VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQPomoč zaglavila koverta u posti carinjenja
LEGACY

Pomoč zaglavila koverta u posti carinjenja

136 odgovora13,035 pregleda
braticISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#1
Narucio sjemenke putem neta i trebala je doci koverta kuci. Odabrana je kod narudjbe opcija seeds za postarinu od 5 E da doe na kucnu adresu a nije!! Ostala je u posti carinjenja i kuci je stigao papir na kojem pise da dojem u ponedjeljak od 10-12h. Koji se vrag desava ako je nisu otvorili morat cu ja pred njima otvarati a carinici nisu blesavi i dobro znaju sta je. Dali je neko imao taki slucaj i ocemu se kvragu radi?
braticISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#2
Ja mislim da se desilo sljedece. Ja sam ljepo poslo novce i narubu. Cijena je bila 35.5E zajedno sa postarinom pa sam ja njima poslao 40E jel nisam htio stavljati kovanice u pismo. Mozda su zakljucili da je ta lova za slanje preporuceno pa su mi tako i poslali. Ljepo u narubi pise seeds i postarina 6E u pismu tj ne preporuceno. Nije bitno uglavnom sam dobio preporucenu posiljku,tako pise na papiru koji sam dobio kuci da me ceka preporucena posiljka iz nizuzemske i da ju doem podici u ponedjeljak od 10-12 u posti carinjenja. Sve mi je to sumljivo, zasto bas u ponedjeljak od 10 - 12 a ne svaki dan kad posta radi? Da me nebi sacekao neko iz MUP-a RH. Mislim da bi bilo najbolje da ni ne odem po to pa nek se vrati ljepo njima tamo. Neznam postupak pa ako neko zna neka mi to malo pojasni. A alien cu nazvati sutra iz poste posto ne zelim da zovem sa fiksnog telefona da ne ostavljam nikaki trag u slucaju da me nekako prokuze.
Vuk_samotnjaKAMBASADOR

mar 2008.

#3
Moj savjet je da se ne uzrujavaa. Ako je poslano preporu eno, a poatar ti doaao na vrata kada tebe nije bilo, normalno je da se poailjka vrati u Poatu. Lijepo se operi, namiriai, po ealjaj, i smireno(kao da idea po kruh i mlijeko) kreni po poailjku u navedeno vrijeme. Na kraju krajeva, ako je i u pitanju to da je poailjka otkrivena(ato ne vjerujem), uvijek postoji mogunost da se pravia GLUP. Nizozemska? Sjemenke? Ne znam niata o tome. Naravno da nisam niata naru ivao...itd...SRETNO!
GreenManAMBASADOR

mar 2008.

#4
Pa ako si sposoban za sledece onda nemas problem...odes u postu i ako nesto pocnu da te smaraju ti lepo kazes da ne znas o cemu se radi i bas te briga.Niko ne moze da dokaze da to nije neko poslao napamet,ili da npr. nisam ja to narucio na tvoju adresu.Mada ako si porucio obicno onda je moralo da ti ostave kuci.

mar 2008.

#5
:cool44:ma opusteno sigurno je vracena meni stalno stizu preporucena pisma iz suda ako je preporuceno moras sam da podignes to ne donosi postar samo donosi onaj papir da odes da pokupis to:thumb:
gargamelPOZNAVALAC

mar 2008.

#6
Malo sam se pozanimao tim pitanjem na legalisu i tamo kazu da je za sve posiljke odgovoran posiljaoc, osim ako se moze dokazati da je primaoc posiljke znao za sadrzaj posiljke. To mogu eventualno ako si placao karticom, sto nisi, ili pretragom racunala.
braticISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#7
Pazite ljudi to nije obicna posta u mom selu nego u gradu i to posta carinjenja.(...poailjke za koje je poatanski ured carinjenja poslao Obavijest o podnoaenju isprava na carinski pregled)... ovo sam izvukao sa stranice hrv poste. Znaci da je to paket koji je ostavljen u toj posti za carinski pregled. Mislim da je posiljci sudjeno da bude otvorena od strane carinskih sluzbenika jedino sto je na moje ime preporucena i mozda cu je ja morati otvarati pred njima.
braticISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#8
34. Djelatnik poate carinjenja otvara poatansku poailjku u nazo nosti carinskog djelatnika koji obavlja pregled poailjke. Ako carinski djelatnik zahtijeva, poatanska se poailjka prije otvaranja mora ponovno vagnuti i utvrenu masu usporediti s podacima iz poatansko-carinske prijave. 39. Ako carinarnica prilikom carinskog pregleda utvrdi da poailjka sadr~i robu iji je uvoz zabranjen, postupit e po lanku 203. Carinskog zakona tako ato e poati carinjenja rjeaenjem nalo~iti da poailjku vrati u inozemstvo u roku koji ne mo~e biti du~i od osam dana, uz upozorenje da e roba biti oduzeta ako ne bude vraena u inozemstvo. Poailjke iz stavka 1. ove to ke, osim poailjaka koje sa dr~e+++ D R O G U+++, promibeni materijal i sl.. poata carinjenja vraa preko izmjeni ne poate u inozemstvo. Po vraanju poailjke u inozemstvo, carinarnica razdu~uje poatansko-carinsku prijavu brojem carinske popratnice.
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC

mar 2008.

#9
majstore pozdrav ! :p nemoj se toliko znojiti u vezi toga :) na carini imaju pravo otvarati PAKETE i PAKETE SAMO ! ! Nisam placao na nacin kao i ti, nisam narucio sjemenke od kuda i ti ...ali inace ide ovako : sjemenke se salju kao preporucena posiljka ili dar i to u koverti tj. kao pismo . na carini se mogu jebati sa svojim pravima , ali oni pisma i koverte ne smiju otvarati ! ! tako da...nemas beda :P kiks moze biti jedino da ako si osim sjemenki narucio jos nesto i to se poslalo u paketu . javi kako se to svrsilo ! sretno ..pozz .
braticISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#10
Smiju otvarati pisma ako oblikom ili tezinom izgledaju da bi mogle sadrzavati robu za carinjenje.
braticISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#11
Jednostavno ako ti u prijemnoj posti(a to ti je ona glavna posta u gradu iz koje se upucuje posta prema lokalnim postama) uzme neki peder u ruku pismo kao u mom slucaju kovertu sa sjemenkama i procita nizuzemska i zna da se u takim pismima i salju sjemenke moze lupiti zig da podljeze carinjenju. Smiju otvoriti razlog sam napisao gore. Nisam narucivao nista vise osim sjemenki i to nacinom seeds od 6 eura i nisam stigao nazvati alien da pitam tog konja zasto mi je poslao preporuceno pismo. Sumljam da je vec i nisu otvorili zbog sljedecih razloga: 1-dobio sam kuci plavu kovertu u kojoj je bila ona ceduljica koju ti postar obicno samu ubaci u sanducic.(to je normalan postupak jel su pismo slali iz poste carinjenja) 2- na toj ceduljici ti inace pise da posiljku mozes preuzeti od do i datum. 3-u mom slucaju ta su polja prazna i na poledjini pise neraspisanim rukopisom Molimo da dodjete u postu carinjenja u ponedjeljak od 10 do 12 sati. 4-Cim je ona u posti carinjenja znaci da je tamo iz jednog razloga a to je da je ocarine i otvore Smrdi gadno na sranje
BeyondLEGENDA

mar 2008.

#12
Ja mislim isto tako i na tvom mjestu nebi otiaao po to, meutim oni ti nemogu niata ako re ea da neznaa ata je, pa bi mo~da bilo dobro da vidimo kako e zavraiti slu aj i da ljudi nau e iz toga kako ne naru ivati sjeme.
Ramona_RedENTUZIJASTA

mar 2008.

#13
.. pa da - nemoj i i eto - a uostalom ato tebe briga 'ato su ti oni iali slat nekakve sjemenke za reklamu', to ti nemaa pojma ;) ne bediraj se samo, i nek te to ne obeshrabri kod sljedee narud~be!
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC

mar 2008.

#14
ovo jos stavrno nisam cuo . zasto mi je cudno ? jer pismo niti oblikom niti tezinom ne moze sadrzavati nikakvu robu za carinjenje . oblik ? normalno pismo .... tezina ? koliko teze sjemenke ili normalni list papira ili novac ? :) mislim, jednostavno mi je cudno...ali eto, jos jedna nova stvar koju znam . ja sam mislio da je 95 % sigurno .....a u biti moze biti da je i ti si se bas nasao u 5 % . sorry buraz . nadam se da ces rjesiti to nekako, ali samo bez panike . teoretski ti ne mogu nista . peace .
braticISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#15
Evo vam odgovor koji ste cekali. Prijatelj je isao po sjemenke i dosao u postu. Ljepo dosao na salter i primio kovertu krenio prema autu i na pola puta puf. U muriji 5 sati -posjedovanje. Cekali su da je digne i onda ga opalili tako da nema vise cije je i od koga je nego je bilo kod njega i to je posjedovanje. Nemojte se varati kad ubuduce budete narucivali sjeme jel oni vrlo dobro znaju sta je to i nije jedini koji je pao po njihovim pricama bude toga cesto. Pretres kuce sa psima i sve ostalo nije nista pronadjeno. Sto se hrv tice policija i postanski sluzbenici su vrlo dobro upoznati sa kovertama iz amsterdama. Uvjerenje da pismo nesmiju otvarati si mozete nabiti doslovno up your ass i trebalo bi dobro ljude upozoriti oko narucivanja tih sjemenki. Nikom netreba taj rizik i po mogucnosti bi ljudi trebali sami sjemenke od dobrih gandji ostavljati sa strane a ne narucivati pod laznim uvjerenjem steltha i sigurnosti. Posiljka nije poslana preporuceno nego obicno kao pismo i prepoznana je. Postrozili su oko toga i sam sam procitao na legalisu post koji je gargamel napisao(predpostavljam jel je jedini take vrste) Evo odgovor moderatora Sve je stvar dokazivanja. Policija mo~e pretra~iti ra unalo (samo vrlo dobri znalci znaju brisati sve tragove), istra~ni sud pregledati njegove uplate - da li su iale u Nizozemsku. Takoer je za napomenuti da carina otvara sve poailjke iz inozemstva i da nema viae zafrkancije s tim stvarima. Znaci sve je stvar dokazivanja cija je posiljka. Pa nemoraju oni nista dokazivati jednostavno je daju da ju preuzmes i opale te 20 m dalje kad je tvoja.
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC

mar 2008.

#16
zao mi je cuti ovo .... i dobro kazes, ljude s ovim treba malo bolje upoznati jer evo isto ja do sada sam mislio da je ovo sigurno ! s tim da i dalje donekle to mislim , ali ne vise kao i prije . . u cemu je caka ? mislim da je alien to sjebao kao prvo ! od pocetka mi sa taj shop nije svidao zbog opcija pri online placanju, sve mi se nekako cinilo puno rupa .. ne mogu objasniti bas . zato sam nasao drugi shop , da sad ne govorim tocno sve jer ce ispast da reklamiram , i sve ide ko po loju . ja kad sam svoje seeds dobio vidilo se da koverta nije otvarana, da je doslo bas kao sigurna posiljka i iz toga sam zakljucio da nema sanse da se ovako nesto desi . i jos me jedna sitnica muci u cemu je moguc kiks , a to je slanje para u koverti ! ! to je po meni samo jedan razlog vise kamo se mozes sjebat i kako te mogu skuziti . naime ja sam cekao mjesec dana da otvorim karticu kojom mogu placati online i tek onda narucio . ali opet ...sta je danas sigurno ?!! opet ti kazem...bas mi je zao i za tebe i prijatelja . btw....bi bih ti zahvalan ako mi das neki nacin kamo te mogu kontaktirati private, mail ili nesto slicno . peace .
elephant0rAMBASADOR

mar 2008.

#17
Ne budite u zabludi u vidu eletronickih transakcija, to je usavrsen sustav koji biljezi sve o svakome i doslovno ste se servirali na pladnju ako ikad dodje do toga da vas stave pod povecalo. U danasnje doba kad zidovi imaju usi sve cesce mi se cini da pametan pamti, a budala pise..
Ramona_RedENTUZIJASTA

mar 2008.

#18
bravo sloniu, potpisujem .. nego braticu, brate mili, lipo smo ti rekli da ne idea tamo i da se pravia blesav - pa nisi valjda mislija da e ti dat kovertu da idea doma - nego si frendu nalipija 'posjedovanje' ... o my ... :icon_cry: a jesi radoznao ... Ne daj se obeshrabriti sad: ako nisi imao sree ovaj put, imat ea drugi, jer ovo ato se tebi dogodilo, ne dogaa se baa esto (pusti ti njih ato se hvale da imaju posla) ali sa shopom strogo dogovori uvjete slanja! I, zaobilazite tu razvikanu Nizozemsku, ljudi dragi, ako ikako mo~ete ...

mar 2008.

#19
Da li ima neko preporuku nekog sajta preko koga mogu porucuti dobro seme? Ili neko od vas da mi ustupi-proda? Pozdrav iz Pan eva
braticISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#20
Pazi ramona posiljka je dosla na prijateljevo ime ne na moje. Normalno je da je on isao po to a ne ja. Ja sam samo isao po njega na policiju. haha. Ma to je onaj peder postar koji je primio pismo ljepo prosljedio dalje carini da otvori oni policiji da zatvori i ceka. Jebo im pas...Ma reko sam mu ljepo ako je koverta zatvorena baci ju u pizdu materinu jel nema teorije da je zatvorena ako je bila na posti carinjenja. Likovi su poslali i poruku u koverti ovi iz shopa- Posto ste vi nama poslali 5 e extra i mi vama saljemo 5 sjemenki extra. Sto je odma i potvrdilo da ju je kupio
choki123POZNAVALAC

mar 2008.

#21
A ata ea,makar emo sad neki bit oprezniji.... Al meni jedna stvar nije jasna....kako je u Sloveniji legalno imat te sjemenke.... Postoji par head i grow shopova tamo pa mi nije jasno...mogu sjemenke naru ir bez problema... Ja sam kontaktiro lika iz trgovine,i uglavnom,prvenstveno zbog straha od ovakvih stvari koje se dogaaju,ja sam ga pito dal mogu naru it kod njega,u toj trgovini,i poslje do samo poklupit sjemenke direktno u taj shop,on mi je reko da mo~e bez problema i da samo naru im sortu koju ou i tako joa neke stvari.... E sad,dali ti shopovi naru ujju to legalno ili bez znanja ikog od vlasti,zanima me... http://cannabishop.si/
gargamelPOZNAVALAC

mar 2008.

#22
neznam jel to legalno kod njih, al znam da se i u hr moze naruciti "ukrasnih biljaka" ww, himalaya gold, lowryder itd. i te po meni nisu legalne...
braticISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#23
koje je boje koverta od aliena? I kojeg je tipa?
BeyondLEGENDA

mar 2008.

#24
E ljudi ja ne ku~im koja je fora s ovim: http://www.kanabis.org/?p=p_26&sName=growshop izgleda da je ovo hrvatski sajt i zato ne ku~im na koju foru im ovo mo~e pro. Koja bedarija, rofl

mar 2008.

#25
Da svakako zanimljivo...ali ja iskreno nevjerujem da mo~ea u RH samo tako kupovati sjeme i opremu a da panduri nebi reagirali na to...a pazi ti adrese kanabis.org...mislim :vb_kez:
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC

mar 2008.

#26
ja sam neke stvari narucio sa te stranice ali da budem oprezan na neku poprilicno udaljenu adresu od moje :) u pitanju nisu bile sjemenke, ali ovo sta je , stiglo je bez beda i bez ikakvih komplikacija ! sad za sjemenke.... budem probao jednog dana :P pozz
ilija9ISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#27
da li neko zna ako oni meni posalju pismo kao preporuceno da li mogu ja da ga podignem ako nemam licnu kartu???

mar 2008.

#28
Mislim da moras imati. Al slusaj ovo, narucio od nirvane prije dva tjedna i stigle jucer sjemenke sa preprepre**benim stealthom al ono pravi stealth (ne smijem reci kak izgleda) i dolazi najobicnije deblje pismo u sandu i i ne plaa se dodatna postarina nirvani neg sam sjemenke platis. Tak da je meni ful sigurnije i jeftinije ovak.
NishikenISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#29
http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=8&ID_VIJESTI=88549 po prici i datumima to se onda poklapa, jel? Gadovi :(
mr.skunkAMBASADOR

mar 2008.

#30
prvo je ovaj sa sjemenkama pao i murija ga isplasila da ce ici u zatvor tri godine i onda je otpjevo i tog tipa sa pizzevima capriciosse to bi ja rekao onako na prvu.a prvi dojam je uvijek tocan
GreenManAMBASADOR

mar 2008.

#31
Najmanje 100 puta sam rekao da ako neki zeli da naruci semenke obavezno naglasi da mu se posalje najobicinije moguce pismo i da placate gotovinom.Nikakve preporuke,ekspresi i ostala sranja.Obicno pismo u 99,99 % slucajeva nema sanse da neko kontrolise. U svakom slucaju treeba biti oprezan i treba nauciti svoja prava.Semenke su potpuno iste kao i kod industrijske konoplje.Ja sam licno vidjao u prodavnicama ribolovacke opreme pakovanja od pola kilograma semenki.Neka mi neko dokaze da mi semenke nisu ostale u dzepu od tad.Mislim...ljudi pa morate malo mislit glavom a ne sve raditi napamet.
GreenManAMBASADOR

mar 2008.

#32
@ bratic : Nemoj pogresno da me shvatis ali tvoja prica je vrlo sumnjiva i nelogicna Ovo si napisao 26.02.2008. Zatim 28.02.2008. pises sledece : Da malo razmotrimo ovaj slucaj. Koliko ja znam jos niko nije dobio semenke tako brzo kao ti.Po tovoj prici ti si obicnu posliljku sa lovom posla 18.02.2008. a tebi je posiljka sa semenkama stigla vec 28.02.2008.Ja jos nisam cuo da je neko ovako brzo dobio semenke. Druga nejasna stvar je ovo sto sam bold-ovao.Prvo kazes da je postarina 5,zatim 6 eura.Onda kazes da si poslao okruglo 40 eura i da su oni verovatno,iako si ti naglasio da zelis obicnu posliljku,poslali preporuceno.Kako si ti zakljucio,zbog toga sto si poslao vise para.Onda na kraju kazes da semenke nisu tvoje nego od prijatelja i da je prijatelj najebao.A da je u koverti bilo 5 semenki vise i to sa porukom kako te eto caste zato sto si poslao vise para (mada nisi poslao 5 nego 4.5 eura vise,ali nije bitno).Na kraju ta fora da je isao u postu carinjenja i onako 'ladno preuzeo posiljku bez da su ga ista pitali ili pregledali sadrzaj... Necu dalje da razvijam teoriju ali da ti kazem da ti nesto bas i ne verujem.Prica ti je konfuzna,da ne kazem suplja,na sve strane. Hajde ti lepo nama sve ispocetka napisi kako je bilo i sta je bilo ali tacno i precizno.Objasni malo ove kontradiktornosti.Mozda sam ja paranoik,mozda sam samo lose procenio ali ti si ili ultra naivan i smotan ili si neka pandurcina??!?Treca mogucnost je da nemas pametnija posla nego da zajebavas narod po forumima.
GreenManAMBASADOR

mar 2008.

#33
Pa jel' nije tvoj drug dobio kovertu pa moze on da ti kaze koje je boje i kojeg tipa? Izgleda si ti ipak neka pandurcina koja nema pametnija posla. :bp4l: p.s. Ponavljam ti da me ne shvatis pogresno ali zaista prica ti je skroz nejasna.I molim te da nam je pojasnis.
mrzuxISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#34
Naivna pandurcina, da je zavrsio barem 3 razreda skole moga je sta i saznat :D hahahaha,
Cane_POZNAVALAC

mar 2008.

#35
Meni je iz nirvane stiglo mnogo dobro stealth pakovanje. Poslato je kao preporuceno pismo (registered), ali je otvarano na carini! Medjutim pakovanje je jako dobro i uopste nije delovalo sumnjivo.
OkiyKikuENTUZIJASTA

mar 2008.

#36
Sranje, ja prodao svoje semenje da bi imao za LR2 sa kanabis.org! tj. joa nije prodano al navecer bude... Da odustanem??? Ma jebo ja muriju!!! Sku~il pederi da se sve viae sadi i sve manje kupuje! }ivjela ljepa naaa silovana!!! Poslao sam ja njih u p.m.

mar 2008.

#37
@3lor....velis da ti je od nirvane stiglo za dva tjedna??????????????? ja sam poslao kovertu s lovom 28.2. i jos im nije stigla...... poslao sam najobicnije pismo...(mozda je trebalo avionom) .... kakva su vasa iskustva???? da li da se pozdravim s lovom ili da jos malo pricekam???

mar 2008.

#38
Prvo jesi li ostavio dobre podatke, drugo jesi li sa lovom poslao broj narud~be, trece mozda su te sjebali na poati ak su skuzili da su pare nutra. Mislim da te ovi iz nirvane nisu zeznuli. Btw. na profilu kad se logiras na nirvani pogledaj u kojoj je fazi slanje tvoje posiljke.

mar 2008.

#39
ma sve bi trebalo biti pod kontrolom..... lovu sam dobro zamotal u papir (tak da se ne mo~e sku~it),i na taj isti sam napisal br. narud~be.... poailjka je konstantno u fazi "waiting for payment" .... nego da nisam mo~da trebal poslat i lovu za poatarinu???? al kolko vidim da ne treba....da je ura unata u cijenu...

sep 2008.

#40
taman sam hteo da narucim semenke sa http://www.buydutchseeds.com/default.php. i sve uradio oni mi poslali moj broj na meil. i sutra sam hteo da posaljem lovu... a sad me istripovao ovaj, pa sam se predomislio.... skroz zbunjen:) razmisljam svica, provali ce me.... hmm
LucidDreamAMBASADOR

sep 2008.

#41
ma bre...ako hoces da budes paranoican i pesimista nemoj narucivati...pa bre covece,sta ako ti sad upadnu panduri u stan,nedaj boze,i nadju ti biljke...ti ne razmisljas ili se pravis lud... nista ne menja da te neko ubedjuje celu noc da ce sve lepo proci...e pa nemoze tako...od nicega ne zavisi...mogu te provaliti a i ne...to je to...rizikujes ili ne... pa eto...moras i na to misliti...imash biljke u stanu...moze te neko odrukati itd...sta znam..to je rizik koji moras prihvatiti ako zelis uzgajati... To je to momci...ili da ili ne...i tacka .
LucidDreamAMBASADOR

sep 2008.

#42
Nisam pesimista,veruj mi...ali ono sto sam rekao su samo opcije koje stoje i nema ispravke... Za grow cuti,nikom ni reci...nema tu najbolji drug,tra la la...ako rizikujes svoju slobodu nek bude s dobrim razlogom... Semenke obicno stignu bez problema...eto,desavaju se i ovakve stvari kao sto pise u naslovu teme,ali morate na to racunati ako ste vec resili da uzgajate i narucujete s neta... Zelim vam puno srecnih growowa i puno masnih hedina...Lu
LuciferISTRAŽIVAČ

sep 2008.

#43
mene je radi ovoga prilicna frka uhvatil,hebo ja alien, sacekat cu bolje neku dobru vuvu i onda se bacit u grow, ovak to putuje uzduz i popreko a najebes zato sto se postaru koverta nesvidja

sep 2008.

#44
Ako te pere paranoja ili isto ne ~elia riskirat ni tih 1% (ja bih isto postupio), onda najbolje do slovenije se zaletit ako si u tom dijelu hrv, ako ne ima se dole dalmacija...na jedan izlet jedan dan, uzme se neato joa za puait i ugodno s korisnim se spoji:) usput se gnojivo kvalitetno kupi, a sjemenke ipak bolje provjerenu genetiku nabavit jer ove domaje kad se uzgoje pod hps-om, nije da su loae, to je nemogue, ali dan i no naspram nekog hibrida jakog ili mo~da kvalitetnog landrace-a... dan i no.
seximilijanISTRAŽIVAČ

okt 2008.

#45
Seme naruceno kod Aliena 2.10.08. Placeno kreditnom karticom. Izabrana opcija stizanja Seeds - Graines - Zaden. Mislio sam da je minimalno vreme za koje ce stoci od 14 dana pa na vise. Nisam bio vise dana kod kuce, i kad sam stigao prvo pogledah u sanduce. Dobio sam obavestenje o prispegloj posti, od poste koja je pored carine. Oci su mi ispale kad sam video datum. Pismo je stiglo 10.10.2008. a datum kad sam otvorio sanduce je 16.10.2008 u 18:00 uvece. Brzo u taxi i pravac posta. Najveca briga mi je bila da li se 5 dana koliko moze da stoji posiljke racunaju od dana stizanja ili od prvog narednog dana. Drzim sipke da je ovo drugo, tako da o otvaranju pisma pred njima i svemu ostalom nisam bas imao vremena da razmisljam. Na posti dam obavestenje koje sam dobio i licnu kartu. Posle malo cekanja ljubazna tetkica mi da moje neotvarano pismo. ZIVELA POSTA :)
seximilijanISTRAŽIVAČ

okt 2008.

#46
Seme naruceno kod Aliena 2.10.08. Placeno kreditnom karticom. Izabrana opcija stizanja Seeds - Graines - Zaden. Mislio sam da je minimalno vreme za koje ce stoci od 14 dana pa na vise. Nisam bio vise dana kod kuce, i kad sam stigao prvo pogledah u sanduce. Dobio sam obavestenje o prispegloj posti, od poste koja je pored carine. Oci su mi ispale kad sam video datum. Pismo je stiglo 10.10.2008. a datum kad sam otvorio sanduce je 16.10.2008 u 18:00 uvece. Brzo u taxi i pravac posta. Najveca briga mi je bila da li se 5 dana koliko moze da stoji posiljke racunaju od dana stizanja ili od prvog narednog dana. Drzim sipke da je ovo drugo, tako da o otvaranju pisma pred njima i svemu ostalom nisam bas imao vremena da razmisljam. Na posti dam obavestenje koje sam dobio i licnu kartu. Posle malo cekanja ljubazna tetkica mi da moje neotvarano pismo. ZIVELA POSTA :) :b_bow::b_bow:

nov 2008.

#47
hello, novi sam, proucavao forum i krenio u narucivanje, i ista stvar mi se desila.. pregledavam net da vidim sta da radim, i sad naisao na ovu temu, cini mi se da ne idem ni blizu carine..... shit.

dec 2008.

#48
a zasto ni na glasu, ni na webu nemogu naci taj clanak??????? jel netko kuzi ovu spiku??? sta sad??? :sadbanana:
YodaISTRAŽIVAČ

dec 2008.

#49
GreenMan...moram da kazem da te potpuno podrzavam..taj lik je Full of Shit,i vrjedja moj&nas "intelekt"...sam me bacio u los trip....bas sam pljugo Svoj No Mearcy Duble Fun kad sam cito vaj topic...a juce narucio semenke....(prvi put da iz aliena narucuem tak da)...
YodaISTRAŽIVAČ

dec 2008.

#50
Moram da utopim te brige u dodatnih 10grama zizze....
dogo argentinoENTUZIJASTA

feb 2009.

#51
pa uj ja sam naru ivao od tamo damianu nekih 100 grama moj frend 400 za ekipu svoju i sve isto bilo.. a oni su ti iz koprivnice.. al mislim sve je u redu proalo bar kolko ja znam.. mislim znam da to nije al samo ka~em.. a za ovo ja ne znam.. uope nisam ni kanio naru ivat.. mislio sam si nea dal da naru im.. al ipak ak bum naru ivao rae odem do slovenije nego prek neta pa se za*****..
zorg555ISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#52
di u zakonu piae da je ka~njivo posjedovanje sjemenki
krasta-zgPOZNAVALAC

feb 2009.

#53
@zorg555 Tko neovlasteno pravi,nabavlja,posjeduje ili daje na uporabu opremu,materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju droga,kaznit ce se sa kaznom zatvora od jedne do pet godina -mislim da sjemenke spadaju pod to :sun2:
zorg555ISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#54
sjemenki cannabisa ima i u hrani za ptice i nemo~e se dokazat ata je osim ako se posadi i onda izmjeri koli ina THC-a u biljci
badger badgerENTUZIJASTA

feb 2009.

#55
a kak se to modje napravit kad je gajenje nezakonito?
GreenManAMBASADOR

feb 2009.

#56
@ zorg555 : To kad te ne daj Boze uhvate ti objasni pandurima da je seme za ptice.Ako nisi odsad primetio jako cesto na ovim prostorima ne vazi ono "nije kriv dok se ne dokaze suprotno" nego vazi "dokazi ti bre da nisi kriv,a mi zanmo da jesi...". A tih semenki ima ne samo u hrani za ptice...Ja sam prosle godine video u prodavnici opreme za ribolov pakovanje od 0,5 kg semenki.Zamislisljam samo sta bi bilo da nekog "sumnjivog" murija nahvata sa tom kolicinoim...dok ne dokazes da nisi kriv vec si najebao...

feb 2009.

#57
najbolje nikakvo narucivanje nego direktno na mjesto i kljuc u ruke... meni je bed i setup narucivat sada kamoli..
4herbsPOZNAVALAC

feb 2009.

#58
ja sam ve jednom pao na istu aemu kao i gospodin koji je napravio ovu temu,meni je bila aema da doem u poatu carinjenja od 10-12 pa sam i doao i podigo paket,izaeto iz poate i taman eto krim policije u uhapsili me i eto ti sranja,jebo naru ivanje iz drugih dr~ava i sve to skupa,ako o ete sadit za sebe ekajte neku dobru vuvu ili rae odite preko u sloveniju a ako niat ostaje vam kanabis za koje dajem moje najja e pohvale svaka naruba stigla u roku 2 dana i stvarno su super,sve original a sad mo~da sam ja samo imo sree ali svako naru ivanje je uvijek 50-50 posto aansa da najebea i pusti ti sve pri e...eto to je moje!
4herbsPOZNAVALAC

feb 2009.

#59
e da a vidia u em je problem,ako ti imaa semenke u hrani za ptice onda ea ih i hranit pticama a ne nosat u epu i imat u posebnoj vre ici ili pakovanju 10 semenki odvojenih a dobro ti piae u novom zakonu da nesmijea ni semenke industrijske konoplje posadit jer si kriv za gajenje osim ako ne prijavia da imaa gomilu ptica i da sam sebi proizvodia sjemenje za njih pa eto tako,a dobro oni znaju koje je koje sjemenje a ti nemaa ata vadit iz hrane za ptice sjemenje osim ako ne ~elia najebat
4herbsPOZNAVALAC

feb 2009.

#60
I da ja mislim da bi moderatori trebali da ukinu razglabanje o kanabis org. i o tim stvarima i da briau postove u kojim se oni spominju jer jbt oni su tu na jebenom riziku i to je sve mutno a nemora vutra org bit krivac njihovog padanja,nek to ostane interna aema i bit e bolje i za njih i za nas,prvi koji padne i odruka i ode ti kanabis u ***** zato neznam briaite postove i sranja i nemojte da svaka mula ita o tom po forumu!

feb 2009.

#61
ali postom slati takve stvari je u startu meni nezamislivo
braticISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#62
Vidis nema me skoro godinu dana vratim se kad ono imam sta za procitat... Pandurcina nisam hvala bogu il ne posto bi mi placa bila bolja pa nebi sad razmisljo kako dalje:). Sto se koverte ticalo htio sam samo da vidim dali su je prepakirali zato sam pitao i koje je boje i oblika. Bila je ona deblja sa jastucicima zracnim. Malo pre velika i debela da nebi bila sumljiva. Ljepo imas i isjecak iz glasa slavonije da je decko okinuo ako mi nevjerujes. Decko je ovih dana i dobio presudu od suda. Godina dana zatvora tj 2 godine uvjetne kazne za jbnih 15 sjemenki. Da vam sad kazem da su sjemenke poslane na analizu i da je u njima naen thc to stoji i u finalnoj presudi. Eto vam i kraj price i ja mislim da cete se svi ubuduce malo bolje zamislit oko narucivanja sjemenki jel ja definitivno necu vise u te vode nego domaja do jaja:)
peri.leeISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#63
via via koja sam ja budala idem odma svaljat 1 veliku buksnu onih tigrastih ujem da te najviae pucaju
GreenManAMBASADOR

apr 2009.

#64
Sta pise u presudi?Koliko THC-a ima u tim semenkama?Zivo me zanima.
Grasak99ENTUZIJASTA

apr 2009.

#65
Meni je to neshvatljivo. Nadam se da se zalio. Neka se docepa analize sjemenki i njihova misljenja pa daj to tu stavi, treba pisati koji su postoci THC-a. Prema ovome, mi bi svi trebali ici u zatvor jer nam tijelo luci male kolicine farmakoloski slicne kemikalije THC-u. Tako bi trebalo organizirati akciju, da se skupimo pred nekim zatvorom ili sudom i kazemo da smo krivi sto nam se u tijelima proizvodi thc i da hocemo u zatvor. Svasta.
GreenManAMBASADOR

apr 2009.

#66
bratic ce izgleda opet da se pojavi za godinu dana... ocekivano...
mali.medoPOZNAVALAC

apr 2009.

#67
...OVO MI SVE IDE NA JAJA:ohno: DOBRO ZBORI GreenMan JEBBBO brati a I NJEGOVE `PREHE:vb_whip: MO}DA DOGODINE DOE SA REZULTATIMA ANALIZE JEBBBEM GA U ISTU!!!:2flip: A DO TAD LAGANO:bis:...!!!
braticISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#68
pozz sta vas zanima... vidim da vam nije jasno e pa sad sam tu pa cu vam sve objasniti.... natipkat cu vam cijelu presudu ak treba.... mislite da vas lazem. e pa gadno ste se za..bali!
loobiENTUZIJASTA

apr 2009.

#69
Nabavi papir analize THC-a u sjmenkama! Vjeruj mi svi bi ti bili zahvalni :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se