VUTRA
ForumMarihuanaUpotrebaHitno potrebno misljenje jednom sportisti
LEGACY

Hitno potrebno misljenje jednom sportisti

54 odgovora3,568 pregleda
#1
Zdravo, mislim da nije bitno ko sam i kako se zovem, bitno je da imam 18 god, treniram fudbal vec 10 godina i u ozbiljnom sam timu trenutno(pare su u pitanju), treniram po 3 4 puta dnevno bas jako, cuo sam mnogo toga o marihuani, uglavnom pozitivne stvari, zanima me da li bi mi bilo stetno ako bih zapalio na 15ak dana po jedan joint, malo da se opustim, i takodje da li bi to uticalo na moju karijeru od koje planiram da zivim ako ovako nastavi da ide, da li je to precesta konzumacija za jednog sportistu?

dec 2018.

#2
Pozdrav. Zavisi od mnogo faktora. Jesi li probao marihuanu, i ako jesi koliko dugo konzumiras? Obzirom da si jako mlad, sumnjam da imas nekog velikog iskustava, jer si napisao Marihuana sama po sebi nije stetna, i toliki razmak izmedju dva pusenja ti ne moze i nece stetiti. Ako nisi nikad probao, tesko je reci kako i na koji nacin ces ti da prihvatis njeno dejstvo. Sto se tice uticaja na treninge, i to je do tebe. Znam ljude u svojem okruzenju koji se bave trcanjem, biciklizmom, bodibildingom... vole zapaliti s vremena na vrijeme, a neki i na dnevnoj bazi poslije treniranja. Ja se nadam da ce ti neko ovdje od forumasa (koji se aktivno bave sportom) reci nesto vise, jer ja nisam kompetentan po tom pitanju, tj. ne treniram nista redovno. Zadnjih godina vozim bicikl na dnevnoj bazi, ali rekreativno. Trcanje sam izbacio zbog problema sa stopalom i reumom. (potrcim koji kilometar po parku, onako radi sebe) Bavio sam se planinarstvom 10-ak godina itd. E, da, pusim marihuanu, evo iduce god ce biti 25 godina. :)
EasygoerAMBASADOR

dec 2018.

#3
Ako hoces da se opustis popij kamilicu, trava je dvosekli ma
.i.ZMAJ

dec 2018.

#4
gle ovako, rei u ti isto ato i svome sinu prije par godina: Mani se trave s ulice, to ti je smee. Ako ti se ne da saditi pitaj au, mo~da on sadi. XD Dakle kao sportaau ova uli na ti sigurno nee pomoi nego te samo u njesra mo~e uvaliti, dobre stvari koje si uo o travi ne odnose se na ove uli arke i razne drolje u kojima nema ljubavi i koje se prodaju za novac (bar tu kod nas na balkanu). Budui nemaa pristup (vrlo vjerovatno) brendiranom cvjeu ili sadi ili se ostavi te ideje.
BadiZMAJ

dec 2018.

#5
samokontrolom, umjerenim konzumiranjem bez pretjerivanja ti nee naatetiti, ali kao ato ka~e ekipa svatko to druk ije do~ivljava...recimo mene prije tr anja nabrije pa imaa osjeaj da imaa viae energije, nogomet isto tako...da vidia tek kakve akcije se sla~u kad si high i usredoto en :D kada planinarim imam osjeaj da bih se mogao do prekosutra penjati :D...naravno ako pretjeraa onda dobia suprotno i nemaa volje za ni im...ali ka~em joa jednom nisu svi isti i ovijek lako izgubi kontrolu nad samim sobom

dec 2018.

#6
Ne trpaj u sebe nista sto nije dozvoljeno od strane struke. Ako budes pozitivan na nekom testiranju pozdravi se s karijerom.
IgetthebagENTUZIJASTA

dec 2018.

#7
Bas sam ti hteo reci isto sto i Papa.Ne znam o kom se ozbiljnom klubu radi niti je bitno ali sam i ja ozbiljno trenirao kosarku godinama i mi smo imali non-stop testove a na testu ti je marihuana ofc pod nedozvoljenim sredstvima.Ko god je pao taj test suocavao se sa suspenzijom od par godina i normalno otkazom u klubu.A jako je tesko naci novi klub posle 2-3 godine neigranja a i svi ce znati da si bio pozitivan.Mislim da nije vredno ako vec hoces da se bavis tim.Mozda kad je pauza pa tada ili kad je polusezona?
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#8
Takodje, gledam neke dokumentarce juce.. Mislim prica je hevi i nemoj da se pronadjes tu.. Pricam cisto onako, juce sam gledao pa mi sveze.. A slicna tema.. Bas o nekom bokser, veliki potencijal bio.. Poceo da pije drogira se, da misli da je najjaci.. Da je njegov organizam toliko jak i telo da mu bolest ne moze nista. Na kraju dobio hiv, zabranili mu da se takmi i.propo sto bi rekli jer u boksu ima krvi i to je bilo jos ranije.. Ljudi fakti ki bezali od njega. Na kraju je izjavio da zeli svoj deci koja su se ugledala na njega, da im vise ne bude idol i da ga pamte kao coveka koji je prokockao svoju sansu XD Mislim nema veze prica sad sa tobom i mnogo je hevi.. Al sto rekose likovi iznad mog posta.. Brate ako ce se bavi profi tim, to je drugi nacin zivota. Ne mogu da zamislim zivot jednog ozbiljnog sportiste. Kolko tu treba da se radi i da se cima.. I da se sjebes onda na nekom doping testu.. A sta onda? Kad skapiras da si izgubio priliku? A to volis.. Time se bavi.. To si ti, i onda ti kazu.. Ej ti vise to nisi to jest ne mozes da budes..

dec 2018.

#9
ako struka ne dozvoljava onda nemoj a mislim da uvjek mozes koristit Cbd konoplju i ulje opusta um i tjelo a CBD mislim da ne traze u testovima u kojim gledaju opijate jer on ne spada tu kao thc koji je psihoaktivan npr

dec 2018.

#10
uzmi ovo kao prijateljski savjet. karijera nogometasa traje otprilike do 30ak-35 godina, neki vise neki manje, ali ajde ajmo racunat 30 kao minimum. u tih 30 godina ti moras raditi konstantno na tehnici i kondiciji a da ne pricamo o psiholoskim faktorima koji ce utjecat na tebe i oblikovat te kao igraca. evo neki dan je Guardiola rekao da je puno nogometasa koji su tehnicki jako dobro potkovani ali nisu mentalno spremni na igru, zbog vanjskih faktora (osobni zivot, roditelji, djevojke, drustvo itd). NEMOJ NITI PROBAVAT. kad ti bude karijera pri kraju, onda mozes slobodno pocet razmisljat o tome, i nece bit kasno, dapace najbolje ce ti bit jer ces imat karijeru iza sebe i mozes pocet lagano s travom, sadit ili stogod i uz to radit kao trener ili nesto u nogometu, i nece bit frke. a ovako, meni se cini da to moze samo lose zavrsiti... kolege su ti gore super napisali a i slazem se da je CBD bolja opcija, ako bas zelis probavat, trazi sa sto manjim postotkom THC-a. i ako ti bude uspjesno, lako ti platis nekom profesionalnom doktoru da napravi "istrazivanje o ucinku CBD-a (ili THC-a) na sportase"

dec 2018.

#11
Nije bitno kako se zovem i ko sam, ali korisni ko ime mi je prezime i inicijal i neato ato izgleda kao broj telefona? Meni ovo izgleda kao da neko ~eli zavaliti jarana iz kluba zbog kojeg grije klupu :D
SchlomoENTUZIJASTA

dec 2018.

#12
Zaato se sportaae testira na THC ? Sigurno se ne smatra da oni koji imaju THC-a u sebi, da e imati neku prednost nad onima koji nemaju. Da li itko THC smatra supstancom za poboljaanje sportskih performansi ? Ja bi rekao da ne. U praksi vidimo da kada neki sportaa nadrapa zbog konzumacije, svi mediji poaalju poruku puku, kako su droge loae i kako ovjek upadne u nevolje zbog toga. Ako si ve odlu io biti plaen igrajui nogomet, to dolazi sa svojim pravilima. Mialjenja sam da sportaai koji nemaju publiku, ni ne bivaju plaeni. Prema tome, ja sam mialjenja da ti svoju plau zaraujea tako da budea uzor/idol/primjer kakav ovom sistemu odgovara. Sve dok ea biti na njihovoj platnoj listi, poslu~it ea kao primjer ovjeka koji je uspjeano odradio sportsku karijeru/zaslu~io penziju bez potrebe za upotrebom narkotika ili ea biti primjer ovjeka koji si je uniatio sportsku karijeru zbog konzumacije zabranjenih supstanci. U oba slucaja si poslu~io kao primjer i za to bio plaen. A ato je, je. Pitanje ti je jako udno. Razmialjati o tome da svakih 15 dana konzumiraa neato ato nisi ni probao, meni nema nekog smisla. Nisi napisao, ato ne valjda legalnim/dopuatenim metodama za opuatanje, da te dovelo do toga da razmialjaa o tome da riskiraa karijeru i kraia zakon ?
BadiZMAJ

dec 2018.

#13
itekako THC poma~e https://www.trcanje.rs/vesti/zanimljivo/trcanje-na-kanabisu-dupla-doza-srece-i-jos-ponesto-iskustva-trkaca-ica-vs-misljenja-strucnjaka/ takoer i tr im i vozim bicikl:rasta:

dec 2018.

#14
Ja evo koliko vec ni sam neznam, napirkam se kao kreten i pokidam na sipkama.. jos uvek mi nista nefali :) jedino ako ti u klubu nebudu radili test na vutru, onda si nadrljao :)
#15
Koje su legalne metode za takav nacin opustanja?
.i.ZMAJ

dec 2018.

#16
nijedne, seks ti je prirodna metoda za opuatanje, najbolji antistres (uz masa~u naravno), tako da ako oea relaks recept je jednostavan; je** se ;)
#17
Gde ja da nabavim cbd konoplju

dec 2018.

#18
https://suprahemp.rs/shop/ ovdje naprimjer guglaa cbd+konoplja+srbija :D edit:imaju ti i caj od konoplje to slobodno mozes pusit :D to je vecinom vrh i list hempa sjemenke izvadi to ne puaia :D
EasygoerAMBASADOR

dec 2018.

#19
To je bezobrazno skupo
bosccoAMBASADOR

dec 2018.

#20
Konoplja e ti pomo i kod regeneracije i opuatanja miai a po napornim treninzima, to je provjereno, imam par kolege koji ozbiljno treniraju i jako su zadovoljni sa cbd-jem, neki puae drugi uzimaju ulje...veliki broj ih konzumira u mma ili nekim drugim borila kim sportovima, gdje miai i stvarno najebu ;)

dec 2018.

#21
da, plus ovo https://www.leafly.com/news/industry/tests-of-cbd-oils-reveal-three-surprise-chemicals-one-big-problem?fbclid=IwAR12nID9Iy86lw_6h9TWuNi2q3p7Ju3dwnPP2oDLyNd1QWpSvKtQwxCOEpc
bosccoAMBASADOR

dec 2018.

#22
Pa da konoplja je veliki biznis i tako je kod svakog bilke-povrca, i ovdje vazi da je domace najbolje a ostalo komercialno govno isto je sa rajcicom, paprikom i drugim povrcem, domace iz vrta je vrh
Joko MaliISTRAŽIVAČ

jan 2019.

#23
Bi to bi ti odredilo karijeru
Buxara420ISTRAŽIVAČ

jan 2019.

#24
Svakako e ti bistriti glavu i opuatati, te~e ea se nervirati, u~ivaea viae, naravno ako koristia neato ato je okej, mo~e neato i da te stondira pa da zabodea u fotelju i da zaspia, kao ato imaa vrstu igra a u fudbalu, tako i ovde, svaka vrsta zadu~ena za neato :D Sreno i u~ivaj!

feb 2019.

#25
Neznam, to sve ovisi od covjeka do covjeka. Netko nakon utakmice zapali oju da se opusti zaspe, probudi se odmoran i spreman za nove izazove. Netko zavrsi svaki dan puseci. Ono imas trening, a tebi se neda, lijen postanes, umrtvi te to. Ali kao sto rekoh to ovisi do covjeka do covjeka. Glavno je da imas neku dozu odgovornosti prema svojim obavezama, ambicije i motive za to sto radis. Osobno mislim da se lagano moze jedna dvije u tjednu poslje napornog treninga i tekme zapalit, bez da ima nekog utjecaja na tvoju karijeru (ako izuzmemo te provjere na droge) jer sve se svodi kakav si ti u glavi, kakvo je tvoje razmisljanje. Stvar je u tome sto je najgore 17/18 god, to neko doba, nemas neku veliku odgovornost, sad se zelis najvise zafrkavat, izlazit druzit s frendovima i pusit vikendima s njima.. i jos usto ti moras u nedelju ujutro ustati po zimi i ici igrati negdje, a noc prije si se napljugo s frendovima.. i bilo ti je odlicno. I onda da se pocnes dovodit u pitanje, dal zelis igrati nogomet, jer ti je samo teret u tom tvom nekom zivotu koji zelis imati, obaveza. Ako se bavis ful profi onda tu se nema sta pricati, drzis se toga, a ostalo ostaviti, zapaliti koju poslje tekme i tjt. Da imas 20+ god onda je to druga stvar, vec tada polako znas gdje ces zavrsiti i prema tome si formiras neki tvoj na in zivota. Sve iz iskustva govorim. Malo kasnim al jbg. Peace out

mar 2019.

#26
Da si ti ozbiljan sportaa, nebi ni pitao takve gluposti! 10 godina sam trenirao tenis i imao jako uspjeane rezultate u juniorima. Ja sam pokleknuo no nom ~ivotu, dok Karlovi sa kojim sam odrastao i iaao po turnirima, nikada nije ni pomislio, da zapali cigaretu! Ako, trebaa neato da te odvali, mislia da ea stat na travi? Ja sam mislio, ata mi mo~e koja piva, cigareta i povremeni izlazak, ja sam ja i od toga! Ti, da treniraa redovno, kondicioni treninzi i sl.bi te toliko umorili, a ti bi se opustio sa ne im. Nemoj me krivo shvatit! Bilo bi mi drago, da uspijea u ~ivotu i usput se zabavia, ali izai, popij pivu i sl. Naravno, ni tu nesmijea pretjerivat. Uope ne ku~im, kako imaa vremena, ako si ozbiljan sportaa? Meni su treninzi svaki dan po 2h i 2 puta dnevno kondicioni, plivanje, tr anje, teretana, pa da sam se napljugao, tko bi me natjerao ujutro, da otr im 5 km za zagrijavanje, pa 2h treninga. Popodne ili predve er, kondicioni posle kojega sam jedva gledao, a tada sam bio u punaoj snazi! Zato ti je radioaktivni dobro napisao, da ti je sex za to najbolji. Na~alost, ja sam bio premlad, ali da sam mogao, prasnuo bi i pticu u letu:)

mar 2019.

#27
Alkar Stanley u sridu. Doduae, ja sam kao mlad bez frke tr ao maraton napuaen ko diri~abl, pa se ak znao usred trke popraviti kakvim kola iem kad mi padne aeer :D ali nisam imao nekakvih posebnih trka kih ambicija pa mi je bilo svejedno, bilo mi je bitno samo da je zabavno. A i da se ne la~emo, tr ao sam u treoj seoskoj ligi, tako da... :D

mar 2019.

#28
Prvo po nea zaraivat, a onda rock'n roll:) Meni je stari bio trener, pa sam morao trenirat, ali isto ako su ti misli negdje drugdje, a ne na terenu, slab si sportaa. Najbolji primjer:turnir "Ton i ev memorial". Izgram etvrtfinale u petak. Ako dobijem cijeli vikend sam opet na turniru, pa namjerno izgubim, jer susjed radi roatilj:) Zna i, dok nisam izlazio, puaio, cugao, uop e mi to nije padalo napamet. Nakon par izlaska, samo sam razmialjao o tome! Sa 17 sam otiaao u Mungos(Kaaina), e to je trening. Nisam se znojio ni pola, kao na partyu:)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se