VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQRezim svijetla kod automatika?
LEGACY

Rezim svijetla kod automatika?

54 odgovora5,209 pregleda
blackfoxAMBASADOR

dec 2012.

#1
Pozdrav svima! Imam pitanje vezano za rezim svijetla kod automatika. Imam royal dwarf od royal queen seeds-a, danas joj je 32 dan od kad je izasla iz zemlje i 14 dan cvijetanja (negdje na pola puta do kraja jer pise od 55-62 dana od klice do berbe). rezim svijetla joj je na 18/6 od pocetka i super se drzi i nista joj ne fali :) , a mene zanima sto ako bi joj stavio rezim svijetla 16/8 da li bi bolje razvijala pistile? jer koliko se razumijem biljka razvija hedove i pistile u mraku. Znaci ako sam dobro shvatio ovako bi manje rasla a vise razvijala pistile..ili je to svejedno kod automatika? Ako netko zna odgovor na to bio bih mu zahvalan :dada lep pozdrav!
CreativeLEGENDA

dec 2012.

#2
18-6 ili 16-8 nece biti neka velika razlika...pricekaj iskusnije sa autom. ako se izjasne.
loopAMBASADOR

dec 2012.

#3
ja bi(bez obzira sto je auto) prebacio na 12/12 cisto da 'podsetim' da je zima iza coska ,) e sad nemam iskustva sa automaticima da bih stajao iza svoje tvrdnje,ali negde kontam da bi to bio logican potez...
blackfoxAMBASADOR

dec 2012.

#4
znam da nije neka velika razlika tih 2 sata ali opet mislim da znaci barem nesto, a sto se tice ovoga na 12/12 mislim da im je to ipak premalo svjetla. citao sam na raznim stranicama za te automatike ( i meni je prvi put da to uzgajam) i ima razlicitih misljenja sto se tice rezima svijetla od 16/8 pa do 20/4 ali u vecini svi kazu da je najbolje 18/6 za njih.. pa je mene zanimalo da li bi se pistile bolje razvijale na malo vise sati mraka.. vjerujem da cu to morati sam probati pa cu vidjet kako se ponasa. Hvala vam svejedno, ako ima jos netko neku sugestiju slobodno neka kaze.

dec 2012.

#5
po meni najbolje za automatike je 20/4 sto vise "sunca" toboljeal opet ta 4 sata da se odmore

dec 2012.

#6
navodno je u fazi rasta dobro drzati na 24/0

dec 2012.

#7
ma dobooni ispadnu i cjeli grow na 24/0
blackfoxAMBASADOR

dec 2012.

#8
da, ali napisao sam gore, stara je 32 dana i 14 dan je u cvijetanju.. pitam za cvijetanje

dec 2012.

#9
ostavis ju na 18/6 nema potrebe mjenjati,) a moga si nas i pocastiti sa nekakvim slikama,dnevnikom ovo,ono.Ima na forumu toliko toga o rezimu svjetla samo se malo trebas potruditi................https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3786-zavr%9Aeni-dnevnici-uzgoja.html
blackfoxAMBASADOR

dec 2012.

#10
ma i sto ti kazes opa-cupa, ostavim ju na 18/6 kako je bilo i gotovo.. vidim da joj nista nije smetalo do sad pa onda ni nece jer stvarno cvijeta ko luda :) NIsam stavljao nikakav dnevnik jer sam malo skeptican po tom pitanju, nazovi me paranoicnim al sta ces hehe.. mozda dogodine i bude neki dnevnik ili kad ovo zavrsi pa ga stavim odjednom cisto onako reprezentativno. Pozz
TarkiPOZNAVALAC

dec 2012.

#11
im joj daa viae svjetla bit e potentnija i vea. Pa ti vidi kako ti se isplati.
Smokemashine HRENTUZIJASTA

dec 2012.

#12
^^^to no to....ato viae ona svjetla dobije u fazi dana ato viae e raditi cvjeta dok spava (neovisno koliko spava) po meni :)
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#13
Ja stvarno stvarno ne znam zaato ljudi vole od prirode praviti znanost. Gdje na ovom planetu imate dnevno 18h svijetla? Ruderalis dolazi sa visina. Svitanje i sumrak se ne mogu ra unati pod efektivno svijetlo. Zna i doemo na ra unicu da imaju max 14h svijetla. Gdje trava najbolje raste? I u ekvatorakom podneblju. I koliko sati dana ima ekvatorski pojas? 12h! Pa emu onda izmialjati toplu vodu. Gle hrasta kod nas. Naraste 30m visok a ne prima 18 ili 24h svijetla. Daj se ljudi vratite prirodi i radite kako priroda radi. 12/12 je najbolji re~im za sve biljke pa i travu. Danas su svi poludili za masom. Zato e nas Kina ubiti. Samo masa a kvalitete nigdje. Snaga svijetla je pak neato drugo. Ali re~im tu igra najmanju ulogu.
DJFlyHighLEGENDA

dec 2012.

#14
i najjeftiniji :dada ove fore 24/0, 20/4 su mi bezveze totalno... drzis 18/6 koliko te volja, mozes do kraja na automatiku... isto dobro... a mozes onda promjenit na 12/12 ili od pocetka drzat isto dobro.. mislim da dok raste joj je bolje 18/6 da sto vise te energije (svjetla) usredotoci u rast... a onda kad pocne cvjetat 12/12 se baci da zna biljka sta joj je radit bez obzira sta moze cvjetat i na 18 sati i na 24... a trava je dalje objasnio za 12/12... peace out !
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#15
Auto bonsai experiment. 24. Dan. 3cm. Micro growing. O ekujem 1g.
blackfoxAMBASADOR

dec 2012.

#16
Ok kako god bilo (makar i proizvodaci nalazu 18/6) ipak se slazem s vama za taj prirodni proces na 12/12, to je ipak nekako najprirodnije sto se tice prirode i njenog procesa.. ali zelim izvuci neki maximum od nje pa ako nista drugo stavit cu je najmanje na 14/10 tako sam nekako i mislio. @travahr: Ne kuzim bas ovu tvoju sliku, pise da je stara 24 dana a visoka je 3cm.. koji rezim svijetla i to? vidim i da je neki LED tu u pitanju.. evo moje nakon 33 dana starosti (15 dana cvijetanja)( raste od 40-60 cm) cvijetanje: od 55-63 dana nagon klijanja (royal dwarf automatic fem:) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Priznajem da sam novi u ovome iako citam ovaj forum vec skoro godinu dana, nikad dosta informacija, zato i pitam da ne bih zahebao nesto :)) hvala vam svejedno na komentarima i sugestijama! stay high
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#17
Koji dio rije i bonsai ti nije jasan? :) 10W high power led cca 2000lm. Ima 3cm , stara je 24 dana. Ne bi trebala biti vialja od 5cm do kraja stime da je i tada ve prevelika. Cilja mi je smanjiti je do zemlje.Zna i jedan vrh iz zemlje :)
blackfoxAMBASADOR

dec 2012.

#18
Kuzim bonsai, ali nisam upoznat uopce s tom sortom tak da iskreno nemam pojma o tome. Koliko njoj treba uopce od germinacije do kraja, mislim, ima li smisla to uzgajanje zbog 1g? tvoja stvar :D al pitam svejedno no hard fellings m8 ;)
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#19
Sorta sama po sebi nije tako bitna. Autoflower je u pitanju. Zna i sama e procvjetati neovisno o vremenskom periodu. Od starta do kraja ovoj sorti je 50tak dana sad e biti i dulje jer je hladnije. Uskoro bi se trebao vrh formirati jer vidim da izlaze pomoni listii na spju glavnih i stapke
TropicoLEGENDA

dec 2012.

#20
A da nam napokon ka~ea koji re~im svjetla koristia? :icon_lol:
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#21
Ah da re~im. Re~im je kad proe i sjetim se upaliti upalim a pred spavanje gasim. Od cca 8h do 12h. Kako kad. Ponavljam auto je u pitanju tako da nije bitno.
bebulijumENTUZIJASTA

jun 2015.

#22
je li neko mozda testirao ovaj rezim za automatike 12/12?

jun 2015.

#23
Naravno da je !! 18/6-20/4-12/12...in-out sve smo probali :)
bebulijumENTUZIJASTA

jun 2015.

#24
pa je li stoji onda to da moze odmah od pocetka ici 12/12 za automatike?
StipeZMAJ

jun 2015.

#25
Moze bez problema. Ali autosi vole vise svijetla i najbolje se pokazalo 20/4

jun 2015.

#26
evo ti moji s pocetka prosle godine, 12/12 od starta i do kraja sa mh 400
bebulijumENTUZIJASTA

jun 2015.

#27
Koliko si dobio otprilike grama iz jedne?

jun 2015.

#28
otkud znam, ne spadam bas u one koji vagaju kad poberu, bitnije mi je da uvek imam nego koliko imam :) uz to tada me vise zanimalo kako idu kad su do kraja pod mh lampom

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se