VUTRA
ForumMarihuanaUpotrebarso mix sa pg/vg za vape juice
LEGACY

rso mix sa pg/vg za vape juice

35 odgovora1,339 pregleda

maj 2025.

#1
Da li neko ima iskustva na ovu temu, ima dosta podeljenih misljenja, a jako malo da je neko radio, pa me zanimaju vaaa iskustva
BizzzoZMAJ

maj 2025.

#2
znaci brate koju temu? Pola ovih kratica gore nemam pojma sta zna e&.Potrudi se molim te da napiaea sto opairnije o samoj temi i sve sto ti znas. Udri u slijedei post detaljno, ako ne, ode na groblje tema sama od sebe kontam :rasta:

maj 2025.

#3
PG propilenglikol, VG biljni glicerin baze za tekucine. PG bolje prenosi okus i daje troat hit ili ti grebe grlo(koristi se u pumpicama za inhalaciju kod astme), a VG daje vise pare, laksi je za grlo i slabije prenosi okus. Sad sa procesom nisan upoznat ali znan da su ekipa u americi koji imali problem kod mixanja i dodavali nisan siguran jel to(eacetat ili e nesto drugo) da bi se se to spjilo i nakon parenja toga dolazi do slucaja di su zavrsavali u bolnici sa velikin ostecenjen pluca a i onda hajka na parenje

maj 2025.

#4
Meni i ovako bje~e dani......nekad i tjedan:)

jun 2025.

#5
Moje iskustvo sa ovim procesom je sledee. probao sam da napravim vape juice koji se sastoji od: rso- (ekstrakt marihuane koji se dobija ekstrakcijom u 96% etanolu za ljudsku upotrebu i nakon toga se isparavanjem na 60-70 stepeni u double boileru dobije ekstrakt), propilen glikol - (sirovina za vape juice koji obicno meri 50/50 pg / vg), ali ja sam stavio cist pg zbog boljeg meaanja sa rso ekstraktom. na tihoj vatri (po~eljno je imati termometar zbog degradacije na viain temperaturama od 70c) u double boileru sam sipao i rso i pg soluciju i meaao oko 30 min dok nije postali homogena smesa. da bih na kraju kroz gazu ili filter za kafu procedio i ostao sa homogenom smesom koja moze da funkcionise u dopunjivim pafovima i vape uredjajima. na 10g biljke ispalo je negde oko 2ml rso i jos 8ml pg sirovine, od kojih sam 2ml vape juice stavio u puff i izvukao nekih 600 cimova i ozbiljan rad. ako postoji neko ko je iskusniji u ovome i zna neki bolji nacin za pravljenje vape juica, zelim da cujem. pozdrav svima, stay high
BizzzoZMAJ

jun 2025.

#6
@sesd Zanimljivo zvuci. Imaa malo vise mo~da o procesu i cijeloj proceduri mo~da u slikama? Si planirao opet raditi?

jun 2025.

#7
Sla~em se.... Mi smo kao stari auto, treba nam malo da se ue,zagrije sive stanice:) onda dr~ ga e....

jun 2025.

#8
@sesd kolega bukvalno razmialjam ovih dana o tome kako da iskombinujem ulje za vape, da li je za ovakve modele kao na slici potrebno praviti vape juice? ja iskreno prvi put ujem za taj vape juice termin mislio sam da ide isto ulje i ako znaa da li mo~e da sagoreva ist RSO jer model koji ja imam ima dosta jak greja gde mogu da se ateluju ja ine grejanja u 4 nivoa. I da li je meaanje tog PG VG odgovorno za vone i slatkaste ukuse kod THC-v i kod THC-p patrona? Ti si izgleda najiskusniji sto se ti e ove teme pa hajde da zajedno pokuaamo da napravimo neki tutorial kako da se napravi najcistija verzija

jun 2025.

#9
Ja sam siguran da ne mo~e.... Negdje na forumu je ve pisano,zato se dodaje ovo ato momci spominju,meni je ulje i pljuga nave er za sada ok,a s vremenom emo se upgredat. Ali, svakako zanimljivo!
KonzanostraENTUZIJASTA

jun 2025.

#10
@Vetrenjaca123 PG i VG se koriste kao bazne te nosti, verovatno da se razbla~i visoko koncentrisani THC, voni i slatkasti ukus dolaze od terpena koji kanabis sadr~i. Mogu i da se kupe terpeni za poja ani ukus, ili neka sinteti ka aroma, kontam da je to slu aj za thc-p i thc-v. Edit: Nisam ekspert, ovo je koliko sam pro a ko po netu u zadnjih par sati, od kad sam video temu haha. Svakako ne bih preporu io puaenje thc-p i thc-v jer je neprirodno i nedovoljno istra~eno.

jun 2025.

#11
Ja muckam tecnost za e-cig vec 16 godina. Prvo i osnovno - tecnost za e-cig nije ulje jer ulje gori kad se zapali a tecnost za e-cig isparava tako da ne moze nikako da bude ulje. Cisto da osnovno bude jasno. Nista licno, nego mi se kosa digne na glavi kad cujem rec ulje u kontekstu e-cig.:D U stvari, radi se o nekom jedinjenju ( da me ubijes sad, ne mogu da se setim kako se zove ) kojeg su neki proizvodjaci stavljali u neke od svojih diy aroma radi postizanja "keksastog" i punijeg ukusa (uglavnom se koristilo za dezertne arome ) pa je otkriveno da je to jedinjenje stetno na duze staze, digla se frka, prozivani su proizvodjaci pa je vecina njih napravila V2 verzije tih spornih aroma, koje su zaista bile fantasticne u originalnom izvodjenju medjutim u V2 verzijama, vise ni bilo "to to" Kako se pravi? Bukvalno PG, VG, Nicotin i aromu sipas u teglu, flasu, sta god, zatvoris i onda to muckas dok ti ruke ne utrnu i srce ne pocne da preskace a onda jos duplo toliko. Kad smuckas, stavis na mracno mesto, sobna temp i zaboravis. Od prizvodjaca i vrste arome zavisi koliko dugo mix treba da odlezi i on varira od 7 dana pa cak i do nekoliko meseci ( prvenstveno duvanske arome ) Svaki dan malo promuckas, otvoris da udje sve vazduh, zatvoris i vratis na mesto a ako se "krckaju" mesecima, moze i jednom nedeljno to da se uradi. Kad tecnost sazri, otvori se mix za finalno luftiranje od 24h i kad se izluftira, tecnost je spremna da se purnja. Ovo je sustina, old school, cista osnova. Kasnije su dosle "shake and vape" arome u koje samo sipas nikotinsku bazu, promuckas i mozes odmah da paris. Nikotin i nikotinska baza nisu isto: Nikotin = nikotin Nikotinska baza = nikotin+PG+VG Zatim su se pojavili short i long filovi a to su boce sa vec spremnom aromom u koju sipas nikotinsku bazu do vrha, muckas i ostavis da tecnost sazri koliko proizvodjac preporucuje. Slicno kao old school varijanta. Koliko cega se stavlja? Zavisi od par faktora. Da li paris MTL ili DTL MTL - Mouth 2 lungh ( kao kad pusis cigaru, uvuces dim u usta pa u pluca ) Uglavnom duvanske i dezertne arome DTL - direktno u pluca - najbolje za voce, pica, mogu i dezerti, Osim u tecnostima, ima jos nekih razlika izmedju ova dva nacina parenja ali nebitno sad. MTL - Najcesce se pravi u odnosu PG/VG = 50/50% ili 60/40% sa 6,9,12,15,18,24 mg nikotina, zavisi ko kako voli. Ovo nisu fixne cifre nego su tako proizvodjaci tecnost i pocetku pravili ali covek moze da napravi tecnost od koliko hoce mg nikotina. Za MTL je optimum 6 a vec na 9 je potpuni hardcore. To kad uvuces, kao da ti neko zabije sataru u grlo. Znam ljude koji su rokali 24mg. Pakao. DTL je malo drugaciji jer je fokus na VG-u. Znaci PG/VG = 0/100%, 10/90%, 20/80%, 30/70% i u 99% slucajeva ljudi prave sa 3mg nikotina jer kad uvuces npr 6mg nikotina, imas osecaj kao da ti je neko lupio samar lopatom. Zasto je fokus na VG? Zato sto su atomizeri potpuno drugaciji od atomizera za MTL. pravljeni su za mnogo vece snage u watima, sa velikim protokom vazduha. Mnogo snage, VG koji daje vise pare = ogromni oblaci. Inace, arome ima "deformisaniji" ukus kada je tecnost bazirana na VG-u nego na PG-u Koliko je 50/50% PG/VG u mililitrima? Zavisi od par stvari. Prvenstveno zavisi kakav i koliko jak nikotin imas i koju kolicinu tecnosti hoces da napravis. Da li je PG based, VG based, mozda je 50/50, koliko nikotina ima ( tu ide cak i do 100mg ) Ako pravis na primer 100ml gotove tecnosti u odnosu 50/50% PG/VG sa 6% nikotina koji je 100% PG ( 100mg ) i 3% arome ( arome su uvek PG based ) onda je matematika sledeca : Nikotin - 6ml PG - 41 VG - 50 Aroma - 3 Uvek moze da se omasi za neki % gore dole - retki su oni koji mogu da osete razliku izmedju 50/50 i 47/53 npr tako da nije nuzno biti hiruski precizan A moze da se racuna i u gramima jer grami olaksavaju proces mixanja 100x u svakom pogledu. Smuckas 100ml za minut. Za mililitre ti treba XY spriceva, pipeta, ubrusi, sranja a za grame - samo vagica. Ovo je cisto primer, kombinacija ima bezbroj. Postoje kalkulatori u koje uneses zeljene podatke i on ti izbaci koliko cega da sipas. Postoje i specijalizovani softveri koji osim ovog osnovnog muckanja daje mogucnost za racunanje mixeva sa razlicitim kolicinama nikotina, odrzavanje inventara, obavestavanje kada skoro potrosis nesto od sirovina itd itd itd itd. Nisam spomenuo nicshotove, to je zakonska regulativa od ove godine vazi i u Srbiji. Ne moze vise da se kupi npr nikotin 100ml/100mg nego plafon 10ml/20mg ali nebitno za ovu pricu ali je sa finansijske tacke gledano - pakao skupo. Sustina je da smuckas 4 sirovine u odredjenoj razmeri i to je to. E sad, nisam pokusavao ( u stvari nikad mi nije ni palo na pamet ) da se tu ubacuje thc tako da nemam pojma kako to radi ali znam da je pre 4,5 godina u USA nastradalo dosta ljudi, mnogo su zavrsili u sanduku pa se digla frka jer su kao nastradali od "vejpa" medjutim ispostavilo se da su u nikotinske baze pored aroma rokali pitajbogakojiiodakle sinteticki thc. Da ne zaboravim - aktuelni popcorn lungh. Na svakih 10 godina ista prica. Od popcorn lungh najcesce oboljevaju ljudi koji rade u fabrikama gde se prave kokice za miktrotalasnu jer koriste ogromne kolicine PG-a. Mi nismo toliko izlozeni pg-u. Eto ukratko i ugrubo, cisto da imate neku predstavu kako funkcionise muckanje tecnost za e-cig. Nema potrebe da sad pisem istoriju i evoluciju samih tecnosti i opreme tj e-cig, pisao bih do sudnjeg dana a i who gives a fuck kad je ovde fokus na prirodi.

jun 2025.

#12
evo malo sam istrazivao i ima dosta informacija tako da ko zeli moze lako da nadje, u sustini treba grubo izmrviti hedove rasiriti po vatrostalnoj posudi prekriti folijom i odraditi dekarboksilaciju na specificnoj (ne znam tacno kojoj pise da je optimalna od 104do116 stepeni!) temperaturi da se aktivira THC , dok se radi dekarb pomesati 40%PG i 60%VG tako da smeaa ne bude preretka ni pregusta. Nakon ato se hedovi ohlade staviti ih u teglu i sipati PGVG smeau da prekrije hedove, izmeaajte, ostavite na hladno i tamno mesto, meaati svake dve nedelje, ako hedovi upiju smeau i vire iznad te nosti dodati toliko da se opet potope. Nakon tri meseca otvoriti teglu ,izmeaati ,dobro procediti i profiltrirati i "ulje" (da ne uvredim kolegu iznad stavicu pod navodnike :)) bi trebalo da je spremno za upotrebu. Za mesec dana mi je gotov neki rani automat napolju pa cu i licno pokusati i podeliti iskustvo. Vape je stvarno dobra stvar jer moze da se prikrije tim aromama i da se konzumira u javnosti. Al hebem ti ~ivot sa ovom naaom biljom sve se eka minimum TRI meseca, otkad sam uaao u ovaj svet stekao sam viae strpljenja nego Shaolin monah&

jun 2025.

#13
Na na in koji sam ja gore naveo, tri dana je dovoljno da se napravi gotovo vape ulje. daj da probamo sa tim automatom kako bije u glavu
KonzanostraENTUZIJASTA

jun 2025.

#14
Praviu i ja od sitniaa ato mi ostane :D

jun 2025.

#15
Samo vodite racuna o PG i VG jer nije svaki dobar. Za pravljenje e-cig tecnosti se koristi pg i vg izuzetne cistoce. VG - min 99.5 PG - min 99.7-8 Najsigurnije je da ih kupite u vape shopu jer oni prodaju kvalitetne sirovine. Obicno se prodaju u flasama od 1 litre.

jun 2025.

#16
ja sam uzeo naj istiji u umbrella, 1l tipa 10e
BuffaloAMBASADOR

30. sep 2025.

#17
Ee ovako, pozdrav drustvo! Sada sam krenuo sa eksperimentom, dekar hedove, ekatracija entanolom 96%, i sta dodajemo sledece, ja verujem da ste svi imali problem da vas se ulje u ketridzu razdvoji, zasto zato sto pg i vg ne mogu da rastvore smolu, moze da se napravi emulzija ali dok je toplo ali sta sutra kada se ohladi i ulje razdvoji, probajte kupiti jednu hemikaliju oko 2e kosta 100ml (PEG 400) koristi se za inhalacije u bokinicima i postpuno je bezbedan za pluca i sada PEG400 ide oko 15-20% a PG 5-10%, VG Nne preporucujem jer je gust, i hoce da zapusi kanale u atomizeru brze se spali grejac i tako, i najpametnije je koristiti Ketridze sa KERAMICKIM grejacima, ne noze dokaziti do spaljivanje vate kao u klasicnim grejacima, i stvar ce biti jako potentna, javljam vam utiske kada zavrsim

1. okt 2025.

#18
Nek je sa sreom brate, javljaj kako je proaao proces

1. okt 2025.

#19
Nek je sa sreom brate, javljaj kako je proaao proces

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se