VUTRA
ForumMarihuanaUpotrebaKolaci i ostali vutra recepti
LEGACY

Kolaci i ostali vutra recepti

54 odgovora43,029 pregleda
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#1
Da li neko moze da napise neki recept za kolace? Uskoro privodim grow kraju, pa bih hteo da od odpada napravim kolace, ili ako imate neku bolju ideju...
MeskalitoLEGENDA

maj 2011.

#2
Priprema Vrijeme pripreme:45 minTežina:Srednje zahtjevno [*]1 Jaja, šećer i vanilin šećer pjenasto izmiješajte. Dodajte omekšali maslac, 150 g omekšane čokolade i brašno pomiješano s praškom za pecivo. Na kraju lagano umiješajte nasjeckane bademe. [*]2 Smjesu stavite u namašćenu tepsiju (vel. 37×22 cm), pospite ostatkom grubo narezane čokolade i pecite u pećnici zagrijanoj na 200 °C oko 25 minuta. Posluživanje Browniese narežite na kocke i po želji poslužite uz tučenu šlag pjenu. Savjet Ako umjesto badema umiješate nasjeckane pinjole, slastica će dobiti rafiniraniji okus. Sastojci [*] 200 g čokolade [*] 100 g šećera [*] 150 g maslaca [*] 4 jaja [*] 150 g Pšeničnog glatkog brašna tip 550 [*] 1 žličica Praška za pecivo [*] 1 Vanilin šećer [*] 30 g badema
rockerboyAMBASADOR

maj 2011.

#3
A iu sam ubacis u ovu smjesu ili? :D

maj 2011.

#4
To sam se i ja zapitao ali izgleda da je potrebno imati wuter-puter predhodno pripremljen. Bilo bi bizarno jesti sirovo bilje u kola ima i pljuckati gran ice:)
rockerboyAMBASADOR

maj 2011.

#5
U mlinac za kavu sve zmeljes i ubacis u smjesu, al mislim da se nebi trebalo pec na tolikoj temp. mozda bi thc izgubil svojstva, nemam pojma :D Bum pito frendove kaj su delali, pa cu tu stavit, al mislim da nemres fulat ak rastopis cokoladu i u nju bacis zmrvljenu vu i fino u kalupice i omas oksu koja puca :)
gargamelPOZNAVALAC

maj 2011.

#6
ma napravis putar i onda gledas recepte za bilo koji kolac....
MeskalitoLEGENDA

maj 2011.

#7
wuter-puter :thumb:
Kreso1988ENTUZIJASTA

maj 2011.

#8
msilim da se thc otpusta na 185-186 stupnjeva pa peci na 180 da budes siguran:)

okt 2015.

#9
e vidio sam neki dan kako praviti wuter-puter :p al sad nemogu nac bila je i slikica gdje je pisalo ak je jaka vutra da ide 5-7 gr, za lisce i to prek 20gr tak nekak ak znate molio bih vas da stavite jos jednom ili link ty
TarzanZMAJ

okt 2015.

#10
https://www.vutra.org/threads/marihuana-puter.21/

okt 2015.

#11
nijeto

okt 2015.

#12
https://www.youtube.com/results?search_query=weed+butter ona granny marihuana ima super dobar a jednostavan recept za maslac..
Guerilla GuštiPOZNAVALAC

dec 2015.

#13
ja volim radit suhe kolace.lakse ih je za cuvat i nosit... recept koji koristim neznam precizirat u gramima.ja radim odoka.i sta se tice masla volim se vodit mislju "vise je bolje".naravno sve ovisi i o snazi maslaca al nikako nevolim kad neko napravi kolac koji je nedovoljno jak.pa bolje napravit mega jaki kolac pa da pojedes pola nego neki kojih mos pojest deset.isto tako prijedlog je da uz kolac od vutre napravite i kolac za sladokusce.cisto jer zna doc do overdoza :) recept: rastopim maslac i cokoladu(recimo 200 grama i puno maslaca :banana_rasta:).dok se to topi ili prije smrvim bajame(bademe) , ljesnjake ili orahe...uglavnom orasaste plodove(najbolje kombinacija, a mozete ih i poprzit).sve skupa zamisam i dodam malo(al stvarno malo ) brasna da poveze smjesu.secer i zacini tipa cimet, rum ili tako nesto po zelji.al svakako preporucam.dobivenu smjesu oblikujemo u cookiese i slozimo na papir za pecenje i ubacimo u pecicu zagrijanu na 100°C.pece se oko 20 minuta.triba pazit cilo vrime.kolaci mogu bit jos mekani kad ih vadite iz pecice.dovoljno je da im se osusi opna i to je to.ako zelite meksu sredinu pecite ih 15 min. eto ako se drzite precizno recepta :lol: dibit ce te oko 50 kolacica.stane ih oko 25 u jednu skrovadu.drugu turu triba posebno pazit posto je prva vec pecena a zdjela polizana :banana_rasta:.cesto mi ta druga zna bit blago pecenija :rolleyes:. sta se tice degradiranja kanabinoida mislim da se to događa na 120°C.iako nisam siguran jel ta temperatura raste posto su oni onako umisani u maslo, čokoladu i ostatak kolaca...vjerovatno!al eto ja ih drzim na 100° ili max 115° iz dva razloga.prvi je sta tim kolacima stvarno netriba velika temperatura i nemoraju se pec nego samo sljubit i malo osusit.a drugi je sta se dekarboksilacija trave odvija pri toj temperaturi tako da ako se nesto i nije dekarboksiliziralo u procesu izrade masla onda ce tu sigurno. a zasto je dekarboksilacija bitna?pa zato jer bez nje bi jeli nesto puno neaktivnog thca(THC acid) kojem je potrebno zagrijavanje na određenoj temperaturi nebi li oslobodia taj "a" iz sebe i posta aktivan. uz taj kolac jedno od omiljenih mi je i kakao.jednostavne je izrade i udara brže od kolaca.al opet sporije od trube :) znaci kad se napravi maslac uvik ga se ostavi dio u zamrzivacu...onako da se nađe.a idealno se nađe sa mlikom,kakaom,secerom i cimeto.mala kockica..opet ovisi o snazi maslaca..skuhana sa navedenim sastojcima.pije se toplo i posluzuje se sa zlicicom radi mjesanja.najbolje ide na ex :ajnstajn: dobra reciklaza se moze napravit i odma kad se radi maslac...znaci travu koju ste procidili zajedno sa krpom ubacit u tecu(najbolje u onu u kojoj ste kuvali maslac) i napunit sa mlikom.kuhat dok maslac ne ispliva po mliku.dobro procidit i zaciniy opet istim sastojcima...pažljivo zna bit dosta jace od ocekivanog :makaze::vozdra: ma nema tu puno filozofije...kuvas vodu, travu i maslac skupa.procidis, ohladis i skupis maslo sa vrha.lakse nego kuvat samo u maslu.sta se tice temperature i vremena kuvanja tu neznam sta bi tocno mislia.svasta sam prova.od vruceg(znaci vrnje) jednosatnog kuvanja do dugotrajnog ne tako vruceg kuvanja.i naravno prva sam nesto između.i sve daje dobre rezultate. npr. jedan put sam skroz zaboravia da kuvan maslac i to je vrilo bar dvi ure...ono luđacki.dok nije dosla frendica i pitala sta to kuva...:rasta:.to je recimo izvan nekih preporuka al maslac je bia mozda najaci sta sam ikad napravia...ili smo ga opako dozirali :grob:.ma ko ce ga znat.al uglavom volim kuvat oko 4 sata s tim da pustim svako malo da provrije...pa smanjim pa opet tako...itd. jedino sta bi bilo vrhunski je da watercure-aš travu od koje ces radit maslac.tako da otopis sve osim kanabinoida iz njega pa dobijes maslac bez onog karakteristicnog okusa...a zna taj okus ljudima smetat... * * *
#14
Cao svima nova sam,zanima me moze li se praviti sa svinjskom masti i na koji nacin :) Hvalaaaa
savagestrainAMBASADOR

dec 2015.

#15
Hej atila :) THC se veze za mast, tako da definitivno moze, ali na koji nacin nisam siguran, malo sam ti prosvrljao po stranim forumima i nasao ovo: Preuzeto sa forum.grasscity.com
#16
H V A L A
Mr_GreenISTRAŽIVAČ

jul 2016.

#17
Vidim da je stara tema nadam se da je uredu bolje neg da novu otvaram radi jednog pitanja Dakle frend ima grow pri kraju i zanima me uzeo bi listove i granje od njega te bih skuhao s maslacem..navodno ka~e da u tim ostatcima ima thc-a pa me zanima vase misljenje jel ima koristi od toga

jul 2016.

#18
iz pravilnika:

jul 2016.

#19
evo baci oko na ovu temu Marihuana Puter
Čika ŽikaISTRAŽIVAČ

sep 2016.

#20
hmm da li treba sa suvim liscem ili moze sveze?:)

sep 2016.

#21
sa svje~im ea dobiti zeleniji putar,niata drugo se ne mijenja
Čika ŽikaISTRAŽIVAČ

sep 2016.

#22
super , posto bih trebao biljcicu jos malo stavljati na susenje, hteo sam da probam kolacice neke.. Da li mogu sada da poberem lisce i malo cvetica pa da probam da li znam ja to..?:cool: Hoce smetati to biljci i da li je dovoljno 50g mesavine, vecinom lisce?:)

sep 2016.

#23
na liau mora biti trihinoma ,nee te uraditi klorofil ;)
Čika ŽikaISTRAŽIVAČ

sep 2016.

#24
joj ja sam malo nov u tome, ne znam sta su ti nazivi.. :upiii: ako moze neki prevod, pretpostavljam da je to ona smola ili kako se vec zove sto se pohvata po liscu..?eyessss: ali polaku naucicu ja sve uz vasu pomoc..;)
banovan240LEGENDA

sep 2016.

#25
mora biti secera na listovim,thc..kristala..trihoma.. obicno lisce bez "secera" te nece odraditi :) klorofil,nije bitno..ne moramo da idemo tako duboko xD dobar si i bez toga,mada valjalo bi da znas..ako ukucas na googlu,mozda ti se posreci..probaj
Čika ŽikaISTRAŽIVAČ

sep 2016.

#26
haha lako se vama zezati samnom.. smiley9934 salim se hvala na pomoci.. Znaci da ne moze svo lisce, uglavnom su takvi samo oni blizu head-ova.. :( ali dobro pobracu te, samo da li ce smetati biljci ako ih oberem?:)
ChanZMAJ

sep 2016.

#27
Nemoj skidati lisce ako biljka nije zavrsila
Čika ŽikaISTRAŽIVAČ

sep 2016.

#28
vazi necu.. Da li mogu poslati ovde neku slicicu da mi date savet da li je za branje ili jos malo da ostavim..?:gled:
L0oDZMAJ

sep 2016.

#29
aj prvo procitaj pravilnik... https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/ od kolaca odoste do uzgoja.... pfff :fuck::fuck::fuck: :djede: stej haj

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se