LEGACY
Kako bezbedno kupiti opremu?
34 odgovora3,433 pregleda
Inq
AMBASADOR2.606 REP32%
→ Legenda
InqAMBASADOR
feb 2007.
feb 2007.#1
Tema se pojavila kao offtopic u oprema izmena informacija pa da ne bih pobrisao postove udomio sam ih ovde... pa pisite kako i sta ste slagali trgovce.
Kazem lepo: Treba mi HPS od 250w a on odma ko iz topa: A STA CE TI ? jos se covek izbecio na mene...
Evo jedan savet: ako kupujete cool white neonke: treba mi za akvarijum bas ta!
HPS: Imam veliku povrsinu da osvetlim i imam vec reflektor u koji treba da se stavi tubasta sijalica i sve ostalo.
LAKMUS: Isto za akvarijum da proverim vodu.
Djubrivo: Za sobne biljke...
Ventilator: za kupatilo
Odnosno uvek imajte spreman razlog zbog cega kupujete! Jer zivimo na Balkanu :(
malo je off ali prebacicu ga vec negde...
Eddie
ENTUZIJASTA381 REP45%
→ Poznavalac
EddieENTUZIJASTA
feb 2007.
feb 2007.#2
Nije off vec jako bitno, bas sam hteo da kazem da spremite odgovor unapred da bi izbegli neprijatne situacije. Ali tesko im je doakati. Zovem recimo jednu (izgleda i jedinu) firmu koja ima crno belu foliju i tip me pita za sta mi treba. Pa za jagode rekoh posto je tako u njihovom cenovniku pisalo - folija za jagode. Tip ce na to "pa nije sad sezona jagoda". E tu mi se zeludac okrenuo.
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
feb 2007.
feb 2007.#3
tu ste u pravu mnogo smaraju trgovci
eddie ovi sa linka gore su profi skroz,ako znas da im postavis pitanje ne smaraju samo kazu koliko kosta,inace rade sa profi uzgajivacima svega i svacega tako da im nista nije cudno
sto se tice replike ja nisam rekao da su bolje opremljeni od aliena vec samo da imaju dio opreme koji manje kosta nego kod aliena +posta+carina
ja unaprijed smislim pitanje,ili izvadim papir sa potrebama za firmu :-) i kazem neznam zasta im treba ja samo radim nabavku treba mi to i to...
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
feb 2007.
feb 2007.#4
kakav mentol,takve najvise mrzim
uvjek dobra odbrana: radim kalkulaciju za firmu trebaju mi podaci i uzorci
nema sta dalje da pita ako bas smara kazes mu fino da tacno znas sta ti treba,ima li to ili nema
lik gdje ja uzimam master son-t pia plus (samo sam kod njega nju nasao)tacno zna za sta mi treba,vidim mu u ocima,nikada me nista nije pitao,najnormalnije mi da sve,racun i dovidjenja
srednjih je godina
dok jedna matora u poljoprivrednoj apoteci ubi kako me smara,ja joj fino kazem ;kupujem za djeda dajte mi to to i to...a ona ; a sto ti djed uzgaja....ovo ono jel ima to i to ili ono i ono
kad sadi i te fore
zato je najbolje kupovati u sezoni :-) ali ko ce toliko cekati kada ti treba odmah
jbg balkanska usluzna ljubaznost=najmanje znaju,a najvise pitaju
Stoner
LEGENDA5.558 REP6%
→ Zmaj
StonerLEGENDA
feb 2007.
feb 2007.#5
rasvjeta koja se koristi za uzgoj koristi se i za vanjsko osvjetljenj tako da nema problema ako znaa smislit pri
u ali de
ki u lipapromet d.o.o ti ve sve znaju tako da ... :)
b r a i n c h i p
AMBASADOR3.453 REP56%
→ Legenda
b r a i n c h i pAMBASADOR
feb 2007.
feb 2007.#6
mene nikad jos nisu pitali "za sto to treba"... ali bilo je par slucajeva kad me je upitno pismena baba u ducanu pokusavala uvjerit da ne postoji natrijava zarulja... ah... balkane balkane balkane moj....
Inq
AMBASADOR2.606 REP32%
→ Legenda
InqAMBASADOR
mar 2007.
mar 2007.#7
pojavilo se kao offtopic u oprema-izmena info. Da ne bih pobrisao postove jer su korisni... evo stavicu ih ovde!
31 REP62%
→ Istraživač
mar 2007.
mar 2007.#8
Kada sam ja kupovao MH sijalice neki covjek vadi sijalicu i pita me zasto mi bas ta treba. Ja mu nesto lupim kad on za 5 minuta opet pita a zasto ce ti ova sijalica
. A ja njemu fino kulturno kazem boli te ku*** sto ce mi i platim i izadjem
EXARP
POZNAVALAC1.275 REP75%
→ Ambasador
EXARPPOZNAVALAC
mar 2007.
mar 2007.#9
Ja sam jednostavno doaao du
an za koji sam zna da prodaje HID rasvjetu i zatra~io to
no ono ato mi treba. Spisak san prethodno pripremija. Prodava
ima sam odgovorio na njihove radoznale upite da mi je to elektri
ar koji e mi to spojit napisa i reka da mu to
no to donesen, a sad; neznan van ja... ;)
I sve je proalo OK.
terrible
ISTRAŽIVAČ180 REP87%
→ Entuzijasta
terribleISTRAŽIVAČ
jan 2008.
jan 2008.#10
jesam i ja istu pri
u prodao, al kad mi je rekao da baa tu nema ali ima jednu sli
nu. onda ti donese joa 5 lampi. Fino ti sve to promatraa, okreea i tra~ia podatke jer su debilno napisani na pakovanju. A on kao zadnji idiot pita ato to
no tra~ia. I doda, nemate vi pojma o tome, jelda? :icon_lol:
Ja im sve upite aaljem mailom kao i narud~be. kad roba stigne nazovu te, ti doea po to, platia i pozdravia. Bez pitanja. Hvala, dovienja.:joint:
LucidDream
AMBASADOR3.067 REP45%
→ Legenda
LucidDreamAMBASADOR
jan 2008.
jan 2008.#11
Jao ljudi znam o cemu pricate...Udjem ja u radnju i rekoh:"Treba mi HPS lampa,imate li je", a lik nikad cuo za nju pa odgovara : "Sinko to ne postoji,jeli da te pitam,a sta ce ti,i ciji si ti sin bese???"...
To nije normalno,ljudi su se razboleli od neznanja,a znaju ono sto ne treba...znaju da pitaju...
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
jan 2008.
jan 2008.#12
Naravno da covjek ne zna kad pitaa na krivome mjestu ...
Nego, ne pravi se puno pametan po selu, znaa kakvi su ljudi, odrukaete neko starome pa opet belaj. :icon_eek:
LucidDream
AMBASADOR3.067 REP45%
→ Legenda
LucidDreamAMBASADOR
jan 2008.
jan 2008.#13
Ja sam u gradu...Pitao sam na pravom mestu,prodaju samo elektricne lampe,svakave vrste i raznu elektroniku...Pa imalo je MH sijalica...
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
jan 2008.
jan 2008.#14
Neko je tu gadno lud ...
P.S.
Molim brisanje ovih pizdarija. Hvala.
cigo
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
cigoISTRAŽIVAČ
okt 2008.
okt 2008.#15
Evo za kupit sprice u ljekarni. To mi triba da znan koliko h2o2 ide u vodu.. Nisan zna sta da kazem ako me pita sta ce mi.. Kaze meni prija da ima ona ideju. Ude una u ljekarnu.. nakon po minute izadje sa spricom. Pitam ja sta je rekla kad je pitala zasto joj treba sprica. kaze ona: za hranit macica xD
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
okt 2008.
okt 2008.#16
hehehe, pa ata i da im ka~ea da ti treba za uatrcavanje heroina u venu? mislia da ti nebi dali? ima pravo odbiti u tom slu
aju? :)
Nameless_One
POZNAVALAC717 REP13%
→ Ambasador
Nameless_OnePOZNAVALAC
okt 2008.
okt 2008.#17
1.posto je u toku era new wave kulinarstva ( dzejmi oliver i oni drugi bolidi,
brdo zacina ovo ono)
2.super dobar izgovor: "Ma ja i moja npr. devojka( zena) smo se napalili na spremanje hrane, probali bi neke azijske recepte, pa nam za to trebaju zacini kojih nema kod nas.
3. Auto -zapush -usta!!!!
4. ako kojim sluchajem krenu u pricu tipa pa netje to motji mozda pod hps-om , ovo ono, veliki je to trud za malo zacina..., odbrana moj drug /poznanik ima veliki kutjni vrt zacina i razbija se od kolicine.bla bla bla sta ja znam...
feb 2007.
1 / 18
feb 2007.
okt 2008.