VUTRA
ForumMarihuanaUpotrebaHedo-medo-vacha
LEGACY

Hedo-medo-vacha

84 odgovora5,612 pregleda
GrobnaJamaAMBASADOR

mar 2016.

#1
Prije nekoliko minuta susreo sam se sa lankom koji pokazuje kako p ele itekako vole aeere sa naae drage biljke Postoji mogunost da nakon probave kristala/resina sa naae bilj ice p ele prerauju enzimatski u med i propolis, a pritom poja avaju svojstva istog. U isto vrijeme ne akode p elama naravno :) Evo i link ako nekoga zanima :) https://www.dinafem.org/en/blog/trainerbees-beekeeper-honey-cannabis/

mar 2016.

#2
Mislim da se negdje vec na forumu spominjalo,uglavnom zanimljivo zvuci :)
GrobnaJamaAMBASADOR

mar 2016.

#3
moguce, ja nisam vidio, pa reko da podjelimo novosti.... a mozda i ima medara meu nama, rakijaaa sigurno ima ;)

mar 2016.

#4
nemam toliko biljka da bi mi mogle napraviti med al bi bas volio probat med od nje :D
StipeZMAJ

mar 2016.

#5
Ne mogu rec da bas nesto jako vole vutru. Zna doc pokoja i ostane neko vrijeme ali ne na cvijetu vec jednostavno sjedi i uziva na random mjestu na biljci. Inace im nije u karakteru da solo ostanu tako dugo vec da im full odgovara bi doslo jos njih.
GrobnaJamaAMBASADOR

mar 2016.

#6
I ja sam mislio da je tako... Ali eto, kako mi trenirano nase bilj ice, tako neki treniraju i p ele bie :P
L0oDZMAJ

mar 2016.

#7
Pcele prenose polen,tako da ako biljka nije na nekom imanju zasticenom,okvirno,radijusa koja pcela preleti... onda dodje do bebica... kod nas je to tesko izvodljivo,aj znadi gde ko sadi... rizik je...
GrobnaJamaAMBASADOR

mar 2016.

#8
istina, lete pcele i do par kilometara (zavisno o vremenu) tesko ih je kontrolirat i pratit, zato je vecina p elara ko ima mogucnost, postavlja koanice u aume gjde dolazi ato manje ljudi... pa ko zna mozda i namirisi neciji out :D

mar 2016.

#9
kad vec pricate o medu da li znate neki forum za ucenje osnova p elarstva?
L0oDZMAJ

mar 2016.

#10
I da,voleo bi to probat... da li je mit ili istina... uglavnom,dobija se na kvantitenu i kvalitetu,od 20-30% ... i to ne vazi samo za marijanu,vec za celi biljni svet :) gledao sam dosta emisija o pcelama i kako one uticu na biljni svet... sve u svemu zanimljiva tema,plan mi je probati to... ali prvo moram ovladati gradivom o pcelarstvu i naravno,neko iskustvo... :) peace
GrobnaJamaAMBASADOR

mar 2016.

#11
ja osobno ne znam, ali ako ~elis mogu ti nabaviti materijale sa faxa, ato konvencjonalno ato ekoloako :)
StipeZMAJ

mar 2016.

#12
Svaka biljka ima svojeg "prenosnika" polena. Neke se oprasuju putem pcela, neke putem bumbara, neke putem leptira.... i tako(vjetar...). Hrpetina kukaca je u igri. Sve ~ivine imaju svoj posao :) Sumnjam da ce pcela doc na musku biljku i prenjet polen. Tj... nisam siguran jer bi trebao imat posadjeno cijelu njiviu vutre pa da se njima isplati ic po to. Pcele su interesantne i idu tamo gdje ima najvise hrane, tj. nece ic po bagrem ako u njihovom radijusu ima 100x vise uljane repice. Laicki objasnjeno. Tamo di ima puno necega, tamo idu sve. Tako da par biljaka cannabisa ih ne interesira pa makar i bilo fino :D Pcele nece ic dalje od cca 2km radijus po hranu. Oko 5km im je max da zapamte lokaciju kosnice i nekih pola metra da zapamte mikro-lokaciju pozicije kosnice. (ne smijes micat kosnicu kak ti oces) @amneziaHaze Imas puno vise za naucit nego npr uzgoj vutre. Ako ne zelis imati puno gubitaka jer je to prilicno skup sport. Osim ako se mislis zafrkavat pa da dobijes 2 teglice meda....ali i to moze biti upitno. Imam dosta literatura i fakat ima hrpetina toga za naucit jer je tajming jako bitan. Za forume nemam pojma....nisam nikada gledao tamo. Ako vas zanimaju neke osnove, mogu natipkat....al nema smisla da idem u detalje jer onda komotno mogu prepisat cijelu knjigu :D
sbcjeceoLEGENDA

mar 2016.

#13
Baci oko na sajt spos.info ( savez pcelarskih organizacija Srbije) imaju i forum, ima i casopis i svasta nesto :joint:

mar 2016.

#14
U po~egi je vraena ispaaa p ela na par hektara industrijske vutre. ak su javno pozivali p elare da donesu koanice. Vjerovatno e biti i ove godine. Mogu tek mislit ata bi bilo da siau medicinsku :eek:.
StipeZMAJ

mar 2016.

#15
No, jel imas kakvih informacija sto su radile i zbog cega su zvali? Nemrem skuzit da li skupljaju polen sa muskih ili nesto sa zenskih tipa da oplemenjuju med.

mar 2016.

#16
Neka firma je to organizirala, ak je bio i prilog negdje na TV-u o tome, mo~da u "plodovi zemlje" il tak neat. Znam da je neki mladi govorio kako im je cilj dobiti med on industriske konoplje. Prije bi rekao da je neko oplemenjivanje meda bilo u pitanju. Probat u baa malo googlati, mo~da naletim na neki opairniji info o tome.
L0oDZMAJ

mar 2016.

#17
hehe... kako ste nekad bas zanimljivi,zamisli imam i ja googl... znam i ja procitat... :D al dje ba iskustvo sto bi rekli bosanci :D i da No Joke,pozivali su... al ne da mi se pravit i krivit Drine ;)

mar 2016.

#18
Nisam ti ja p elar, ja samo zujim :)
L0oDZMAJ

mar 2016.

#19
ja volim zujet oko meda i vutre :D hahaha kazu ako ne bi bilo pcela,ne bi bilo zivotaa na zemlji... zamisli to :D
StipeZMAJ

mar 2016.

#20
Imam ja pcele doma al nisam bas nesto cuo da brste vutru pa me zanima :D dovoljno su lude i ovako kad je lose vrijeme, nemrem ni zamislit kakve bi bile naduvane. Malo zuje malo siku malo hodaju.... pojele bi sav med kad ih munchies opere. Nema vutre za pcele...imaju masla aka pa nek se masla akiraju.

mar 2016.

#21
ako ti se da tipkati volio bi nauciti sto vise od tebe :D.a mozes i knjigu podjeliti ako mislis da bi bila korisna za pocetnika? 2 teglice je ekstra za mene mora se negdje poceti :D. a koliko znam vutra se primarno oprasuje preko vjetra,ne moze pcela otvorit onaj muski cvijet dok on sam ne pukne
klada1115POZNAVALAC

mar 2016.

#22
Da da u po~egu su doali neki nizozemci ili danci otvorili su neki ured, vezano za industrijsku konoplju, ve ima dosta polja sa industrijskom...navodno imaju velike planove vezano uz industrijsku al ak spominju i ~enske biljke za medicinske svrhe a sad tak priaju...

mar 2016.

#23
WB4v8bxpKcE
changadmtLEGENDA

mar 2016.

#24
mentore, stvarno bih ti bio mnogo zahvalan. :) barem nekoliko pocetnickih saveta, kako zapoceti i slicno (zemlja, gnojivo, trening :Pp) vec godinama u nazad pred svako prolece planiram da uzmem nekoliko kosnica, cisto za svoje potrebe, da vidim kako bi mi islo...

mar 2016.

#25
evo i ja taman dogovorio 5 kosnica cekam 5 mjesec da kupim rojeve, al znanje mi je skoro nula.ako nista link za knjigu o osnovama.sta god nadem na netu vecinom je o bolestima i o pripravcima za hranu...
StipeZMAJ

mar 2016.

#26
Smislit cu nesto jer nema smisla tipkat. Previse je toga. Za pocetak vam treba alat ! Bez njega nista. Pcelarska klijesta, pcelarski noz, odijelo, rukavice, metlica i dimilica. Bez toga nista. Ajde, bez dimilice jos i mozete. Imam dvd pa cu probat uploadat negdje.....cim nadjem vremena malo da to skemijam.
KlikLikPOZNAVALAC

mar 2016.

#27
kad sam otvorio temu bio sam zicer da se radi o rakiji.. zanimljivo nema ata.. znaju p ele ata valja.. mozda je od tud dosla i ona spika NEMA MEDA heheheh sve nam pcele popuaile.. a i pcelari ih nadime prije posla oko njih.. izgleda da su se navukle xD
SHIVARAMISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#28
Mogu vam pomoci ako vas nesto interesuje u vezi pcelarstva.Ja imam prilicno veliki broj kosnica.Mogu vam reci da obozavaju polen kanabisa.Ali posecuju muske biljke,a mozda i zenske .Do nedavno nisam ih znao razlikovati koja je koja.Interesovanje edukaciju i uzgojkanabisa sam poceo nedavno,i to za medicinske potrebe ,planiram napraviti ulje i ostale preparate za odrzavanje dobrog zdravlja.U mom kraju ima jako puno samoniklih biljaka.izgleda da im prija lokacija,uz drenazne kanale kraj poljoprivrednih parcela.koje su vrste nemam pojma.Uvek sam mislio da je to (divlja konoplja)to jest bez nekih lekovitih svojstava.Malo me plasi da mi ne oplode ove feminizirane koje sam posejo u saksije i cekaju lepo vreme da ih preselim u prirodu. Danas sam bio obiso atar i verujte mi vec su oko 2-3 cm velicine postavicu neku sliku ako nekoga bude zanimalo. Pozdrav svima
1310ZMAJ

mar 2016.

#29
@Imre, sve nas zanima i tvoje fem i te divljakuse :) i pcele, fotke vamos :popcorn:: I hedo-medo rakijica :zvizd:

mar 2016.

#30
Ja se isto interesiram za pcele, frendica me zainteresirala skroz - ona uzela 10 kosnica, veli da je prezadovoljna, a razmisljam i o povratku zemlji opcenito :)
senorENTUZIJASTA

mar 2016.

#31
Dobar prirucnik.....malo starije izdanje pa nisu toliko obradzene VZ tip kosnica(ako cemo sitnicariti) ali zivot,bolesti i ostalo je sve tu....Pcele su zakon ali postoje pravila pcelarstva kojih se mora drzati i nema "hocu-necu;sutra cu"..(skoro)nista ne znaci razlika u jednoj ili sedam kosnica kada zahtjevaju isti rad,pribor............dobro se informirati prije ulaganja u pcelarstvo!U Vinkovcima se odrzava godisnji pcelarski sajam 18./19.03.2016. pa ako nekoga zanima tu moze dobiti puno informacija,pregledati pribor,vrste meda.........
SHIVARAMISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#32
Da lepo je druziti se sa pcelama ali zahteva velika ulaganja,i slobodnog vremena.Znaju ponekad biti nemilosrdne,bodu li bodu i ne piraju dali boli ili ne.Ja pcelarim vec nekoliko godina,i dozivljavam sve vece i vece razocarenje,zbog uputrebe hemije u poljoprivredi i vocarstvu.Extremno je tesko sacuvati pcelinja drustva a da ne unesu u kosnice hemiju i da u najgorem slucaju ne budu zatrovane u toj meri da uginu ponekad i kompletni pcelinjaci.Ali se nadamo da ce svest ljudi napokon proraditi i da ce ako vec moraju necim tretirati svoje usve i vocnjake,koristiti preparate koji nisu stetni za insete i pcele. pokusacu postaviti par fotki,ovogodisnjih samoniklih nama najdrazih biljcica pozdrav svima Ps: moracu proveriti kako se dodaju fotke kao dodatak zbog necega nemogu dodati slike
SHIVARAMISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#33
banovan240LEGENDA

mar 2016.

#34
http://www.higherperspectives.com/honey-cannabis-1641997431.html https://www.facebook.com/nicolas.trainerbees
GangerENTUZIJASTA

mar 2016.

#35
Ja bih ovo probao poato na selu imam p ele. Bavim se p elarstvom 10-tak godina. Porodi ni hobi, oko 30-tak koanica. A sela u Sbiji su na ~alost napuatena tako da je kod mene pustoa u krugu od dva kilometra pa planiram outdoor na istom imanju... Teako je, skoro i nemogue da p ele nateram na jednu biljku. One mogu da odu i preko 10km od koanice ali retko prelaze dalje od 8km. Ako ih uhvati oluja one mogu da se vrate sa te udaljenosti bez problema i to je neki maximum. Mogue je razapeti neku mre~u oko koanice i biljke ali mislim da e biti potrebno nekoliko biljaka jer se i one moraju hraniti. A i teako je oceniti po ovakvoj klimi kad je paaa po ela. Mnoge livadarke i voke su procvetale pre 15 dana. Mada, to i nije toliki problem s obzirom da je bagrem glavni izvor nektra, a on nee uskoro da procveta. Mogue je odvojiti paae i selektovati med. :) Ali opet je problem period cvetanja Kanabisa, mo~da autosi? Govorim iz svoje perspektive jer jednom do dva puta mese no odlazim na selo, a p ele izmeu tog vremena odr~ava neko drugi. Komplikovano je previae, trebao bi ovek dosta vremena tome da posveti da bi uspeo. Med, propolis, mati ni mle i Kanabis imaju hrpu blagotvornih dejstava i ovako odvojeno. Mislim da nije nu~no terati prirodu da pravi kolaboraciju. Pokuaau ali niata na silu, bez mre~a, ograivanja i silovanja. Imate ideju za mre~u pa ako neko hoe da proba neka javi rezultate. Ujutru i popodne kaai ica meda sa nekoliko kapi propolisa = perfektan imuni sistem i metabolizam Kod upala i rana vosak sa integralnim propolisom = izle enje (voleo bih kad bi neko probao ovaj mix sa uljem od kanabisaa pa da javi rezultate) Kod prehlada, bronhitisa med sa osuaenim kantarionom Upale miaia, Med i limun = sutradan upala ne postoji Upala mokranih kanala, med i cimet I dim na kraju napornog dana za opuatanje i slatke snove To su lekovi koje ja koristim i ne treba mi niata viae. Tako da je mo~da bolje pustiti prirodu da radi svoj posao i daje nam plodove onako kako ona zna. A mi joj vratimo najbolje ato mo~emo. P.S. Video sam ovu vest pre mesec dana i imao sam fix ideju da p ele ubacim u indoor i da napravim la~nu klimu u celoj sobi ali to je mu enje insekata jer onda ne bi bile sposobne da se vrate u prirodu jer im je poremeen bioritam. Ima u ovom lanku dosta gluposti, nemogue je dresirati insekte. Ali ako nemaju niata drugo sem Kanabisa onda jednostavno moraju. @Stipe Usput da pitam. Da li si primetio koliko se naljute kad uju zvuk koaenja trave? Ja sam par puta jedva ~iv ostao. :)
senorENTUZIJASTA

mar 2016.

#36
Pcele se mogu "dresirati" za odlazak na npr krusku koju neposjecuju bas rado....uvjeren sam bi se mogle privuci i na indoor....vec vidim kako im se nogice lijepe za smolu :) @Ganger nadam se da kosis rano jutrom ili kasnije predvecer(kada ne lete) ;)
DegustatorLEGENDA

mar 2016.

#37
kako se pcele treniraju da posecuju odredjenu biljnu kulturu? Logika mi govori da se namame nekakvim sredstvom ,te bi kasnije jurile tamo po secanju... ima li to smisla? I zenska biljka luci smolu za zastitu od spoljasnih faktora i nametnika...Otkud sad pcela u svoj toj prici. Sta pcela zapravo uzima sa zenskog cveta? Malo mi je to konfuzno. Ubedjen sam da je prevara u pitanju,al sve se nadam da ce me neko razuveriti.
SHIVARAMISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#38
P ele sa cvetova skupljaju polen nektar ili propolis u zavisnosti ata biljka ili cvet lu i ili ima u tom trenutku. Inae mogu se trenirati koje vrste cvetova da poseuju. Pozdrav svima
SHIVARAMISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#39
Napravi aeerni sirup voda aeer 1/1 u njega ubaci sve~e cvetove biljke koje ~elite da p ele poseuju i nakon 24h dajte taj sirup p elama. PS uslov je da ta biljka medi u tom periodu. To jest da ispuata nektar. P elice e je sigurno poseivali
smokidimkovskiENTUZIJASTA

maj 2016.

#40
Koliko bi samo koanica trebalo za 100 gr? Joa bolje, mo~e jedna koanica i stotinak biljaka. Gde nai planta~u?
smokidimkovskiENTUZIJASTA

maj 2016.

#41
Ovo ti je osnova pcelarstva PDF https://archive.org/details/Pcelarstvo-knjige
Chilliman420AMBASADOR

avg 2017.

#42
Dali naaa biljka ima koristi od p ela? i u kom pogledu?

avg 2017.

#43
Nema!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se