VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQrazlika u kolicini uroda pripremljena zemlja na sajtu/kanta
LEGACY

razlika u kolicini uroda pripremljena zemlja na sajtu/kanta

14 odgovora1,355 pregleda
PuricaPOZNAVALAC

jun 2011.

#1
Imam malu dilemu , imam 2 mjeseca stare biljke koje su jos u pitarima , prvobitan plan je bio presadit ih na pripremljen sajt u zemlju nakon mjesec/2 vege, medjuitm sajt je propao a imam jednu drugu extra lokaciju samo sta je tu jedino moguce stavit biljoze u kantama. Zanima me je li puno gubim kolicinski ako i uopce gubim ako biljke stavim u kante cca 40litara u kojima ce bit vrhunska zemlja recimo composana i to sve pravilno i redovno zalijevat i gnojit?
LucidDreamAMBASADOR

jun 2011.

#2
Biljkama uvek prija vea koli ina zemlje,zato je samo tlo najbolja opcija. Kako mislia da iskrivia? U fazonu Lst ili ata?
PuricaPOZNAVALAC

jun 2011.

#3
Znam da je tlo najbolja opcija zato i pitam kolika bi bila razlika u kolicini ako je u kantama extra extra kvalitetna zemlja i sve se redovno zalijeva i gnoji kako treba , nisan nigdi spomenia odi da iata krivim :D nesto si krivo procita hehe
euforijaAMBASADOR

jun 2011.

#4
Pa nez kolko sam vidio tak bilje u teglama vani cak su i bolje uspjevale, tj veci urod.. Ak ti je sajt ziher onda bacaj to tam.. I 40l bi odradilo poso savrseno
PuricaPOZNAVALAC

jun 2011.

#5
Tako ce onda i bit , 40l po biljci u composani za ru~e , sad kad pocme cvjetanje gnojit sa hesi bloom complex i fosfor+ i to bi mislim trebala bit bomba svakako , a i kad pogledam ako primjetim ata sumnjivo imam mogucnost maknit to opet dalje.

jun 2011.

#6
kako mislis da iskrivis? :)
PuricaPOZNAVALAC

jun 2011.

#7
?? evo vec drugi post di netko pita kako mislim da iskrivim?? ne razumin di san ja to napisa da iata krivim :D , jesam li ja nadrogiran ili vi hahah sad neznam ni sam viae... :D

jun 2011.

#8
Ma ja se salim, bilo mi je strasno simpa prva dva posta u tvom topicu :) Sto se tice drugog, mislim da je 40 litara pitar ok za dvije biljke ako imaju razmaka od po metra medjusobno. Ja nemam mnogo iskustva, slicno sam i ja nedavno pitao. Poenta je da sto je veci pitar, bude veca biljka, tj. ima vise sansi da bude velika. Anyway, to ne znaci da ako stavis pitar od 200 litara da ce biljka izrasti 6 metra, ali koliki je ono max, tesko da ces dobit odgovor. Znas da ljudi gaje i u kompjuteru ali srazmjerno velike (male) budu biljke. Ja sam stavio 2 biljke svaku u po 20 litara, a bolje bi bilo da je bilo duplo ... Za sad piche valjano

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se