VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQKratak vodic, "Kad obrati biljku?!" by The.
LEGACY

Kratak vodic, "Kad obrati biljku?!" by The.

248 odgovora49,868 pregleda
ThePOZNAVALAC

avg 2011.

#1
Jednostavan vodic bez nekog pre detaljnog objasnjavanja, sto bi se reklo da bi mi stoneri mogli da razumemo :D. Dosta cesto postavljano pitanje(najvise kod ljudi koji prvi put growaju) Kad obrati biljku?. Ovo je moj doprinos forumu, posto nisam video da ima odvojena tema o ovome. Prosecno vreme cvetanja Kanabisa je od 8 do 12 nedelja, iako biljka nastavlja da zivi i posle ovoga, gubi na potenciji ako se ne obere na vreme (THC degradira). Takodje, preranim secenjem(cesci slucaj) gubi se i na kolicini i na potenciji. Tako da, ne budi te nestrpljivi(znam da je tesko) sacekajte da biljka skroz sazri. E sad, kako znati kad e biljka spremna?, jedan od indikatora je Kad 60% - 85% belih pistila(dlacica) pobraoni, sto nije najsrecnije resenje, jer tamnjenje pistila dosta zavisi od genetike biljke. Najpreciznija metoda je gledanjem u trihinome( kristali koji se nalaze po budovima). za to ce vam biti potreban mikroskop sa uvelicavanjem od min 20x. (optimalno od 30x do 60x). Najbolji i najprakticniji za to je dzepni mikroskop, sa kojim (uz malo vezbe :) ) mozete proveravati trihinome bez da secete komadice biljke: (* dzepni mikroskop) Cene ovakvog mikroskopa se krecu od 10e  30e za nov, polovan moze da se nadje i za manje. Mozete ga naci u elektro radnjama, growshop-ovima, kod kineza, na internet aukcijama. itd& (*Prozirni trihinomi) Na ovoj slici vidimo kako izgledaju trihinomi pod mikroskopom, kad su trihinomi prozirni, prerano je za branje. Slede tri faze, gde biljka moze biti obrana u bilo kojoj (po zelji growera): 1. Mlecni trihinomi  Branjem kad su trihinomi mlecni, dobijamo vise mozdani high, koji je izrazeniji kod Sativa nego kod Indica. Pogodan je kada nam je potrebno da budemo energicniji i funkcionalniji. 2. Odnos 50/50 mlecni i crvenkasti trihinomi- sto bi se reklo najbolje od oba sveta, naravno ne znaci bukvalno da se dobija najbolje, ali je neka srecna sredina ako ne znate tacno sta zelite. Takodje je i najcesci izbor uzgajivaca. 3. Svi crvenkasti trihinomi- Telesni, spustajuci stond , tzv. couchlock, Izrazeniji kod indica. Odlican za smirivanje zivaca, pomaze pri uspavljivanju. Najcesce koristen od ljudi koji growaju u medicinske svrhe, za olaksanje bolova i povecanje apetita.
ParazydPOZNAVALAC

avg 2011.

#2
Lijep vodic za novake, a i za malo iskusnije clanove...
sharpLEGENDA

avg 2011.

#3
pitanje: sta mislite o postepenom branju??? moja biljka narasla na 3,5m. visine i 2,5m opsega posadjena je na vrtu tako da ju obilazim po 5-6 puta dnevno. primjetio sam da su neki headovi vec napola smedji i jako mirisu, a na jutarnjem svijetlu blijeste kristalici na njima, dok su neki koje sunce slabije lovi potpuno bijeli i skoro bez mirisa. dok su headovi pri samom vrhu jako mali i nerazvijeni.

avg 2011.

#4
pa mo~ea ove koji su zreli poskidat i osuait a ove pusti neka se malo zgotove joa...
SekachAMBASADOR

avg 2011.

#5
To je sasvim uobicajena stvar...nerijetko se dogada da se biljka razlicitio razvija pa je potrebno brati 2 ili vise puta... =)

avg 2011.

#6
Hmmmm,pa mo~e...:)
alabama_kushENTUZIJASTA

avg 2011.

#7
ovako: zanima me kolko jos do branja ove biljoze, nisam siguran pa bi molio pomoc. Pocela je cvjetat oko 1.7., mislim da je sativa u pitanju. Nisam imao fotic pa sam hed ubacio u skener. Evo slike: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting unaprijed hvala ;)

avg 2011.

#8
Iskreno re eno alabama...mislim po slici da si ti negdje na pola cvatnje. Koliko mogu vidjet,nema trihinoma ovdje,pistile su ti joa bijele dosta,hed je mraav jako... Pusti to joa da ~ivi:)
alabama_kushENTUZIJASTA

avg 2011.

#9
i mislio sam joj dat jos nekih mjesec dana..jer vec sam probo zapalit jedan hed i nema jos rad. al vide se kristali po listovima oko hedova.. nista, hvala ;) stavim koji dan sve biljoze koje cvjetaju da vidite malo ;)

mar 2012.

#10
imam jedno pitanje. planiram napravit outdoor ovih dana, cim nabavim sjeme.. uglavnom :icon_lol: kad mi biljcica procvjeta, sazrije itd. sta bi se desilo kad bi skinuo samo headove i pustio biljku preko zime? nekako mi je zao da ju za par mjeseci iscupam :sad2:

mar 2012.

#11
biljka bi uvenula sama. konoplja je jednogodianja biljka tako da nema smisla ostavljat je, neea niata dobit s tim...
ChronicSmokeISTRAŽIVAČ

mar 2012.

#12
Mogue je da e biljka pre~ivjeti i kada doe vrijeme, ponovno po eti proces vegetacije tj. revegetacije. itao sam tako da je jedan u svom vrtu baa ostavio biljku nakon ato je obrao, i kada je doalo vrijeme ponovo je po ela rasti i davati mu plodove i rekao je da je imao mislim 2-3 godine, jer koliko sam shvatio klima je dosta pogodovala tome, nije bilo toliko hladna i oatra zima pa je i nekako uspjelo. Ako to mislia napraviti morati ea biljci pru~iti uvijete da pre~ivi hladne temp.,kiae,snijeg i ostale elementarne nepogode.Ima jedan na in kako mo~ea zaatiti korijen biljke od smrzavanja zove se Mal iranje i u ovom slu aju ovdje to je slamom, evo ti link jer mi se ne da pisati ovdje: Moj bio vrt: mal Koliko vidim ima dosta tih prednosti mal iranja koji su korisni za vrijeme uzgajanja biljke. Pa eto ako ~elia mo~ea probati, mo~da se iznenadia :D

mar 2012.

#13
zahvaljujem na odgovorima :icon_biggrin::thankyou: al mislim da cu je ljepo ko i ostali, cupaj vanka. jel istina da kad is upaa komplet biljku sa korjenom i okrenes naopako i tako susis da onda se iscjedi u headove i ono zadnje thc-a sta je ostalo u biljci?

mar 2012.

#14
gde si to cit'o, daj link molim te, da vidim kako jednogodisnja biljka izdrzi 2~3 godine, bez obzira na uslove, mislim, malo se kosi sa zakonima prirode @NiXeR, zaista nisam cuo da neko sa korenom kaci biljku naglavacke da bi se nesto iz nje "iscedilo"... to kao ima neka kolicina thc-a u korenu il' sta... o cemu pricas

mar 2012.

#15
Ovo sa cijeenjem THC-a je u rangu s onim kako ea oslijepit ako ti promakne koja sjemenka u frulu.

mar 2012.

#16
______________________________________
ChronicSmokeISTRAŽIVAČ

mar 2012.

#17
A nemam pojma gdje sam to itao nigdje ne mogu nai, sada i ja shvaam kako sam glup ispao, normalno da ne mo~e pre~ivjeti, jer je jednogodianja biljka, mislim mogla bi ako bi je nakon berbe, stavio u kuu pod ~arulje, pa nastavio reveg. Stvarno ne znam odakle mi to, negdje sam neato itao o netu, mo~da sam i ja krivo shvatio:knockknock:. Dok sam se pokuaavao sjetiti, odakle sam to itao, onda sam se sjetio nekih joa stvari, kao vrlo potentnim biljkama trave koje su vrlo otporne, neato da rastu u d~unglama, ma ne znam ni ja ato imam u ovoj mojoj ludoj glavi pa lupam gluposti. Da pre~ivi 2-3 godine hahaha sada sam se i ja dobro nasmijao :D

mar 2012.

#18
kad bi biljka prakti ki zavraila cvjetanje ne bi je viae mogao vratit na vegetaciju, osuaila bi se svejedno...
Nisam jaENTUZIJASTA

mar 2012.

#19
Mene bas iskreno zanima,kolika je najveca mogucnost vegetacije biljke? nije moguce da je beskonacna jel tako? Sory ljudi ako sam fulo temu :sick: Btw-bravo na trudu stari :)
Z&NZMAJ

mar 2012.

#20
Krivo. Moja prva biljka ikad je ve po ela bananice izbacivati koliko dugo je cvjetala, a nakon berbe, sa svega jednom gran icom i dva lista, sam ju prvo u boxu dr~ao par dana, pa kasnije posadio u dvoriate, mislei da niata od toga. Evo je nekih mj dana poslije @Nisam ja Mo~e jako dugo :) itao sam da neki imaju motherplantove i po desetak godina. a sad dosta oftopicharenja :)

mar 2012.

#21
to je bio klon koji je revegetirao, jel? al' biljka se osusila, maticna, zar ne jos malo oftopicharenja :)
ChronicSmokeISTRAŽIVAČ

mar 2012.

#22
Da mogue je dr~ati biljku u vegetaciji koliko god ~elia, samo je dr~ia pod svijetlosti stalno, u vegetaciji je potrebno 16 sati svijetlosti minimalno ispod toga ulazi u cvjetanje. Ona e za to vrijeme dosegnuti svoju najveu visinu, razgranati ce se koliko mo~e tj. formirati ce se u grm i nakon toga ce samo stare i mrtve listove mjenjati novima, I da reveg je itekako mogu, neki su ak 3 puta obrali jednu te istu biljku.Evo linka za znati~eljne: www.weedguru.com • View topic - Re-Vegging Marijuana Plants After Harvest

mar 2012.

#23
svaata novoga joa imam za nau iti...
Z&NZMAJ

mar 2012.

#24
Ne, nikakav klon :) Ostala jedna grana, ona prva, sa par listia i cijeli korjen :)

mar 2012.

#25
ok, znaci zimski indoor si revegetirao u out-u, si, to kontam, ali je nemoguce da biljku iz out-a revegetiras posle cvetanja i nastavis u out-u, mislim da je na to mislio metalmaniac, no, ok, sad znamo sta ide sta ne ide ;)

mar 2012.

#26
nisam nigdje procito to za korjen.. nego mi je to neko bio rekao pa eto da pitam sta vi znate o tome, znaci nista od tog ''cjedjenja'' iz korjena
Z&NZMAJ

mar 2012.

#27
Ma da, moa mislit... i ti svakog sluaaa... Malo si pro itaj neke osnove i bit e ti jasno zaato nam je svima ovo ato si izjavio urnebesno smjeano.

mar 2012.

#28
nisam ja nista izjavio, ljepo sam pito dal je istina
Z&NZMAJ

mar 2012.

#29
Izjavio, pitao...lupio, meni je svejedno smjeano i ka~em ti da ne vjerujea svakom ata lupeta.

jun 2012.

#30
Prvi put gajim biljke pa bi mi mnogo znacio savet iskusnijih. Posadio sam tri biljke, ne znam koja je sorta, domaćica je mnogo dobrog ukusa i veoma jaka u konzumaciji. Zasadio sam semenke biljke koju sam koristio, na slici se vidi koliko su porasle. Dve sam zasadio u isto vreme, treća malo kasni za njima od prilike nedelju dana, mozda i više ali na cvetanje su morale u isto vreme. U vegetaciji su bile u kartonskom boksu sa alu folijom, svetlo 3 CFL (ili steljive sijalice kako se vec nazivaju) koje proizvode od prilike 5000 lumena, kasnije kad su izrasle pred pustanje u cvetanje stavio sam ih veliku kutiju gde su i sada. Kada su se razvili svetovi isčupao sam sve velike listove kako bi cvetovi mogli bolje da se razviju , pošto su mi mnogo mršavo izgledali, nadam se da nisam pogrešio. Pod 12/12 su od prilike mesec i po dana ili 6 nedelja, uveliko su izrasle bele i skoro 98% su sve sada braon boje , neke su cak i otpale pa se zalepile za listove, sto mozda moze da se vidi na slikama. Interesuje me da li su spremne, jer nemam mikroskop i ne znam tacno da utvrdim koliko jos da ih pustim. Bilo koja druga informacija bi mi mnogo znacila. Hvala u napred svima koji mi budu pomogli !!! PS. Slike su u punoj rezoluciji, mobilnim tel. slikane, koga ne mrzi neka klikne na sliku da se otvori veliki format kako moze bolje da se vide kristali. ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Vrhovi ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Cvetovi u sredini ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting :samoja
DJFlyHighLEGENDA

jun 2012.

#31
pusti jos 2-3 tjedna i nisi trebao bas sve listove pokidat xD al ajd sta je tu je :) pusti znaci jos barem 3 tjedna ja bi reko pa vidi kako sta i cupaj, a za bolji sljedeci grow :) imas cijeli forum da procitas :D sretno :))

jun 2012.

#32
Hvala DJFlyHigh !

jun 2012.

#33
sta reci, tu gde drzis tu kutiju mozes da smestis i pravi box, sad vidis da mozes pa posveti malo vremena i novca da napravis nesto kako treba, svetlo je ocajno, sa tri cfl vidis sta dobijes, zgoljavo i izduzeno, jos bez listova... kad se osusi i kad povadis seme (odakle seme na tim vrhovima) mozda bude da par puta zapalis. sto se tice berbe, trihomi se ne vide dobro, ali sumnjam da je 6 sedmica pod takvim lampama dovoljno, drzi jos malo mada ne znam kolika je korist bez listova i u takvim uslovima... drzi koliko izdrzis pa vise srece sledeci put, u medjuvremenu procitaj forum, delove o unutrasnjem uzgajanju i pogledaj malo dnevnike uzgoja, pogotovo zavrsene, mozes dobiti dosta ideja za dalje, sretno

jun 2012.

#34
Za svetlo se slazem da moze mnogo bolje, sutra cu da odem da kupim jos pet-6 istih pa cu barem dve tri nedelje da ih dignem na 15.000-20.000 lumena. Sto se listova tice taj savet mi je dao decko koji je gajio biljku iz koje sam uzeo seme, do duse ta biljka je bila gajena u vanjskim uslovima bez ikakvih problema, e on mi je rekao da poskidam vece listove da biljka razvija cvetove bolje, jer sam njemu poslao sliku pre dve nedelje. Poskidao sam malo listova, samo one najvece, ali konstantno rastu novi tako da ne znam zasto bi to bio toliki problem. Napisao sam da sam teski pocetnik i vec neko vreme citam ovaj forum, sigurno da ce mi sledeci zasad biti mnogo bolji. Sto se tice boxa, ma nemam uslova, ovo mi je box u sobi koja je pod kljucem ali nece moci jos dugo, tako sve vise razmisljam da napravim dobar PS grow box, ne znam sta mislite o tome. Pokusacu da nadjem da li ima ovde negde na forumu vise reci o PS boxovima.
DJFlyHighLEGENDA

jun 2012.

#35
imas pc dnevnika kolko os :) samo polako, citaj i uci :) znat ces sam kad budes znao sve i kad budes bio spreman i onda u akciju :D bez greske ces sve napravit vjeruj mi :) sretno u sljedecim pohodima na kifove :) peace out !

jun 2012.

#36
meni lici da si skoro trimovao biljku a ne poskidao malo listova, al ajd, verovatno ih nisi puno ni imao obzirom na uslove i rasvetu... nego, ako ti je on tako rekao onda nemoj slusati mene nego slusaj njega i radi tako i dalje... a stvarno ne znam sta ti je PS box, ako tako nesto postoji sigurno ima na forumu
DJFlyHighLEGENDA

jun 2012.

#37
mozda je na ovo mislio :icon_lol:

jun 2012.

#38
Pa cim sam vas pitao za savet naravno da cu da usvojim to sto mi napisete, a sto se tice listova, pogresio sam trebao sam prvo ovde da postavim sliku cim sam pustio biljke u cvetanje pa bih i svetlo ranije doveo u red, al jbg. u pocetku svi pravimo greske... Pa sta mislite da li ce se bitnije povecati cvetoci ako utrostrucim jacinu svetlosti i ako budu pod tim uslovima dve tri nedelje? PowerSeed pogresio sam, mislio sam na PC box, pogledaj Stealth PC Grow Box LST Grow; Start to Finish - YouTube

jun 2012.

#39
hahahaha

jun 2012.

#40
PC box znam sta je, ne moram gledati, toga ima dosta na forumu, ukucaj u Pretragu pcbox pa prelistaj malo postojece dnevnike na tu temu, evo npr. jedan od takvih https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9260-ex-pc-box-medium-tower-cfl-blue-cheese-chifnotech.html

jun 2012.

#41
Hvala ti puno PowerSeed !!! Sve najbolje drugar !

jun 2012.

#42
samo napred, citaj i uci, vazno je i da nesto naucis, npr. vidi njegov dnevnik i koliko i kakvih lampi ide na tu povrsinu (taj prostor) a onda uporedi sa tvojim prostorom i lampama pa ce ti biti jasno otkud razlika izmedju njegove i tvojih biljaka... nego ne rece mi, jel ima tamo semenki u onim srednjim vrhovima ili mi se samo cini, jel bas lici
monDeENTUZIJASTA

sep 2012.

#43
Evo danas sam je slikao tj juche vec i sjedio sa njom i prichao i prichao....valjda ce mi dati ubrzo?:kauch :banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta: postavicu josh slika i pomagajte ljudi kad da je skidam procvjetala je 15avgusta,mojA Rajka i krzhljava Marijana!koliko mogu imati od ove biljke od prilike gr?ili mjeseci?:))))))ma samo da bude kao ova majka joj prvi unk cga!:)))) http://imageshack.us/a/img839/9964/photo0283w.jpg
Z&NZMAJ

sep 2012.

#44
Polako, tek se po ela popunjavati ;) Post premjeaten, pregledaj ovu temu od po etka i sve e ti bit jasnije.

sep 2012.

#45
Ovo je moja prva posaena biljka. Molim vas iskusne da vide po ovoj slici ako je mogue koliko otprilike je joa vremena prije nego je gotova i spremna za rezanje? I ako mo~da netko zna koja bi to mogla biti vrsta? Ja se joa u im, ali mislim da mi je ova dobro ispala. Iako sam ju viae od 3 puta presaivao i pretumbavao od indoora do outdoora itd... 1331.IPB
GardenerAMBASADOR

sep 2012.

#46
Ekipa,jel uredu skinuti kad je skoro sve mlijecno,s malo crvenkastog? Pretpostavljam da nema bas faze Di su iskljucivo mlijecni,tj da je vrlo tesko uhvatiti vrijeme kad tako bude. Inace mi ne pase zakucavanje na mozak bas,pa bi mi euforicni high s koji ne Baca na spavanje super bio. Dal je rad iskljucivo mljecnih kraci nego kod 50/50? I ako netko moze priblizno opisati razliku mljecni I pola pola. Hvala

jan 2013.

#47
dali se biljci skida ijedan list od starta ili sve kako je ostaje,barem za vrijeme cvjetanja da cvitovi dobiju vise svjetla

jan 2013.

#48
pozz jesu ovo mljecni trihinomi
Pablo EscobarENTUZIJASTA

jan 2013.

#49
Da,ostavi to joa minimalno 3 tjedna po mom mialjenju
TanjaISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#50
Molim vas za pomo.Naime,radi se o tome da nemam mikroskop da vidim kakvi su trihinomi,a i prvi put uzgajam pa nemam iskustva.Rije je o Blue Mammoth automaticima,sad im je 72. dan od nicanja.Cvatu ve jedno 2,2i pol tjedna,aa mo~da i viae,nisam sigurna.Oni veliki listovi im ~ute i otpadaju,prema pro itanom,mislim da je to normalno,ali me brine jedan od njih-taj na dva mjesta na cvijetu je na vrhu imao osuaeno ato sam odstranila pa sad mislim da to nije mo~da znak da je biljka gotova ili?Pa da mi ne propadne sav trud,ako znate ato bi to bilo.Znam da je ovako bez slike problem iata rei(ne snalazim se sa uploadanjem slika,a ni nemam digitalni foti).U biti to bi sad trebalo biti gotovo,zar ne?Na podacima o sorti piae:"Flower time: 70 days from seed"Jel to zna i da 70 dana od sadnje po ne cvijetat(ato mislim da nije) ili da je 70 dana od sadnje gotovo?Oprostite mi ako vas davim glupostima,ali zbilja mi treba savjet,jer sam joa nova u svemu tome.

jul 2013.

#51
Dva i pol tjedna u cvatu je malo. Fakti ki 18 dana. Evo koliko ja itam flower time za Blue Mammoth je 60 dana, ato zna i da je moraa dr~ati u cvijetanju cirka 60 dana. To ato ti neko liae ~uti ja bih prije rekao da je rije o nekom problemu jer baa nije uobi ajeno da u takoj ranoj fazi cvijetanja po ne odbacivati "velike" odnosno fan listove. Sve u svemu za 40-tak dana otprilike ea ju mo skidati.
TanjaISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#53
O.k.Hvala ljudi na brzom odgovoru.

jul 2013.

#54
When to harvest marijuana?

jul 2013.

#55
I vise je nego uobicajeno da zute.......... Rekla je da je automatik. Kod mene je zucenje listova krenula 2. tjedan od kad je pocela cvasti. Neka logika mi govori da se automatici "zure" zavrsiti cvasti pa vise hrane uzimaju za cvatnju. Ali to su sve samo pretpostavke, jel, jer nema slika...

jul 2013.

#56
Da vjerovatno kako kome. U biti ona nam ne spomenuh jeli rije o indoor ili outdoor uzgoju. Svi moji autosi u outu ove godine su bez po~utjelog iti jednog lista, a kamoli fan listova. U indooru sam imao prooblema sa tim ali u outu nikad.
TanjaISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#57
Da,rije je o outdoor uzgoju.Danas sam gledala kroz nekakvo jadno povealo koje poveava sliku za 3x,meni to izgleda da su trihinomi joa bijeli.Ako se to tako mo~e uope vidjeti.Gnojila sam ih samo dvaput i to sa org, plantella vrt.Mo~da im ipak fali gnojiva?Nisam se usudila to puno gnojiti jer sam mislila da su pri kraju,a organsko gnojivo-zato ato mi tebaju radi ulja za lije enje.`to se slika ti e pokuaala sam danas neato,ali i uz sve upute ne ide to meni,hebi ga.Pa sad ako mo~ete ata iz te cijele moje pri e zaklju iti,bila bih vam zahvalna.napominjem da sam mislila da ako je automatik u pitanju da je to onda kako i piau u seedsbank -70 dana od sadnje gotovo.

jul 2013.

#59
Gluposti pricas kolega. OUTDOOR je u pitanju! Da je mogla bolje pripremiti zemlju, mogla je, ali to ne rjesava njezin problem...
TanjaISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#60
To ato mi pri ate za zemlju sam sve napravilapo ps-u.Zemlj je kupovna,terra magma,sa ph mislim 6,na dno sam stavila vee komade stiropora,pa na to zemlju izmijeaanu sa perlitom,i na vrh samo iste zemlje.Mislim da sam to odradila kako treba.Jedino mo~e biti da nisu imale dovoljnu cirkulaciju zraka,jer su bile sakrivene iza vinove loze,pa se je sad loza razrasla.Maknute su sad na otvoreno.Ili je to ili im zbilja fali gnojiva.
sharpLEGENDA

jul 2013.

#62
ako Kali nije u pravu oko pripreme zemlje ko sto tvrdis, onda vjerojatno imaju premalo zemlje koju su vec "pojele".moguce da si ih posadila u posude od 4-5 l. u njih stalo oko 3l. zemlje+stiropor+ perlit . dobila si 3-4 logicna odgovora pa....
TanjaISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#63
Hvala svima na odgovorima.@sharplaninac- posadila sam ih u posude od 12 l,mislim da im je to dovoljno,bar sudei po tome koliko sam to prou ila po forumu.odlu ila sam da u ih pognojiti joa jednom pa ata bude da bude. ak sam si i preko njuakala uspjela nai mikroskop,doi e mi oko utorka, pa u onda biti sigurnija koliko joa. :vb_wave:

jul 2013.

#64
Neznam di zuris sa berbom. Biljka ti je jos u ranoj fazi cvijetanja po tome sto velis. Nadam se da znas sta trebas gledat mikroskopom.
pikiSHAISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#66
pozz svim groverima , pitanje : 65 do 75 % su mi potamnile dlacice , kada pipnem hed nesto se nelepi , pre nedelju dana kada je bilo 50% jako se lepila da li sam zakasnio ? sada je na 24h mraka, nemam microskop... 1. put mi je ... u napred vala

sep 2013.

#67
dlacice nisu isto sto i trihomi, povecalom se gleda boja trihoma, da li su prozirni, mlecni ili amber
pikiSHAISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#68
bro , videse sa malom lupo, to trenutnoimam , na jenoj su mozda beli a na drugoj koja je pre procvetala 2 nedellje nemogu da skontam sljaste obe .... obe kao dijamanti ... danas su na 24 mraka .... moze brzo misljenje da vracam ili da secem, da jos nesto a bele dlacice da li9 morajuda sve pobraone ili ne postosu meni oko 75 % ne trih... nego cvetne .... da li to ima veze neke ?

sep 2013.

#69
ne znam sta vidis lupom, morao bih videti fotku u macro modu, evo ti mlecno/amber kombinacija kod mog automatika (uz nesto polu prozirnih), ako ti se trihomi vecinom cakle kao dijamanti/staklo (poput klikera staklenca) onda su bistri i jos je rano

jul 2014.

#70
bump! jel moze neko da reaplouduje prvi post? jel ovaj dovoljno uvelicava? pise da je 60-100X
Z&NZMAJ

jul 2014.

#71
Meni je dobar ;)
TexPOZNAVALAC

jul 2014.

#72
Ne vjerujem da uveli ava baa toliko koliko ka~u ali odrauje posao bez problema,i ja imam takav.

jul 2014.

#73
znaci zlo i naopako, ta slika je sa nekog zagrebackog sajta, kosta 30€, ovde ima isti po izgledu samo je 10€ sa postarinom http://www.kupujemprodajem.com/Dzepni-Mikroskop-lupa-60x-100x-povecanje-6558655-oglas.htm thx enivej.

avg 2014.

#74
mislim da nece biti dobro, ok je na stabilnoj povrsini, ali kad gledam nesto iz ruke tesko se fokusira :( uostalom koliki je vas :D dimenzije ovoga su 8*3*2 cm
Z&NZMAJ

avg 2014.

#75
Malo prakse :) Vidia da ja sa svojim ve i slikam :D Isti taj, sa dva kota ia, jedan za zoom, jedan za fokus, jednom rukom dr~im mikroskop, drugom foto aparat i slikam trihome :)

sep 2014.

#76
pozz svima, ako smijem u ovoj temi da pitam, da li mi mo~ete objasniti ovo: mislim znam ata se tu deaava da se tako izrazim, no nije mi baa jasno kako tako na VRHOVIMA PISTILA je samo smee, ne bi mi bilo niata udno da to tako ne stoji ve dosta du~e vrijeme, eto rijetko koja da je smea cijela da naglasim ovo mi je prvi puta da uzgajam, outdoor na in je, posve prirodno; nisam nikakvu kemiju koristio, gnojiva od biljaka, voa., sjeme je od domaice, i ovo mi nije jedina, imam ih 10-15 kom ~enskih. samo sam ovu uzeo za primjer, sadnja po etkom 5. mj., a cvjetanje zapo elo u drugoj polovici 7. mj. kolko se sjeam., evo ta ista samo opairnije obuhvaena

okt 2014.

#77
Pozdrav kolege botanicari, zamolio bih vas za strucno misljenje, kolko ovdje odprilike jos ima do branja, biljke su stare neka 3 mjeseca ? http://imgur.com/GAEmw0v http://imgur.com/OXy0eJQ http://imgur.com/WVHliQB http://imgur.com/rzhj4hf http://imgur.com/6JOHt2g
StipeZMAJ

okt 2014.

#78
meni je to zeleno da nemre bit zelenije :) ...tesko da ce ona stic zavrsit. drzi do prvih mrazeva pa ces morat skinut, tj drzi dokle god ide

okt 2014.

#79
ok hvala na odgovoru, i mislio sam da nije to jos ni blizu ja sam planiro da bi bila dobra krajem 11-og mjeseca samo tesko da ce vrijeme posluzit, no kako god nest ce bit valda :D

sep 2015.

#80
Koliko. Jos. Treba. Ovom?

feb 2016.

#81
Ljudi hteo bih da vas pitam koliki je vremenski preriod od sadnje do berbe,mislim koliko treba da se ceo taj proces zavrsi? :D Nov sam tako da nemojte zameriti :D
L0oDZMAJ

feb 2016.

#82
kako to pitanje ima idje veze sa ovom temom? :razvaljen:: elem... ajde ovako,odes prvo u podforum obrazovanje... https://www.vutra.org/forums/obrazovanje.8/ tu ima dosta edukacije o mariji... pa onda odes malo u podforum: uzgoj... https://www.vutra.org/forums/uzgoj-faq.27/ i onda da bi sve ovo bilo ok... bilo bi lepo procitat pazljivo pravilnik... https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/ ... i opusteno samo :razvaljen:: peace
MirdaaaENTUZIJASTA

avg 2018.

#83
Pozdrav! Imam jedan"problemcic" u vezi dali je biljka gotova. Ide se za sortu white widow autoflowering outdoor. Posto mi je ovo prvi grow sa automaticima i nemam povecala nadam da ce mi neko iz foruma pomoci. Slikano je sa mob.

avg 2018.

#84
nije to jos gotovo, samo guraj dalje. zeleno je to, ne diraj dok ne pocnu da prirodno zute veci fan listovi ako vec ne mozes postaviti bolju fotku trihoma. imas zivu temu za takva pitanja https://www.vutra.org/threads/berba-harvest-procjena.12403/
MirdaaaENTUZIJASTA

avg 2018.

#85
Hvala za tako brzi odgovor
pocetnik25ISTRAŽIVAČ

okt 2018.

#86
Pozdrav Novi sam lan na forumu, i imam par pitanja za iskusne lanove te se nadam da ete mi pomoi. Postala sam lan foruma prije 6 mjeseci i odlu ila da se isprobam u vlastitoj sadnji. Dobila sam jednu sjemenku Special Queen sorte. Posadjena je sredinom aprila a sredinom jula je pocela sa cvjetanjem (cijelo vrijeme je na balkonu) Sada me zanima kada bi mogla biti spremna za berbu po vaaoj procjeni? Hvala unaprijed!
L0oDZMAJ

okt 2018.

#87
Krajem meseca...

jul 2019.

#88
ima oko 50% tamnih dlacica pa se pitam da nije mozda prerano ubrano posto po forumu pise da sa odnosom 50: 50 postiže se najveći level THC zanima me mišljenje vase posto pri vrhu su skoro sve tamne

sep 2019.

#89
Cao drugari sta mislite kad cupati hvalaa...

sep 2019.

#90
ako moze cekaj jos malo kad nisi skino, pogotovo ako su zdravi topovi

sep 2019.

#91
Ma ok su ja planiram jos dve nedelje danam se da nece biti mnogo...

sep 2019.

#92
ima tu i mesec dana jos.

sep 2019.

#93
Mislis da nece biti mnogo vec javljaju kisu bojim se da je ne upropastim sta ti mislis hvala ti puno

sep 2019.

#94
miki, kume nas "zeleni", svi mi sad imamo none more u popodnevnom dremu na kau u, da je nevreme a mi na drugom kraju zemlje...nema ti druge, ili skini i legni spavat ili ju prati...ja sam daleke gerilke skino, bebe pod okom u ekat joa dok ne po ne potpuni kaos i srannye, budj blizzard....:rasta: ako je sad ljepljiva onda e bit joa finija poslje, pazi samo da se vrabac ne zaljepi sad pred kraj za vrh pa po ne iz leaa trule~ prelazit na biljku... :razvaljen:: OKiLE ti ko ja, paranoj harvest odradio, estitam.... :lol:

sep 2019.

#95
Hvala ti punooo pusti cu do 20 oktobra pa videcemo za sad topovi su teski puni pod rukom i lepljiva al bice jos bolja hvala puno

sep 2019.

#96
pitam ja frenda jednog kako ti je bilje, imas problema, sjemenki, bolesti, on meni prije 9 dana bahato onako, ma nista, ko bombona, strava kaki topovi... ja reko pogledaj dobro, on meni ma kad ti ka~em, bombe... prije 3 dana dolazi po mene, pla e skoro, gusjenice, sjemenke, crvi, pla e skoro, morali smo se napit... pazi ju pomno sad.....

sep 2019.

#97
A sta je napadne msm napada butove?
CopemaniaENTUZIJASTA

jul 2020.

#98
Brao treba mi pomo, sadio sam outdoor automatika i ima sigurno oko 70 posto braon pistila, ali isto tako sa strane gde se nisu skroz razvili su joa malo bele pistile, otprilike je ve proaao 3i mesec, da li da ostavim joa malo ili mogu da vadim? Evo slike pa procenite, ova prva slika je jedna i deluje mi zrelije, druge dve slike su od druge koju bi i ja ostavio joa malo jer ima manje braon pistila nego belih Hvala

avg 2021.

#99
Zdravo svima, Prvi grow mi je i jos uvek nisam u sve upucen. Biljka ima sve mlecne trihome i pocinju da se javljaju braon (negde oko 5%) na nekim hedovima. Cuo sam da je spremna za branje kada bude oko 20-30% crvenih (braon) trihome. Sada me zanima koliko joj je otprilike vremena potrebno da bude spremna za branje od ovog trenutka? Pitam to zato sto moram da uskladim ispiranje (ili valjda tkzv flushing) oko 7-10 dana pre branja, ako se ne varam? Hvala!

avg 2021.

#100
Sve zavisi od vrste, strejna, uslova i u konacnici od onoga sta zelis da dobijes. Bez tih informacija, zrelost biljke je relativan pojam.
čapo_AMBASADOR

avg 2021.

#101
DoK ne okacis sliku ne ocekuj odgovor, jedino da gledamo u kuglu ili talog kafe na dnu soljice :D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se