi visak vode..susiti smjesu dok ne bude slicna plastelinu..mogu vam i iskustva reci da ovaj hash zna bit vrlo dobar,naravno ovisi o kvaliteti trima.. a evo i link ak nekome nije bilo jasno
http://www.youtube.com/watch?v=yyrC2dpyFwg
Meskalito
LEGENDA8.982 REP40%
→ Zmaj
Meskalito
LEGENDA8.982 REP40%
→ Zmaj
hashishar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
hashisharENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#5
nisam probo samo zbog toga sto bi trebalo vise vremena...a meni se zurilo da vidim kako ce ispast. ali bi vjerovatno bilo isto uspjesno, bitno je samo izvuc vlagu..
hashishar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
hashisharENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#6
nisam probo samo zbog toga sto bi trebalo vise vremena...a meni se zurilo da vidim kako ce ispast. ali bi vjerovatno bilo isto uspjesno, bitno je samo izvuc vlagu..
Spawn_of_Uamenti
ENTUZIJASTA476 REP69%
→ Poznavalac
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#7
hmmm mozda bi bila dobra ideja stavit odvla~iva
pokraj kante i neka konstanto radi. meni inace zna i do 5L vode u 24h izvuc samo iz zraka tako da bi kantu ziher izsuailo
Spawn_of_Uamenti
ENTUZIJASTA476 REP69%
→ Poznavalac
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#8
hmmm mozda bi bila dobra ideja stavit odvla~iva
pokraj kante i neka konstanto radi. meni inace zna i do 5L vode u 24h izvuc samo iz zraka tako da bi kantu ziher izsuailo
hashishar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
hashisharENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#9
spawn, nisi najbolje svatio proces...ne isusuje se kanta nego se ona ostavi na miru da se napravi talog.onda se lagano izvuce voda pomocu crijeva ali da se ne uznemiri talog...kad si doso do taloga onda ga presipas u neki tanjur pa to isusujes...pogledaj video na kraju posta,imas i dosta slika,bice ti jasnije....nije neka nauka, zapravo je to pic... dim...
hashishar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
hashisharENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#10
spawn, nisi najbolje svatio proces...ne isusuje se kanta nego se ona ostavi na miru da se napravi talog.onda se lagano izvuce voda pomocu crijeva ali da se ne uznemiri talog...kad si doso do taloga onda ga presipas u neki tanjur pa to isusujes...pogledaj video na kraju posta,imas i dosta slika,bice ti jasnije....nije neka nauka, zapravo je to pic... dim...
Spawn_of_Uamenti
ENTUZIJASTA476 REP69%
→ Poznavalac
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#11
skuzio sam ja dobro sta si mislio. naravno da treba pustit da se kristali nataloze al sam se sjetio te opcije, da bi se moglo pustit jednostavno nakon sta se izvuce voda da se posusi dobivena masa. ma vidio sam jos prije tu opciju, ista stvar ko obicna bubble metoda ali drugo pakovanje, razlika je samo u izvlacenju vode, baza u principu je identicna.
Spawn_of_Uamenti
ENTUZIJASTA476 REP69%
→ Poznavalac
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#12
skuzio sam ja dobro sta si mislio. naravno da treba pustit da se kristali nataloze al sam se sjetio te opcije, da bi se moglo pustit jednostavno nakon sta se izvuce voda da se posusi dobivena masa. ma vidio sam jos prije tu opciju, ista stvar ko obicna bubble metoda ali drugo pakovanje, razlika je samo u izvlacenju vode, baza u principu je identicna.
hashishar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
hashisharENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#13
ma metod mi je do jaja zato sto netrebaju one vrece,inace to je ta taktika...a ovo sa presipavanjem u manje tegle i na kraju u tanjur je cisto da selakse skupi..mislim da bi ti bilo malo nezgodno skupljat shit drito iz kante...ugl.nije losa ideja s odvlazivacem..to je vec high tech za neke growere..princip je samo bitan a izvedba je na tebi..
hashishar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
hashisharENTUZIJASTA
apr 2010.
apr 2010.#14
ma metod mi je do jaja zato sto netrebaju one vrece,inace to je ta taktika...a ovo sa presipavanjem u manje tegle i na kraju u tanjur je cisto da selakse skupi..mislim da bi ti bilo malo nezgodno skupljat shit drito iz kante...ugl.nije losa ideja s odvlazivacem..to je vec high tech za neke growere..princip je samo bitan a izvedba je na tebi..
Priroda
ENTUZIJASTA441 REP60%
→ Poznavalac
PrirodaENTUZIJASTA
jul 2015.
jul 2015.#15
A ato to sve ne bi inia na super stari na
in sa Alkoholom kao rastvara
em ili Medicinskim Benzinom ? Nema crevaca nema
ekanja nema izvla
enja sve to lipo prokuvaa na 120C i eto ti odma mase za Has Ulje niata novo ni posebno a joa dajea i potentnost THCu zato ato ga izla~ea visokoj temperaturi ! ;)
ttt
POZNAVALAC1.100 REP56%
→ Ambasador
tttPOZNAVALAC
jul 2015.
jul 2015.#16
Medicinski benzin?,nikad
uo za to,baa prou
avam ovdje po forumu i vidim rade ulje i hash s benzinom ahahha ja mislio ovaj obi
ni benzin,kolko koata litra toga?
trubabuba
LEGENDA7.982 REP30%
→ Zmaj
trubabubaLEGENDA
jul 2015.
jul 2015.#17
medicinski benzin je ono sto RS naziva naptha.
prodaje se u ljekarnama i kosta ko svetog petra.
ja ga osobno nebum koristil.
lp
edit: ups, tek sad skuzih da je ovo neka prastara tema :rolleyes:
Priroda
ENTUZIJASTA441 REP60%
→ Poznavalac
PrirodaENTUZIJASTA
jul 2015.
jul 2015.#18
Nije skup a opet zavisi kako za koga ? 1l ti u Beogradu stoji oko 7 do 8 evra a tako je negdi i u Hrvatskoj . Medju nama to nije niata novo a ni specjalno ali zato u dosta olakaava pravljenje Haaiaovog ulja ! ;) Naravno ima joa mnogo druga
ijih na
ina pripreme no ovo je jedna od br~ih i u
inkovitijih ok
Otto Grunf
LEGENDA7.374 REP24%
→ Zmaj
apr 2010.
1 / 20
apr 2010.
jul 2015.