VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQJeli iko probao kombinovati vanjski i unutrasnji uzgoj
LEGACY

Jeli iko probao kombinovati vanjski i unutrasnji uzgoj

22 odgovora1,532 pregleda

jul 2012.

#1
2-3 mjeseca su stabiljke bile napolju na suncu,, i porasle su otprilike 1.5 metara, al imam problem nesto ih uzasno jede, kupio sam neonke 2 i presadio ih na spratu, kakve su sanse da nastavi rast, i da dobijem dobar plod ?? :D:ovca
gargamPOZNAVALAC

jul 2012.

#2
sa neonkama vjerovatne slabe sanse :icon_lol: vjerovatno bi bilo bolje da si kupio atedne ~arulje. velike posude dobra zemlja i dovoljno svjetla i trebale bi napredovati al sta ja znam pricekaj iskusnije :icon_smile:

jul 2012.

#3
e jbgg ja sam kupio neonke, cuo sam da su one boljee, a drugu mi je izrasla s neonkama!

jul 2012.

#4
sta ti znaci "presadio ih na spratu", imas neki box ili... i koje neonke... ako hoces odgovor morao bi malo detaljnije da objasnis i okacis koju fotku... jel planiras voditi ovde dnevnik, stavio si temu u dnevnike uzgoja, ako da vidi onda kako se to radi, pocetak ti bas ne lici na dnevnik nego na nedoreceno pitanje

jul 2012.

#5
ovakoo : neonka je obicna bijela, aa stavio sam nekih 40 cm zemlje i gnojiva, 2 stabiljke koje su odmaknute jedna od druge nekih 50 cm...

jul 2012.

#6
s 1 neonkom ne uzgojis nista,a kamoli biljke od metar i po,jbg citaj malo

jul 2012.

#7
koliko vati imaju te neonke, u svakom slucaju 2 neonke su malo svetla, jos kazes bele neonke, to je svetlo za vegetaciju, kako ces cvetanje odraditi... i ne rece jel imas pox ili stoje tek tako u prostoru/hodniku/sobi... sta znaci 40 cm zemlje, u cemu je ta zemlja, u kakvim posudama ili posudi, jesu obe biljke u jednoj posudi kad spominjes razmak od 50 cm... koje gnojivo koristis, ti bas ne znas da opises setup, a od fotki nista, stavi koju fotku i bice svima jasnije, ja vise nemam zivaca da zapitkujem, sretno dalje mada su male sanse sa tako slabom rasvetom

jul 2012.

#8
bile su napolju, i nesto ih je uzasno jelo., neone su s onom crvenom bojom u sebi, nezz kako se to vec zove, velicina neonke 1metar i 60 cm, a sto se tice posude nemam je nikako vec sam samo onako stavio zemlju isto kao da je napolju, bez vazne,, gnojivo domace ( kozje ) hehe aa sto se slike tice nmg da je objavim nezz sto ! aa bila bi slika davno, jer mi treba pomoc... bilo im je najbolje vani, samo da nisam imao problema s tim sto ih jede..

jul 2012.

#9
:icon_question: daj fotke kako god znas, moram videti kako vi to u sarajevu radite ako imas problem sa postavljanjem fotki uradi na neki od ovde predlozenih nacina -> https://forums.vutra.org/svijet-interneta-i-kompjutera/2716-upute-za-postanje-slika.html

jul 2012.

#10
https://forums.vutra.org/members/nino2-albums-moje-biljkice-picture2348-180720121451.jpg pogledaj kod mene na profilu imas jednu sliku :D ett tako to izgleda u sarajevu.. hehe

jul 2012.

#11
KVALITETNA ZEMLJA + KVALITETNA RASVJETA = USPJEH. Stavi ih u najmanje 10lit posudu, ako dvije rastu jedna pored druge onda u veu 15 lit najmanje. Composana univerzalna s perilitom i agrosilom ili Terra magma. Svjetlo uzmi HPS 300W (usmjereno odozgo) ili puno atednih ~arulja rasporedi svuda oko biljke i iznad nje. Za taj tvoj prostor ti treba minimum od 12 000 lumena. `to viae wata to bolje. Kombiniraj spektre svijetlosti. 2700K - Cvatnja, 6500K - Vegetacija. Mo~ea ih mijeaati. Moraa osigurati idealne uvijete za bilje i mislim da ne bi trebao imati problema s premjeatajem. ak ljudi tvrde da unutra (Ako stvoria uvijete) Biljke bolje rastu nego vani. Pro itaj koji dnevnik unutraanjeg uzgoja i slo~i neki box ili izimproviziraj neato - samo nemoj ra unati da ea jeftino proi....

jul 2012.

#12
upravo sam dobio najbolji odgovor... hvala punooo ! jesi li vidio sliku u kakvom su stanju biljke, ii jel imam potrebu da ih presadjujem u vazne ? aa cijena nije toliko ni bitna na kraju barem znam sta cu pusiti,, sto se tice vanjskog uzgoja znam sve, jer sam prosle godine imao 4 stabiljke koje su uspjele., i ove godine sam htio isto samo sto imam problema s nekih idiotima sve mi pojedose heheh :/

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se