LEGACY
Koliko treba konzumirati...
38 odgovora6,418 pregleda
anonimalac123
ENTUZIJASTA233 REP8%
→ Poznavalac
anonimalac123ENTUZIJASTA
okt 2017.
okt 2017.#1
Ovako jedno pitanje, posto sam nov, cak i pusim nedavno, msm probao sam.
Procitao sam da kod nekih osoba trava moze da izazove psihicku zavisnost, ali ne mora da znaci to je kao "retka sansa i ima ih oko 9% od svih korisnika trave" ali ja znam neke licno koji su zavisni ili se tripuju da su zavisni, ne mogu stvarno reci.
Cuo sam da isto zavisi koliko je jak karakter.
Pa me zanima koliko bi ja mogao da pusim mesecno/nedeljno a da ne postanem psihicki zavisan.
Sad za one: Znam da dosta ljudi ne veruju u zavisnost trave, ali isto toliko znam i da ljudi veruju i ako je koriste.
Ocu da kazem da znam dosta ljudi koji puse travu u mom gradu. Neki kazu da je zavisno a neki kazu da je to cista glupost. Mislim ne zelim ovde da bude neka rasprava je l' zavisno ili ne, samo ne zelim da rizikujem jel to glupost ili ne, bolje mi je ako imam neko pravilo. :D
Znaci zanima me: Koliko puta mogu da pusim nedeljno/mesecno/godisnje travu a da mi ne preti psihicka zavisnost/
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#2
To ti nitko nemo~e rei koliko ti je dovoljno. U toj po
etni
koj fazi definitivno i nema potrebe za nekom koli
inom jer ti je tolerancija na kanabinoide prili
no niska i par dimova tebe e sastaviti ko mene obiteljska toljaga. S vremenom organizam razvija odreenu toleranciju na kanabinoide, pa e ti i trebati viae da bi imao isti feeling kao ato imaa od par dimova frule sad u po
etcima. `to bi se reklo joa ti plua nisu ba~darena. Opet ta tolerancija o kojoj govorimo varira od osobe do osobe, jer svi smo mi razli
iti, tako da ea najbolje sam znati procijeniti koliko ti je dosta.
Psihi
ka ovisnost, ehhh da, to je opet stvar ato se i psihi
ka ovisnost mo~e definirati na viae na
ina, odnosno ima viae oblika pihi
ke ovisnosti. Definitivno ti mogu potvrditi da to ne postoji. To ato
ovjek ne zapali nekad pa pomisli nea u smislu "eh ato bi sad jednu zapalio" struka odmah kategorizira kao psihi
ku ovisnost, dok zapravo prava psihi
ka ovisnost poti
e fizi
ku i
ovjek postaje nesposoban za svakodnevne du~nosti, ato definitivno sa travicom ne
ea do~ivjeti.
To je ono ato mediji u tandemu sa strukom nameu nama obi
nim smrtnicima sve u korist farmaceuta.
Pusti budalaatine, stereotipe i predrasude, zapuaia si jednoga i libo te taki ;)
anonimalac123
ENTUZIJASTA233 REP8%
→ Poznavalac
anonimalac123ENTUZIJASTA
okt 2017.
okt 2017.#3
Mislio sam da svake subote uzmem jedan joint da podelim sa drugom(posto smo oboje pocetnici) to je sta znam pola paketa, posto ovde jedan paket su 2 jointa, pa malo da ustedimo i eto svaki vikend malo da se i opustimo. Pa sad necemo stalno svaki vikend vec i da preskocimo koj, recimo ako drug ne moze onda nista ili ako ne mogu onda nista.
Za sad cemo tako, ali me zanima samo gde je umerena granica
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#4
Meni je umjerena granica taj vaa paket u pljugu i :joint2:, a tebi e vjerovatno biti dovoljno vikendom se uduvat s pljugom dvije. U svakom slu
aju mnogo bolje od alkohola :thumb:. `to se ti
e ovisnosti nemaa brige, samo opuateno, manje misliti ata bi bilo kad bi bilo i da vidia veselja i pozitive ;)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#5
to ti je ladna ladovina, nemas se cega brinuti ako konzumiras rekreativno par puta sedmicno. kad krenes par puta svakog dana onda si malo presao "umerenu granicu", al sto kaze joke po meni je i to bolje nego par piva il zestina svakog dana :) dok god ne razmisljas samo o naduvanosti nisi ni blizu neke "zavisnosti", ma koliko da ja u nju ne verujem
Triptank
LEGENDA10.817 REP58%
→ Zmaj
TriptankLEGENDA
okt 2017.
okt 2017.#6
Najbolje ti se naduvat kad si veseo i dobro raspolo~en, kad obavia masu obaveza u toku dana pa zapalit nave
er za opuatanje, u dobrom druatvu na nekoj ~urci... Bit je u tome da ti trava poja
ava osjeaje- ako si u depri velika je vjerovatnost da e te vutra bacit u joa veu depru, ako duvaa kad si veseo bit ea joa veseliji , a ako nisi sam uzgojio sortu koja ti paae nego duvaa uli
nu svaki ket te mo~e radit malo druga
ije..Za vutru nekad vrijedi pravilo manje je bolje, ja recimo ne volim osjeaj prenaduvane zatupljenosti, radije zapalim pljugu od 0,2 nego 0,5. esto mi se dogodi da popuaim malu pljugicu nabrzinu pa me opere tek nakon 10-ak minuta. Samo umjereno i nema frke.
Po mom iskustvu vutra mo~e izazvat blagu psihi
ku ovisnost ako se zloupotrebljava, npr.ako duvaa svaki dan par mjeseci i prestanea- mogao bi osjetiti neke nelagode prvih 10-15 dana apstinencije tipa teako utonuti u san, nervoza, viaak energije...Toliko od mene :)
anonimalac123
ENTUZIJASTA233 REP8%
→ Poznavalac
Minja3
LEGENDA7.431 REP24%
→ Zmaj
Minja3LEGENDA
okt 2017.
okt 2017.#8
Propaganda koja ide uz zakonsku regluativu airila je te la~ne informacije o kanabisu ... ta pesmica ka~e da se trave
ovek brzo zasiti i obavezno prelazi na te~e droge , svrstavajui i travu u drogu ... blablabla
Neu da piaem o svom "sta~u" i travi - jer mi to nije problem .. Dimim ponekad , u druatvu ili sama i uvek je druga
ije . Ovog leta nisam imala svoje zalihe i nije mi bilo frka ..nema, pa dobro .. bie ...
ono ato hou da ka~em - je da me izluuje to ato ne mogu da prestanem da puaim duvan ...TO IZAZIVA ZAVISNOST JER TE VUE DA ZAPALI` ILI ODE` U PRODAVNICU U GLUVO DOBA SAMO ZA CIGARE ...A ZA LEBA BI TE MRZELO .. e to je zavisnost ... Godinama sam prestajala po nekoliko meseci ili po par godina , pa onda opet zapalim ... puaim po jednu dnevno , dve .. pa kao sad .. stigla sam do
etri pet dnevno , svaki dan i ne mogu da smanjim tj da ne zapalim ujutru uz kafu .
Kod vutre je to ceremonija .. neko radosno ia
ekivanje celog dogaaja .. a ne ko cigare , puaia a i ne znaa ato puaia i sve vreme oea da ne puaia ...
`to bi se reklo na ispovesti - da dimim vutru - al se ne kajem ... :) ato za cigare nije slu
aj ...
A ti si uvek taj koji odlu
uje - nikad nemoj da pratia ortake ako krenu da preteruju .. prosto nema svrhe .. gledaj sebe i
uvaj se . Pozz
Space_Lulu
LEGENDA8.947 REP39%
→ Zmaj
Space_LuluLEGENDA
okt 2017.
okt 2017.#10
Nema ta
nog odgovora, ja bih ti dala preporuku da ne idea na
eae od 1-2 nedeljno, i da zavisno od intenziteta upotrebe pravia ponekad i pauzu.
Protivnici kanabisa na~alost imaju vrlo strog stav koji je odprilike: sve ato ima veze sa kanabisom je loae.
I ne znam da li je to uzrok, ali sa druge strane mnogi koji podr~avaju kanabis imaju stav: sve ato ima veze sa kanabisom je dobro.
A istina je negde izmeu...
Kanabis mo~e da izazove i (indirektnu) psihi
ku zavisnost. Ali, to je mo~da i dobra stvar kanabisa. Jer ti omoguava da uvidia gde si "slab".
Ne znam da li direktno izaziva fizi
ku zavisnost, ali ima dosta iskustava "skidanja" sa kanabisa posle dugotrajne upotrebe (dnevno, mesecima) gde su imali i odreene fizi
ke efekte.
`to se ti
e ta
nih informacija o zavisnosti i dugotrajnom uticaju kanabisa, sve je to pod znakom pitanja.
Jednostavno nije dovoljno vraeno ozbiljnih (i objektivnih) ispitivanja, tako da (u svakom slu
aju) treba biti oprezan i voditi ra
una. `to bi moglo da se ka~e i za upotrebu bilo koje druge supstance: cigarete, alkohol, so, seer, braano, mast, itd.
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#11
Zna
i,svaki dan od 1-3 jointa,ovisno o danu u tjednu,mala rizla :razvaljen::
Po
eo i na poslu. U 3-oj smjeni prvo pljuga,pa kad malo stane filmanje,na pos'o :zvezda::
Promjenih radno mjesto,ne pada mi na pamet dim :whato::
Zapalim pa izginim,,aaa ne :D
Ne duvam viae na poslu.
Jednom tjedno,budite oprezni dok duvate ;)
Za po
etak dovoljno a kasnije,dobro doaao u :
Dnevnik NEkonzumacije
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#12
lulu, nema tu mnogo znakova pitanja. jasno je da kanabis ne sadrzi alkaloide (nego kanabinoide, od kojih najveci broj cak nije psihoaktivan) pa samim tim ne moze doci ni do fizicke zavisnosti. sto se tice psihicke, po meni je tu u pitanju vise neko neodgovorno umisljeno razmazeno dokono prenemaganje. onaj ko je dokon, cepa frule svaki dan i nista ne radi u zivotu sem sto se naduvava i bleji, kad ostane bez vutre naravno da pozeli istu kako bi se naduvao, blejao i po obicaju ne radio nista. i onda kao u krizi je, nema duvke pa nervozira. ma daj, nek se dohvati nekog posla pa nece ni primetiti da "krizira". al lakse je ici od frenda do frenda i grebati se o duvku jer jadan" krizira" koliko god da nema objektivnog razloga za tako nesto. duvam vec uveliko dvocifren broj godina i kad god bih prestao iz bilo kog razloga nisam osecao nikakvu "jao jadan ja" krizu. ne duvam kad radim al ni ne kriziram, nisam radno nesposoban. znaci sve je to sarena laza sa krizama od vutre, al nekom se takva uloga verovatno svidja, da glumi pacenika koji krizira. ne kazem da nije moguce da se jave "nuspojave" tj. neugode koje triptanik spominje, al i to je od coveka do coveka i ne predstavlja smak sveta da bi se oko toga dramilo. zna se tako nesto desiti u zivotu i kad nije vutra tj. prestanak duvke u pitanju. sve je to u glavi, a ona vam je na ramenima pa vodite racuna sta radite sa njom jer ce se tako i ona postaviti prema vama :)
420Florist
ZMAJ34.960 REP
420FloristZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#13
brat No Joke je sve pojasnio.. na tebi je jedino da se ne bacia u tamo neku, ajmo rei.. "situaciju" gdje samo mislia o vutri i prenapuaavanju, vodi brigu i imaj odgovornost o stvarima, tipa akola, posao.. i tkd.. ne zanemaruj to.. jednostavno nemoj da ti bude sad vutra prvom mjestu.. to kada savladaa.. nemaa brige o "ovisnosti".. ne znam koliko godina imaa, ali kod po
etnika, pogotovo tinejd~eri..
im se bace u taj, ajmo rei "cannabis trend" i
aenje.. zanemaruju sve ~ivo... i samo im je vutra na prvom mjestu i gledaju gdje e paket po paket otii kupiti.. i onda nije ni
udno ato veliki broj takvih kandidata padne u depresije iz razloga ato zanemare akolu, studij.. kako god.. i naravno nije im tu vutra kriva, nego oni sami sebi, jer da su prvo vodili brigu o akoli, poslu, studiju i tkd.. ne bi pali u takav o
aj.. treba znati pronai onu zlatnu sredinu..
Triptank
LEGENDA10.817 REP58%
→ Zmaj
TriptankLEGENDA
okt 2017.
okt 2017.#14
Jednostavno je- konzumiraa koliko ti je dovoljno da si uljepaaa ili olakaaa ~ivot,
im krenu negativni efekti vezani za tebe ili okolinu (gubitak motivacije, zapostavljanje sebe ili bli~njih, nagomilane obaveze...) onda valja malo prestat i usredoto
it se na bitne stvari. rekreativno duvanje vutre nikome ne bi trebalo biti top prioritet u ~ivotu, jer kad se tako pojedinac postavi onda stvari naglo krenu nizbrdo.
Space_Lulu
LEGENDA8.947 REP39%
→ Zmaj
Space_LuluLEGENDA
okt 2017.
okt 2017.#15
@PowerSeed
Sla~em se za psihi
ku, zato govorim da je "indirektna" jer ne poti
e direktno od kanabisa ve od efekta koji on pru~a (ako zanemarimo kada neko iz zdravstvenih razloga mora da konzumira). I to je to ato ti navodia kao primer, dosta ljudi koristi kanabis (i ostale supstance) u takve svrhe. Ali isto tako to mo~e biti i pozitivna stvar, jer e se "psihi
ka zavisnost" za kanabisom javiti kada ~elia neato da izbegnea ili zamaskiraa. I to ti mo~da da neki bolji uvid u sebe.
`to se ti
e fizi
kih, ne mogu da se slo~im. Mo~e se nai dosta slu
ajeva po internetu ljudi koje su imali fizi
ke sipmtome, i ja mogu da potvrdim iz li
nog iskustva. Naravno, to ne mora da zna
i da uvek i kod svakog dolazi do fizi
kih simptoma, ali svakako se deaava u dovoljnom broju slu
ajeva da ne bude odba
eno kao statisti
ka greaka.
Herb Gardener
ZMAJ35.724 REP
Herb GardenerZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#18
Zapalili zeko i kanarinac. Pita zeko :
- Osjecas li sta?
- Ni'ta! Ni kjijca, ni kjun, ni nogice...! Ni'ta!
E onda zagasis, pa pomalo kasnije..;)
anonimalac123
ENTUZIJASTA233 REP8%
→ Poznavalac
anonimalac123ENTUZIJASTA
okt 2017.
okt 2017.#19
Ovako vidim da je ovo preslo u raspravu pa bi molio administratora/moda da zakljuca temu. (18 godina imam za one koji su pitali ili ne znaju)
Imam na sve odgovore sad. Naravno da mi vutra nije prioritet, nece nikad ni biti, prvo jer ja nisam u tom trendu ajde da duvamo, vec ocu da duvam sa drustvom i to subotom ili petkom jer je to jedini dan kad mogu (radnim danima imam skolu i obaveze). Kao sto sam rekao pitao sam za umerenu granicu duvanja i to je ok 1 nedeljno, a verovatno necemo ni da duvamo 1 nedeljno maximum 2-3 puta mesecno, ili sta znate mozda prestanemo svi, smorimo se... tek smo usli.. Isto nikako nebi davao 500 dinara tj za 1 paket sa ulice da duvam svaki dan, em nemam para za to (imam za svaki drugi/treci dan ali imam vaznije stvari u zivotu da trosim pare nego to) em nemam vremena, em ne zelim da budem primecen od strane majke, sestre.
🔒 Ova tema je zaključana
okt 2017.
1 / 20
okt 2017.
okt 2017.