VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQOmiljeni SeedBank
LEGACY

Omiljeni SeedBank

138 odgovora17,996 pregleda

apr 2012.

#1
ok, znam da nisu tu sve banke, ne mogu sve ni stati, ali na osnovu licnog iskustva ili onog sto ste citali/culi, kada bi sada porucivali seme za koju banku biste se opredelili. Moguce je glasati za vise banki, pozeljno je ne vise od 3.

apr 2012.

#2
Barney(LSD za sada) i Mandala(satori) su me uglavnom oduaevili, medicalseed kojeg nema na popisu ima vrlo jakih sorti ali im po mom iskustvu nedostaje duae tj. ne spadaju u neke egzotike zapravo "film" im nije baa zabavan (chanel+ i hammerhead). Mnogo je joa toga za isprovati:)
gbytePOZNAVALAC

apr 2012.

#3
Testiram prvu trenutno, royal queen i prezadovoljan sam, ali mislim da joa koju godinu ne mogu sudjelovat u ovoj anketi :pat:

apr 2012.

#4
ne vidim zasto, ako si prezadovoljan, slobodno daj glas... i eventualno onoj koju sledecu planiras "testirati" ako je na listingu ;)

apr 2012.

#5
joa nikako nisam naru ivao sjeme,al definitivno bih volio probati sjeme iz Soma seedsa. Soma mi je zakon lik,valjda su mu i sjemenke takve,a vidim da ovdje na forumu nitko (koliko sam uspio sku~iti) nije uzgajao njegove sjemenke.
BladeZMAJ

apr 2012.

#6
Sensi Seeds mi je definitivno no.1 - Barnys Farm nije loa iako znaju zahebat stvar ponekad-Dutch Passion je ustvari mo~da ak u rangu sa Sensijem,jako dobar brend...

apr 2012.

#7
Dutch Passion ima original Skunk #1, 75/25 Sa/In, onaj od sensija je 60/40 In/Sa i to nije to, zato sam svoj skunk uzeo od DP (iako je moj F11 iliti 11. generacija pa sam ga uzeo zbog stabilnosti i gotovo isklju ivo jednog fenotipa)...

apr 2012.

#8
Ja nisam narucio iz aliena ali sam narucio iz Greenhouse seeds fem i cekam vec punih 57 dana i nista poslao sam im mail i picke neodgovaraju a uzeli su mi sa visa kartice 500kn!

mar 2013.

#9
A zakaj ne mogu da narucim sjemena sa SensiSeeds ? http://prntscr.com/x09hc

mar 2013.

#10
objasnjeno ti na chatu, zar ne ;)
GrowGrowwENTUZIJASTA

mar 2013.

#11
nisam joa nikad naru ivao al kako mi se ini najbolji je sensi seed..baa im gledam cijene i vrlo je povoljno za razliku od drugih pa se nadam da je i lako naru ivat bez ve ih komplikacija...ako je ko naru ivao neki mi se javi pr pa neka malo objasni ako nije tlaka :) samo problem neisporu uju za hrvate :(

mar 2013.

#12
pa ne moras njihovo seme da kupis direktno od njih, naravno u tom slucaju cene neci biti tako "povoljne", mada i kod njih imas paketa od 150 i vise eurona... generalno, sensi jeste kvalitetan ali nije jeftin

mar 2013.

#13
sensi je sve samo ne jeftin, oni su koliko ja znam jedan od najskupljih seedbankova (ali su i jedan od najpoznatijih)...
BladeZMAJ

jan 2014.

#14
Greenhause seeds,njihov opce poznat problem s klijavosti,zanimaju me vaaa iskustva cjenjeni clanovi ovog foruma s doticnom bankom...
weedoyeLEGENDA

jan 2014.

#15
5 od 5 big beng...

jan 2014.

#16
kod mene 100% klijanje i zenske jack h.
grow_man_ENTUZIJASTA

feb 2014.

#17
6/10 Church
weedoyeLEGENDA

feb 2014.

#18
svi su mi omiljeni koji su mi na kraju dali hed, evo sad od 3 kwazulu reg sva tri nista, ebo reg i worldofseeds :D
nenashPOZNAVALAC

feb 2014.

#19
GHS Chemdog 5 od 5, odli an strejn ina e. Niata drugo nisam ni o ekivao od potomka OG Kusha i Sour Diesela. Opisau detaljnije u temi " Iskustva sa sortama"...

feb 2014.

#20
25 o 25 klijavost. White w., Kalashnikova, Church, Big bang. `teta ata nijednu nisam uspio do kraja.
CreativeLEGENDA

feb 2014.

#21
klijavost 100 % isprobano na preko 30 ak menki tokom godina ( sto ja, sto okolina al informacija iz prve ruke ) jedino ih moram popljuvati uzeo sam nedavno novi paketic slh ...ili me los fenotip zakacio ili im ova tura bas i nije nastabilnija sa genetikom ...biljke su prave mimoze :D
markomarkISTRAŽIVAČ

feb 2014.

#22
1/1 zasad, a evo kako oni biraju sjeme za prodaju http://youtu.be/wIPmPmGn1eg

feb 2014.

#23
mandala je majka za sve njih. Mike Mandala za svoje biljke preporu uje samo organski uzgoj, rastu kao nenormalne, otporne na sve i uspijevaju u bilo kakvoj zemlji... probao sam Satori, na~alost nije zavraio. nekoliko mojih prijatelja i kolega growera su sadili Sadhu, Ganesh, Mandala #1 i Satori, i svi su bili prezadovoljni i kvalitetom i koli inom, a potogovo lakoom uzgoja.
SLO-EraLEGENDA

feb 2014.

#24
kad bi mene pitali za tri branda, ja bih izemdju ponudjenog birao Flying Dutchman,Mandala i Dutch Passion
FukmondoAMBASADOR

feb 2014.

#25
e da mogu ponovo da uzgajam Ace seeds definitivno na prvom mjestu,poslije toga Sensi i kao treca Mandala,a grenhaus bi zaobisao u sirokom krugu.
jurcaAMBASADOR

apr 2014.

#26
do sada radio jedino s green house seeds. klijavost: lemon skunk - 3/3 super lemon haze - 5/5 white widow -3/4 priprema se sjetva sensi seedsa early skunki ;)

apr 2014.

#27
Nemora nista znacit, ali ove godina sta sam vidio Satori od Mandale imao je najvece semenke za razliku od drugih 4 vrsta od ghs, rqs, sensi, dinafem.
Mudri MudracENTUZIJASTA

apr 2014.

#28
Glas sam dao RQS sve ispalo kao dogovoreno sa njima
viletteENTUZIJASTA

maj 2014.

#29
Ja sebe smatram amaterom u groowanju. Ove godine mi je drugi groov. Do sada sam koristio samo Paradise seeds ( Wappa, Belladona, Datch dragon ) i Samsara seeds ( Crazy miss hyde, White devil ) . Jel ja kao amater kad kazem da je razlika izmedju Paradise seedsa i Samsara sedds-a ogromna. Puno bolja kvaliteta ( klijavost, debljina stabljike dok je biljka mlada,... ) je sjeme od Paradise seeds-a. Sad ja pitam nekog iskusnog jel to tako ili je sve to samo moja fantazija :)

maj 2014.

#30
poranio si malo, pricaj o kvalitetu kad biljku uberes ;)

jul 2014.

#31
prosle godine 2/3 ss haze ove 2/3 jack herer. ali salju ti i pokloncice :D za prvu narudzbinu papire, kartoncice za filtere, upaljac, brosuru. ove godine grinder, prisivak za jaknu, filtere, dve brosure, olovku... a da, nisam stavljao na klijanje nego direkt u zemlju.
Ena&ModelsyAMBASADOR

jul 2014.

#32
Ja sam isto narucivala Greenhause Seeds ali nisam imala problem sa klijanjem i jos je seme bilo stojalo kod mene godinu dana onako upakovano..ali Hazolover neverujem da ce bas taj tvoj odgov sada bas pomoci Jacku,on je pitao ako nisi primetio u januaru..jos malo pa ce i biti gotov njegov outdoor..:-)

jul 2014.

#33
do sad sam imao jednu narudzbu i to od pyramid seeds...sorta je autofem Tutankhamon... klijavost 8/10
hejzoniAMBASADOR

avg 2014.

#34
Jel netko isprobao Sweet seeds? Planiram uzeti neki auto, pa mo~ete slobodno preporu it neato :) Primijetio sam da imaju i F1 fast version, pa je i to jedna od opcija...

avg 2014.

#35
e nek si mi rekla :D ako nisi primetila svrha ovog topika je naci najpouzdaniji seed bank, tako da svaki post vodi do toga, nevezano da li je ili ne u sezoni, a koliko sam JA PRIMETIO :D on je imao negativna iskustva i zato je trazio dodatne informacije.
Bruce BannerENTUZIJASTA

avg 2014.

#36
Od Sweet Seeds-a svih 5 semenki Jack47 auto su mi proklijale bez zamerke, i nastavile napredovati odlicno, ali sam sve ukenjao pa su ostali patuljci mikrobi. Na listu bi trebalo dodati i ACE, CannaBioGen, Dj Short, Original Delicatessen...
Ena&ModelsyAMBASADOR

avg 2014.

#37
Pa HazaLover koliko se meni cuni da si ti to lose primetio ,jer nije on rekao da je on imao negativna iskustva kaki si ti rekao,vec da je opste poznat problem sa klijavoscu od greenhaus seed..pa je hteo covek da se konsultuje sa ekipom verovatno sto je video nesto sebi interesanrno seme za naruciti od greenhaus seed...a ti mu odgovaras posle sest meseci,covek vec i zabiravio da je to i pitao...
GreenRyderLEGENDA

avg 2014.

#38
.....kod mene proslo 30-tak sjemenki od Sensi Seedsa, klijavost 100%, genetika stabilna...... ......od Pyramid Seedsa, 2xAuto Wembly, 5xAuto Super Hash, klijavost 100%, genetika stabilna...... .....od Royal Queen Seeda bilo je tu Auto NL, trenutno Bubble Kush, klijavost kod njih 100% jedino mi jedan jedini Auto Jack H. nije proklijao......genetika isto ok...... .....jedino cim nisam bio zadovoljan je De Sjaman, imao sam njihov Widow Ryder, od 3 menke jedna proklijala i na kraju procvjetala tek na 12/12 a kao automatic, tako da kod njih ni klijavost ni genetika nisu ok....... ....to bi bilo to u grubo od mene..........
hejzoniAMBASADOR

avg 2014.

#39
A izgleda da u od Greenhousea, Green-O-Matic uzeti... Probao sam od sweet seedsa preko neke austrijske stranice i nije mi doala nikakva potvrda narud~be, tako da idem na provjereni greenhouse :D

avg 2014.

#40
covek koji je grow support i ima preko 2k postova na forumu NIKAD nece izjaviti da je nesto opste poznato bez licnog iskustva jer to bi bilo neozbiljno, po tvome ispada da vrabac siri urbane price ( da ne kazem laze) sto sigurno nije istina. koliko sam primetio od sledecih korisnika tog bank-a niko nije bio razocaran: VidaR - 5/5 big bang 5th element - 100% jack herer grow man - 6 od 10 church nenash - 5/5 vrag - 25/25 Creative - 100% jurca - 11/12 cak si i ti sama napisala da si zadovoljna sa njihovim semenkama, ja takodje, mada sam imao 4/6 ali kao sto rekoh, nisam ih klijao, nego sadio direktno u zemlju.
Ena&ModelsyAMBASADOR

avg 2014.

#42
Pa to sam i rekla sto kaze i Cili,da je opste poznato da klijavost kod GHS nije bas najbolja..neznam HazaLover koji ti deo price nie najasniji ali nije ni bitno..a to sto kazes da bi bilo neozbiljno da grow support nesto kaze a da nije probao,pa zar ti mislis da grow suuport mogao isprobati bas sve semenkice od svih mogucih proizvodjaca kojih ima na stotinu ...svasta pricas..zato i sluzi ovaj forum da svako kaze svoje iskustva i koji je seedbank growao i koliko mu se isti svidja,i koliko je dobar a i koje su mu mane...

avg 2014.

#43
evo meni do sad se jos nije desilo da mi nije proklijala sjemenka,od svega sto sam narucio i no name. mozda samo imam srece ili jos nisam potrefio lose menke,ali sve se bojim da cu i to uskoro iskusiti kad mi dodu sjemenke od some :D

dec 2014.

#44
pozz ljudi dali mi moze kako tko pomoci kako da naruim feminizirane sjemenke.. a pri tome da je sajt siguran i da nema problema sa carinom i pandurijom.. ako tko zna zamolio bih ga da mi preporuci neku sigurnu stranicu..
StipeZMAJ

dec 2014.

#45
pa yebemu..... na 3 mjesta si postavio isto pitanje. dao sam ti odgovor i Blondinanina ti je sve napisala i ti opet pitas. wtf???

dec 2014.

#46
ljudi poz dali netko zna dobar SAJT za naruciti sjemenke??? ali da je iznimno siguran i da nema neki zajebancija sa carinom i murijom? nisam nnikad prije narucivo pa bih prije svega htio se mal uputiti i kako uplatiti novce na banku da prebace
Z&NZMAJ

dec 2014.

#47
Ajd, kad baa forsiraa...

dec 2014.

#48
svasta, a kakve veze ima bilo koji sajt sa carinom i murijom
doctor/stoleISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#49
vidim dosta vas je narucivalo sa GHS pa me interisira dali ispadne sa njima sve po dogovoru?kada im se uplati preko banke na IBAN ovo ono jel da neduljim kakve su procedure... pa me interesira u cemu ti posalju i tako da nebih bzvz bacio novac.. pa bih zamolio ako tko ima iskustva nek koma jel sve manje je vremena ako se misli imati pravi outdoor grow ;)
Ena&ModelsyAMBASADOR

dec 2014.

#50
Neces bzvz baciti novac,slobodno narucuj..pa svima njima je u interesu da ti posalju sto ne bi ,da bih ti narucivao opet...gde god da sam narucivala svi su poslali kako treba i sta sam ja narucila,tako neopterecuj se ,vec narucuj ...
doctor/stoleISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#51
hehe krajnje je vrijem da se narucuje ako se misli imati pravi outdoor grow.. mislio sam sa GHS.. Ali power mi je predlo~io str *******.*** neki naai hr..pa sam od njih narucio nesto pa ako upali biti ce to pravi posao da i sto je jos bolje pla aa pouzeem na ku noj adresi :D
laubaZMAJ

dec 2014.

#52
ak budi sretan da ne dobia kaj si naru io,jer ti onda poaalju i ovo kaj si naru io!!:D
nesalaLEGENDA

mar 2015.

#53
jel imo ko iskustva 00 seeds?

maj 2015.

#54
Procito sam cjelu temu i cudi me da nitko ne spominje dinafem ??? A vidim po forumu da se sadilo dinafema..
TarzanZMAJ

maj 2015.

#55
spominje se dinafem naravno, ali ne u ovoj temi.. ni u anketi nisu nabrojane sve banke (a tesko bi i bilo sve nabrojati) nego sam njih par, a i tema je od tri stranice tako da opusteno..
muhaISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#56
Da li je neko gajio nesto od B.O.G Seeds? Ako jeste koju vrstu je gajio i kakva je bila, kakva je vasa preporuka?

jun 2015.

#57
ufff uff jesi i ti naletio na Bogglegum strain ha?? ja malo googlo toga vise nema , ima nekiih drugih strainova, al mislim da definitivno treba probat nest njihovo zasadit..
muhaISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#58
Definitivno treba zasaditi, a i skoro svima je kratak flowering. Kad sam video slike odusevio sam se kristalima. Koliko sam video nisu bas izdasne sto se ticu kolicine, ali zato su prepune kristalima :drull:
ludPOZNAVALAC

jun 2015.

#59
dali neko ima iskustvo sa strejnovima iz reserva privada???

sep 2015.

#60
jel neko uzgajao od spliffseeds-a, imaju neke zanimljive brzo/kratko cvetajuce 85-90% sative koje su po njihovom gotove od sredine do kraja septembra, ali nek bude i polovinom oktobra super? fast bud - 90% Sativa. Genotype: Early Pearl x Mexican Sativa x Californian Sativa gold rush - 85% Sativa. Genotype: Polm Gold x Purple Power x Afghan

sep 2015.

#61
ukljuci se na vreme https://www.vutra.org/threads/spliffseeds-blue-berry-250w-by-ganja_farmer.14584/ ;)

sep 2015.

#62
Ja vam za next grow otkrivam breedera koji je vrhh za autose,al vrh.. Spliff seeds mi se cine ok,isto kao reserva privada, probajte pa otvorite dnevnik,jedino cemo tako saznat..
ludPOZNAVALAC

sep 2015.

#63
meni su su u shopu rekli za reserva privada da imaju najacu genetiku,da su skupi al vrh vrh seed banka...kosher kash ili skywalker kash mi je na listi.....za sl out:watch::watch:

sep 2015.

#64
Cek u kojem shopu?? Jel pricamoza regular il auto sjeme?? Ja mislim nida s dinafemom covjek nemoze fulat,bas sam nekidan cito o nekoj sativa autofloweru al pojma nemam nigdje ni koji. :-(
ludPOZNAVALAC

sep 2015.

#65
od dinafema imam og kash odlicna genetika i pravo cudoviste,a shop je u becu,ime ne navodim... ja pricam o fem semenu..al vidim da pominjes reservu.....pa sam usao u pricu;)

sep 2015.

#66
@lud neko je bio piito za RP pa sam mu odg.. Ja govorim o auto sjem, mislim da je u toj vrsti sjem puno teze nac pravog breedera jer mislim da potrebno puno vise truda i zaj.. Dobit stabilnu i dobru ssortu.. Za photo kontam da su ameri nr.1 californija..

sep 2015.

#67
bombseeds nemaju nekog velikog izbora ali svaka sorta rodi veoma fine velike hedove.trenutno imam berry bomb i cekam outdoor sezonu imaju i par auto sorti
portoriko123ENTUZIJASTA

nov 2015.

#68
Mozda nisam ubo temu ali bih voleo da mi neko od growera sa iskustvom, ponavljam sa iskustvom (bez nagadjanja i rekla kazala) kaze koji seedbankovi imaju naj prikrivenije posiljke. Zesca me je frka naruciti seme preko neta. Resio sam probati indoor. :watch: :ajnstajn:

nov 2020.

#69
Zna li tko ato se dogaa s Dinafemom? Ve par dana gledam, slao sam im upite i zvao sam ih ali nisam dobio povratne informacije. Stranica je tu ali ne mo~e se niata naru iti. Gore pri vrhu stoji obavijest: "We are unable to process any orders until further notice Dear customers, We are very sorry to inform you that, against our will, we are now unable to engage in any commercial activity. We are working round the clock to resume normal activity as soon as possible, but we still don't know when we'll be able to operate normally. We'll keep you informed of any developments. Thank you very much for your trust. " Ina e kupujem na njihovoj stranici, mogu se naru iti i sjemenke iz ostalih banaka, airok je izbor, a za crni petak imaju akcije kolko kupia tolko joa dobia i to mi je izvrsno. U slu aju da ne rijeae ovaj problem koji imaju (a nezz o cemu se uopce radi, je li to zbog korone ili neato drugo), moram se osigurat na drugi na in. Koje su joa banke pouzdane, da rade dostavu u RH i da nisu ograni ene samo na svoju ponudu, odnosno da preko njih mogu kupiti itudje sjemenje. Pretpostavljam da ce sve imati akcije na black friday
crazydaveAMBASADOR

nov 2020.

#70
Ja osobno volim Linda seeds. Imaju seedse od svoje banke po najnižim cijenama 1.5-3.5€. Prošli vikend je bio black friday sve njihovo 50% off. Jeftini seedsi da ali dosta dobra genetika, nemoš bolje za te pare. A i bave se distribucijom skoro svih ostalih banka, izbor je ogroman.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se