LEGACY
Par pitanja oko treninga i jos ponesto...
18 odgovora1,903 pregleda
cane corso winer
ENTUZIJASTA594 REP99%
→ Poznavalac
cane corso winerENTUZIJASTA
okt 2012.
okt 2012.#1
Pozdrav svima....
Mislio sam da postavljam pitanja oko nekih stvari u okviru neke od ec postavljenih tema ali se plasim da cu promasiti nesto da vidim pa je bolje ovako :
Planiram grow sa WW sortom odlicnim setupom na povrsini 3x1,5x2m ali u taj grow zelim da utrosim svo znanje,iskustvo sto moze ovaj forum da podari.Zelim na moje WW da uradim LST i topping.
Pa cu poceci sa pitanjima:
-Vege fazu sma planirao 2 nedelje da li za tih dve nedelje mogu da postignem neki ucinak i odradim kavlitetan LST (klonovi su u pitanju)
-Da li ce toping po odradjenom LST biti dobro resenje za malo vecu produkciju,i da li je uopste u fazi 12/12 preporucljivo raditi toping?
-Vremenski sma ogranicen na 11-12 nedelja pa me interesuje u kojoj meri ce LST i Topping oduziti period branja (ako ce uopste)?
Setup koji planiram za ovaj grow je 3x600w HPS,uduv 1000m3,izduv 1500m3,HESI hemija komplet,CO2 tablete ,box oblozen noppen alu folijom koja u sebi sadrzi one vazdusne jastucice inace ova folija je profesionalna za reflektovanje svetlosti i toplote u gradjevinarstvu i naravno CARBON filter zapremine 1000m3...kao slag na tortu ubacivacu i GUANNO rastvor ,pored ovog tu je i rotirajuci ventilator koji je sastavni deo svakog growa.Da li je ovo korektno po vasem misljenju imajuci u obzir povrsinu i naravno ono najbitnije da li delite moje misljenje da temperatura nece biti veliki problem?
Dosta citam po forumu i pokusavam da skupim sto vise iz iskustava drugih sa foruma ali nisma uspeo da nadjem temu koja ce nekom kao meni nedovoljno zrelom i iskusnom groweru dati sve informacije na jednoj strani....pocev od prvog dana stavljanja u vege pa do onog nama najlepseg trenutka a to je berba.Ovde mislim na stvari kao sto su temperature,vlaznost,kolicine svetla,faze biljki...itd..itd.
Sve ovo moze se naci na 100 razlicitih strana i lokacija ali ponekad neke naizgled sitne stvari jednostavno je tesko pronaci ili se uopste nemogu naci.
Sto se tice foruma i ljudi sa istog sve je za jednu jako 10!!
Hvala najlpese i sve najbolje svim dobrim ljudima!
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
okt 2012.
okt 2012.#2
Ni LST i Toping nece imati previae smisla sa vegetacijom od 2 nedelje....
cane corso winer
ENTUZIJASTA594 REP99%
→ Poznavalac
cane corso winerENTUZIJASTA
okt 2012.
okt 2012.#3
Hvala Blade, interesuje me onda sta je najbolja opcija u ovom slucaju sto se tice LST i Toppinga?
Moja mogucnost pomeranja je max 3 nedelje jer ww ima period cvetanja oko 8-9 nedelja...sad jos nisam video i cuo da neko drzi biljku po 7-8 nedelja u vegetaciji i radi trening :) onda dolazimo i na tacku ekonomske ispaltivosti (utrosak struje) sto rekli nasi ispadne skuplja dara od mere.
Koji je vremenski interval skojim bi LST i Topping dao svoj max rezultat ?
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
okt 2012.
okt 2012.#4
Pa lst radi kad ~elia...ali za toping je potrebana vegetacija,znaci kad ti topiraa bilju stresirao si je baa dobro i treba joj vremena za oporavak,znaci biljka ce nekih tjedan dana do 10 dana stagnirati,ako nemaa bar 5-6 tjedna vegetacije topiranje ti nece donjeti niata posebno,mo~da ti joa donese i manje...a LST..a uvijek ga mo~ea raditi bez obzira na vegetaciju...
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
okt 2012.
okt 2012.#5
Setup od 3x600w i raditi trening mi je skoro pa neshvatljivo. Ako ima bar 2 metra visine
emu kompliciranje? Treningom mi mogao samo napraviti dodatne sjene hedovima a 3 lampe su dovoljne da sasvim pristojno sve osvijetlia. To ata WW cvijeta 8-9 tjedana to je okvirno. Zaokru~i to slobodno na 10-12 jer...ako ne bude gotovo za 9
upa
ea i ako ne bude zrelo? Mislim da se zamaraa nepotrebnim stvarima. Ra
unaj da je svaki trening stres(viae manje) i samo tako odugovla
ia branje(oporavak) tako da mislim da ti logika ne stoji. Ra
unica za dugu vegetaciju je isplativa ukoliko biljke nisu zakr~ljavile i rastu svaki dan ata se od "oka" vidi.
cane corso winer
ENTUZIJASTA594 REP99%
→ Poznavalac
cane corso winerENTUZIJASTA
okt 2012.
okt 2012.#6
Hvala Blade...hvala Green... box je 3x1.5x2 metra...medjutim sada sam skroz na skroz zbunjen.Jedina zelja mi je bila da treningom postignem bolji urod tj veci,sto je mislim i svrha LST.
No posto ovde bar 85 % ljudi ima iskustva i znanja bar duplo vise od mene slusacu te iste ljude odnosno Vas :)
Ako nemate nista protiv zeleo bih da vam postavim neka pitanja na pp ako se lsazete da dalje ovde nepucam pitanja.Hvala!
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
okt 2012.
okt 2012.#7
Svrha LST je uateda prostora,meutim s tim boxom ti imaa prostora napretek
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
okt 2012.
okt 2012.#8
Blade ako ti biljke stoje tolko dugo nakon topinga toplo ti preporu
am B52 , Honey B od AN ili neki sli
an proizvod na bazi vitamina i ostalih sitnica za smanjivanje aoka . Ja svoje biljke topiram sve do cvijetanja , nekad i po 3-4 puta na 10 grana u fazi vegetacije . Nikada nemam tako teakih stresova da mi biljka stoji viae od 2 -3 dana .
A tebi cane c. preporu
am SOG* , kada bi ja bio u tvojoj situaciji da sam vremenski ograni
en na 3 mj. Ja nebih ni po
eo grow , jer to je premalo i preusko razdoblje za grow . Ina
e prosje
an grow traje 3 mj. , ali komplikacije se dogaaju , ato ako se neato dogodi i tvoje biljke budu tek na pola puta za 3mj.*? Brat ces polu zrelu biljku???....
Baa zbog toga SOG bi mogao biti dobar za tebe, ali imaa uvijete i opremu koji nisu baa za SOG , pa sve to na kraju ispada komplicirano .
SoG se ina
e radi s klonovima da bi sve bilo uniformirano , ali ti komotno mo~ea posaditi 20-30 sjemenki i nakon 15-25 dana ih baciti na cvjetanje .
Retultat bi trebao biti dobar poato imaa 3x 600w , mislim da bi po svakoj bilj
ici mogao izvu 20 -30 g , ato i nije loae za prvi pokuaaj SOGa , kada bi imao iskustva sa tom tehnikom uzgoja to bi od po
etka do kraja trebalo izgledati ovako .
small plants, big buds / www.limbo-co.com - YouTube
Ali poato nemaa iskustva na tebi je da probaa , dokumentiraa i postaa :)
Ovdje imaa temu sa svime ato bi nekog po
etnika moglo zanimati ...pa pogledaj malo i utvrdi ono ato ve znaa , a mo~da i nau
ia neato novo .
https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane.html
*Sea of Green (SOG) is the theory of harvesting lots of small plants, matured early to get the fastest production of buds available
okt 2012.
1 / 10
okt 2012.
okt 2012.