LEGACY
Kako da se ne pravi kasika?
34 odgovora6,684 pregleda
49 REP98%
→ Istraživač
nov 2016.
nov 2016.#1
esto kad puaim sa ekipom, po
ne kaaika da se pravi, tj neravnomerno gorenje dve strane.. Uvek zalizemo pre nego sto pocnemo pusiti... Postoji li neka solucija za ovo?
Ne znam da li postoji vec tema za ovo, ali nisam niata naaao u pretrazi....
Farmer
LEGENDA5.307 REP3%
→ Zmaj
FarmerLEGENDA
nov 2016.
nov 2016.#2
Vutra i duhan ne gore jednako brzo, najcesce ekipa stavi prvo duhan pa od gore onda posoli crtu vutre, i najcesce ju prstima kidaju / mrve.
Koristiti grinder i dobro ju izmljeti i dobro pomijesati s duhanom i trebalo bi biti ok.
49 REP98%
→ Istraživač
nov 2016.
nov 2016.#3
Meaamo je
esto sa duvanom, ali kako onda napraviti savraen mix da se kaaika ne bi pravila?
Uzecu onda mrvilicu definitivno poato sam do sad koristio samo prste..
Hvala joa jednom!
Triptank
LEGENDA10.817 REP58%
→ Zmaj
TriptankLEGENDA
nov 2016.
nov 2016.#4
Ako ~elia da ti joint gori ravnomjerno trebaa motat naopako i uklonit viaak rizle. Ovako:
uQzjqER3rHs
StepaTHC
POZNAVALAC771 REP19%
→ Ambasador
StepaTHCPOZNAVALAC
nov 2016.
nov 2016.#5
Treba samo ravnomerno rasporediti i lepo nabiti. I naravno ne vui kao magarac, nego lagano...ali to je ve malo te~e kada je ekipa s buksnom. :)
Blader
ZMAJ27.296 REP
BladerZMAJ
nov 2016.
nov 2016.#6
Uvijek rolam jednoslojne i pazim na svaki dio rolanja da se napravi dobro.
Prvo vutra mora biti i dobro osuaena. Ne previae nego taman. Naravno mrvilica pridonosi ravnomjernom gorenju jer sve relativno jednako izmrvi. E sad mo~emo pri
ati i o flaaanoj i neflaaanoj vutri. Ka~u da loaije gori neflaaana... meni se pokazalo to par puta ali teako mi je rei sa sigurnoau da je baa radi toga.
E sad kad rolaa isto treba dobro zavrtiti da smjesa ostane kompaktna, a ne da se razbije pa puno zraka ostane i kad je stisnea nije to to...
Nekad rolam
iste nekad sa duhanom jer mi je tolerancija niska, a puai mi se. Kada rolam sa duhanom stavim malu crticu dole pa vutru i onda i posolim gore malo... duhan ne prelazi 30 posto, a jointi mi u 95% slu
ajeva dobro gore i guat ih je puait. Omiljen sam rola
u druatvu pogotovo kad su testni uzorci u igri, a ide i mit da se od trube kad ja srolam viae razbijea ali to sad ve prelazi van domene egzaktne znanosti...
Bilo kako bilo kod mene se stalno netko umiva na sudoperu :objesen:, tu~i dio pri
e je da se ja umivam naj
eae:D...
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Jamrock
POZNAVALAC711 REP12%
→ Ambasador
DeadSloth
ISTRAŽIVAČ128 REP52%
→ Entuzijasta
DeadSlothISTRAŽIVAČ
nov 2016.
nov 2016.#10
Ako promjeaaa vutru i duhan,dobro zarolaa i nabijea, ~lice nebi trebalo bit:) iako,to pada u vodu ako puaia sa nekim ko sr
e pljugu ko da mu je zadnja u ~ivotu i u 1 dimu ubije pola pljuge, sasvim je normalno da
e ti se pojavit ~lica..
NoVaseline
POZNAVALAC1.145 REP61%
→ Ambasador
NoVaselinePOZNAVALAC
nov 2016.
nov 2016.#11
Ne znam zasto me kasika podseca na nesto sasvim deseto :)
Farmer
LEGENDA5.307 REP3%
→ Zmaj
FarmerLEGENDA
nov 2016.
nov 2016.#12
Cuj ima jedan zatvorski termin sa kasikom, a nekak ide uz rame s tvojim nickom smiley9934
Degustator
LEGENDA7.029 REP20%
→ Zmaj
DegustatorLEGENDA
nov 2016.
nov 2016.#13
To je vecito bio veliki problem kod uzivaoca ali i tome je dosao kraj :D
Kasika se pravi iz vise razloga,a najcesci je zbog duplo prelepljenog papira,zato treba kratiti papir po duzini,odnosno suziti,(moze i kao sto je Triptanik prikazao, malo rizicniji nacin je se desi da papir progori)....
ili kad se zapali, stranu na kojoj su spojevi treba uvek drzati na gore jer ta strana sporije gori.
Naravno,po potrebi se :drull: samo strana koja brze gori:spliff:
10 REP20%
→ Istraživač
MementoKuri
ENTUZIJASTA406 REP52%
→ Poznavalac
MementoKuriENTUZIJASTA
nov 2016.
nov 2016.#15
Upravo to sto @Degustator kaze, ukloniti visak papira, dobro izmjesati travu i duhan i ne motati na mekano, nego ipak malo stisnuti, mora biti malo tvrda, onda ljepse gori.
Ovaj nacin koji je pokazao @Triptank mi ne pase jer mi uvijek ispada nekako mekana, ne mogu je napraviti malo tvrdu. Jednoslojka takozvana:D
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
nov 2016.
nov 2016.#16
Ja u vecini slucajeva ne pomijesam, vec stavim ganju pa posolim duhan, rijetko kad radim inside out joint i nikada mi se ne pojavi tunneling iliti kanuing.
Mislim da je suhoca trave i kompaktnost rolanja najbitnija stvar. A to da kad se roka u krug dolazi do pregrijavanja svega i kondenziranja vlage pa se svasta krivo moze desit. Isti slucaj je sa cigarama i lulama.
Ak je vec lose smotatn joint, malo tuckanja ce pomoc, i malo nabit odozgora sa nekom olovkom da nije onak razbacano :D
Corleonev
LEGENDA9.346 REP43%
→ Zmaj
CorleonevLEGENDA
nov 2016.
nov 2016.#17
Ja sam se naucio da dobro zamotana pljuga zlata vrijedi :D ...Mnogi motaju pa zato se stvaraju ~lice i pljuga izgori odmah jer ima puno zraka unutra i bude njesra..
A kakve topcine rolaju apanjolci u coffe shopovima u Barceloni mene boli glava kad sam to vidio ..Znaci filter airi od cijele pljuge a pljuga jedna 4 puta veca od jedne moje koju sam zamotao tamo..Potpuna razlicita kultura motanja..Meni moja bolja :puuuh::
nov 2016.
1 / 18
nov 2016.
nov 2016.