VUTRA
ForumMarihuanaUpotrebaNacini motanja i pusenja
LEGACY

Nacini motanja i pusenja

140 odgovora45,697 pregleda

okt 2008.

#1
Svako ima svu tehniku pusenja :rasta1::maryjane:,koju vi preferirate???
DžidžadžojacPOZNAVALAC

okt 2008.

#2
Motanje: Obi no volim malo vee flopove, rizle smoking crne, i nabacam poprili no vutre na rizlu i vrtim jedno 10ak sekundi da masa dobije kru~ni oblik kako bi lakae savio rizlu, a kasnije i zalepio.Ina e, savijanje mi je najgori deo motanja, jer je ujedno i najva~niji.Ako tu sjebea sve ode u k :D Puaenje: Pa zavisi od dogovora, obi no po dva plua, a nekada po jedno kako bi br~e iali d~okovi u krug.I gledam da flop ne nabijam u usta, ve samo povrainski.
DinkoCentarISTRAŽIVAČ

okt 2008.

#3
smotamo ajmo re normalnu pljugicu, svatko puai kolko o e(ne sad sve naravno). Ne volimo ona pravila tipa 3 dima pa aalji dalje. Vala sla~em se u potpusnosti, barem kod nas tog nema... ono jes' da je bruka vremena proalo od kad sam vani "ailjio", al' evo neki dan sa haverom zapalio, i nema brojanje dimova, nekako mi bezze too majke mi....niti je ikad bilo kakvih dogovora, ako neko zadr~i d~ok du~e, tu su drugi da ga "opomenu",:punch2: a obi no taj tad po ne da pri a (uhvati ga pri alica ....) pa da bezze ne stoji joint.... :)
Jack AliasISTRAŽIVAČ

okt 2008.

#4
Tehniku puaenja??? Da, da...valjda onu-zarolaj i duvaj, buraz...
Kurblaj KanAMBASADOR

okt 2008.

#5
Naj eae smotam u rizlu i onda uglavnom ali ne i uvijek uvla im dim u plua
CasperENTUZIJASTA

okt 2008.

#6
hahahha lol aamane imamo istu tehniku inace ja bas volim pusenje svako po 2-3 dima pa dalje jer mrzim zadrzavanje pljuge...
FrulaENTUZIJASTA

okt 2008.

#7
ma lagano chilamo i frula polako ide u krug..
bongashLEGENDA

okt 2008.

#8
Kako uglavnom puaim sam ili u uskom krugu ljudi, najdra~e mi je kad je na stolu kava, mliko, soki, rizle i vutra ... pa svak mota sebi po guatu, nema dodavanja, cimanja ...
DžidžadžojacPOZNAVALAC

okt 2008.

#9
Lako je tako ako gajite, pa imate dosta.Ovako, kada se nas par skupi i kupimo paket-dva...

okt 2008.

#10
U nasem drustvu postoji jasno utvrdjeni set pravila, jer bez pravila, drustvo prelazi u anarhiju! Pravilo manja e (joint ide onome tko uzvikne 'manja a', tj. najbrzim putem do njega ako ne sjedi do osobe koja mota joint. Manjaca se moze izgovoriti od trenutka kada se joint pocinje motati, ne prije) Postar - ako osoba nosi joint nekome drugome u drugu prostoriju, ta osoba (postar) ima pravo uzeti dim. Meksiko - ako smo pri zadnjem jointu i netko uzvikne Meksiko, onda svako uzima samo jedan dim i salje dalje dok se joint ne iscrpi, na taj nacin nedostatak kisika pojacava djelovanje THC-a. :D Meksiko je pitanje demokracije ako se ne radi o zadnjem jointu. `at/`ut - Mora ga dati osoba koja je zadnja pusila osobi koja pusi slijedeca. Zeleni padobran - osoba koja organizira neki party, na kojem se konzumiraju i druge droge, mora imati zalihu za spustanje, ujutro, kada droge popuste. Ova zaliha se drzi u tajnosti i sluzi samo za temeljnu ekipu, kada se opca populacija partya osipa. (Interno pravilo koje ne smije doci u javnost). --- Ima jos toga, ali mi se ne da pisati. ;)

okt 2008.

#11
mislio sam na to da li pusis iz dzointa,uz pomoc flase i folije,bonga ili tako nesto... e ovako.... sto se tice motanja smotao sam preko 4000dzoinata zasigurno....a ewo kako sam smotao poslednjih par stotina :) ovaj naci preferiram jer verujem da vishak rizle ume da pokvari ukus dzointu....a taj problem resavam ovako 1)rizla je okrenuta tako da lepljivi deo bude dole,ispod....postavite flop i travu po sredini 2)rizlu savijete na pola,palcem i kaziprstom pomerate rizlu gore dole...tako da po duzini celog dzointa bude jednak obim 3)zalizete lepljuvu stranu i preklopite sa rizlom 4)olizete preko lepila i pocepate visak rizle,flop ako viri nabijete ga po zelji tako da i donji deo dzointa bude lep i sabijen... a ako imate viska trave za zezanje uradite sledece 1)namestite levak kao sto je na slici,pomocu spojene 2 ili vise rizli(sto vise rizli lepsi i veci je i tulip...kao i kolicina trave) 2)napunite levak sa buksnom i pomalo nabite 3)namestite slamcicu od papira ili uzmite dzoint (koji na kraju nije zavijen,kako bi mogli uvlaciti) 4)uzmite parce uvijenog papira i kanapa 5)vezite ga oko slamcice ili dzointa uzivajte
bongashLEGENDA

okt 2008.

#12
Hatris, emu ovo kad ve postoji ovde: http://forums.vutra.org/obrazovanje/416-kako-smotati-dobar-joint.html Moderi ... ?

okt 2008.

#13
pa tema je NACINI motanja i pusenja...pa sam postavio neke,iskreno ne znajuci da vec ima....ali od viska pluca ne bole :)
need_weedENTUZIJASTA

okt 2008.

#14
slazem se, tako i mi radimo. je... ti kad neko pola sata drzi pljugu i nesto filozofira

okt 2008.

#15
Obicno kada sam sa drustvom (bez padobranaca, zeljnika, drcnjara idr) skratimo visak rizle za 0.5-1cm tako da *zla bude vise slim. A kad krene krug, uhvatis 1 dim i drzis dok se Jox ne vrati ;), ako nas je 4+ palimo odmah 2 komada :D. Aj budite haj!
blozerISTRAŽIVAČ

okt 2008.

#16
Pa u frulu najmanje gram grassa ide, al to sam kad se baa i nema para.. ina e malo viae.. aalje se uvijek u desno.. nema nikakvih tih fora manja a krpa a... kad doea na red u krugu puait ea..a kaj ja znam po jedno 4-5 punjenja si uzme svatko... A ve inom si na zastavicu motamo ,da maknemo viaak rizle..
DžidžadžojacPOZNAVALAC

okt 2008.

#17
zastavicu ?
krasta-zgPOZNAVALAC

okt 2008.

#18
pretpostavljam da misli na jednoslojku,izgleda ko neka zastavica prije nego sto otrgnes onaj visak papira
blozerISTRAŽIVAČ

okt 2008.

#19
a neznam kak vi to zovete... ljepljivi dio savia s unutarnje strane, kad okrenea rizlu zali~ea ... i onda mo~eo zapaliti ili otkinuti viaak zle.. upravo to
krasta-zgPOZNAVALAC

okt 2008.

#20
tak i ja vecinom fr em,ipak manje papira

okt 2008.

#21
jednoslojke su majka...okus stoput bolji, lakae i viae se uvla i, bla~i i ukusniji dim...a o zdravlju da ne pri amo...sad sam ih u zadnje vrijeme po eo motat, iako kad mi se neda, onda otrgnem viaak papira odma pa bude tanja pljuga, du~a...kad se ima robe, onda obo~avam talijanke rolat. Blunt nisam zapalio ve dobrih godinu ipo, to mi ~ao totalno, oni su mi predobra stvar. S okusom meda tabak joa, taj mi fin, a kul je i od ~vakae, takve slatkaste vone okuse najviae preferiram. Na bong prerijetko ikada a tulipana nisam isto zapalio ima 2 godine, al on mi je tako i onako sranje. Puaenje na 2 serije da ide u krug
indian_summerISTRAŽIVAČ

nov 2008.

#22
pivo Pan, o i moj prozor ovo kaj vi zovete "jednoslojka", "talijanka"..itd. kod nas je slovenka, znaci zapali se visak papira, te su mi naj....i kako neko kaze, a ja mislim shandor, puno je finije za duvanje

dec 2008.

#23
mi smo prije vishe derali, tj bilo nas je vishe posto smo oduvijek imali svog stuffa. sad smo se skulirali, neki ostali derat i mi koji smo ostali deremo svaki dan najmanje 2-3 frule, i to kako ko na koga naleti. odemo negdje il se zbuxamo kod nekog i udri - reggae, frula, komp i tak to... vechinom filmovi pa se medjusobno kasnije ispitujemo ko je koji dio u filmu pohvatao taki navaren, pa onda na kraju slozimo sve na vrpu. XD sto se tice ovak konkretno - rolica, po mogucnosti Party in the House jer imaju flokove, poshto nije prikladno da ti ljudi u takvoj maloj sredini di ja zivim vide svaki dan na kavi pokidanu kutiju od cigara, nije mi ugodno onda. XD. ako se nema rolice, onda spojimo papir i deri. kad nas ima vise od troje, onda smotamo dvije velike i startuj. vecinom se mota naopako, nije sila da pusim papir kad imam trave... XD ;) u susjednom gradu postoji neka finta koju nazivaju Manjacha. kad neko zarola i zapali, ko prvi kaze Manjaca frula ide njemu i on bira smjer kretanja frule. to se vecinom niko ne sjeti, pa bude zanimljivo kad se sjete ljudi. XD mi to osobno ne preferiramo, mi saljemo "onako kako se kosi". XD
Kurblaj KanAMBASADOR

dec 2008.

#24
Mene ta manja a totalno nervira ali eto ualo i to u koriatenje barem kada je viae ljudi pa se svi trpaju jer malo vutre a 8ero ljudi to je sranje

dec 2008.

#25
radili su frendovi u vojsci fintu da se jednom dzojom satre njih 5-6, al onak da nemogu hodat. XD stvar je u trcanju. samo zaredom jedan po jedan trce do neke tocke i nazad, al da ima priblizno 100m (zasto bi trcali vise kad nemoramo?), te se tim samim procesom sve alveole rasise i pluca apsorbiraju maximalnu kolicinu zraka, THC-a, cega god. tako da je sasvim dosta da se svatko dvaput zatrci i nakon trka mazne instant-shat,a i taman ce onaj sto je prvi trcao bit u stanju da pirne shat ovome sto je dosad pirio. XD to je samo prikaz kriznih situacija u vojsci ( mada ih malo ima) kad se ljudi snalaze da sto bolje i vise ustede. mi probali iz razonode i nije dobro zavrsilo. XD al da stoji - stoji.

nov 2009.

#26
drugari, nema loshe buksne, mozhe da bude kriv kao banana i da izgleda kao zid pecine, ako gori i ako se ne mora previshe balaviti, divan je, ako se ne pravi kashika, nema potrebe da vredjamo supu. volim sve buksne i sva motanja, jer chim motash, znachi da je dobro. a mozhda serem...

nov 2009.

#27
hahahaha a ja uvekXD
Big LLEGENDA

nov 2009.

#28
Ekipa 3, najviae 4 ovjeka, uvijek se tanko duga ko mota, 20 cm je neki prosjek, puai se bez po~urivanja, bez "daj ajde aalji" i bez 3 dima i dalje Puaia kako ti ~elia puait a ve svatko zna nakon kojeg vremena treba poslat pljugu dalje jer predugo puaimo zajedno i imamo iste sheme uvijek, ve se sve zna.... I na kraju eventualno ako netko izrazi ~elju za aatom, dobije ga.... Bez puno filozofije i igrica, tajnih rije i xD
HightyENTUZIJASTA

nov 2009.

#29
Pri meni sve ovisi koliko se ega ima. Uglavnom je kao i u postu iznad, od BigL-a, ali kad se ima, onda volimo experimentirai, praviti bongove, tulipane i tak... A ovo kaj ste stranicu prije pri ali se zove jednoslojka ili zastavica, da.
#30
ina e, kad moja ekipa puai, nas je 3-4 ali naj eae samo lega i ja, veinom ja motam jer lega uvijek sjebe o jer mu se ruke ina e dosta znoje XD motam tanke i duge, volim neku eleganciju :D a dosta esto ide i jednoslojka oko puaenja nema rasprave niti pravila, svatko puai za sebe, nema cimanja niti posebnog pravila, svatko zna kad poslati joint i sve je u redu :) za motanje favorit mi je OCB slim rolica i blunt kad se nae :D

dec 2009.

#31
jel mo~e netko pojasnit aat? kak se to napravi? hvala ;-)
gugyISTRAŽIVAČ

dec 2009.

#32
na vasa najcesce se ni negleda kak se mota i na koji nacin, vecinom su to frulice napravljene u pol minute tak da isti k, a ono kad se skupimo ko drustvo onda ili tulipan ili se zajebavamo svako svoju mota, ja prema nutra(iliti vasa zastavica, taj mi je drag nacin motanja). pusi se normalno, jbg svatko zna kolko je normala neka imad to kod sebe, neka pristojnost ono, 5 dimova i dalje. uhvatis oju u usta i piris prijatelju u usta koji je stavio svoju ruku na tvoju i kak on piri ti uvlacis..a u ***** :D ovo ja sam neshvacam hh

dec 2009.

#33
hahahaha skuzio sam u meuvremenu, al hvala ti na trudu. :icon_lol: a jel ima to kakvog ja eg u inka il su to samo pri e?
MedoZGBENTUZIJASTA

dec 2009.

#34
ista ta tehnika je i kod moje ekipe.... bar s njih dvoje kaj smo stalno zajedno... al inace kad smo s nekim drugim il nekom drugom ekipom sve lezero u krug... jedino kaj ja nemogu zarolat malu i tanku pljugu... svaka pljuga mi je ili jako dugacka kaj su mi najbolje cvrste al dugacke.. ili je manja al top ina..
zwerovskiENTUZIJASTA

dec 2009.

#35
hmm kad nas je 5+...smotamo 2 slovenke i deres u krug jedna lijevo jedna desno....kome ostane kraj on rukne shut nekom i toe to kad sam pusim ugl natrpam kolko imam zapalim sjednem za komp lagano i udri mili...nea nekih pretjeranih ppravila
SLO-EraLEGENDA

jan 2010.

#36
iskreno,da re em-vele da nakon tolko godina joa ne znam smotati ok.jest,da je rutina i mnog previse 1/3 marlboro i ziza majka-ona i njen kvalitet ...ostavljau i dojam, te promaju u glavi :)
dogo argentinoENTUZIJASTA

jan 2010.

#37
dada slovenka. to volim kad se smota al ni ovi drugi na ini nisu loai.
snoopy90AMBASADOR

jan 2010.

#38
kod mene u ekipi svi motaju naopako jer onaj viaak papira me ubija i ne sa cigaretom nego sa duhanom ugl. onim malo kvalitetnijim po 30kn na benzama. cigarete su sme e i ~ivi otrov. i filter pravim od obi nog papira a4 formata iz razloga ato oni filteri kad ih otkinea s kutije pljuga imaju onu plastificiranu starnu pa ne ~elim se baa pucati sa plastikom
BoRaiChoAMBASADOR

jan 2010.

#39
Ja sam sad poceo praktikovat,a4 al malo deblji onaj...predobar za pflo
wasd420ISTRAŽIVAČ

feb 2016.

#40
Ja i prijatelj popusili u jabuku 4 grama ono ogromni dimovi jebote lupilo nas je da smo po cesti lezali nismo se mogli maknut.. 2 dana iza toga sam jos osjeca thc u sebi
CrazyNorthPOZNAVALAC

jun 2017.

#41
Ma buksna normalna, ko koliko uzme i teraj dalje, kad se setis... a kada je grupa, dobra stara gedora i instant hladan dim direktno u pluca :) Edit: Sad vidim zastarela tema, ali svejedno, gedoru niko nije spomenuo :)
CrazyNorthPOZNAVALAC

jun 2017.

#42
Proslo vreme za edit, a predpostavljam da ima bar neko ko ne zna o cemu pricam kad spomenem gedoru, mozda znate pod drugim nazivom. Ovo je najjeftiniji vid konzumiranja, po ukusu jedan od najlepsih, tako reci kopija onih bongova u kojima dim kruzi u vodi, pa ti kad hoces dodjes i kroz crevo uzmes dim. A sta je sve potrebno? Svako ima sve u kuci. [*]Bilo kakva kanta u koju moze stati flasa od 1l(moze i od 2 ali 1l je taman doza za puna pluca. Kantu napuniti vodom, sto hladnija to bolja; [*]Na dnu flase izrezati 2-3 rupe; [*]Probusiti cep, u njega staviti gedoru za odvrtanje sarafa, samo paziti da gedora bude bar malo stabilna, da ne ispadne; [*]Flasu sa isecenim dnom i bez cepa ubaciti u kantu sa vodom, tako da flasa bude puna vode; [*]Vratiti cep na flasu, paliti vuju i lagano izvlaciti flasu iz vode. Voda koja izlazi iz flase ce napraviti pritisak i napuniti flasu dimom; [*]Odvrnite cep, usta na flasu i u isto vreme vucite i gurnite flasu u vodu, tako da ce pritisak izbaciti sav dim u vasa pluca, bilo da imate snage da ga povucete ili ne. Eto toliko da se upisem na ovu temu, ja inace koristim flasu od pola litre koju ubacujem u presecenu dvolitru. Ne zauzima mesto, malo je, a kad nesto radim po dvoristu i kuci, samo ubacim i povucem dim, koji mnogo jace udara nego na rizlu, nema papira da truje pluca, hladan dim, dovoljan je 1 ili 2.

jun 2017.

#43
ma da, gedore... drugacije smo to zvali (nismo koristili gedoru) a pokusavali smo da napravimo nesto kao nargilu :D kod buraza se jedno vreme okupljali na zurke/sedeljke, i ono kanta na sred stola puna leda u sobi ispred tv-a i sony kec, ulazi tetka i ono WTF??????? gleda ne veruje sta vidi; samo kaze, vi sto ste stariji sve ste nenormalniji, manijaci jedni :lol: to bilo ono vreme 90ih, kad se pravili tzv. karburatori od limenki i kao neki bongovi od plasticnih flasa.

jun 2017.

#44
ja to znam pod gravity bong

jun 2017.

#45
Mi smo to zvali hamper, kad se samo sjetim koliko je ekipe palo na dupe puaei prvi put na taj na in hahaha

jun 2017.

#46
Mi smo gravity bong zvali "buljbuljator" :upiii: :lol:
CrazyNorthPOZNAVALAC

jun 2017.

#47
Svako ima neki svoj naziv, u zavisnosti od predela i drustva :) Mi smo zvali gedora jer smo uvek to stavljali na cep, mozes da biras velicinu, naduvas se brzo i lepo. Nije za svakodnevnu upotrebu, vise kad je ekipa neka tu, mada ja imam mini aparaturu u radionici u ormaru, pa kad radim i nemam vremena da smoram, uzmes ceo dzoint u 1 dimu... @publicenemy imali smo dvojicu koji su prvi pusili, tacnije jedan je vec probao ranije, medjutim kad su uzeli 2 dima(2 dvolitre), i to jos neka ubistvena indica, bukvalno su pali na dupe :D I tacno to jeste iz vremena 90-ih, water pajp na flasu sa hemijskom, folija na vrh, limenke, gedora... mnogo nacina kad je mnogo lakse bilo naci dragu nam biljku nego rizle. @WEEDetix , malo si zamenio mesta koliko mi se cini, prva i druga slika treba da se zamene pozicije flasa, i na 1 da nema cep. Edit: Ne treba nista da se menja, na toj slici je kad je sve gotovo, ne kad se pali, tako da je ok.

avg 2017.

#48
haha...kad se samo sjetim, kakve su to sve naprave bile,,,nargile od flasa, kemijske,maa joj,,,:lol::lol::lol:...a gravity u kadi...haha...sada samo klasika; u pljugu i dimi...stay positive!!!:thumb:...
blueAMBASADOR

avg 2017.

#49
Pozdrav svima, nov sam na forumu i stoned dok ovo pisem, ja zamotam stotku upalim povuce tri cetiri dima pa ugasim, sacekam 15-20 min pa onda opet i tako dok ne popusim sve. I bude super,totalna opustenost misica,euforija i kuliranje :)
hazeriZMAJ

avg 2017.

#50
Cega "stotku":eek:? Edit...ok,po mozgu mi "vijuga"Blue dream:razvaljen:::D @sale82ful He,he..kontam sto grama..reko,zahebava covijek:DJos ja htio u raspravu ulazit:Dbe,he....:razvaljen:::razvaljen::......:spliff:
blueAMBASADOR

avg 2017.

#51
Mesavine duvana i trave

avg 2017.

#52
Mozda covjek mislio 100s. (velika rizla) :razvaljen::
blueAMBASADOR

avg 2017.

#53
Da mislio sam na 100s

avg 2017.

#54
Ti si garant mislio da lik zapali stotku grama hehehehe....

avg 2017.

#55
@hazeri i ja mislio "stotku".. rek'o STA ovaj radi!?!?... haha..:thumb:

nov 2017.

#56
dodjite na Cerak da vidite kolike buksne se motaju hahahahahahhaha

nov 2017.

#57
Tko je joa vidio motat :fuck:. Mi tu na forumu jedemo vutru, pravimo ajvar, kobasice, raznorazne smoothie i delicije od nje. Ne punimo jastuke perijem, nego hedovima, probaj...zaebi memorijske pjene i sli no. Motali smo dok smo bili mali, sad viae nema potrebe za to :D.
hazeriZMAJ

nov 2017.

#58
Velicina nije bitna:D:thumb:
Minja3LEGENDA

nov 2017.

#59
KKl8na4oZbM a gde ide gedora ??? hahhahhaa, to beae ono metalno za odvrtanje arafova ato komaije nikad ne vraaju..

jul 2018.

#60
Pozdrav. Ja sam nov u ovome, prakticno jos ucim :) Primetio sam da ljudi mesaju travu sa duvanom, pa me zanima zbog cega se to radi i da li moze na "cistaka" samo trava bez duvana, posto ja cigare ne pusim ali me trava privlaci :D
StipeZMAJ

jul 2018.

#61
Apsolutno da moze cistak ;) mozes u joint, bong, lulu... vejp
BadiZMAJ

jul 2018.

#62
naravno da mo~e, bolje je i zdravije bez duhana, samo ako si po etnik, dobro ea se nakaaljat od istakasmiley9934

jul 2018.

#63
moze.

jul 2018.

#64
Hvala na odgovorima :D

nov 2018.

#65
Da li postoji neki nacin za dobijanje istog efekta kao kod vejpa(da se udise para a ne dim) a da nije sa vejpom
sumkeeeENTUZIJASTA

dec 2018.

#66
obrnuto. ocb

dec 2023.

#67
Braco zanima me posto cesto cujem po pesmama "motaj u g" sta znaci to bas me zanima... Inace pusim vec par godina ne bas bas aktivno

dec 2023.

#68
Seks,droga,Sekuli goga :rasta:

dec 2023.

#69
Stara akola, bilo nekad (doduae ja praktikujem i dalje, ali mator sam pa je o ekivano). Produ~ia malo spravu, za ekipu: To je motanje "u G" Tad nije bilo rolni i sli nih pi*darija, uglavnom Smoking srednje crvene i ~ute (tzv "kocka"), a kad naletia na tamno zeleni Smoking 100s (mi ih zvali "tepih" :D) budea srean k'o ku e u liftu :)

dec 2023.

#70
ista klasika.. :thumb:

dec 2023.

#71
E tjt hvala, a i mislio sam da je to to al nisam bio siguran, cesto sa ekipom rolamo ovako al nikad nismo taj izraz koristili :D:D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se