LEGACY
visina nove biljke
42 odgovora2,578 pregleda
_xXx_
ISTRAŽIVAČ52 REP1%
→ Entuzijasta
_xXx_ISTRAŽIVAČ
apr 2012.
apr 2012.#1
Pozdrav,evo i ja krenija sa prvim uzgojom svojih biljkica.Uzgajam ih u pitarima na balkonu(nemam potrebe sakrivat) ali ono sta mi je malo cudno i sta me zanima je to da mi se cini da mi biljke nekako idu dosta u visinu,neke su krenile iz zemlje ima nekih 4 dana i dnevno idu sigurno preko 1 cm u zrak a listovi su ostali isti kao i u pocetku,ima ona dva obla lista i ona 2 druga...Sad dali to tako treba da bude ili ne,hvala na odgovoru:maryjane:
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#2
Puno bi pomogle fotografije. Vjerujem da je sve normalno, samo nemaju dovoljno svjetla. Toliko iz dobivenih informacija mogu zaklju
iti.
not smoke
LEGENDA8.836 REP38%
→ Zmaj
not smokeLEGENDA
apr 2012.
apr 2012.#3
ako ti je zemlja ok onda je to sve dobro priroda radi svoje i jos zavisi kako je zalivas i cim i koliko ima sunca dnevno tamo
sto kaze zlocko slika,slika,slika
Kanabalkan
ENTUZIJASTA373 REP43%
→ Poznavalac
KanabalkanENTUZIJASTA
apr 2012.
apr 2012.#5
neznam sta znaci ''pitarima'', ali za mene jos je rano za biljke na balkon..
sad neznam klima koja je de zivis, ja zivim u svajcarskoj i prije maja nema potrebe jel losije cu dati na kraju..
staviji u nutar pored prozora i ako padnu podrziji sa cackalicom.
koliko sati svjetla ima preko dana, ovi dana gde zivis?
temperatura kolikaje ?
vlaga?
_xXx_
ISTRAŽIVAČ52 REP1%
→ Entuzijasta
_xXx_ISTRAŽIVAČ
apr 2012.
apr 2012.#6
Zadnjih par dana je non stop obla
no pa je mozda to mogue,zemlja je nova kupljena u cvijecarni,evo slike nekih,sad su tek pocele jos neke izvirivat iz zemlje
449.IPB
Kanabalkan
ENTUZIJASTA373 REP43%
→ Poznavalac
KanabalkanENTUZIJASTA
apr 2012.
apr 2012.#7
verovatno da nemaju dovoljno svietla..
a to ice u bolje ... za mene nema nikakve panike^^
jedino sta moze se disiti, to je da legne..
_xXx_
ISTRAŽIVAČ52 REP1%
→ Entuzijasta
_xXx_ISTRAŽIVAČ
apr 2012.
apr 2012.#8
inae iz splita sam,zadnjih 20-ak dana je bilo dosta vrue ,nosili su se kratki rukavi a sad je dosta zahladilo i kiano je,valjda je to problem,sada stoji s unutarnje strane prozora dok nema sunca
deastate
AMBASADOR3.320 REP52%
→ Legenda
deastateAMBASADOR
apr 2012.
apr 2012.#9
frende, oblozi si s necim te posude da ti nemoze svjetlo doprijet do korjena jer ga nesmijes osvijetlit...
_xXx_
ISTRAŽIVAČ52 REP1%
→ Entuzijasta
_xXx_ISTRAŽIVAČ
apr 2012.
apr 2012.#10
hvala na savjetu,novi sam u ovome pa sve savjete prihvacam..ima sam namjeru ih prebacit u velike posude ali svejedno cu ih zamotat
Korenko
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
KorenkoISTRAŽIVAČ
apr 2012.
apr 2012.#11
Powerseed je u pravu, malo svetla i verovatno precesto zalivas. Na slici se vidi da je zemlja natopljena. Gledaj da ti je zemlja vlazna a ne natopljena. Slobodno pusti da se zemlja malo prosusi jer koren slabo raste u mokroj zemlji. Njemu treba i vlage i vazduha. Verovatno se izduzuju jer je oblacno pa nemaju dovoljno svetlosti ili su stavljene na mesto koje ne dobija direktnu suncevu svetlost. To mora da ti bude imperativ, da dobiju sto vise direktne sunceve svetlosti. Ako ne, onda ces da dobijes mnogo manje grass-a.
Ali generalno nisu zabrinjavajuce, neke biljke se izduze iako imaju dovoljno svetla. Ako pocnu da se savijaju podupri ih nekim stapicem. I kad malo dobiju na sirini i nekoliko parova lisova mozes nezno da savijas i po malo "maltretiras" taj donji deo stabljike i ona ce vrlo brzo da se udeblja i da bez problema nosi biljku.
_xXx_
ISTRAŽIVAČ52 REP1%
→ Entuzijasta
_xXx_ISTRAŽIVAČ
apr 2012.
apr 2012.#12
dali da sada ih stavim pod umjetnu rasvjetu dok nema sunca ili one mogu ovako stat
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#13
Svakako bi ti preporuio kvalitetnu umijetnu rasvijetu dok se vani vrijeme ne ustabili,HPS lampu stavi u neki improvizirani privremeni box i biljke unutra,jer ovako nema baa puno smisla izdu~uju se jako,puknut e kad liae postane preteako u odnosu na slabu izdu~enu stabljiku
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#14
Sunce ti ne hebem,pogle ti tih tvojih manekenki :)...svaka
ast koliko su atrkljave:icon_lol:
itajui prvi post zamislio sam istegnute biljke,koje ne primaju dosta svjetla...ali ovo ato vidim,hehe...svaka
ast.Pa to kao da su neke penja
ice,a i ove posude su ti bezveze.
Nikakav trening ne poduzimaj,nego presauj to u posude od 2-3 ili
ak 5 za po
etak,stavi ih malo dublje i na sunce...ako neea ve pod neke lampe ili lampu.
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#15
Neznam zaato je to...slikano unutra ako si rekao da su vani. Prvo se trebaa odlu
iti ho
ea pod umjetnom rasvjetom ili pod suncem a zatim se pripremia i krenea. Spominjea umjetnu rasvjetu ali dok to naea i saznaa zapravo ata ti treba te anoreksi
arke bi mogle umrijeti na~alost, ili se slomiti...baa mi ih je ~ao.
beštija
ZMAJ165.637 REP
beštijaZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#16
ja sam svoje drzao na prozoru prije nego sam ih prebacio van,bitno ti je da su na juznoj strani posto tu imas najvise sunca od jutra do 4-5 popodne,kasnije ih prebacis na zapadni prozor prije mraka
i malo ga otvori tu i tamo,eto sretno (natrpaj zemlje do vrha te case od cole)
_xXx_
ISTRAŽIVAČ52 REP1%
→ Entuzijasta
_xXx_ISTRAŽIVAČ
apr 2012.
apr 2012.#17
Po
ea sam sa uzgojom vani na balkonu uz sunce ali zadnjih nekolko dana je lose vrijeme pa sam ih drzao uz prozor unutra,sad gledam prognozu vremensku i jos zovu najmanje 7 dana kiae stoga sam im za sada pripremija nekih 6000 lumena i improvizira sam neki box na brzinu dok ne doe sunce,o
e li biti dosta tih 6000 lumena dok ne doe sunce
_xXx_
ISTRAŽIVAČ52 REP1%
→ Entuzijasta
_xXx_ISTRAŽIVAČ
apr 2012.
apr 2012.#20
evo uz kombinaciju rasvjete i sunca(izaslo maloprije) i ovo moje manekenke su po
ele li
iti na neato,nadoda sam im jos i zemlje..Listovi se lagano aire,valjda ce biti ata od ovog ,ubacim sutra koju sliku
_xXx_
ISTRAŽIVAČ52 REP1%
→ Entuzijasta
apr 2012.
1 / 22
apr 2012.
apr 2012.