VUTRA
ForumMarihuanaUpotrebaPlastika vs staklo?
LEGACY

Plastika vs staklo?

72 odgovora4,263 pregleda
chika BikaPOZNAVALAC

mar 2018.

#1
pozz svima vidim da se vecinom furaju staklenke ovdje kod vas jel itko isprobao drzati cvijece u plastici... ja sam jednom isprobao manju kolicinu iste sorte , eto slucajno je ispao gorilla glue nr4 , drzati u plasticnoj posudici koju sam dobio kada sam kupio pertle za patike a na drugoj strani kao ljutog protivnika sam imao standardnu malu staklenku s gumom cepom i malom polugicom za otvaranje/zatvaranje. valjda sam bio dovoljno jasan mogu reci da sam bio puno zadovoljniji okusom dima iz plastike i od tada uvijek drzim u plasticnoj posudici al samo takvog tipa kao tu koju imam koja se moze stvarno prakticki hermeticki zatvorit i ne propusta nikakav miris... nekako mi je dim u staklenci bio hm "pljesnivijeg" okusa dok je iz plastike bio nekako aromaticniji mada je mozda i do sorte i do stupnja osusenosti dima . eto zanimaju me vasa iskustva ako ih uopce imate , inace foru sam pokupio iz cofeeshopova posto oni svi vecinom koriste samo plasticne posude... stay high like giraffe pussy :)

mar 2018.

#2
omgds, dezavu :) onda da i napisem ono sto sam sanjao :D plastika je za milenijalce, prava stvar je staklo kao nekad za babin pekmez od kajsija, slatko od dunja ili pak paradajz sok za koji ja licno koristim neke stare flase od ulja, bar 40 godina stare, sad ces reci flasa ko flasa, ali nije, ove imaju shape, nabudzene su pa lepo izgledaju, reljefne, fensioldi, uh odlutah... staklo, plastika je otrov, oni tamo to koriste samo jer je jeftinije i mozda prakticnije, mada ima i shopova sto drze u staklu.

mar 2018.

#3
Cofeeshopovi dr~e u plastici eventualno na polici, dok kompletni curring rade standardno u staklenkama. Imam plasti nu teglicu u kojoj sam stavio dio i hedovi su suai, a vlaga je daleko ni~a u plasti noj tegli nakon 9 mjeseci curringa. Imam osjeaj da plastika ne mo~e dr~ati tu savraenu mikroklimu za kjuranje, i kao da mi je ta plastika pojela vlagu. `to se ti e plastike ona jest otrov ina, i voda dr~ana u plasti noj boci apsorbira toksine ve nakon 48 sati, tako da je bolje izbjegavati u airokom luku ;)

mar 2018.

#4
Ja se u potpunosti slazem s @No Joke i po meni je staklo puno draze,nekako imam osjecaj da bolje odradjuje curing i plastika puno brze isusuje vutru mada je lijep osjecaj kad otvoris onu plastikicu iz cofeeshopa i zabijes nos unutra! Ja curam po 6 i vise mjeseci i mislim da plastika meni osobno nije za to.
chika BikaPOZNAVALAC

mar 2018.

#5
hm neznam otkud vam ovi podaci da je plastika u tolikoj mjeri otrovna , da je tako vec bi pola populacije pomrlo :D salu na stranu sigurno nije zdrava al ovo mi vec mirise na nekakve zavjere , a i vutra nije tekucina , niti je voda tako jako otapalo da otapa toksine iz plastike koja je anorganska kolko sam upucen a ima i razlicitih vrsta plastike... razuvjerite me nekim dobrim argumentom , videom , linkom sta vec ... slazem se s grouchyem da moze bit da je i radi prakticnosti tako kao i sa no jokeom da je okolis susi u plastici mada to moze zavisit i do propusnosti same teglice. nebi se slozio da cofeeshopovi kjuraju u staklu , mozda rijetki koji imaju mogucnosti , posto sam obisao stvarno puno njih i pricao s puno ljudi i zaposlenika i vlasnika , u nizozemskoj je uzgoj kanabisa ilegalan i cilj cofeeshopa je prvenstveno zarada. dakle 90 posto njih uopce ne kjura jer vutru kupuju od " kriminalaca" kojima je u cilju u sto kracem roku zaradit tako da ces cesto vidit vutru koja uopce nije kjurana , druga stvar potraznja je velika isto tako nema se vremena kjurat , znaci cim zavrsi grow to ide u prodaju , mjenja se lokacija i ide se growat na drugo mjesto bla bla ima jos masu razloga dakle cesto vutra uopce nije kjurana... par puta su mi vlasnici rekli da bi bilo odlicno kada bi oni mogli kontrolirati cijeli proces od growa do prodaje i u zadnje vrijeme se suska nesto da bi cak i mogao preuzeti americki model sto bi svima vise odgovaralo , osim marokancima naravno :) moze bit da se meni pokazala plastika bolja bas zbog toga jer nisam kupio skroz kjuranu vutru i potrefilo se da je u staklu ostala duze vlaznija a u plastici se taman osusila na razinu da su se aktivirali neki terpeni pa mi se ucinila bolja ako me kuzite. to sam samo jednom probao napravit tako da moja metoda nije mjerodavna al eto iz tog iskustva mi se tako cinilo , mozda bi sa svjeze ubranom vutrom od pocetka do kraja kjuringa bio drukciji rezultat pritom mislim da "hermeticki" zatvorenu plastiku tako da ne propusta ajmo reci skoro nista van

mar 2018.

#6
Evo prvi link koji mi je na pamet pao,sve je jasno,kolko god da je ona dobra opet ima neko sranje u njoj... Ovakvih linkova ces nac na tisuce.https://www.google.at/amp/s/klubmamuti.wordpress.com/2011/07/19/sto-znace-oznake-na-plasticnim-bocama/amp/

mar 2018.

#7
Drzim se toga da je Pivo naj ukusnije iz stakla! :D Naravno i dzidzabidza :)

mar 2018.

#8
da, ali ne, minimum je mesec dana kjuranja, stim da bas brend name i pobednici kupova stvarno jesu kjurani par meseci pre ulaska u prodaju, mora se paziti na kvalitet i ponudu ili ode posao u pm, nije to balkan.
hazeriZMAJ

mar 2018.

#9
Tu se nebi slozio sa tobom.. A niti tu... Mozda grijesim ali ja koliko imam iskustva sa shopovima to je toliko zakonski sredeno da je gotovo nemoguce krajnim korisnicima gurati Vutru od krimosa iz raznih skladista..Svoju Vutru koju kupuju vlasnici shopova uvijek u bilo kojem trenutku mogu ici posjetiti,vidjeti,provijeriti gnojenje,navodnjavanje...sve...Pocetni kapital za otvoriti shop treba biti ogroman bas iz razloga da se drzava naplati povodom nekih nezakonskih stvari..A da ne govorim kako je pojedinom shopu jako bitno imati nagradivane Vutre kako iz organskog,hidro..ovakvog,onakvog uzgoja.. Ne kazem da nema vlasnika koji to rade....ali jako riskiraju za malo..jer samo porez ne placaju,a riskiraju optuznicu za "zlocinacko udruzivanje"gdje je kazna do 15 godina zatvora.

mar 2018.

#10
Staklo nema konkurenciju. Presavijem/preklopim pvc vreicu par puta pa stavim na otvor tegle i zaaarafim poklopac, viaak vreice odre~em akarama. Ko pekmez. Tak mi bude najslaa vutra. Pogotovo ak je presuaena to dobro doe ali i ina e. Iako, kad bi naaao onu staru plasti niu piksu od cedevite, ubacio bi badovine nutra, just for shits and giggles kak vele :)

mar 2018.

#11
meni je staklo bolje al' nervira me ono zveckanje tegli u najlonskoj kesi ovo zasad dr~im u pl. vreicama sa zip zatvara em ne miriai kao kad otvoria staklenku al' udara svaka :D
chika BikaPOZNAVALAC

mar 2018.

#12
gadno se varas to sto ti govoris to je u americi tako , al u nizozemskoj ti je cak i prodaja ilegalna , provjeri po netu ako mi nevjerujes , tj siva zona , policija zatvara oci na prodaju do 5 g , ima cak i jedan shop dosta poznat u amsterdamu grey area se zove :) od cini mi se 2011 do 2013 nisam siguran sto posto ali se u 3 juzne pokrajine provodio jedan projekt "wietpass" gdje nije bilo dozvoljeno turistima kupovat gras , cisto jedan pokusaj da se vidi kako bi to funkcioniralo , ali je propalo jer su se pojavili ulicni dileri itd... posto dosta njemaca francuza i belgijanaca svakodnevno dolazi u nizozemsku po gras , inace maastricht jedan od gradova sa najboljim cofeeshopovima i dalje provodi wietpass znaci prodaju samo clanovima svog shopa , preduvjet je da ste nizozemski drzavljanin ili imate stalni boravak u nizozemskoj....tj imate wietpass. sve sto se prodaje u amsterdamu ti je sa crnog trzista smiju imat do 300 g u shopu i prodat max 5 g po osobi i jako su nabrijani ako pokusas recimo nakon 10 min kupit od istog prodavaca opet 5 g , pod uvjetom da te zapamtio kako izgledas nece ti prodat jer moze izgubit licencu. neznam odakle ti ovo da shop moze nadzirat i posjecivati svoju buducu "robu" , posto sto posto iz prve ruke znam da je uzgoj vise od 5 biljaka ilegalan... da je tako kako ti velis nebi bilo lose trave u nizozemskoj al vjeruj mi da ima jako puno fusheva , neisprane , nekjurane vutre pogotvo u damu , mada se zadnjih godina zatvorilo puno shopova sto drzavnom regulativom sto utjecajem konkurencije , sad ih ima manje trava je kvalitetnija ali i puno skuplja , morate znat da je tamo strasno puno turista kojima je lako uvalit bilo sta pod dobru vutru i naravno da se neki bogate na tome. sve sto pisem pisem iz iskustva i prve ruke ,da nespominjem sad gdje sam sve bio i kolko je to shopova i gradova al uglavnom jako puno, razgovora sa ljudima iz shopova i vlasnika , plus proucavanja zakonske regulative ... znaci prodaja je siva zona , ilegalno , al policija zatvara oci do 5 g , a uzgoj takoder ilegalan , osim do 5 biljki za svoje vlastite potrebe , a te price nije to balkan i to haha tamo je malo zesci kapitalizam i vlasniku cofeeshopa se j... kakva je vutra sve dok ju moze dobro prodat... ne otvara on shop da bih ja pusio kvalitetnu travu nego da bi zaradio :) u amsterdamu postoji cannabis info centar di se mozete informirati koji su najbolji cofeeshopovi itd i donjeti uzorak trave na testiranje , puno testova se pokazalo naspricani s jwh 0-18 itd pune spider mitesa...jbg turisti dodu nikad nije vidio travu u zivotu i onda im uvaljuju svasta , jer je na dobroj lokaciji di prolazi puno ljudi itd... evo jedan link pAZ3sl0gIvQ na njemackom ali ima i dio na engleskom di lik objasnjava , recimo kako su se trihomi smezurali od inseekticida itd , ugl znaimljivo evo ovdje jedan klasicni grow u nizozemskoj wQPfV8-4Yio , znaci odma iz cuttinga na cvjetanje sto krace sto brze sto manje prostors sto manje problema tokom uzgoja , nemojte me krivo shvatit nije losa trava tamo ali morate znat odabrat inace cete dobit sranje , tvrdnje da je to tamo strogo regulirano i da je sva trava vrhunska jednostavno nije tocno , ponavljam sve sto pisem govorim iz prve ruke. pozz svima
chika BikaPOZNAVALAC

mar 2018.

#13
zabluda . bas i je fora u tome da nemoraju pazit na kvalitet posto godisnje kroz amsterdam prode milijun turista a vecina njih ne dolazi zbog sireva i klompi a 70 posto njih nezna sta je dobra trava , dobar dio ju nikad nije ni vidio u zivotu ako i je ,nije neki kvalitetni indo :) sigurno da najbolji i najpoznatiji shopovi kjuraju za natjecanja jer su to multimilijunski poslovi ali vjeruj mi i da u najpoznatijima imas fusheva upravo zbog toga jer je potraznja ogromna a ponuda smanjena radi ilegalnog uzgoja, i nestignu svu robu kjurat a kamoli isprobat i testirat prije pustanja u prodaju , a i prodavaci su instruirani da kad vide newbia da ga oderu i uvale skart :) vjeruj mi . jednostavno nema dosta top kvalitetne robe kolko ima turista , vlasnici to znaju , kao i cinjenicu da su 90 kupaca totalne neznalice sto se tice kvalitete dima i naravno da to koriste:D par puta sam se i ja opeko razmisljajuci kao i ti , al kao dugogodisnji gurman sam skuzio da su me oderali ko vuk naivnu ovcicu , i odtada uvijek proucavam gledam mirisem , kupim pol g pa probam pa onda jos itd iako prodavaci glume da to nevole zbog guzve i ljute se na to ali i to je samo jedna od fora da ti uvale losu robu , kao stres ,ajde, pozuri odluci, al ja se ne obazirem na to za svoje novce mogu kupit sta ja zelim, u nekim shopovima imas i mikroskop pa mozes i pogledat izbliza nakon sto kupis...gledaj da su cijene sad zadnjih god dvije u poznatijim shopovima tipa greenhouse izmedu 16-18 € po g nekad i vise , izvan dama cijene puno povoljnije

mar 2018.

#14
Zato ja samo u GreenHouse cofeaopove idem :D mikroskop uvijek pri ruci, nedo bog da mi uvale ata, naao bi onog Arjana i razbio ga ko beba zve ku hahahaha Fora je u holandiji, ato je tamo kriminal na veem levelu, jbte oni imaju ak bande/gang grupe isto ko u usa, Crips/bloods.. zna i skroz drugi level kriminala, zna i hodaa po ulici, i svako 10 min te pita crnac oea kupit vutre, a ti kao turista, nasjednea i kupia naapricano sranje.. I onda si sam sebi na kraju kriv, nije bitno jel holandija, njema ka, avicarska, bosna ili srbija.. komercijalnu vutru, aka kvantitet vutra je uvijek puna pesticida i sranja.. za to ne mo~ea krivit itav kolektiv coffeaopova.. ne ka~em da su svi best of, ali trpat ih sviju u jednu koaaricu.. p.s i taj simon u tom prvom videu, ~ivi 8 min udaljeno od mene, taj lik je ~eai narki, vidia ga stalno na nekim tripovima, snima neke gluposti za youtube vani..
chika BikaPOZNAVALAC

mar 2018.

#15
@420Florist naravno da ima cofeeshopova koji drze do sebe kao sto rekoh to su multimilijunski poslovi , nije mi bio cilj trpat ih sve u isti kos , ako je tako ispalo iz mog posta, samo ocu reci da je uzgoj tamo ilegalan kao sto ti kazes kriminal na skroz drugom levelu , nije kao sto ljudi misle da je to tamo sve bajno liberalno da je sve vrhunska vutra itd... to je to sto kazes ak ti uvale ko ti kriv to sam i napisao u drugom postu samo ocu reci da ima jako jako puno fusheva i mora se pazit sta se kupuje haha fora informacija za simona mada nisam poslo link radi njega nego radi onog lika iz info centra i sta govori... razbio bi arjana ko beba zvecku hahahah umirem od smjeha hahaha , legendo!

mar 2018.

#16
Chika bika slazem se do slova s tobom za sve sto si rekao ;) da nepricam kako i odakle znam al istina je sve sto si rekao.

mar 2018.

#17
Po meni velika razlika. Vutra iz plasti ne posude/tegle/tapervera bude suha ko barut,barem kad sam ja imao priliku aditi. Netreba ni mrvilica,nekako pre praainsta bude. Nema do toga osjecaja kad iz staklenke izvadim hed nakon 6 mjeseci,on kao suh na dodir a ono i dalje osjecas svjezinu i sticky po prstima kad ga pucas. :drull:

mar 2018.

#18
Ne znam za vas, ja svoje izkjuram 1-2 mjeseca i vakumiram.. Dr~o u galonu ili u tuperware(plastika) meni to isto skoro bude, em suha, em se mrvi ko barut.. Ovako kad ju vakumiram, i kad ju otvorim nakon poslije, ma milina.. jedini ait je ato bude stvrdnuto ko kamen, ali meni to li no ne smeta..
laubaZMAJ

mar 2018.

#19
Ja sam uo i drugu pri u od bugara kaj radi na farmi koji mi je i pokazao farmu!Zakoni su im udni i ima kofi aopova svakakvih,al brate ko sa balkana ide kao turist u nizuzemsku!Prije nego kaj sam iao to no sam znao di moram i po kaj moram,malo se maknea od centra i aou!Normalno je da u svakoj branai ima crnog tr~iata i to svugdje niata udno a pogotovo za ganju.Crnci i postoje za "turiste" i oni nek kupuju kaj ho e i nek idu po muzejima di e vidjet travu iz 1800 i neke kog to briga,bitno je ak ho ea da mo~ea na brutalnu stvar i u tim kofiaopovima ea uvijek na istu stvar pa ak i u par godina razlike!:D Edit:Obavezno staklo,al ko voli plastiq samo naprijed.:thumb:
chika BikaPOZNAVALAC

mar 2018.

#20
@ Lauba ako si komentirao moj post... pa evo ja recimo s balkana idem ko turist u nizozemsku i to ne samo radi trave ima tamo odlicnih stvari , kao , arhitektura , muzeji , voznja brodovima , nocni zivot , odlicni i poprilicno povoljni restorani iz svih dijelova svijeta , raznorazni ulicni performeri ..... itd , itd ja nisam ni rekao da se nemoze naci brutalne trave vec da se mora jako dobro obratit pozornost di i sta se kupuje. evo ti kazes da si se pripremio i znao si sta kupujes , tako sam i ja kad sam isao ali moras znat da 90 posto turista to ne radi a shopovi to koriste naravno :) ako pricamo o shopovima tipa greenhouse mozes naci istu stvar al ne kroz par godina , znam kakva je situacija bila 2008 i sada , puno je shopova zatvoreno , prezivjeli su samo najbolji (ili najprofitabilniji) i overall kvaliteta ja puno bolja nego prije , ali su i cijene skoro pa poduplane nego prije 10 g. ovo sve sto sam napisao odnosi se na Dam , u drugim gradovima je drukcija situacija.... sto se tice crnaca , nebi nikad u nizozemskoj kupio travu na ulici pored cofeeshopa , to je glupost , ionako ti ulicni dileri prodaju neke druge stvari a ne travu :D (koje su takoder fush da se razumijemo) po meni sta se ispalti od shopova u Damu su boerejongens , original damkring , grey area , greenhouse (mada su cijene prepucane) , katsu ... ima ih jos koji su ok da sad nepisem , iako kazem overall kvaliteta je bolja nego kad sam ja prvi put bio u Damu. u manjim gradovima je meni osobno bolje , mirnije nema tolko turista , trava je znatno jeftinija a u nekima i puno bolja negu u Amsterdamu pozz zivio
laubaZMAJ

mar 2018.

#21
Ko ide zbog muzeja nek ne fuma ili nek fuma smee i dobro i pogotovo u danaanje vrijeme interneta;),kao i lijen ine kaj dou na forum pa im se neda nia potra~it neg sam linkove tra~i:D.Ne ka~em ja da se ne sla~em sa tobom nego tko ho e mo~e na i brutalno fino!:drull:
hazeriZMAJ

mar 2018.

#22
Reci...zasto je to problem:thumb: De rokerij,Bluebird,bulldog...dali se u njima prodaje kriminalizirana,spricana,losa Trava? @chika Bika Cinjenica je da odredeni lobiji plasiraju vijesti da se u Coffeshopovima prodaje Trava iz opisa gore navedenog...ja tvrdim drugacije jer poznajem vlasnika Coffeshopa i kad sam mu ja osobno rekao nesto ajmo reci "nelegalno"skoro smo prestali biti prijatelji.Covijek se naljutio...al bas jako..Ugl.ne slazem se da nemaju uvid u uzgoj,daje im se kada god hocu otici vidjeti kako se uzgaja i sta kupuju.Dali oni sami na svoju ruku nesto foliraju...ima i toga.Ali generalno pricati da je neuredna prica oko coffeshopova po pitanju birokracije u Nizozemskoj je ravna cinjenici da je zemlja ravna.. Dobro ja znam da je Trava gore ilegalna tj. nije legalna...sve jasno..medutim,kod njih kriminal rade Balkanci,a Nizozemci narucuju...to stoji...ali Coffe shopovi..hmmm...nije to bas "kupiti par kila"i plasirati unutar shopova,tu se nebi slozio...to nisu shopovi na glasu.. Druga stvar...dopustaju 5 biljki...to stoji..totalno drugaciji zakon je za firmu koja se bavi uzgojem Cannabisa..kao i svugdje u svijetu.. znaci cim zavrsi grow to ide u prodaju , mjenja se lokacija i ide se growat na drugo mjesto bla bla E ovo je druze bas bla,bla...ako pricas o ljudima koji se bave prizvodnjom i prodajom Cannabisa Coffeshopovima:thumb: I da...slazem se da se tako radi al u kriminalu,ne u sredenom sistemu uzgoja Cannabisa u medicinske,rekreaktivne svrhe.. Znaci,ovo je konverzacija,razgovor...nema ljutnje:thumb::thumb:
hazeriZMAJ

mar 2018.

#23
E ovo je druze bas bla,bla...ako pricas o ljudima koji se bave prizvodnjom i prodajom Cannabisa Coffeshopovima:thumb: I da...slazem se da se tako radi al u kriminalu,ne u sredenom sistemu uzgoja Cannabisa u medicinske,rekreaktivne svrhe..

mar 2018.

#24
Bro i meni kad bi reko da nekucam svaki racun u radnji, izbacio bi te iz nje. Iako nekucam svaki racun :D btw sad citam opet( posto sam i zaboravio malo o cemu je rec :D) i dalje ne kontam sta nije istina? :D Da. Nekazem ja da si i ti nesto pogresno rekao :D i tu ima istine. Meni je trip da mozemo diskutovati do sutra. Al mislim da mi ustvari i nemamo pojma sta i kako rade.
hazeriZMAJ

mar 2018.

#25
Neizdavanje racuna i neplacanje poreza u sredenim drzavama je kriminal.Jedino kod nas je to "usluga prijatelju",a to sto ce tebe zakinuti posto ti placas porez od place.. o tome malo tko razmislja...Istambulska konvencija je zanimljivija narodu:D Nego...plastika ili staklo...meni svejedno;):thumb: Ajmo dalje..motam Green crack..:smoke:
chika BikaPOZNAVALAC

mar 2018.

#26
totalni offtopic :) neznam po cemu si zakljucio da sam ikad naljutio , po meni je ovo vise diskusija nego razgovor al ajde :) ovo je vec treci puta da ponavljam da sigurno poznatiji brandovi kao sto si naveo cofeeshopove gore nerade fusheve kao manji i nepoznatiji , pogotovo pred cupove i sajmove itd , ali isto imaju svakakve trave u ponudi , mogu ti iz prve ruke rec da sam u bulldogu kupio totalno sranje od white widowa nemoze se usporedit s najlosijom travom iz recimo yanksa koji nije u Damu , a da nepricam kolko sam ju platio....bulldog je obicna komercijala od shopa koji dovodi snoop dogga , rihannu itd praveci sebi reklamu a i pozicija mu je da ga nemozes izbjec kad dodes sa central stationa u red light, pa oni cak imaju u ponudi "thai stick" , cuj thai stick , znaci najlosija krdza od outdoora tako sta lose ni albanci jos nisu proizveli :) ocu rec poznatih i stvarno kvalitetnih shopova u damu mozes nabrojat na prste ruku i jedne noge , gdje su vlasnici stvarno ljubitelji vutre i razumije se u ono sta kupuju i prodaju ili proizvode....moras znat da je vlasniku cofeeshopa ipak na prvom mjestu zarada a ne strast prema biljkama ili statijaznam. sto se tice birokracije slazem se da su niskozemci poprilicni birokrate , ali sam zakon je kak oni kazu grey area , sto samo po sebi nema veze s birokracijom da ne mjesamo ta 2 pojma stvarno neznam odakle ti to da imaju firme koje sad kanabis u nizozemskoj prvi put cujem za to ako bi mi mogao poslat neki link ili bar izvor informacije... jer citam da se o tome prica tek zadnjih 6 mj ili godinu dana. kao da bi se nadzirao uzgoj nesto kao americki model. a sto se tice toga da imaju uvid u sta kupuju tokom uzgoja , nevjerujem , jedino ako sami uzgajaju za sebe , ima i dosta takvih shopova i oni i imaju najbolju travu. naravno da svi shopovi imaju uvid u ono sto kupuju ali ne tokom uzgoja vec gotove robe i ozbiljniji shopovi naravno da i laboratorijski tesiraju ono sto kupuju... nemam se namjeru s nekim prepirat ili ljutit kak ti kazes , sve sto pisem govorim iz sad vec 10 godisnjeg iskustva putovanja po toj krasnoj zemlji i sve sto govorim pisem iskustva iz prve ruke , obisao vise desetina shopova , neznam ni ja kolko , bio uzduz i poprijeko u desetak manjih gradova i svim vecima , pricao s vlasnicima , zaposlenicima , lokalcima tako da stojim iza onog sto govorim. kada sam jednom pricao sa jednim vlasnikom shopa u nijmegenu rekao mi je da bi bilo odlicno kada bi oni mogli nadzirat proizvodnju , legalno naravno , sto neznaci da neki to i nerade.... a sad oce meni neko vjerovat ili nece , slozit se , ili ne to je vec njegova odluka niti to mene na kraju krajeva zanima, pisem informativno i edukativno a ne s namjerom da se vrijedamo ili neznam sta ako je to neko tako protumacio , jbg pozdrav i zivili!

mar 2018.

#27
zar nije buldog na lajden placu? :)

mar 2018.

#28
Ima ih valjda na nekoliko mesta? Zar za njega netreba licna da si iz holand ili je to bilo davno ili sam ja nesto pobrkao :D
chika BikaPOZNAVALAC

mar 2018.

#29
ima vise , prvi originalni je u red lightu u samom centru u srcu ajmo rec :D nes si pobrko wietpass se provodio ,bubnit cu sad od 2013 do 2015 nisam siguran , ali samo 3 juzne pokrajine, amsterdam nije bio obuhvacen u tom eksperimentu
hazeriZMAJ

mar 2018.

#30
Ok.U pravu si:thumb: Odo dalje:wave::smoke: Uzdravlje...
chika BikaPOZNAVALAC

mar 2018.

#31
istanbulska konvencija je jos jedna fora za odvracanje pozornosti i nemogu vjerovat da se prosvjeduje protiv toga a da drugi kopaju po kontejnerima...valjda su svi koji su bili bez posla otisli van pa samo uhljebi prosvjeduju , dokle ce vise ovi na vlasti uspjesno prodavat fore ljudima to mi nije jasno , pa jel smo tolke ovce majku mu! kada sam otisao zivit van hrvatske skuzio sam da smo mi balkanci poprilicno iskompleksirani i mislimo da se samo najgore stvari dogadaju kod nas , vjeruj mi i u kako ti kazes sredenim drzavama , bilo to na "zapadu" ili bilo gdje na svijetu ima svega toga kao i kod nas ... imas korupcije i neplacanja poreza i neizdavanja racuna i u italiji ,svicarskoj , nikaragvi , gvineji bisao ,kazahstanu i sad-u. trebamo mi gledat u svoje dvoriste í kako da nama bude bolje a ne uvijek mislit da je negdje dalje sve uredeno a kod nas divlji zapad. a valjda ce nam uvijek i biti tako dokle god budemo razmisljali ma nek sam spalio og kush sa gnojivom samo nek komsiji crkne gorilla glue :D

mar 2018.

#32
Nego...plastika,ili staklo :cool23:
hazeriZMAJ

mar 2018.

#33
Trenutno...limenka..dar:smoke::smoke:..i drobi se,i masna je...i mirisi....a braco mila i udara..seeds by Vrac...out:smoke::smoke::smoke::smoke::thumb:

mar 2018.

#34
Bravoo, limenka. Naj slicnija staklu. Bar sto se opet kazem Piva tice :D hahahaha
hazeriZMAJ

mar 2018.

#35
:rasta:
chika BikaPOZNAVALAC

mar 2018.

#36
limenka , dobra ideja treba i to isprobat :D jel to ona stek limenka za preko granice hehe
hazeriZMAJ

mar 2018.

#37
:rasta: :vutra:

jul 2020.

#38
Staklo je najbolje plastika kad mora samo

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se