VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQKoristenje razni stvari za pospjesivanje uzgoja marihuane
LEGACY

Koristenje razni stvari za pospjesivanje uzgoja marihuane

121 odgovora12,795 pregleda

mar 2014.

#1
Ovu temu otvaram iskljucivo radi forumasa koji misle da znaju nesto o drugim preparatima za bolji uzgoj marihuane a nisu sigurni u svoja uvjerenja..Da ne spamamo tude dnevnike ovdje se svi skupa mozemo natezat oko neki zabluda tocnih i netocnih odgovora,pa cemo terat koliko nas je mila volja. I nek svaki post bude osnovan sa tocnom tvrdnjom iz iskustva ili iz citanja pravih knjiga a ne wikipedije i citata.Molio bi da ovo ne eskalira u svade kao sto je vec znalo se dogodit vec neka ovo bude znanstvena tema gdje ce svatko izvuc korist. Naprimjer jedni tvrde h202 ne valja a drugi tvrde valja,isto tako i za med,epson salt,neke druge rucnim radom napravljene buckurise...Da ne duljim... Evo par stvari koje ja znam i koristim ih u svom growu i bez ikakvog straha cu podjelit to sa vama da ne mislite da cete ugrozit svoje biljke.Svatko moze izdvojit malo svoga vremena i experimentirat na svojim biljkama makar na jednoj da vidi da li su tvrdnje tocne i dali ima ikakvog poboljsanja. Idem redom H202 H202 ili takozvani vodikov peroksid je destilirana voda sa viskom molekule kisika.Mnogi tvrde da unistava bakterije u zemlji koje su dobre za nas grow,mnogi isto tako tvrde da unistavaju samo lose bakterije a mnogi tvrde da ne unistavaju nikakve bakterije.Ja vise necu zalazit u te price jer mi se vise ne da dokazivat ista o h202 jer svi odma napadacki stupaju i tvrde da nisam u pravu,stoga cu krenit na nacin kad ja koristim h202 i zasto ga koristim. H202 dajem oko 2ml do 5ml po 1l vode odmah u ranom stadiju,cim krenu sa 2 3 parom listova,skoro svako 2 3 zaljevanje.Prije 2 god sam koristio u jednoj posudi h202 a u drugoj nista.Kad sam presadivao biljke u vecu posudu nakon 2 tjedna tamo gdje nije bilo h202 nahvatalo se dosta korijena,ali tamo gdje je bilo nahvatalo se na sve strane.Korijen je bio biserno bjel i vec nakon 2 tjedna bez dodavanja ikakvih drugih preparata osim h202 dobio sam masivan korijen.Zemlja je bila terra magma,jedino sam korigiro ph sa ph-(83% octenom kiselinom) Druga stvar sto se tice h202,kad ga dam recimo 5ml na 1l vode biljke uzdignu lisce nakon par sati a ako ih odma stavim pod svijetlo doslovno oce zagrlit zarulje.Zdravije budu dosta izgledom i nemam tolikih deficita sa gnojivima jer h202 daje korijenu kisik.U cvijetanju ga dajem 2 3 puta samo u pocetku,a jedini razlog tome je sto stvarno biljke izgledaju zdravije.Nekad sam ga koristio i u flushu ili kad su overwaterane biljke. Svi to mozete probat,uzmite menke neke domaje i dokazite sami sebi upravo ovo sto sam vam napisao,zapravo postajte ovdje i slike kako vase biljke izgledaju nakon tretmana sa peroksidom i kad ih presadujete.Tako cemo svi skupa znat tko grjesi a tko ne. Sto se tice epson salt,isto tako neki kazu da nije toliko dobar a neki ga hvale da je do jaja.Ja imam nesto iskustva sa epson salt i reci cu kako sam ga ja koristio i kad mi je pomagao i kad nije. Epson salt je obicna mineralna sol takozvani magnezijev sulfat mgso4.Koristi se kad vasoj biljci fali mg ili s. Kad su moje biljke bile u kriticnom stanju,i kad su se frckali vrhovi lisca na stabljici to su prvi znaci da su vase biljke zeljne mga i to je pravo vrijeme da date epson salt.Uz to ako vam na listovima krene blijedit boja iznutra prema van najvjerovatnije je manjak mg u pitanju.Kad se meni to desilo uzeo sam 1l vode i zagrijao na mlako umjesao 1/3 cajne zlice epsona i stim polio biljke u zemlji i jako sitno folijarno.Nakon dan dva je krenio oporavak.Ali kad sam epson salt dao sa gnojivom napravio sam veliko sranje i morao sam flushat biljke.Nikad ga vise necu dat sa gnojivom. Toliko od mene zasad,svatko tko nesta zna o preparatima da nisu gnojiva a pospjesuju uzgoj marihuane nek se ubaci u diskusiju i nadopunjuje ovu temu.Svatko tko nije uvjeren u ovo sto sam rekao,ponavljam prije nego sto krenete osudivat tude postupke i pricat da su neispravni pokusajte sami i uvjerite se,nista ne gubite ako posijete koju domaju i malo experimentirate.Na kraju to znanje mozete primjenit u svoj pravi grow bilo sa brend sjemenom ili ne kao sto sam i ja primjenio i ne zalim radi toga. Ako ste otkrili nesto novo tipa gnojivo od vrbe ili bilo koji buckuris i koristite te ovo je tema da postirate.Ja imam puno informacija o svakojakim buckurisima i tu i tamo cu updateat ovu temu da ne pisem sve u jednom postu(tko ce sve procitat).Toliko od mene zasad,pozz.

mar 2014.

#2
Evo ja cu se ukljuciti prvi jer sam prozvan. Necu govoriti nesto sto sam negdje procitao ,ili mi je netko to rekao. Pisem iskljucivo iz iskustva koje je vrlo bitno bez obzira dali oprema vrijedi par tisuca kuna ili 100-tinjakj kuna..na kraju ne growa oprema vec grower Prvo na cega bi htjeo skrenuti paznju tebi owerdoze je na tvoje ne znanje i ne iskustvo..nije sramota nesta ne znati ali je sramota praviti se da znas. Znaci nema rasprave tko je u pravu a tko nije. Nijedan grower koji je koristio peroksid nije primjetio tolike promjene kao sto si ti. pazi ovu dezinformaciju i na nju ti skrecem paznju i o tome ti cijelo vrijeme govorim..pises stvari koje su netocne Kada se frckaju listovi prema gore to je prvi znak nedostatka magnezija...o cemu raspravljamo??? edit i iskljujcujem se iz ove rasprave...tema bi mnogla biti korisna i ajmo ju iskoristitina na sto bolji nacin. recimo neki koriste i kore od banane i kore od narance..nitko ne kaze da to ne valja ali ajmo sve to argumentirati. Beyz argumenata prelazimo u polemiziranje a to nije konstrukrivno..to rekla,kazala ne pije vodu Znaci imamo iskustva imamo svoj forum..ne trebaju nam citati iz stranih foruma..iskustvo na stol

mar 2014.

#4
Napisao sam uz frckanje listova da pocinju blijedit listovi,frckanje moze znacit i poremecen ph ali ako imas vise simptoma koji pokazuju da fali mg ukljucujuci i frckanje listova e onda ti treba epson salt.A za h202 se necu vise prepirat sa tobom ni sa nikim jer opet ja nist ne znam a ti znas.Zato sam i napisao posadi koju menku i koristi h202 pa ces mozda i ti skontat razlike kao i ja i dobrom smislu,a i oni citati sto sam bacio u dnevnik od stvarno zajebani growera ocito nisu te ni dotakle.Bito je da ja ne znam i da me bude sramota sto pricam gluposti da ispadnem pametan :) eto ti sam probaj pa se uvjeri. Kako volim kad sam upravu :) https://www.youtube.com/watch?v=CO_k4vMdLDQ I da ako h202 ubija sve moguce bakterije kako onda ovaj micelij od gljiva raste kao blesav?Onda bi i micelij trebo samo krepat. https://www.youtube.com/watch?v=b2C-o3BkNf8 :D Ovaj 3 video Opa svakako pogledaj https://www.youtube.com/watch?v=1YPGtzWLpRw Ja sam svoje rekao,iz svog iskustva sam naveo u prvom postu kako i zasto koristim h202,nije upalilo kod tebe i dalje.Pa navodis ljude da ja grijesim sa koristenjem h202 a zapravo ti siris dezinformacije.Jel ja stvarno trebam milion i jos 3 miliona postova citata videa prica iz svog iskustva da ti dokazem da nisi u pravu,i vise progutaj to jer ovo stvarno nema smisla.
TexPOZNAVALAC

mar 2014.

#5
H202 se koristi za ubijanje bakterija kod tetrapak ambala~e,pet ambala~e i sli no za ubijanje bakterija,e sad, dal ubija selektivno samo neke "loae" bakterije,ne znam. Iskreno,sumnjam.

mar 2014.

#6
`ta manje kemikalija to bolje, ja u samo to napisati u ovoj temi. H202 nikad stavio niti u zapravo jednom ali nije pomoglo problemi su bili u drugom zna i ni taj put nije trebao. Nastavite u miru.
BladeZMAJ

mar 2014.

#7
Upravo sam saznao da se zna koristit i za sterilizaciju flaaa kod flaairanja vina....

mar 2014.

#8
i za dezinfekciju otvorenih rana..razblazen i za ispiranje usta. neznam zasto spominjes stalno bakterije kad one i nisu tema o kojoj smo raspravljali. ja nisam rekao da ga netreba koristiti..vec da nije potreban pa recimo u 90% slucajeva ako radis sve kako treba ..znaci ako imas kvalitetnu zemlju sa perlito jos bolje..onda je 100% nepotreban peroksid i jednostavno nema svrhe. Dodavati ga kao zamjenu za neko gnojivo nije dobro i nema tu ulogu..o tome smo pricali . isto tako i epson sol...ona je jos vise specificna i ako nemas iskustva i neznas ju jkoristiti kao i peroksid samo ces napraviti jos vise stete...to je bila poanta svega sto sam do sada pisao. Znaci opravdavam koristenje peroksida i epson soli ..dapace ali samo u odredenim momentima..na kako ti poadne na pamet i bez pravila ...pa nije biljka kanta za smece i stroj koji melje sve sto ponudis.Ima ona svoje potrebe i zelju da ju ponekada pustis na miru bar 48 sati da sve to proguta i provari folijarno ili kroz korijen svejedno je a evo i to je vrlo bitno . postoje pravila kada ide folijarno a kada preko zaljevanja haha svasta tu jos ima i svasta se moze nauciti na nasem forumu netreba ti icemag

mar 2014.

#9
Jel itko pogledao ove video klipove sto sam stavio???Il makar ovaj 3 klip gdje covjek ima svoju firmu kultivacije i svakodnevno koristi h202 bez nuspojava.Ja sam rekao zasto i kako sam ga koristio po stoti put ponavljam,ja nisam nikad reko da ga sad svi trebaju koristit vec ako zelis zdravije biljke slobodno ga koristi.

mar 2014.

#10
moje je licno iskustvo to da u zivotu nisam koristio ni epson, ni peroskid, ni med, ni melasu, ni boostere, cak ni neem ulje, ni sirce, ni ph+ ni ph-, poznato je da ne kontrolisem ph a da vent imam samo u pc-boxu... i na osnovu istog tog iskustva znam da bez toga moze 100% ako growas kako se radi od pocetka i ako imas sluha za biljke, a na osnovu iskustva drugih na forumu sam video da i sa tim uspeju da upropaste grow koji ne drze pod kontrolom od pocetka... svaka tema koja se poziva na licna iskustva je dobrodosla, samo bez prepirki molim u startu, dok smo jos na prvoj strani ;) i ako se tema po autoru treba bazirati na licnim iskustvima ne vidim onda potrebu za linkovima sa youtuba il slicno

mar 2014.

#11
Vec sam rekao svoja licna iskustva Powerseed,ali i sam vidis da Opa to ne smatra vazecim i nabija svoje tvrdnje,Sa razlogom sa stavio linkove sa youtubea jer ocito moja rijec ne dopire do negovog mozga.Nitko nista niej rekao na te klipove samo Opa stalno prica kako to nije potrebno u maltene 100% SLUCAJEVA,avantura kaze da ga nikad nije stavljo ni nece tako da on ni nema pravo glasa kad ocito ni ne zna sta prica kad to ni nije probao koristit.A ja nisam nijednom rekao da ga svi moramo koristit i da bez njeg ne mozemo,vec da dok ga koristim 5 puta mi se biljke ponasaju nego bez njeg.I ajd molim vas da vise se ne prepiremo i ne navodimo ljude na krive informacije ako netko nema dovoljan protuargument da ponisti ovo sto sam ja rekao i doslovno da ponisti cjelu firmu ovog frajera koji svakodnevno koristi h202 i da ne govorim o masi ljudi jos.Ocete dat neki knokretan odgovor zasto je h202 los?Ova tema je otvorena u znanstvene svrhe a ne da se pljujemo medusobno.Ako nitko nema sta za dodat da sam ja u krivu i da mi to dokaze na bilo koji nacin nek suti i ne javlja se vise jer ovo meni sve vise lici na forum grupice ljudi koji se drze skupa i ako nesto im nije pravo jedva cekaju da nekom daju ban jer im dize zivce sa svojim postovima a znaju da nisu u pravu pa guraju jedan drugog ko copor vukova bez dosad ijednog normalnog odgovora!
TarzanZMAJ

mar 2014.

#12
sori na ubacivanju :) *ebes linkove i sve te pizdarije i sl. ,, samo vlastito iskustvo jer o ostalom nikakog smisla nema pricati.. to je kao da nikad nisi *ebao a pogledao si 10 000 pornica, i pravis se nekim *ebacem :icon_cool: a kad bi trebao odradit u praksi onda bi bilo "drz nedaj" eto tako ti je to.. :spcartman:
BladeZMAJ

mar 2014.

#13
Aaaaaaaaa CARE ;-)

mar 2014.

#14
P iskustvo ti se nalazi u prvome postu ako nisi citao...A onima koje ni to nije dovoljno imaju klipove,a oni koje ni to ne smatraju tocnim zaboli me ona stvar.Zapravo nekontam zasto sam uopce otvarao ovu temu kad sam predvidio da ce se ovako sta dogodit...

mar 2014.

#15
frend, ja sam se samo slozio sa delom iz tvog prvog posta, tema ima smisla samo ako cemo se drzati licnog iskustva. mislim, ako ne valja wikipedija ili citati, zasto je youtube bolji... najbolje je licno iskustvo zato sam i podrzao temu, to sto se opa ne slaze sa tobom ne znaci da se sad na glavu trebas popeti da mu nesto dokazes, izneo si svoje iskustvo, on je izneo svoje a ja svoje, ne vidim potrebu za dokazivanjem pogotovo sto ce se "dokazivanjem" samo podignuti tenzija i krenuti zaostravanje a to ne zelimo zar ne. a svako od nas ima dnevnike iza sebe, mislim da i oni govore dovoljno o nekom licnom iskustvu. nemam ja, a mislim ni niko drugi na forumu, nista protiv tebe ili toga sto koristis, imas i dnevnik u toku, drzim fige, ali samo pokusavam usmeriti temu na pravi put iznosenja licnog iskustva bez osudjivanja iskustva drugih, inace ocas odosmo u off uz gomilu spama a jasno ti je da moderatori treba da brimu o tome ;) inace se ne bih ni javljao, objasnio sam da gro tih "razni stvari za pospjesivanje uzgoja marihuane" nisam koristio a ni ne planiram bez nuzne potebe. dosta sad kuckanja, odo smotati jednu, peace to all e, da, tema bas ne moze da bude znanstvena ako cemo se oslanjati na iznosenje licnih iskustava, verovatno nema bas mnogo znanstvenika medju aktivnim clanovima ;)

mar 2014.

#16
Evo nema vise spama.Ne kanim se ispricat nikom jer ako se netko uvrijedio sam si je kriv.Ja sam naveo kako koristim h202 i epson iz vlastitog iskustva i bacio sam koji link da oni koji nevjeruju u moju pricu nek se sami uvjere.Nisam dobio nijedan konkretan odgovor glede moga posta osim sto vidim da mnogi procitaju par recenica pa pretvore ovu temu u sprdnju.Svaka cast Powerseed jer gdje god je neko prepucavanje ti se nades tu da snizis tenzije.Moja svrha nije bila da ovu temu pretvorim u ovo sto se upravo dogodilo a to sam vec naveo u prvom postu.Ako netko koristi h202 ili epson ili bilo sta drugo nek kaze kako i zasto ga koristi,nek baci koju sliku,a onda nek se raspravlja konkretno a ne da bude ponovo,ne ti nisi upravu zato sto nisi u pravu???Htjeo sam da ovo bude korisno pogotovo za one koji tek krecu sa growom,al ja nemogu se tu navlacit sa 5 ljudi koji su neki modovi supermodovi suportovi i sta vec ne samo zato sto sto su to oni.Ako netko nije siguran u to sto sam rekao na pocetku prvog posta,neka onda kaze drukcije misljenje i zasto misli da je tako. Ja sam svoje rekao i naveo,na vama je da probate moje metode,ako ne zelite nemorate.Nitko vas ne tera,ali ako moje biljke bolje izgledaju i ponasaju se nakon takvog tretmana onda ce i vase.Treba samo probat a ne odma u napad da to nije tako,nisam ni ja sa jabuke pao pa da ne znam sta pricam.Growam vec 8 godina i izgrowo sam i genetike i domaja ko u prici,pa valjda i ja imam nekog iskustva tu koje je poucno.

mar 2014.

#17
pa sad, i ja sam prozvan pa samo da ti kazem da treba da se zapitas kako su ti oni dosli na ta mesta, nisu se sigurno rodili kao growsupport i sl. nego su od foruma dobili to "zvanje" na osnovu staza na forumu i svega prethodno prikazanog kroz dnevnike i postove... a sada sam tek skontao da si temu otvorio nakon prepirke u tudjem dnevniku (napatio sam se da smisleno tamo napravim reda) a o istom je bilo price i u tvom dnevniku, ajd nemoj s tim vise dalje od ove teme, zamoljavam da ne bih morao koristiti super moci super moderatora koji je dokon i izivljava se ovde na jadnim clanovima, i to samo zato sto mu je gazda dao to pravo a na osnovu licnog poznanstva. a to sto sam gazdu upoznao tek ove godine nakon sedam godina provedenih na forumu i kada sam vec bio moderator sad nije bitno
CreativeLEGENDA

mar 2014.

#19
ja necu ulaziti u raspravu al ipak moram nesto ;) pogledo sam ti video i u dnevniku i evo sad opet i stalno mi nesto upada u oci ...i prvi i treci video oboje rade hidroponiku .... dapace u prvom videu na samom kraju decko ima par klonova u casicama sa zemljom i sam priznaje kako nema nikakva iskusta sa istom a stavimo ruku na srce tako mu i klonovi izgledaju ,sto neznaci da nije maher u hidroponici :) 2 video nemam pojma o gljivama pa nemogu nista pametno reci za to koristio sam ga u 2 growa , kao i hrpu drugih preparata i s vremenom shvatio da to neigraju neku bitnu ulogu u samom growu ...nazalost kao i vecina stvari danas na svijetu ,osnovni im je cilj profit. vidim mu svrhu samo ako mi trune korjen pa moram sanirati vecu stetu. dosta gledam upravo te benif. bakterije i mikrorganize koji su na neki nacin osnova prehrane korjena u zemlji ako malo pogledamo po trgovinama primjetit cemo da ti mali praskici kostaju ko suho zlato(neki i vrijede... perverzija je kad svakih 7 dana rezes korjen jel je napunio tanjuric i bjezi van na pod boxa :D ) .....ko ih koristi njemu je h2o2 neprijatelj kao i obicna voda iz pipe puna klora i kamenca jer vise stete naprave nego koristi u zemlji . u jednome se svi slazemo da biljci nece biti nista od h2o2..mislim nece uveniti , kao ni kao stavimo malo meda ,melase , epson soli pa vjerovatno bi i opino voce prezivjela :) e sad koliko sto pomaze biljci ili ju koci u razvoju to je vec drugi par cipela :D ja cu uvijek radje uzeti kvalitetnu zemlju i lose gnojivo , nego losu zemlju i prvoklasno gnojivo ....tako postavim i cijeli grow da sto manje cakam po njima ...evo moje su tek u 2 tjednu cvjetanja dobile prvu papicu , a vjerujte mi imam arsenal gnojiva da mogu cackati od prvog do zadnjeg dana ,svaki puta sa bar po 3 preparata...al zasto da cackam po njima ako nema potrebe. a moram priznati da i otkako nekorstim sve te razne preparate, imam odlicne rezultate na kraju . LP veselo drustvo :)

mar 2014.

#20
moj post nema neke veze s temom,jbg,al ima s osobom koja je otvorila temu...brate mili,daj malo stani na loptu i poslušaj šta ti ljudi govore,i to ljudi koji imaju možda i najviše iskustva na ovom forumu....bacaš mi na Cannu,ventilatora i još dva tri imena koje se ne mogu sjetit,a koji su imali isti stil pisanja i ˝komunikacije˝ na forumu...znači,pojavio si se na forumu i odmah u startu počeo drobit gluposti (sorry na izrazu,ali ovo su gluposti što pišeš),ne želiš prihvatiti savjet i nečiju dobronamjernu kritiku,svađaš se i tupiš po svome...vidim da si i u drugim temama isto nadrobio svega,npr. u temi koja je friško poslana na groblje i tako....iz tvojih postova bi čovjek mogao pomisliti da si balkanski Soma kakvog ˝iskustva˝ i znanja imaš,a u biti nemaš,jbg,al se predstavljaš tako...tako su i ovi gore navedeni bili sveznajuči oko uzgoja biljke i nikome nisu dali za pravo,uvijek su oni bili u pravu i konstantno su se prepirali,pa su zaradili bananu i nema ih više na forumu,pa sami sebi prosipaju pamet u svoja 4 zida,a mi glupsoni i dalje čitamo forum i učimo ....ako tako nastaviš i tvoje ime bi se moglo zacrniti uskoro(nemoj ovo shvatit kao prijetnju od mene,ja nemam ovlasti davati banove,ali ima ih koji mogu i koji sigurno neće trpiti tvoje prosipanje po forumu.....) peace keep growing and smile :) p.s. modovi,super modovi i admini,izvinite eto na ovom offtopicu,bilo je jače od mene...

mar 2014.

#21
ajd da i ja kenjam malo, kad smo ve kod toga... o hidrogenu ne u govoriti, iako sam ga koristio tu i tamo, ali u ti rei nekoliko sitnica o tvom stilu pisanja (owerdoze). ako mislia da neato znaa, i ako mislia da netko drugi nije u pravu, ima ljepaih na ina od prozivki i uvreda da to nekome saopia. druga stvar koju sam primjetio je da selektivno itaa, tj. vidia samo ono ato ~elia, ili pak krivo shvaaa postove i ono ato ljudi ~ele rei. nemoj misliti da te vrijeam i da ti govorim kako slabo kop aa i ne razumijea, ali daj se odmakni od monitora malo, sagledaj malo bolje ato ti ljudi govore, udahni par puta i razmisli pa onda napiai smisleni odgovor. i zapamti: "svae na internetu su kao utrka debila. iako si pobijedio, i dalje si glup..."
Z&NZMAJ

mar 2014.

#22
H2O2 sam koristio tu i tamo. Nikad radi problema, isto da isprobam. Pokazalo se ok, mada nisam sad bio toliko impresioniran nekim promjenama, poato ih naravno nije bilo, nego eto, malo ~ivnu biljke nakon zaljevanja. Inae ne trpam niata biljkama, preferiram kvalitetnu zemlju, kao i kolega Creative ;) Toliko da ne bude off... E sad! `to se oftopichkaranja ti e! U prvom postu je autor lijepo napomenuo da ~eli izbjei svau. Nisam vidio u prvih nekoliko postova neke velike tenzije, a onda sam autor ovoga: Kasnije napiae ovo: A ostali se na takve provokacije nalijepe ko muhe na gofno i krenu prepucavanja. E pa gospodo, ja se neu prepucavati, niti u dopustiti prepucavanja! Dok se malo ne ohladite i dok ne vidim kuda e ovo sve otii, neu brisati niata, ali uskoro ide iaenje teme od nepotrebnih komentara, a ako se prepucavanja nastave, mogu samo rei da jedino Moderima ne mogu dat opomenu, dok su svi ostali ve u redu za :assshaking: :vb_whip: :vb_devil:

mar 2014.

#23
Evo, poato je ovo jedini komentar koji je vezan za temu - ja sam ubeen da mo~e, samo treba testirati. Npr, mislim da i samo dodavanje limuna tokom growa zbog nameatanja ph mo~e da izazove tu citrus notu. Jbg, one m oje su bile svakako neke citrusne pa ne mogu baa da odredim koliko je do njih a koliko do limuna ali znam da mi voda svaki put mirise ko prava limunada posto mi treba dosta da bi ph bio odgovarajuci. itao sam o dodavanju raznih stvar ica nekih sat vremena pre nego ato secnea biljku da bi upila to u sebe poput vanile, narand~e i sli nog (ekstrakt je bolji zbog potrebne koli ine i efekta). Da li se neko igrao sa ovim pa da podeli iskustvo? Takoe, niko nije spomenuo dodavanje CO2 (da li sa aeerom i kvascem ili kako ve) ato je isto zanimljivo za ovu temu. Da li je ko testirao da vidi razliku sa i bez njega? A autora teme bih pitao samo ata je joa itao od Chad Hurley-a ili Steve Chen-a u vezi uzgoja? :spcartman:

mar 2014.

#24
https://vutra.org/topic/11406-aroma-i-okus-kanabisa-info/

mar 2014.

#25
Ja sam cuo da neki groweri koriste 100% vocni sok od recimo jabuke i s tim flushaju,i na kraju biljka ima aromu na jabuke :).Koliko je to tocno ja ne znam ali treba svakako probat ako je netko zainteresiran za okus i aromu hedova.
vukvuckoISTRAŽIVAČ

mar 2014.

#26
Koristio ja co2 (secer i kvasac).Smuckao u balon od 5l vodu vasac i secer,kroz cep provukao crevo 5 mm i zakacio na vent koji duva po boxu.Nikakve bitne promene nisam primetio sem da se posle par dana nahvatala po ventu neka bela paucina (valjda od secera).Odmah sam izbacio to jer mislim ako to pada po liscu verovatno bi gusilo biljku.Ja licno nemam velika iskustva u uzgoju ali sam cini mi se negde citao da se co2 ubacuje gde nema ventilacije ili je slaba ista jer u suprotnom vent uglavnom sve izvuce.Neka me ispravi neko ako gresim.Eto samo da kazem to iskustvo sa secerom i kvascom :) Keep growing E da,ovakav co2 pretezno se koriste za akvarijumsko bilje
mičurinLEGENDA

mar 2014.

#27
H2o2 koristim kod kloniranja u vodi u koju pumpica brizga zrak,ali samo da malo o isti ne istoe,i eventualno kod kloniranja gelom direkt u zemlji. Ove soli,co2 su za mene teaka nepoznanica?!?! Koliko znam Co2 se koristi u zatvorenim sisstemima,gdje nema protoka vanjskog zraka,ili ga ima minimalno... ak nisam ni u to siguran?
BladeZMAJ

mar 2014.

#28
Kao kako kako ljudi udiau kisik a izdiau CO2 tako biljka udiae CO2 a izdiae kisik pa i indooru je po~eljno davat biljkama CO2..takva spika kru~i veinom po ameri kim forumima...ja sam to cak radio al nemogu rec da sam nek razliku primjetio...sa i bez CO2...ameri kupe cjele boce pa tajmer svakih 15 min otpuata odreenu kolicinu....ja sam u boxu u nekoh posudi pomjeaao ocat i paraaak za pecivo...reakcija je da se sve zapjeni a plin koji se oslobaa u toj reakciji je CO2 ko ~eli probat.
He-ManLEGENDA

mar 2014.

#29
Za "vidljive" rezultate koriatenja Co2 potrebno je odr~avati konstantnu razinu na oko 1300ppm, a to nikakav kvasac i aeer ne mogu postii. Posebno ne uz aktivnu pa ak i pasivnu ventilaciju, tako da je sve to aba.
M a n d o rAMBASADOR

mar 2014.

#30
ato se ti e aroma bje~ te od takvih igri... http://www.kindgreenbuds.com/marijuana-grow-guide/curing-marijuana-buds/ ato se ostalih stvari ti e...neu nikad i ne ~elim kemijat s nikakvim dodacima koji bi kao neato trebali poboljaat osim ja u lampu i viae zemlje,gnojivo...definitivno naja i boost bilju u svakom pogledu ;) hvala power mo~e i tako...

mar 2014.

#32
Najbolje o AD nam moze rec cjenjeni Hazeseeker,on je expert za AD,ali evo i mojih zapazanja.Od AD,Bud candy mi je super stvar ali je jako skup,poboljsta okus i aromu da stvarno bude slatkastije i uveca trihome dosta.Big bud od ADe mi je isto bio super,oni kazu da se koristi 3 i 4 tjedan ali ja sam ga koristio i 4 cak i 5 tjedan jer stvarno uveca budove i nije toliko skup koliko je dobar.Nirvana od AD mi je isto super dosla za bakterije u zemlji ali najvise sam zadovoljan sa Bud ignatorom,to gnojivo doslovno u prva 2 tjedna cvijetanja prekrije sve budsiteove sa hedom i to mu je i svrha,svakako preporucujem Bud ignator :) .A Bud blood mi se nije nikako svidio,koristio sam ga u samo 2 growa i to sam kupio onaj u praskastom obliku,kazu da ga dajete prva 2 tjedna ali ja bi reko zadnja 2 tjedna jer je on meni samo izduzijo biljke jer na vise nacina daje fosfor biljci,tj.iz vise izvora.Prvi put mi je bas izduzio biljke pa sam ga i drugi put koristio da vidim oce mi napravit sranje i opet mi je isto napravio.Koristio sam i Final phaze od AD i dobar je za oku i aromu,snjim sam flusho biljke zadnja 2 tjedna kako kazu ali kad je moj lega stavio wathercurat biljke voda je bila roza sto znaci da sav taj Final ostaje u hedovima,vise ga necu nikad koristit. Od hessia mi je sve predobro a narucito power zime i root kompleks.Za 400kn kupite cjeli starter kit i to je super stvar za biljke. OD GH sam koristio Bio bud,bio bud je organsko gnojivo koje daje eksplozivan rast hedova i to sam se i uvjerio,biljke su uvijek volile kad sam im dao Bio bud,a njihov Bio root mi je najbolji boster za root i ujedno najsmrdljivije gnojivo od svih :) smrdi na 5 vreca govana ali zato nabije root da se ukenjas u gace. A ovo sto je chil spominjao na fermentiranje vlastitog gnojiva,ja sam tako fermentirao koprivu,kamilicu,gavez i vrbu.Ostavim u kanti 2 tjedna biljni mix ili pojedinacnu biljku prelijem vodom i cekam dok ne isfermentira na kraju smrdi ko vrag,ali je super stvar za veganic vrstu gnojenja.Radio sam i pesticide od koprive,uzemem oko 1kg svjeze koprive potopim u vodu i ostavim 24 sata,nakon 24 sata uzmem tekucinu procjedim stavim u prskalicu i s tim prskam biljke.Doro je za vecinu nametnika ali oni koji nisu toliko otporni na pesticide i taj se pripravak treba cesto koristit ali osim sto djeluje kao pesticid osnazuje biljke.Onda sam radio pesticid od duhana za crvene pauke,uzeme duhana iz 2 3 cigarete stavim u ql vode prokuvam vodu da nikotin izade iz duhana i ostavim da se ohladi,kasnije s tim prskam biljke,malo je pomagalo za crvene pauke ali ne toliko koliko sam ocekivao.Sve pestove sam najbolje rjesavao sa h202,uzmem oko 10ml h202 i stavim u vodi i sitm prskam biljke,u kratkom roku pobije sve nametnike.Stavljao sam i oguljenu zicu tj.bakar oko biljaka i to mi je rjesilo jedno 50% puzeva da se ne penju po biljkama i ne grickaju lisce,a sad kod kuce imam leglo bubamara.To je po meni najbolji pesticid,ubiju sve lisne usi i vecinu nametnika,pozderu svu gamad u 2 3 dana.Nakupite bubamara i pobacajte po siteu i biljkama,sacekajte koji minut i vidicete kako vas pesticid uziva i unistavanju nametnika :D.Najprirodniji i jedan od najefikasniji nacina rjesavanja pestova.
pecurkoPOZNAVALAC

mar 2014.

#33
`to se ti e H2O2 li no ga ne koristim jer koristim rastresitu meaavinu zemlje i perlita, tako da koren sigurno dobija dovoljno kiseonika. Sa druge strane kako imam bocu za CO2, broja mehurova, solenoid, igli aste ventile na spliteru, od kako sadim doma od tada i koristim CO2. Prvo ato sam primetio da mnogi kukaju kako im biljke pate ako su temperature u boxu 30+ celzijusa, dok kod mene je leti uvek temperatura 33+ i nikada nisam video neki problem na biljkama. Na spliteru za box dovodim 5-6 mehurova u sekundi, cirkulacija je namerno smanjena kako bi se CO2 ato du~e zadr~ao u boxu. Ono ato mogu da ka~em da su biljke u boxu u onosu na one na terasi sa mnogo manjim internodama, da je rast kompaktiniji i da su hedovi iz boxa daleko nabijeniji nego oni na terasi. Znam da to baa i nije za poreenje obzirom da biljke na terasi imaju nekad i po 5-6 tmurnih dana, mnogo vlage i da uopate to nisu kontrolisani uslovi. Ali kao akvarista mogu da ka~em da je dodavanje CO2 uz adekvatno osvetljenje zaista buster rasta, neato kao bildovanje za biljke.
TexPOZNAVALAC

mar 2014.

#35
Ispade ovo odli na tema ipak,samo napred.
mičurinLEGENDA

mar 2014.

#36
Evo jedan lijepi prirodni 100% organski gnoj koji osim ato je potpuna prirodna verzija NPK gnojiva ujedno i neprijatelj kukaca i ateto ina!Pure Guano Made in PERU
pecurkoPOZNAVALAC

apr 2014.

#37
Vidim da se guano dosta pominje i li no ovih dana treba da idem do Ribni ke peine koja je staniate preko 20 razli itih vrsta slepih miaeva. Moje je pitanje za one koji imaju kupovni Guano je ata je navedeno kao koli ina ukupnog azota. Uopate kakav je sastav iznet(da ne ka~em izmet) na pakovanju? Hvala unapred na odgovoru. :read:
lejtonISTRAŽIVAČ

apr 2014.

#38
koliko sam vidia ti znas dosta ovih nekih DIY jednostavnih nacina za pomoc biljci, zadnji put sam citao da ma~ea slinu od pu~a na mjestu gdje je odsje en klon. Odakle vadia sve ove informacije i daj joa koju ako znaa :D

apr 2014.

#39
priroda je najbolji u itelj, samo treba dobro "sluaati" tj. promatrati i opa~ati... ;)
kokomarinAMBASADOR

jun 2014.

#41
Ovakve prepirke me ne zamimaju ali me zanima sta chill zna. Mislim da je moguce utjecati na konacni miris ako zaljevas mirisnom otopinom pri kraju cvitanja. I creative je napisa poucan post. Manje je zapravo vise:)
nevaljaENTUZIJASTA

jul 2014.

#42
Ne znam da li je glupo pitanje ali da li se nesto dobija ako pre zalivanja ubacimo rasprskivac za vazduh u kantu i prozracimo je nekih pola sata?

jul 2014.

#43
Nista neces dobiti sa tim prozracivanjem...osim sto ce voda biti puna kisika pa ce biljka biti sretna ko klinjo kada dobije play station :) Nevjerovatno da nisi do sada naletio na tu informaciju na forumu a tu si od 2007.
nevaljaENTUZIJASTA

jul 2014.

#44
Izgleda da mi je promaklo negde ili i nije cim sam to pitao... negde u memoriji stoji ta informacija (samo se sakrila) :)
StokulaAMBASADOR

avg 2014.

#45
ljudi ato mislite jel dobro zalijevati biljku sa smiksanim listovima od nje,reko mi jedan ovjek da aprica sa tom otopinom biljke i da napreduju bolje nego s bilokakvim gnojivom

avg 2014.

#47
Nema dugo imao sam problema sa tresetnim muaicama,tada sam koristio H2O2 3%.stavio bi ploake krompira,cjelo vrijeme sam kontrolirao dali ima rezultata,pojaao sam vent zbog letaa muaica jer one ostavljaju jajaaca,tu mi je pomogla i ploa ~ute boje plastificirana koja je sa obje strane ljepljiva!!nakraju balade isprao sam otopinom od 3%na 1litru svaku teglu i nastavio bi zaljevati ne viae odozgo nego u lon ie koji su dolje!krumpirove ploake mjenjao bi svaki24sata,izostavio sam pjesak kojim sam posuo odozgora sloj od 2cm,da mi ponovo nebi ulazile muaice,da istina da biljke ~ivnu ali prmarna ni je stvar bila rjeait se nametnika.Otopina od svje~i kopriva je ok insekticid a i gnoivo.Kad sam skoro pregledavao boks ni traga od insekta,samo ato sada radim i pazim na higijenu boksa i nepretjerujem sa vlagom!!pozz
mičurinLEGENDA

avg 2014.

#48
ma to je neki oban...

okt 2015.

#49
Mo~e li neki osvrt kako h2o2 djeluje na spider mitese,larve te gnatove?

feb 2016.

#50
Pozdrav svima Ovako, pratim vutra.org najmanje 6mj , imam sate i sate citanja iza sebe ,zanimljivo kako se svi osvrcete na svakakve gluposti ,kemije, trosite novce uzalud..to po meni ima vise smisla za indoor, to outdoor uopce nije potrebno ! koliko sam skontao ima samo nekoliko pravih growera ovdje koji znaju sta rade od pocetka do kraja al i vi malo previse eksperimantirate nekad ! :D uglavnom moja iskustva su ogromna, znam sta je ova nasa biljka od o kojoj se diskutira cijelo vrijeme od svoje 7 god valjda .. prvi put sam se odlucio igrati cvjecara u 5tom osnovne ,oko 11-12 god al naravno nisam imao pojma o vremenu, posadio u 7 mj valjda tak da od tog nije nis bilo :D drugu godinu sam bio zreliji i napravio sajt , sve isplaniro , proucavo knjige i mislio da sve znam,o kemijama sam jedino znao sta je otrov za parceve i pantakan bijeli prah za buhe i sve te bubice ..nikad nikog nisam nista pitao o sadnji niti bilo cemu, nitko nije znao uopce da ja ta pokusavam pa je bilo tesko jbg. uglavnom da skratim pricu, tek trece godine je bilo ploda , al jbg mi smo pusili i lisce, klinje jbg :D puno toga se ucilo bilo godinama, prvih 6-7 god sam samo domaje uzgajao a onda sam poceo nabavljat sjemenja izvana i bilo je svakakvih cuda :) uglavnom sada imam 21 god i u recimo desetak godina zajebancija sa ovom biljkom sam uzgojio puno toga , a kasnije cu vam opisat na koji najjednostavniji nacin, a i najjeftiniji, indoor nikad nisam probao najvjerojatnije ni necu nikad , jer to nije moj ir.. znaci samo fotoperiodne biljke sam uzgajao , nikad nisam automatike , ali ove godine hocu, da i to probam :) eto kako ja to radim uspjesno bez ikakvih komplikacija godinama 1. morate imati sajt di ima sto manje zivotinja , di nema puno vrsta bilja, po mogucnosti da NIJE jako blizu vode , tj neke rijeke potoka il takvih stvari cega ima u guerilli. 2. najbolje vam je da nadjete neki ogroman grm i unutra sve izkrcite i unutra pocupate korijenje i sve dobro izorete sa stihacom i nabacate nekog djubreta , ja koristim od koza , tj jarica od nekog lika sto ima manju farmu pored koje prolazim kad idem na sajt , pa malo posudim usput :) jbg ja se sad raspisao.. ovo uopce ne ide u ovu temu al stas sad , uglavnom bit ce vam od velike koristi pa tako da nemojte se ljutit :D 3. ja nadjubrim oko dva-3mj prije sadnje 4.ja nabacam medvjede dlake, od tigrova, i pitaj boga cega , oko cjelog sajta , brijem da to tjera sve grabezljivce, neka fora od obiljezavanja prostora, al brijem isto tak da policijski ker to sve lakse nanjusi al me boli k. za njega.. nikad nisam tamo u blizini vidio , samo fazana kojeg , a malo dalje ima svega, jednom me divlja svinja malo ganjala al necemo o tome , bit ce da moj sistem funkcionira sa dlacicama. :) 5. bitan je znaci sajt i okruzenje, da ima svjetla , oko zemlje se morate malo potrudit, daje puno vise doprinosa na kraju,okolo sajta znaci sa unutrasnje strane ,oko grmlja skroz u krug , treba pospricati sa puuno pantakana, i necete imati nikakvih musica ,pauka i tih gluposti, to ponoviti nakon svakih par kisnih dana,stavite u male posudice otrova za miseve i malo zrna kukuruza pomijesati s time, to postaviti na par mjesta uz sajt s unutarnje strane, ako dodje koji fazan .. jednom su mi unistili par biljcica , od tad to postavljam na svaki sajt i od tad ih nema. 6. to je to sto se tice sajta i okruzenja, samo zaljevate sa bunarskom vodom,izbjegavati vodu iz potoka i rijeka, jedino ak bas se mora i ak je dosta cista, jer u vodi ima svakakvih zivotinjica koje ni ne vidimo i hoce se prenijet na biljku ponekad. ja koristim za gnojidbu -samo govanca od golubova, u 10l vode, oko 1kg govanca se stavi i mjesa i mora stajat par dana dok ona pjena se ne nestane. e sad ja uvijek imam oko 10-15 biljoza , ja to podijelim na sve njih svakih 5-6 zaljevanja , zaljevam svaki 3 dan , a po vrucinama svaki drugi dan , ako su jako velike vrucine NE koristiti puno tu vrstu gnojiva.nekih 3 tj pred branje - nije potrebno gnojit jer nema nikakve svrhe koliko sam skontao. I to vam je ljudi moji to. tako radim 5 godina i nikad mi se nije ni jedna biljka osusila ili posmedila ili napale buhe ili tako nesto, zuti listovi su manje vise normalni pred pred berbu ili ako fali vode.. jos za dodati sam zaboravio , oko stabljike stavite neku mrezicu ili nesto celicno da vam misevi ne mogu grickati drvence :D nadam se da sam pomogao nekome :) pozdrav
Space_LuluLEGENDA

feb 2016.

#51
@mirisljava, Hvala puno! Sve je jasno. Nego mi reci za tu tigrovu dlaku, jel gajia tigra indoor ili imaa deal u zoo-vrtu?

feb 2016.

#52
dobar sam sa vlasnikom zoo-a od malih nogu pa mogu uzet sta god mi treba :D

feb 2016.

#53
de ga pitaj jel ima sperme od dupina ili kita, nek im ga malo protrese pa probaj s tim ;)
voodoonsISTRAŽIVAČ

feb 2016.

#54
circle jerk starijih clanova ovde mi ide na jaja, ok kad neko dodje sa debilnim pitanjima i smara jer nije citao temu, al kad se neko potrudi i napise iskustva svoja u 50 redova, a ti uzmes pa ga tovaris, onda si ti jedan obican slepac koji rasteruje buduce kvalitetne clanove odavde. indoor tigar fora je skroz simpaticna i priznajem i sam se smejao, al onda doso no joke i iskenjo se po svemu. my 2 cents
xcxAMBASADOR

feb 2016.

#55
Da je @mirisljava malo itao vidio bi da je sve to ve napisano viae puta(osim tigra/meeda), a i tebi nebi akodilo...

feb 2016.

#56
tigrova dlaka,ahahahahahahahahaha pa e nae baa dlaku od tigra :D Obzirom da ne sadia automatike nego fotoperiodne ,sa ovim brojem biljki ozbiljno kraia Pravilnik foruma. 10-15 bilji u outdooru,ako si ve takav uzgajiva je previae za osobnu upotrebu. A i to kakanje kako si po eo da sadia u 7 razredu O` i te fore ... ma daj nemoj,molim te :D
voodoonsISTRAŽIVAČ

feb 2016.

#57
''Pozdrav svima Ovako, pratim vutra.org najmanje 6mj , imam sate i sate citanja iza sebe '' xcx derane, nemoj bzvz da budzis post count, setaj.
xcxAMBASADOR

feb 2016.

#58
`ta volim djecu na forumu :lol:
voodoonsISTRAŽIVAČ

feb 2016.

#59
ti mora da si u privatnom zivotu procenitelj! spot on
L0oDZMAJ

feb 2016.

#60
Al ste ga spamnuli pravo... aj vratimo se temi i batalite prozivke :) dolazi uskoro out,pa nek prezentuje svoj rad u dnevniku... molio bih da se izbrise bespotreban spam u ovoj temi...

feb 2016.

#61
samo sam htio pomoc a nekom sam mozda i pomogao, kao sto sam rekao meni nije niko pomogao nego sam saam skontao sta i kako, e sad vi mislite sta ocete... ,a to sa dlakama se sprdate a stvarno pomaze, znam jer su 3 hranilista u blizini a nikad vidio nista vece od fazana kraj sajta.. hejtajte nekog drugog a ak hocete slobodno me i bannajte, mozda budem pravio neki dnevnik ove sezone,to sto imam malo vise biljaka ode najvise na eksperimentiranje uljem..pozz i necu vise spamat
WUTRA2015ISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#63
Pozdrav svima! Pisem pod ovom temom posto smatram da je pitanje vezano za naslov otvorene teme: "Koristenje razni stvari za pospjesivanje uzgoja marihuane" Molim savjet ili info vezano za pitanje. Koristim co2 bocu od zajedno sa co2 evolution set i dogada se da boca samo traje 2 tjedna, to nebi bilo cudno da nije malo veca boca. Neznam sto krivo radim kada sustav sam pali i gasi doziranje co2. Imate kakav savjet, pogled, sugestiju na ovakvu stvar? Hvala!
StipeZMAJ

mar 2016.

#64
Ja mislim da nitko na ovom forumu ne koristi co2 boce :) Mislim da ces se morat informirat na nekim stranim forumima. Ako se sjecam lik mjeri PPM co2 u zraku i prema tome zna koliko treba stavit i kolko njima treba u kojem periodu i prema tome pojacava prehranu....i to dosta. Ako uspijes nabavit neke informacije, bilo bi super da napravis neki vodic za co2 boce
WUTRA2015ISTRAŽIVAČ

maj 2016.

#65
Zar bas nitko o_O:) Hvala na prijedlogu, kada skupim informacija i relevantnog iskustva sa tim hocu. :let: Odlucio se koristiti co2 jer planiram si napravit nesto vecih budova za (sveto) ulje od kojeg puca zdravlje :sun2:

nov 2019.

#66
Hajde da o~ivimo ovu temu... Spomenuh ve negde ali u totalno nevezanoj temi, a ovde bi bilo korisnije! Ov ija vuna protiv pu~eva! Spasila me ove godine poato su mi oni golai najvei problem. Velika vlaga pa ih ima milijarde... Zna i, sasvim jednostavno - uzmem vunu, stavim bar nekih 2cm debljine i nekih 10cm u krug oko biljke pri presaivanju. Ako imam viae i nije problem da se vidi (malo su o igledni beli krugovi vune u aumi :D ), stavim viae. Nemam slike ovih iz aume ali evo naoh jednu od autosa kod kog sam isto radio, iako je bio u kanti. ak su krenuli da prodaju to u baatovanskim radnjama po Nema koj i Austriji. Eto, ja sam probavao svaata protiv ovih smradova i ovo je jedino ato je upalilo.

jan 2021.

#67
Da bi ovo funkcioniralo, moraa imat dvije boce. Jednu gdje je kvasac i aeer i drugu u kojoj je voda. Ova gdje je kvasac je zatvorena i kroz cijev icu ide u drugu bocu i tako izlazi isti Co2, bez komadi a u zraku! Ina e, ne poma~e puno! Jbga, stara tema:)

jul 2021.

#68
ja imam gnojivo koje koristi epson salt i po receptu 0,265g po litru vode tako da ta kasikica sto si koristio je brutalna kolicina bila :D prvo ide master blend 4-18-38 0.53g/L onda epson salt i onda Ca(No3)2 kalcijum nitrat 0.53g/L sto se tice dodatnih stvari mycorrhizae gljivice i hormon rasta od Kelp(to je nesto ko morska trava) veoma dobro utjece na razvoj korijena https://thenutrientcompany.com/products/tnc-bactorr-s13

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se