LEGACY
Testiranje...THC ili bilo što!
20 odgovora4,661 pregleda
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
IhtusENTUZIJASTA
mar 2017.
mar 2017.#1
....nisam par mjeseci bio na ovim stranicama, pa pokuaavam provjeriti ato sam od zanimljivih tema propustio u meuvremenu...budui da dolazi proljee (zapravo, ve je tu), vjerojatno svi koji posjeuju ovaj portal znaju ato ovo doba godine predstavlja; pripreme za nadolazeu grow sezonu, eventualne dileme gdje, koliko, na koji na
in i pod kojim uvjetima, a da rezultat svega toga, u jesen bude ato zadovoljavajui....naravno, isto vrijedi i u mojem slu
aju, jedino joa nisam sasvim siguran koju vrstu, ali preostalo je dovoljno vremena da izaberem ono ato mi najviae odgovora (a u mojem slu
aju, to je uglavnom indica)....ali, paralelno s time, zanima me jedna stvar, za koju ve dosta vremena pokuaavam pronai informacije, ali ih nisam pronaaao niti na netu, niti znam bilo koga tko zna bitne
injenice...radi se o testiranju na THC ili bilo koje druge narkotike, ali, pritom mislim na testiranje voza
a... u vezi "obi
nog" testiranja, mislim da veinu toga svi znamo, ali mene zanima da li netko zna bilo ato o tome, dakle, o testiranju voza
a na prisutnost narkotika...."obi
no" testiranje je uglavnom testiranje urina, ali ovdje je rije
o testiranju uzorka sline, koji utvruje prisutnost narkotika unutar 48-sati....meni je to bitno, jer sam voza
, i zbog vrlo rigoroznih kazni koje uskoro stupaju na snagu ovdje u HR, nikako se ne ~elim nai u toj situaciji...a ako bih se ve naaao, htio bih prije toga neato od toga znati; kako to funkcionira, i ono ato je najva~nije, da li je mogue i na koji na
in prevariti taj test - dakle, ako ste pozitivni na bilo ato, da test poka~e da ste negativni - ako bilo tko ima neka saznanja, ili je proaao tako neato, volio bih
uti ta iskustva, kao i ono najva~nije - da li ga je mogue prevariti, (vjerojatno je mogue, jer u osnovi za sve postoji rjeaenje!). pa, ako itko ima bilo kakvo iskustvo, ili zna neato o tome, bio bih zahvalan na bilo kojoj informaciji, sugestiji ili rjeaenju...
piece & love...
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#2
Testiran sam i proaao sam test iako sam bio na dvije razli
ite nedopuatene stvari. Dali sam ga prevario ili su oni neato zahebali...ne znam.
Uglavnom, kad ti daju tu "lizalicu" da je cuclaa bar minut dvije koliko se sje
am ja sam radio tako da sam je zapravo ispirao i cijeli sadr~aj usta sam gutao i gutao, logikom da sve posiaem sa lizalice i niata ne ostane na njoj. Na kraju tu lizalicu stave u neki ureaj veli
ine telefaksa.
Rijetko testiraju na droge radnim danima, mene je testiralo 3 sata prije nove godine, na putu za do
ek.
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
IhtusENTUZIJASTA
mar 2017.
mar 2017.#3
...ej, hvala ti na informacijama....svakako su dobrodoale, i izmemorirat u ih negdje...nadam se da se nikada neu nai u takvoj situaciji, ali kako stvari
esto u ~ivotu idu, obi
no ti se dogodi ono ato najmanje o
ekujea, i to onda kada to najmanje o
ekujea, a za sve postoji prvi puta....
mo~da si ih stvarno prevario, jer sam
uo da taj atapi-lizalicu moraa imati u ustima barem 5 minuta, pa to mo~e zna
iti da niti oni ne znaju pravilan postupak....bolje za tebe i sve nas...sjeam se da mi prije par godina, jedan frend ispri
ao da je on tu "lizalicu" naprosto zubima izgrizao, pravdajui se da mu je od toga bilo loae, ialo na povraanje i sli
ne pri
e za malu djecu, ali nisu ponovili postupak, pa je sve ispalo dobro, premda je on bio debelo pozitivan...istina je da relativno rijetko testiraju preko tjedna, ali ako imaju koordiniranu akciju, ili te zaustave pa te provjere, a ti ono ka~njavan ili imao veze s narkoticima, mislim da se nee puno dvoumiti oko primjene istog...
a
ak ako je i samo vikendom, npr. u Zgb-u, dobro je dvaput dobro razmisliti da li ea pozitivan nou voziti s jednog dijela grada na drugi....a vjerujem da si informiran kakve su kazne za to (nov
ana od 5.000-20.000kn, oduzimanje voza
ke na godinu dana, tri kaznena boda, i ponovni lije
ni
ki pregled)...a najgore je da kada te jednom evidentiraju, tada si im uvijek u dometu....
uglavnom, hvala na odgovoru i sretno....!
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#4
Kupi Listerin(tekucina za ispiranje usta),stavi je u auto i imaj pri ruci kao sok.Kada vidis muriju samo gucni,promuckaj u ustima i pljuni.Cuo sam od nekih vozaca da to pali.
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
IhtusENTUZIJASTA
mar 2017.
mar 2017.#5
....vrlo zanimljivo, za to stvarno nisam
uo, ali definitivno vrijedno...posluaat u tvoj savjet, upravo na na
in na koji si (mi) sugerirao....hvala na odgovoru:razvaljen::
Atox
LEGENDA8.922 REP39%
→ Zmaj
AtoxLEGENDA
mar 2017.
mar 2017.#6
Kupis Fantu Shokatu, ona plava flasica, sipas onaj listerin plavi, kad ih vidis, spremis u ruku, ako digne palicu, uzmes da pines, promuckas i pljuni na patosnicu ili nije bitno, obrises posle nego da ga nagrabusis sa kaznama..
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
IhtusENTUZIJASTA
mar 2017.
mar 2017.#7
....sjajno, svaka
ast - nadam se da nikada neu biti u takvoj situaciji, ali definitivno u biti spreman za primjenjivanje istog....hvala puno...
Atox
LEGENDA8.922 REP39%
→ Zmaj
AtoxLEGENDA
mar 2017.
mar 2017.#8
Uvek budes spreman na takve stvari i nikad nece da te snadje takva situacija, jer obicno kad nisi spreman, tad te zadesi takva situacija.. Ali naravno svi se nadamo da nece.. :thumb:
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
IhtusENTUZIJASTA
mar 2017.
mar 2017.#9
...da, u pravu si...zato je pravilo broj 1 - biti informiran....zato i postoji forum poput ovog, gdje manje-viae svi imamo sli
ne interese, i sli
ne probleme vezane uz te iste interese...i zato razmjenjujemo meusobno razli
ite ideje, savjete, sugestije ili rjeaenja, da se ne bi dogodilo ono ato nitko od nas ne ~eli...u bilo kojem smislu...a prili
no sam siguran da veina nas, ovdje prisutnih, je prili
no radosna i "ponosna" - recimo to tako, kada mo~e s*ebati sistem, kad ve on to isto radi nama... zato pamet u glavu, informiranost, i oprez (oprez je majka mudrosti, ka~e se - ne bez razloga)... svima ~elim "uspjeanu" sezonu i neimanje bilo kakvih problema....vjerojatno ve veina zna ato, koliko, i gdje, a onima koji su eventualno u dilemi sugeriram: www.dutch-passion.com. ...povoljne cijene, dobar izbor, uvijek na usluzi, i istovremeno gomilu savjeta za sva zamisliva i/ili nezamisliva pitanja...odli
an tutorijal...
....
bubinho
AMBASADOR2.322 REP23%
→ Legenda
bubinhoAMBASADOR
feb 2019.
feb 2019.#10
isto tako i ja vozim nocu po gradu, malo rjedje nego prije ali vozim i imam susrete trece vrste cesto, sad u zadnje vrijeme me zaustavljaju mladi pripadnici vrste koji se, predpostavljam, vjezbaju. i mogu reci da su vrlo pristojni i sluzbeni u nastupu, ali ako mogu primjetiti, nekao kao da su korektniji nego do sad, BETA 0.2.1. do sad nikada nisam imao problema, nikada se nisam doveo u situaciju da uopce posumnja na nesto da bi me testirao, jos. nadam se da niti necu.
mozda zvuci oftopic, ali moje rjesenje je ne dovesti se u situaciju da me maltretiraju, a to znaci bez obzira jesam li minut prije nego me je zaustavio povukao zadnji dim ili vozim vec neko vrijeme onako po noci, opusteno i nonsalantno i, naravno napuseno, uvijek sam uredno obucen i uredno mirisim, auto je uvijek cist i mirisljav, na autu je sve ispravno i funkcionira. ne radim preksaje i ne krsim zakon, i tada kad me zaustavi nakon sto provjeri moje dokumente, nema nikakvog razloga da me zadrzava.
za sada ova metoda radi, za mene, u 98% slucajeva vec godinama. 2% sam bio kriv i/ili su me uhvatili. :D
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
IhtusENTUZIJASTA
feb 2019.
feb 2019.#11
ne, uope nije offtopic, prili
no je aktualno....bilo je podosta diskusija na tu temu, mislim
ak da sam je sam zapo
eo prije dvije ili tri godine, pregledaj malo forum, npr. | https://www.vutra.org/threads/lizalice-one-policijske.6384/ | tvoje rezoniranje je potpuno ispravno, bitno je biti informiran, i u skladu s time, prevenirati sve ato je mogue na vrijeme, a ne kad je mo~ebitno prekasno.
u jednom od svojih tadaanjih postova sam napisao: "
sla~em se potpuno, stvarno pitanje logike. osim izgleda, dva glavna kriterija kod voza
a su: preljubaznost ili prenervoza...takve e uglavnom dodatno provjeravati....to
no, pobrinuti se da ne izgledaa "razbijeno", uzeti visine, prokulin ili sl. za o
i, imati listerin pokraj sebe, za eventualni test, a za ostalo nastojati biti ato normalniji i ato opuateniji, ato god da je u pitanju. a kad te zaustave, napraviti upravo to: upaliti svjetlo u kabini auta, pripremiti voz/pro. i mirno
ekati....i ne previae debatirati!"
to bi se na neki na
in moglo nadovezati na metodologiju koju si sam naveo... kad sve skupa to zbrojimo, i objektivno zaklju
imo, dobar dio rjeaenja je upravo u takvom nastupu...a sve ostalo; pitanje sree i niza drugih okolnosti....
mar 2017.
1 / 11
mar 2017.
feb 2019.