VUTRA
ForumMarihuanaUpotrebaGubitak svijesti
LEGACY

Gubitak svijesti

56 odgovora4,567 pregleda
KloshinaISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#1
Pozz svima, puaio sam dragu nekih godinu dana, kako kad, nekad 3-4 zaredom, nekad ne zapalim po 10 dana, sada sam prestao. Imam pitanje prije nekih mjesec dana ja i prijatelj smo puaili kod njega u stanu, i provjerenja ve stvar. Puaili smo i nakon toga meni je bilo bruku loae, gorio sam u sebi, glava me bolila i na kraju sam pao u nesvijest, doaao sam sebi nakon nekih 3-4 minute poslije mi je bilo isto vrue bruku a glava me ujutru razvalila. od ega to mo~e biti? prethodni dan sam popravljao zub i dobio 3 anestezije ima li to veze? hvala svima pozz ako sam fulao podforum premjestite :)

maj 2013.

#2
da nisi mo~da izgubio svjest nakon ato si se ustao? meni se par puta desilo da sjedim u buksi punoj dima po par sati i onda se naglo ustanem, crnjak i eto me na podu. To ina e dolazi od su~avanja krvnih ~ila zbog dima kojeg uvla ia i pri naglom ustajanju krv ti nestigne na vrijeme dopumpati do mozga i balckout. Niata straano ako ne tresnea na neki beton kao ja.
KloshinaISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#3
nije sjedio sam svo vrijeme jer mi je bilo loae, zna i 1 trenutak glava naslonjena na zid dok sjedim, 2 scena budim se na podu, kaze drug da me udarao po grudima i sve i tek sam nakon 3-4 min dosao sebi, nikad mi se to prije nije desilo

maj 2013.

#4
Uhhh, idi doktoru. Nije ti to od vutre.
BladeZMAJ

maj 2013.

#5
Mo~da bit i od vutre...poato si vec imao i anesteziju i to 3 komada....srcani i krvni tlak porastu kao i otkucaji srca ato dovede do privremene nesvijestice....
KloshinaISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#6
ma brate sve je bilo najnormalnije do toga, i nikad nisam imao problema sa tim, gubitak svijesti i to. svaki dan treniram, zdravo se hranim i sve to, a odmah poslije mi je bila " privremena nesvjestica " na 3-4 minute

maj 2013.

#7
esto postavljano pitanje i naj eai odgovor bi bio...uduv'o si se ko' zmaj :)
M a n d o rAMBASADOR

maj 2013.

#8
i to nekog "skunk-a" ste se naduvali hahaha,sve u svemu vrati se ti doktoru jer ljudi ovdje nisu doktori,jer ako si prije puaio organizmu to nije nepoznanica pogotovo ako puaia redovno a to ti se nije deaavalo...obi no takve nesvjestice traju do 30-tak sekundi u tvom slu aju tri etri min je puno....zato ja ti predla~em da idea doktoru...
Z&NZMAJ

maj 2013.

#9
Ka~i drugu da to ne radi kad neko padne u nesvijest. Ako ne zna ato treba, nakon ovog iskustva je krajnje vrijeme da nau i.
KloshinaISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#10
Odem doktoru i kazem sta je bilo on kaze prestani sa tim i sta sam postigao? :D kurac
Z&NZMAJ

maj 2013.

#11
Dal se ti dobro osje aa inae? Ka~ea da si sportaa, zdrava prehrana i to, pa predpostavljam da je inae sve ok. Ja sam se ranije znao toliko prepuaiti da nemam apsolutno nikakvu ~elju i volju komunicirati s ljudima. Poslije nekoliko takvih iskustava, po eo sam izbjegavati puaenje u druatvu, a ako bih puaio s ekipom, povukao bih onoliko koliko sam smatrao da mi treba, a ne koliko druatvo odredi. Kad pomislia da je dosta, proslijedia dalje. E sad, poato je vutra u vrijeme kada sam ju ja tek otkrivao bila manje viae dostupna na svakom oaku, bila je uglavnom vrlo kvalitetna i nikada nisam dobio neki pljesnivi akart proaveran preko bog te pita koliko granica i u kakvim uvjetima. Mo~da je i to problem... vlastiti uzgoj je rjeaenje za sve probleme :) :wave:
KloshinaISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#12
Osjeam se odli no, mislim veinom vremena. Sve je ina e OK, vutru sam i batalio sad samo na nekim deaavanjima tipa neki roendan ili sli no zna i 3x godianje max i to ako budem imao ~elju i za toliko, ve me ovaj zadnji put to skolebalo pa sam se baa zapitao zbog ega li je, nisam se dobro izrazio anesteziju sam dobio isti dan kad sam i puaio razlika je nekih 8 sati. A vidia ima i do toga, previae sam vukao jer smo bili samo nas dvojica a mislim da je bilo i prskano nekim govnima ko e znati. O uzgoju sam ranije razmialjao ali nisam imao uslove ni vremena, a sad nemam ~elju, jednostavno me trava viae ne interesuje a niata nisam uzimao viae niti u, HEMIJU prezirem! Od sad samo alkohol, a vutrica u rijetkim trenutcima. Joa jedno pitanje mislim to sam vidio ve odgovor od 3 dana do 3 mjeseca. Da li je to pouzdano? Mislim itao sam razne postove ovde da trava nije toliko atetna itd, ali da li mo~e biti nekih posljedica poslije godinu dana konzumiranja? I koliko organizmu treba da se u potpunosti o isti od THC-a? Hvala svima na odgovoru. :vb_wave:

maj 2013.

#13
Nema veze anestezija nikakve. Ja sam nakon anestezije sat vremena sjeo u auto, zapalio trubu i vozio 60 kilometara do doma. To nije do toga niti povezan sa time. Neznam kakav je osjeaj kad se napravi pauza pa ponovo zapali nakon odreenog perioda jer nisam radio pauze nikada, ali vjerovatno toliko zaailji da se izvrnea. Bolje se ti ostavi alkohola a vutricu umjereno po par dimia i da vidia miline. Ma kakvih 3 mjeseca pa nije to acid. Da mo~e biti nakon godine dana posljedica konzumiranja ja bih nakon svih ovih godina se ve pretvorio u biljku. Nemoj brijat gluposti, pa to je priroda, i zdravija je od duhana pa i pola hrane koju jedea.
KloshinaISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#14
Znam ja sve to dru~e, ali dim je dim, atetan je za plua i za disajne puteve, i duhanski dim naravno, samo ato je vutricin manje atetan. A prije toga sam imao pauzu od 2 mj pa je vjerovatno do toga. Niata, od sad samo umjereno i samo LE}ERNO :rasta1:
roowerPOZNAVALAC

maj 2013.

#15
posto pravis duze pauze izmedzu dimljenja,,nije ni cudo da reagiras na taj nacin kad se dobro odvalis,,oslabljen sa Anestezijom,,,kak ona razara tjelo stoji u googlu, malo jaca doza ,,i odes u tri ***, ,a bio si jos pod utjecajem tih Anestezija,, daj tom svom Dr. zuti karton,, edit Joke,,,more bit ,,ali nisu svi ljudi istih tjelesnih i psihickih otpornosti ,, ima ih koji padaju nakon dva dima,,shita,, a i ima nas ,mos nas nasopat travom ,,i nista ,,he he, sam se zadimi iz malog prsta
MornarPopajENTUZIJASTA

maj 2013.

#16
ne mora da bude do pauze, ja sam znao tako pauzirati po 1-2 mj i kad opet uzmem nista sve bude normala ;)

maj 2013.

#17
nebi trebao da se brines previse zbog toga.. sam si rekao da si dobio 3 anestezije, 3!! anestezija (zavisi sve koja je) ali kad se radi o zubima ona djeluje ne samo na taj zub koji radis vec jedan veiki dio ide direktno u tvoj mozak, tocnije u centar za bolove. to je tocno tu (uz to tu se nalazi i centar za ljubomoru pa nemoj curu maltretirat ako ju imas :O ) nekome je dovoljna jedna anestezija da bi bio oslobodjen bolova a u tvom slucaju su trebale 3. to znaci da ili mozda imas slab protok krvi ili si jednostavno otporniji na materiju koju si dobio. naravno kad anestezija popusti to ne znaci da ti je izisla iz organizma nego znaci da je mozak registrirao o cemu se radi i polako se rjesava tih materija a tebe vraca u ´´normalu´´ da bi mogao normalno funkcionirat! normala je pod navodnicima upravo zato jer nisi oslobodjen anestezije ali mozak to sakriva od tebe. da ne duljim, dio materije koju si dobio, i to ne malo ostao je u tvome mozgu, a THC kako znamo djeluje direktno na mozak, takodjer na centar za bolove =mix anestezije i THC-a (moze bit nista a moze bi i buumm)... sreca da si dosao sebi i da nije bila neka ebenija kombinacija u pitanju, da je vjerovatno bi zavrsio na hitnoj.. ovako sad pij caj i vodu i pisaj sto vise mozes dok to ne izidje kompletno iz tebe, cca 3-4 dana i ako nemas neku drugu bolest ili alergiju slobodno poduvaj koliko mozes i uzivaj :)
KloshinaISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#18
To je bilo prije 3-4 sedmice sve je OK kao po starom samo sledei put kad budem ( ako budem ), nikakvih anelgetika! :D

maj 2013.

#19
Nikad ti u istoriji marihuane nije evidentiran niti jedan smrtni slucaj,niti bilo kakav poremecaj,oboljenje i sl. Barem koliko sam ja upucen. Tako da nemas brige sto se toga tice,nije to nista strasno,desavalo se svima da naidju na neku tzv "poprskusu".Sam bog zna cime je sve prskaju kriminalci i lupezi dok je dovedu do trzista,kako je skladiste,mozda je i pljesniva bila. Tako da ti ja preporucujem ili pocni saditi,ili nadji dobrog dilera od povjerenja i lagano pusickaj.Ne treba ni pretjerivati,uvjek uzimaj koliko je tebi dosta i sve okej :) Drzi se treninga da ti mozak ne upadne u monotoniju,a alkohol izbjegavaj u sirokom luku. I pocni opet duvati daaaa too sam zaboravio hahaha pocni pocni pocni samo lagano,pametno i prije svega OPUSTENO

maj 2013.

#20
Pa ja brate, sad si napisao da si sjedio citavo vrijeme dok si duvao? ... Ustani sad naglo sa kompa, potrci do kuhinje i zacrnit ce ti se sve pred ocima i zamantat, jos kad duvas, No Joke ti je sve objasnio ... :))
KloshinaISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#21
Brate ja nisam ustajao sa stolice, samo sam se sruaio sa nje xD

maj 2013.

#22
Aha, nisam te skonto, onda nije slucaj u ovome... Gledaj, ima jedan fazon za upast u nesvjest, cucnes, dises na usta naglo, tako jedno 60 puta i kada ustanes stavis palac na usta i puses i past ces u nesvjest 2 sekunde poslije, to sam davno radio :).. nego kakve to veze ima s ovim? pa slusaj, jednostavno mozak mora dobiti kisika onoliko koliko mu je potrebno, ako mu na bilo koji nacin poremetis taj "pravac" tijelo (mozak) ce reagovati obrambeno tj. past ces u nesvjest jer jednostavno je takav naa organizam, cim tijelo primi veliki sok, dogodi se nesvjestica, a sada, ti si bio u sjedecem polozaju i primio si 3 anestezije ... :)
KloshinaISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#23
Pa to je to, to me zanimalo, da se nekom nije ata sli no desilo ali isto kako da ka~em "samo od sebe". Ali ta anestezija a mogue da je bila i neka prskuaa pa me ujebalo skroz, popio sam i klip jedan ali to ne ra unam. :) Nadam se da e sledei put biti dobro kao ato mi je uvijek bilo, a svima bi poru io da se aktivno bave sportom, droga je smrt. isto u~ivanje u vutrici po nekad HEMIJA NIKAD, to je moj savijet. Laku no uz film How High :)
mlstPOZNAVALAC

maj 2013.

#24
Kao i svi verovatno se ne secas trenutka kad si pao u nesvest , pa samim tim ja mislim da si cak mozda zaboravio da dises . Jer sto kaze Loader sve je u kiseoniku . Jer je prostorija bila mala , zatvorena :? pravis velike pauze , onda kad ispalis mozda ako drug pali non stop stavi bas ono da mozak kaze watafak i presece kiseonik . " isto u~ivanje u vutrici po nekad HEMIJA NIKAD" taj rad I sta je klip ? :smoke18:

maj 2013.

#25
Nakon jedne operacije na nogi,pod lokalnom anestezijom...sjedei u invalidskim kolicima ekajui sestru da doe po mene,...blejio sam u dupe od jedne medicinske sestre dok su oni ispijali kavicu i zajebavali se nakon ato su me operirali...netko iz te grupice re e... Eno ga ode !!!!! Ja samu tome trenutku gubio svijest i upadao sa tih istih kolica :) A alkohol....mani se alkohola,to ti tek ne treba u ~ivotu.
M a n d o rAMBASADOR

maj 2013.

#26
hahaha jbg. puaim joju i ito sam al nisam ga sku~io rekoh oao lik do doktora,hahahahha i reko mu ata je bilo....jbg.sorry na off-u

maj 2013.

#27
@mandor, koliko vidim pitanje je bilo hipoteticko, nije bio kod doktora a ti mu odgovaras kao da je bio, citaj malo pazljivije postove, unosis zabunu
roowerPOZNAVALAC

maj 2013.

#28
djelomicno si u pravu,,ne pada se samo u nesvjest kod nedostatka kisika,, kad te neko opaali toljagom po glavi ,,ode ti u vjecna lovista,privremeno ,, a nedostatkom kisika koje traje duze od samo par minuta ,zadobivas teske i trajne posljedice,,npr. gubitak motoricnih funkcija,mos zavrsit u kolicima. A najgore ,ne samo privremeno ,nego zauvijek se preselit u vijecna lovista....
KloshinaISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#29
@roower brate ti odma na najgore :) @mlst klip - klipara, pivo 0,5l :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se