@Big L
Još nisam dobio email s informacijama kako da uplatim, koji je shipping i sl.
Jer šalju malo po malo, mislim da je do sada tek 10ak komada poslano, imali su velikih problema s
CC Processorima (banka koja procesuira transakcije). Jedni su ih odjebali taman prije nego su trebali krenuti
s primanjem uplata (jer su skužili da vape služi u svrhu konzumacije kanabisa, po videima s youtubea ).
A druga banka im je otkazala sada u desetom mjesecu, jer su krenuli s primanjem uplata i naravno poslali
svima s preorder liste email, u roku tjedan dana račun im se podebljao za 200.000$ :icon_mrgreen:
Po nekim novim debilnim američkim zakonima tako veliki priljevi novca za malenu tvrtku su sumnjivi i trebali
bi biti prijavljeni da "organi" to istraže, pa su im stopirali račun na dva tjedna, na kraju su se dogovorili i banka
je vratila natrag pare svima koji su uplatili. Sada moraju ići polako da ostvare "kredibilitet" i da ne izgleda sve
kao nekakav "fast scam".
Inače shipping za US je: 70$ same day, 40$ two day i 13$ ground shipping.
Vjerovatno ne bi trebalo preći 100$ za shipping do Hrvatske.
@DEDE
Tko su ti "mnogi" kojima se ne sviđa rad ? To je pitanje... =)
Pojasni malo ovo da je "zdravije samo u slucaju da se ispravno koristi", ne kužim baš.
Svi nepušači će sigurno radije izabrati vape nego joint, bilo to iz nekakvih principa ili zato jer bolji izbor u svakom slučaju.
Razlika joint miješan s cigaretama ili srolan od čiste vutre, je nebo i zemlja. (a to posebno mogu procijeniti osobe koje ne pušte duhan)
A onda paljenje čistaka i vaporiziranje je nebo i svemir. :alien555:
Tko je navikao kroz duže razdoblje na paljenje ovakvo ili onakvo, duvanje na vape će mu biti totalno čudno i s nekim osjećajem
da nešto fali. A fali upravo izgaranje tj. sva sranja koja udišemo a posljedica su isključivo izgaranja biljke.
Tablica: što sadrži dim vutre - www.erowid.org/cannabis-smoke , i kad s vaporiziranjem ne inhaliraš 90% tih spojeva naravno da
ti nešto fali. Uzmi neke od njih pa ih provuci kroz google, evo recimo za Toluen:
Benzen je daleko gori, itd.
Svi ovi spojevi koji nastaju izgaranjem nemaju apsolutno nikakve veze s kanabisom i njegovim "high" osjećajem kakav treba biti.
Skoro iste spojeve bi dobio da ubereš obične divlje trave pored puta, zapališ i testiraš.
Mislim da sam već to negdje napisao, ... joint nije ništa drugo nego primitivni vaporizator.
Ne napuši se nitko od dima koji nastaje izgaranjem već kada se taj vrući/topli dim uvlači on dok prolazi kroz joint vaporizira
kanabis koji još nije izgorio, žar cigarete/jointa je 500°C a dok se udiše je preko 700°C. Na toj temperaturi nikakvi aktivni spojevi
ne preživljavaju, i praktički sva vutra što izgori je otišla u vjetar. (naravno dok dođe do nekog dijela već je to vaporizirano pa ajd nije baš tako =))
Što se tiče vaporizatora, probao sam do sada samo 3, Volcano, Vapman i Iolite (i na svijeću :vb_kez:), i utisci su odlični.
Inače da nisu ne bih baš tako lako naručivao vape od preko 500$ =)
Princip je uglavnom svima isti, zagrijati zrak dovoljno da vaporizira smolu/"kristale". Ralikuju se u dosta stvari ali svi rade dovoljno
dobro da se naduvaš više manje. Isto kao što ćete Bugatti Veyron i Zastava 101 dovesti od Splita do Zagreba, svi rade ono za
što su namjenjeni, ali neki to rade bolje od ostalih.
:thumb::hippy:
