VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQOnline kupovina sjemenki / semenki nekad bio sponzor
LEGACY

Online kupovina sjemenki / semenki nekad bio sponzor

1995 odgovora149,698 pregleda
TarzanZMAJ

maj 2015.

#1
Upute kako naruciti sjemenke u bilo koju zemlju u kojoj zivite, korak po korak. Seedsman Kliknite na Seedsmanov banner ili na Kliknite na „Cannabis seeds“ otvorit ce vam se padajuci meni s cjelokupnom ponudom. Vidjet cete veliki izbor proizvodaca sjemena s njihovim logom. Ponuda sorti (od izabranog proizvodaca) S lijeve strane imamo izbornik koji nam moze olaksati potragu, mozemo birati kakvo sjeme (regularno ili feminizirano) i kakvu sortu zelimo: indicu, sativu, fotoperiodnu, automatik, po kolicini thca i cbda,pribliznu velicinu i urod biljke, okus i uvjete koje sorta zahtjeva za rast.. ma ukratko sve sto nam moze olaksati pri izboru sorte odredenog proizvodaca nam se nalazi u izborniku s lijeve strane. U gornjem desnom kutu mozemo vidjeti košaricu i u njoj sortu/sorte koju smo izabrali, mozemo nastaviti kupovinu ili ako je to to, produziti na naplatu klikom na „View basket & checkout“ Ulaskom u košaricu vidimo izabrano sjeme, a u ovom slucaju i neki freebies (besplatno sjeme) kojim nas je Seedsman odlucio pocastiti :) Sada je potrebno napisati svoje podatke i adresu gdje ce vam paket biti dostavljen ("Delivery adress") – bitni podatci oznaceni crvenom zvjezdicom. Placate li kreditnom karticom ispunite i podatke pod "Billing adress", ako su podatci isti kao i dostavni oznacite kvadratic „my billing adress is the same as my delivery adress“ i podatci ce se ispuniti automatski. Oznacite i drugi kvadratic ako kupujete kreditnom karticom. Kliknite na „Continue“ (dolje) i nastavljate kupnju. Sada smo na nacinu dostave („Delivery method“) nacin dostave je Royal Mail, International tracked & signed (mogucnost pracenja posiljke) i iznosi kao sto je vec gore napisano 11.96€ Seedsman nas upozorava da je moguce da uklone sjemenke iz original pakiranja radi lakse dostave u neke zemlje iz kojih narucujemo, oznacimo kvadratic da smo upoznati s tom mogucom opcijom. Ispod imamo ponudenu opciju „Stealth shipping product“ koja kosta dodatnih 10.64€. Stealth znaci da nam sjeme dolazi diskretno i u nekom drugom obliku npr. cd, vhs kazeta, knjiga i sl. ovisno o velicini paketa. Seedsman kaze da ce uz ovu opciju u slucaju ne primanja paketa prvi puta, poslati novi paket bez naplate. Ako vam nije veliki trosak mislim da se svakako isplati izabrati ovu opciju, najvise radi sigurnosti. Kada smo se odlucili na nacin dostave kliknemo na „Continue“ i nastavljamo kupnju. Sada smo dosli do nacina placanja („Payment“ ) Imamo opcije: 1. Pay by debit/credit card – HCASTL EU Koliko je prikazano primaju samo Visa kartice. 2. Bank Transfer – variable fees (at your bank's discretion) – all countries and currencies. / Uplatom na njihov bankovni racun. Ovdje imamo prikazane sve podatke i broj racuna (IBAN) na koji cemo izvrsiti uplatu. Jednostavno je odes do banke i uplatis lovu na njihov IBAN broj (ponijeti sve podatke zapisane na stranici) Napomena (!) ** Priloziti i broj narudzbe uz broj bankovnog transfera (seedsmanu, ne banci) ** 3. Pay by Cash (GBP, USD, EUR) / Placanje gotovinom (funte, americki dolari, euri) Mozemo platiti i gotovinom, imamo adresu na koju trebamo poslati novac, uz napomene: - Samo papirnati novac (bez kovanica) i samo u britanskim funtama, americkim dolarima ili eurima. - Saljete na svoj vlastiti rizik, pobrinite se da novac bude dobro skriven (razglednice ili sl.) šaljite poštom. - Obavezno napisite i broj narudzbe, tako ce znati o cemu se radi. Bez toga ne ide. - Narucujte preko njihove web stranice, tako mozete biti sigurni da narucene predmete imaju u zalihama. 4. Bitcoin Kada ste izabrali nacin placanja kliknite na "Continue". To bi otprilike bilo to, ostaje nam jos jedino pregledati narudzbu i ako je sve kako zelimo oznacimo „I agree“ i kliknemo na „Place order“ Narudžba je obavljena, dobili ste svoj broj narudžbe. Kada obavite uplatu i posalju vam narudzbu dobiti cete obavijest mailom. Uz broj svoje narudzbe (ili tracking number) mozete pratiti posiljku dok ne dode do vas. To je to narucili ste sjeme, ostaje vam jedino preuzeti ga i posaditi ;)

maj 2015.

#2
od sada ko postavi pitanje na forumu kako kupiti semenke od mene dobija 50 negativnih i suspenziju na 15 dana. za pocetak :) molim bez spama u temi, pitanja i komentari jedino ako nesto nije jasno ili uocite neku gresku. hvala svima na razumevanju i tarzanu na step-by-step tutorijalu

maj 2015.

#3
Bravo Tarzo za jos jedan tut :respect:
TarzanZMAJ

maj 2015.

#4
tema je trebala biti gotova prije 10ak dana ali nisam stigao a baneri su u meduvremenu postavljeni, sutra radim za sensija pa cemo ga vjerojatno spojiti kao drugi post ali s objasnjenjem za sensi. zaboravio sam napomenuti a to je veliki + sto se tice ovog narucivanja, ovdje se radi o afiliate programu i svakom narudzbom forum dobije neki odredeni postotak, to je odlicna stvar.. nek stoji ovaj post do ujutro pa ga brisem, poz

maj 2015.

#5
dali se placa postaru kada DONESE KAO KOD NAS ILI KAKO

maj 2015.

#6
sve se placa odmah, pogledaj tutorijal
Bing-BongISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#7
gde se prilaze broj narudzbine? to mi bas nije najjasnije... hvala unapred.

jun 2015.

#8
https://www.royalmail.com/track-your-item
TarzanZMAJ

jun 2015.

#9
broj narudzbe prilazes u kuverti s novcem ako si izabrao opciju "pay by cash" isto tako im saljes mailom broj narudzbe i potvrdu o uplati ako si npr. uplatio preko banke, moras im uz lovu poslati i broj narudzbe da znaju o cemu se radi, nema ti sta biti nejasno :)

jun 2015.

#10
ja sam mislio da ga ovo zanima
JoannaDarkPOZNAVALAC

jun 2015.

#11
Najbolje je staviti banner tutorial kraj reklame na neko vidljivo mjesto i poslat svima automatsku poruku i novim korisnicima takoder kad se registriraju

jun 2015.

#12
taj prostor gore je mali i za banere koji su u planu da se stave a ne jos da trpamo tutorijale, evo ga pa koga zanima moze naci preko pretrage foruma a i preko googla ;) ne znam sta vise treba tome kome treba :)
Bing-BongISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#13
haha, komplikacije... u banci planiram da uplatim, pa mi nije bilo najjasnije da li treba da se pise na uplatnici nesto (svrha uplate ili kako se vec to zove) ili je neki drugi nacin u pitanju. thank y'all. ;)

jun 2015.

#14
Ja u samo re-Hvala Tarzane na utroaenom vremenu za nas neznalice.Vrhunski vodi u kojem sve piae.:clap:::clap:::clap::
HazerAMBASADOR

jun 2015.

#15
Eto pohvale i s moje strane, hvala ti na trudu Tarzane, sve je lijepo objaanjeno u detalje i nedvosmisleno :respect: Za kupce (noobove): koje sjeme kupiti poato sam i sam bio u nedoumici posebno kad je ovoliki izbor kao u tutorialu, jednostavno otvorite dovraene dnevnike vanjskog ili unutraanjeg uzgoja pa vidite ata ljudi uzgajaju, kako to izgleda, kako radi i kakvi su problemi mogui, svedite sve na dvije/tri sorte i to je to.
Bing-BongISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#16
ljudi, imam problem sa online placanjem narudzbine... ako postoji neki topic o tome, molim vas uputite me na isti, posto ne mogu da nadjem. hvala.

jun 2015.

#17
ne razumem kakav problem imas,i kako ne mozes da nadjes topic kad si u njemu.... sve ti je gore lepo nacrtano(bukvalno)...
Bing-BongISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#18
topic o problemima sa online placanjem, ne sa narucivanjem. narucio sam, sve ok, narudzbina potvrdjena.

jun 2015.

#19
pa sta je problem ako si narucio i sve ok i ako je narudzba potvrdjena
Bing-BongISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#20
imam bank acc u online banci i kad sam hteo da uplatim traze mi svrhu uplate i neke fakture i profakture...

jun 2015.

#21
sa to informacija sto si napisao ja ti pomoci ne mogu. kakav bank acc i u kakvoj online banci. moras biti vrlo konkretan ako hoces konkretan odgovor ovde, ili se javi toj banci pa resi problem. samo nemoj da spamamo temu tako sto cu ja izvlaciti potrebne informacije od tebe da bi tebi pomogao. ako tebi nije stalo, nemi jos manje ;)
Bing-BongISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#22
evo, pokusacu da skratim koliko mogu... banka je telenor, racun je tekuci. kad sam sa mog racuna hteo da uplatim (izabrao uplatu pravnom licu i devizna uplata) trazili su mi da izaberem svrhu uplate od mnogih ponudjenih. izabrao sam uvoz/izvoz jer nista drugo ni slicno nema ponudjeno (npr. online kupovina). e, onda su mi trazili da prilozim fakturu!

jun 2015.

#23
na zalost, nemam iskustva sa takvim racunima, najbolje da proveris u banci ako vec nemas karticu visa ili master vezanu uz takav racun
Bing-BongISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#24
imam master koji ne primaju. :mad: hvala u svakom slucaju...

jun 2015.

#25
gde da kupim vutru?

jun 2015.

#26
probaj odmah iza coska 14. Bez ponude/potra~nje ilegalnih proizvoda Marihuana u ex-YU zemljama joa uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt odr~ali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tra~iti prodaju ili razmenu bilo ega ato je ilegalno u bar jednoj od dr~ava bivae Jugoslavije, po evai od semenki Marihuane pa do Marihuane ve spremne za konzumiranje. Skreemo vam pa~nju da je strogo zabranjeno obraati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko kontakt forme na sajtu za zahtevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmena) bilo kakvih ilegalnih sredstava (uklju ujui i Marihuanu) i ukoliko tako neato uradite mo~ete i najverovatnije ete biti trajno banovani.

jun 2015.

#27
Pozdrav drustvo, htjela sam ubaciti i kojeg automatika pored mojih domacica. :P Interesuje me ako neko zna ko je narucivao u Srbiji posle koliko vremena dodju sjemenke? I da li dolaze na kucnu adresu, postar ih donosi (mora da se potpise da bi se preuzelo) ili cu moci u postu da podignem? Hvala unaprijed.. :P

jul 2015.

#28
Pozdrav dragi forumaai, po prvi put planiram da naru im semenke pa post-ujem isto da bih se uverio da sam sve razumeo kako treba. 1. Billing address i delivery address ne moraju biti iste? (tj. mogu da zahtevam dostavu kod treeg lica?) 2. Ukupna cifra koja e mi biti naplaena = (oko 11e dostava + oko 11e stealth package + iznos samih semenki)? 3. Uobi ajeno vreme za koje porud~bina stigne od trenutka naru ivanja? 4. Da li na delivery address sti~e paket ili samo poatar dostavi papir da se paket mo~e preuzeti u poati? (bitno mi je da bih znao da li da naru im na svoju adresu ili kod treeg lica) ekam Vaae odgovore kako bih nastavio svoj "Projekat". Unapred zahvalan, 2047ano

jul 2015.

#29
1. ne moraju biti iste adrese 2. da 3. 5~7 radnih dana 4. stize postar sa paketom, ako ne nadje nikog ostavlja cedulju da ides u postu pokupiti u narednih 5 dana

avg 2015.

#30
nisam ljubitelj kuckanja, ali moram, svaka pohvala za seedsman-a, cash poslan 28.07, u Beograd stiglo 03.08 (elegantno i diskretno), 05.08 posejano Tarzan hvala na tutorijalu
lukasAMBASADOR

sep 2015.

#31
nisam jos narucivao u ovoj banci,ali planiram za sledeci grow nedto izabrati,znam kako ide to sa narudzbama,ali me muci ovaj njihov izbor sjemena,regular,feminized,auto,,jel mu taj regular nesto kao da mozes dobiti u paketu i musko sjeme,i strah me ako narucim recimo master kush da mi ne posalju autose,ako moze mala podrska,oprostite ako spamam temu,narucio bi early skunk,master kush ,white widow i special quen,hvala
StipeZMAJ

sep 2015.

#32
Regular je regular. I muske i zenske. Fem je fem Auto je auto. Ovisi sto odaberes. Iza svake pise fem ili auto ili reg. npr. http://www.seedsman.com/en/special-queen-1-feminised-seeds http://www.seedsman.com/en/early-skunk-feminised-seeds
Brkato PraseAMBASADOR

sep 2015.

#33
Zdravo Narucio sam od Seedsmana 02-09 i platio Viza KK u statusu stoji Processing: QWIPI (printed). Malo mi je cudno da je processing time tako dugacak a i nije bas prijatno jer sam platio 24 eura za shipping(12 za Royal Mail i 12 za taj njihov poznati stealth). Dali neko zna sta je u pitanju i dali je ovako dugacak processing time uobicajen? p.s Druge menke stigle 7 dana od kada sam poslao novac do NL... Ono bojao sam se da bi paket od NL trkeljisali ali ispalo je bez problema. Stvar je u tome sto necu da ih stavljam u vodu jer su mi ove od Seedsmana bile kao test za prvi unutrasnji grow a ove cuvam za svaki slucaj. Pozdrav Edit: Zao mi je sto je moj prvi post ovako bez znacajan, ali eto bolje to nego da pitam dali mogu odratiti ceo grow sa 2 CFL od 15W.
Brkato PraseAMBASADOR

sep 2015.

#34
Bas je super ovaj sponzor.. Treci dan niti traga niti glasa od supporta... Za ovih nedelju dana poslao bi lovu do NL i garantovano dobio paket. Nikad vise od ovih, ako uopste dobijem to sto sam platio, a platio sam bas dobrano.
lukasAMBASADOR

sep 2015.

#35
ja sam cekao paket iz nl 15 dana,sledecu narudzbu nisam dobio,mislio sam sigurno ovi na carini strpali u dzep,kasnije sam ponovo narucio ali ovaj put sa pracenjem posiljke,a to znaci da narudzba mora biti veca od 100 eur,stiglo za 7 dana,probaj sacekati jos malo,provjeri viza karticu da nije istekla,zna sedesiti da ponekad cekas na odgovor i par dana,pozz
Brkato PraseAMBASADOR

sep 2015.

#36
Nije problem u cekanju posiljke nego je problem to sto evo vec 9 punih dana(7 radnih) a posiljka nije krenula...lovu su fino lepo digli sa kartice(nije istekla niti slicno jer sam u medju vremenu placao online). Stoji ono qwpi processing i nista.. A lepo je pisalo da kada budu poslali dobicu konfirmacioni email sa track brojem sa kojim mogu track and trace samo dok je posiljka u UK. Pitao sam ih sta je problem i dali eventualno treba dodatna potvrda jer ponekad traze kada prvi put narucujes, ali nista, cekam odgovor par dana. Verovatno ce posiljka stici a oni nece odgovoriti..to me uzasno nervira i nikad vise necu naruciti kod njih jer mrzim bahatost. Ako nisu u stanju procesuirati kad je u pitanju navala posiljki neka unajme jos ljudi, uvedu extra smenu i slicno, a ne ovako. Ako do sutra ne odgovore nazvacu ih telefonom i biti malo vise nego bezobrazan. Ne znam dali mogu da cancel order nakon odredjen broj dana(na nekim seed bankama ima tu opciju) sa time sto gubis postarinu i stealth pakovanje ako si isto platio, a vecina nas placa. Plasticni ajde korsiti opciju Edit (uredi) pa neces pisati post za postom ;)oc
Brkato PraseAMBASADOR

sep 2015.

#37
Nazvao telefonom i nakon sto sam ukratko objasnio kako cekam na processing vise od nedelju dana cura ljubazno zatrazila broj narudzbe i obecala da ce se licno postarati o posiljci, te se ispricala i objasnila da su imali neocekivano veliki broj narudzbina i kako rade punom parom. Short story nakon 30-40 min dobio sam email sa tracking brojem i jedno poduze izvinjenje zbog kasnenja navodno zbog nekog praznika. Apologies for the delay we have been catching up after an unprecedented amount of orders over the UK bank holiday. Eto, i to je reseno samo malo bespotrebne nervoze jer nikad nisam ovoliko dugo na dispatch. p.s Mod: Kako da koristim edit nakon sat dva?Ja ne mogu naci tu opciju, sorry?
L0oDZMAJ

sep 2015.

#38
Dobices i poklon od njih u znak izvinjenja ;)

sep 2015.

#39
jeli ova stranica seedsman sigurno posalje sjeme ili moze bit zajeb?
Brkato PraseAMBASADOR

sep 2015.

#40
Malo ti pitanje nije na mesto jer je kao prvo sponzor foruma(sto znaci prilicno respektabilna firma) a kao drugo ako si malo proguglao i procitao po netu oni su jedna od najrespektabilnijih banki semena i imaju odlicnu reputaciju. U slucaju da se posiljka izgubi ili je ne dobijes onda ti posalju ponovno o njihovom trosku(moras imati dokaz da posiljku nisi dobio iz poste). p.s Danas me kontaktirao vlasnik Tom sa upitom kakve sam probleme imao sa osobljem jer sam se u mailu pozalio na bezobrazan "ne odgovor" sto se tice support tiketa kojeg sam otvorio. U svakom slucaju pohvalna stvar i preporuka za seedsmana.
Cvele11ENTUZIJASTA

sep 2015.

#41
Imam pitanje u vezi jack herera na seedsmanu. Znaci ima dva jack herera fem. Seed fotoper. I dva jack herera automata isto fem. Nije mi jasna razlika?? Od oboje po dva?

sep 2015.

#42
Pa kako ti nije jasna, obje vrste su feminizirane (cure), samo ato je jedna automat a druga fotoperiodna. `ta ne ku~ia razliku izmeu automata i fotoperiodni? Sad ja ne ku~im ata ti ne ku~ia, ku~ia :whato::.
Cvele11ENTUZIJASTA

sep 2015.

#43
Ne ne ne, bile su znaci dve vrste foto. Fem. Jackova i dve vrste auto. Fem. Jackova, al sam skuzio da su drugi proizvodjaci i odlucio sam se na green house seeds, i sad bas malo proucavam o jacku i zbunila me ph od 5.5 zar nije to nesto prenisko?

sep 2015.

#44
Nema te ata zbunjivat, od GHS je provjereno dobar, ja sam si uzeo njihovog autosa isto za do godine, a i proale godine mi je Jack bio u outu milina. Niata nije prenisko, pusti te sitnice i prou avanja.
Cvele11ENTUZIJASTA

sep 2015.

#45
Bas sam cito tvoj dnevnik od prosle godine, i velis stvarno ti je taj jack najbolja sativa do sada? Vidio sam da si napiso da ne voli vodu, zastrasio si me s tim :/ al definitivno uzimam i automate i fotoperiodne za na proljece, da je bar sutra prvi dan proljeca :D :D
Brkato PraseAMBASADOR

sep 2015.

#46
Stigla narudzbina od Seedsmana nakon 5 radnih dana sto je vise nego pohvalno. Extra upakovano, extra stealth. Sve preporuke za Seedsmana. Jos da vidimo genetiku. Pozz

sep 2015.

#47
a genetiku si sam birao, sta si izabrao to si i dobio, uz mozda i neki mali poklon ;) hoce biti dnevnika, sta si porucio ako nije tajna :) 5 do 7 radnih dana je inace regularno vreme izporuke posiljki koje idu kao registered mail unutar evrope
Brkato PraseAMBASADOR

sep 2015.

#48
Mislio sam na Seedsmanovu genetiku jer je sponzor foruma pa mi je logicno da ljudi pocnu da narucuju vise jer su cene sasvim ok, shipping je extra stealth, a isporuka zaista brza dok za mene licno najveca prednost je to sto posiljke stizu iz UK pa nisu tako sumnjive kao one iz Holandije. Nije tajna, a dnevnik kada proklijaju. Narucio sam svasta nesto.. Ovo je sve Fem: Mazar od Dutch Passion i Mazar od Seedsmana. Blueberry od Dutch Passion i BB od Seedsmana. White Widow(cisto da imam) od Seedsman. Jack Herrer-Seedsman. Chemdawg Humbolt. A dobio 2 Og Kush, 2 WW Automatika i 2 Bubba Kush. Takodje sam narucio i dobio Sannies njegov (Sensijev) Jack H, Herijuanu-Mota, i Selene reg koje mi je poslao kao freebies i + jos 10 regular Escobarovih hibrida(vecinom Soma+ Positronic).Verujem da su ti poznati njegovi uradci. Za sad idu ovi od Smana, dok se smiluju ovi iz Hempatije da mi posalju full grow kit, ili odem do Trsta ili Beca. p.s Dnevnik otvoren u GrowBuddy a ovde otvaram cim se izmigolje :) Ajt uzdravlje
Cvele11ENTUZIJASTA

sep 2015.

#49
Jebeni strainovi :DD sretan grow

sep 2015.

#50
Postoji li mogucnost kada narucim menke da carinik otvori paket i pregleda ga. Bez obzira sto sam naznacio „Stealth shipping product“ : seedsman nas upozorava da je moguce da uklone sjemenke iz original pakiranja radi lakse dostave u neke zemlje iz kojih narucujemo, oznacimo kvadratic da smo upoznati s tom mogucom opcijom. Ispod imamo ponudenu opciju „Stealth shipping product“ koja kosta dodatnih 10.64€. Stealth znaci da nam sjeme dolazi diskretno i u nekom drugom obliku npr. cd, vhs kazeta, knjiga i sl. ovisno o velicini paketa. seedsman kaze da ce uz ovu opciju u slucaju ne primanja paketa prvi puta, poslati novi paket bez naplate. Ako vam nije veliki trosak mislim da se svakako isplati izabrati ovu opciju, najvise radi sigurnosti. Kada smo se odlucili na nacin dostave kliknemo na „Continue“ i nastavljamo kupnju. I ako se kojim slucajom to dogodi kakava je kazna ?

sep 2015.

#51
carina ima pravo da otvori bilo koji paket, al stealth znaci i to da ako se otvori ne vidi se bas "na prvu" tako da je veca sansa da prodje dalje. kazna... obicno jednostavno konfiskuju "zabranjen" materijal. ako do toga dodje lako je moguce da ti ostatak posiljke stigne. npr. salju ti uz majicu, carina otvori i nadje menke, konfiskuje ali ti majica stigne na adresu, ona nije "nedozvoljen materijal koji se unosi u zemlju"

sep 2015.

#52
Ne znam kolike su mogucnosti da ne provale, zato sto paket dolazi iz Holandije. Koliko je praktican taj sajt sa kojeg cu naruciti, da li je nako vec narucivao i kako je sve proslo ? Koliko je potrebno cekati posiljku ? Hvala

sep 2015.

#53
drug, u temi si o seedsman-u, oni ne salju iz holandije nego engleske

sep 2015.

#54
Izvinjavam se sto sam skrenuo sa teme. Hvala. :)
Ukleti HolandezPOZNAVALAC

sep 2015.

#55
A jesi se obskrbio za zimu. :) Neki sa drvima za potpalu, a ti sa sjemenkama za growanje. Nek ti je sa sreom. Pratit emo dnevnik kad ga otvoria. :)
Brkato PraseAMBASADOR

sep 2015.

#56
Mali update. Dobio sam 5 fem pasulja iz Seedsmana kao izvinjenje zato sto sam cekao malo duze na dispatch. Odabrao sam Northern Soul i nakon 4 dana postar zakucao na vrata sa paketicem. Zaista im je reputacija second to none. Svi oni koji imaju nedoumice odakle da naruce ili hoce da to urade prvi put slobodno odaberite ovu banku, a ja licno sledece narudzbine preskacem stealth i tracked. Edit: Za Northern Soul pisu na netu da je pravi two hitter pa ne mogu odoleti a da stavim jedan pasulj u vodu :)
DegustatorLEGENDA

okt 2015.

#57
kao da te je sam seedsman poslao ;)
BinatonePOZNAVALAC

okt 2015.

#58
Prije svega, lijep tutorial! Pitanje, preporucate li placanje bank transferom ili cash? zahtjevaju li te opcije ime poailjatelja? nakon uzgoja domacice, prva je narudzba, a posto je uzgoj doma, pomalo sam sumnjicav..
Brkato PraseAMBASADOR

okt 2015.

#59
Licno preferiram placanje karticom jer bank transfer mi je smaranje cekati redove i popunjavati pun qrc formulara. Cash mi je zajeb to sto treba da cekam mada je ok jer neki daju ok popust. Bank transfer zahteva ime a kada saljes kes lovu moras isprintati broj narudzbine i podatke i adresu primaoca inace nece znati gde da salju. Sumnjicavi smo svi ali ovisi koliko srece imas i odakle je posiljka. Ja licno preferiram narudzbe iz UK ili Spanjolske jer su po defaultu manje sumnjicavi za razliku od Holandije. Pozdrav.
BinatonePOZNAVALAC

okt 2015.

#60
Dakle, razlika izmedu kartice i uplate u banci je samo u cekanju za aalter? Ako sam dobro povezao, obje opcije trebaju imati navedeno moje ime.

okt 2015.

#61
brze prodje uplata karticom, a ime mora biti ono koje je na kartici (za billing info) a za shipping ono kome ide, pa sad koje god da je, zavisi ko je primalac :)
xcxAMBASADOR

okt 2015.

#62
I love, u hr se bank transfer plaa, ja sam na narud~bu od 50e platio 90kn(cca 12e)... Svoje ime dajea svugdje, moraju ljudi znati gdje isporu it :D
BinatonePOZNAVALAC

okt 2015.

#63
Ja sam i platitelj i primalac :) Zna seedbank tko placa j kome salju, samo sam pitao mora li i banka znati tko salje, mislio sam da je dovoljno samo broj poailjke Nista, narucujem neku auto sortu, pa se vidimo u Pc grow dnevniku
Brkato PraseAMBASADOR

okt 2015.

#64
Pa u banci ne znaju oni sta ti placas..navedi svrhu uplate t shirt ili neku igricu.. A kada placas karticom doznaka u listingu je kao da si narucio nesto iz Kine..videces vec da ne ofiram ovde. Srecno sa dnevnikom.
sale0111ENTUZIJASTA

okt 2015.

#65
Pozz svima Interesuje me koliki je stealth kad ti posalju menke jel se vidi nesto jel u epruveti nekoj ? Pitam jel zivim jos sa nekim ukucanima pa mi frka kad mi stigne da ne nadju ne provale.. planiram nesto za sledeci out.. Hvala Uzdravlje
StipeZMAJ

okt 2015.

#66
Da se vidi sto je nebi carinu nikad niti jedna sjemenka presla ;)
Naj-hajISTRAŽIVAČ

nov 2015.

#67
prvi put sam narucio preko ove seed banke... uzeo sam i taj stealth shipping preko royal maila. nadam se da neca biti problema... malo sam zabrinut jer sam naletio na informaciju da: "Poailjke za dr~ave izvan Europske unije i iz dr~ava izvan Europske unije i dalje podlije~u carinskom nadzoru." s dostavom menki iz drugih (vecinom nizozemskih) seed banki nije bilo problema. nadam se da ova posiljka iz britanije nece biti pregledana, mada "podlije~e carinskom nadzoru".. zasad rep+ seedsman, veliki izbor, jednostavno i pregledno, i naravno brdo freebies je uvjek super
kizo123POZNAVALAC

nov 2015.

#68
Poz. Trebam pomo od vas iskusnijih. Da li je netko iz bosne naru ivao preko seedsman? Ja sam naru io i kako za B i H nema opcija pla anja karticom, imam visa electron koja je povezana sa paypal, izabrao sam bank transver, meutim iz banke mi tra~e ra un ili predra un tako neato.Ina e sve sam uredne podatke dobio od seedsman na email.iban itd. Kako i ata dalje? Hvala i poz.
Brkato PraseAMBASADOR

nov 2015.

#69
Imas opciju placanja Vizom, pogledaj bolje. Sad sam proverio na moj akaunt i promenio adresu i daje BIH bez ikakvog problema. Ustvari samo i Vizom mozes platiti..druge kartice ne prolaze. Moj savet ti je da ne platis bezobarznih 9 eura da bi izvadili pasulje iz originalnih pakovanja i dodatnih 12 za stealh t.e za osiguranje da bi u slucaju gubitka oni poslali paket ponovo. Ispada da za paketic od 30 eu placamo 12 za international signed te jos 9 eu za tezak posao vadjenja iz originalnog paketica i jos 11 ili 12 za stealht t.e osiguranje te mu dodje slanje vise nego vrednost pasulja. Ja sam dva put dobijao pakete od Seedsmana i prvi put odabrao obe dve opcije i stigao stealth u vidu igracke a pasulji su bili samo tako stavljeni unutra..ako bi otvorili na carinu onda bi bilo belaja sto nije bilo u redu sa njihove strane. Drugi put poslali su sasvim obicno zuto pliko i pasulj bez registered i tracked pa je isto stiglo bez problema cak brze nego tracked. Pre neki dan sam ponovo narucio od Sannies i platio paket od 1.5 kg nesto manje od 10 eura dok samo za pasulj je 4.5 ili 5 eura.. Nervira me to sto kod Nirvane je shiping za paketic 5 komada samo 2 eura..gledam trenutno opciju a ovi pljackaju.
Brkato PraseAMBASADOR

nov 2015.

#70
Evo ti SS pogledaj sta pise za bank transfer.. Trebas napisati to i broj posiljke koji ti je stigao na mail i odneses u banku i to je to.
kizo123POZNAVALAC

nov 2015.

#71
znam to sve , iaao maloprije u banku gdje imam acc. i slu~benik mi tra~i kao nekakav ra un ili predra un ,jer je uplata za pravno lice. i da htjeo sam se registrovati na site ali nemogu. Nema potrebe citirati kada odgovaras na post iznad ;) oc
Brkato PraseAMBASADOR

nov 2015.

#72
Onda nemam pojma..nemas invoice u inboxu?Proveri mail. Ili plati karticom ili pare u pliko ili druga banka. Ma daj ne zezaj samo ti ne mozes platiti karticom i se ne mozes registrirati.. Potrudi se malo vise. Vidi da nije i Visa bila preopterecena takodje
kizo123POZNAVALAC

nov 2015.

#73
sad sam se reg. valjda je server bio optereen. idem nanovo . This is BS, nemam pojma ata se deaava. reg. dao prave podatke i opet isto sranje
kizo123POZNAVALAC

nov 2015.

#74
sad sam se reg. valjda je server bio optereen. idem nanovo . This is BS, nemam pojma ata se deaava. reg. dao prave podatke i opet isto sranje kad pod Billing Address izaberem Hrvatsku onda im opcija sa visom a kada izabeerm b i h nema.WTF? Mogu li izabrati drugu zemlju pod Billing Address ? I onako pla am sa karticom. Plz . zna li itko?
Brkato PraseAMBASADOR

nov 2015.

#75
Jos maltertiras sebe?Svaka cast. Stvarno nemas pojma. Gde vidis da trazi da odaberes zemlju kada placas sa karticom? Nema takve opcije, ko zna sta ti radis. Edit: Ne moras da se registrujes jer mozes platiti i kao guest i adresa za delivery mora biti ista kao adresa imatelja kartice inace neces moci platiti. Mozda zato nesto ti ne ide.
kizo123POZNAVALAC

nov 2015.

#76
Kad popunim Delivery Address i BILLING ADDRESS ne izbacuje opciju sa karticom bez obzira da li sam guest ili ne + potvrdim obe my billing adress is the same as my delivery adress i opciju ispod . BTW. da li si iz B i H? i gdje si ti vidio da sam ja rekao da tra~i zemlju za visa? popunim opciju 1. Checkout Method kao guest 2.Address 3.Delivery method i kad idem na 4. payment method NEMA OPCIJE ZA VISA
Brkato PraseAMBASADOR

nov 2015.

#77
Ne, ja ti pokusavam pomoci i meni je trebalo nepuna dva minuta da narucim i platim karticom, a svi vidimo koliko si ti pametan kada si izgubio ceo dan :D
kizo123POZNAVALAC

nov 2015.

#78
nisam brale ni " bahat i bezobrazan" ako malo bolje pročitaš svoje tkz.odgovore možeš pronaći reečenice kao npr " Ma daj ne zezaj samo ti ne mozes platiti karticom i se ne mozes registrirati.. Potrudi se malo vise. ili Jos maltertiras sebe?Svaka cast. Stvarno nemas pojma.. Toliko o tome ko je ovdje " bahat i bezobrazan" . Btw, 15 godina sam u online advertising & affiliate marketing tako da jebeno dobro znam kako naručiti via online. . sve je ok no sikiriki. Ponavljam ja iz ove ciganske države koja se zove B i H stvarno nemam opciju da platim sa Visa zato sam i postavio ovdje pitanje da li je itko iz B. naručivao. Ali zato sam sve uradio za 2 sata sa BTC. Otvorio BTC acc , prijateljica mi iz fran. poslala 70 € u BTC ,ja njoj 75 $ via paypal i to je to sve u 2 sata. i sad gledam email i vidim Dear Bakir Dodik Your payment for order # from Seedsman has been confirmed and your order will be shipped soon. If you have any questions about your order please contact us through our contact page. Your Invoice # for Order # Ako netko treba pom iz B. u vezi BTC send PM + možete proći dosta jeftinije ja sam naručio za xxx BTC koji je u tome trenutku bio xy$ i dok sam uplatio BTC je koštao 7 $ više to znači da sam platio 7 $ manje od dogovorene sume + ima 7.5% Bitcoin Discount
kizo123POZNAVALAC

nov 2015.

#79
Update Da li itko ima iskustva sa Red Poison Auto Feminised Seeds? Sorry mod , možeš li izbrisati ovaj post. citirao sam samog sebe :P

nov 2015.

#80
kakve to veze ima sa online kupovinom sjemenki?
kizo123POZNAVALAC

nov 2015.

#81
Tehni ki gledano nema nikakve , ali da sam mogao edit post od prije onda bi i imalo malkice nekakve veze. :XD
[Manijak]ISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#82
Joa jedne informacije koje su mi beskrajno pomogle,zahvaljujem. :)
weed123bobISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#83
E ovaj turtorijal citam vec 20 puta i ne mogu da skontam gdje se nalazi broj narudzbe izvinte sto sam dosadan ali samo mi to nije jasno ostalo sve mi je jasno odem izaberem sjeme sve ono popunim i hocu da platim kesom posaljem im kes u koverti dobro skriveno i trebam stavit broj narudzbe al ne znam gdje je taj broj :joint: i sta ako im novac ne stigne u roku od 14 dana od kada posaljem onda se narudzba ponistava to me jos brine :rolleyes:

dec 2015.

#84
dobices broj kada narucis, ne mozes ga imati ranije :) salji pare preporuceno i moraju im stici u roku od 5~7 radnih dana
weed123bobISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#85
Power hvala ti na brzom odgovoru :banana_rasta:

dec 2015.

#86
kad porucis stigne ti mail i tamo ti sve pise, samo opusteno
weed123bobISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#87
Hvala puno Seed sredjeno je sve moram otic sutra u postu predat kovertu sa parama i to je to onda mi ostaje cekanje dok ne stigne al vec me brije paranoja dal ce sve ispast kako treba izabrao sam i opciju da promijene pakiranje radi sigurnosti ;)

dec 2015.

#88
Pozdrav, mo~e li mi neko ko je imao posla sa njihovim supportom rei koliko se eka na odgovor. Ja sam izvraio kupovinu pre par dana preko kartice i status porud~bine i dalje piae "processing". Novac na ra unu piae samo da je rezervisan za onoliku sumu koju sam platio. Pa sam im poslao molbu joa priklju e preko onog ticket sistema. Postoji li br~i na in da se ujem sa njima?

dec 2015.

#89
Slave Bo~i i garantovano su im neradni dani , verujem da e ti se javiti u ponedeljak

dec 2015.

#90
Mene samo brine da im ne nestanu semenke koje sam naru io. :D Jer ve jednu vrstu koju sam poru io nemaju viae. Mada oni ako sam ja izvraio narud~binu i tada je sve bilo na stanju, valjda su mi rezervisali ata treba...? :/

dec 2015.

#91
Nemam pojma stvarno da li su ti rezervisali ili ne ,al' kapiram da mo~da nisu ni sajt a~urirali zbog neradnih dana tako da je trenutno stanje zaliha upitno :) Sa ekaj ponedeljak pa nam javi ovde ata se deaava .
Brkato PraseAMBASADOR

dec 2015.

#92
Goguy procitaj 2 strane unazad videces moje iskustvo sa processingom i supportom. Inace ako ovako "citas" forum trebace ti puno semenki.

jan 2016.

#93
Procitao sam ja ovaj od pocetka do kraja pa sam postavio pitanje posto nisam nasao odgovor. Inace, u utorak mi se javili i rekli da kasne zbog praznika i da su poslali, stiglo mi je pre par dana sve kako treba. Inace ovaj stelt im je stvarno za svaku pohvalu. Meni su poslali paket naznacen kao "video game", i dobio sam kutiju sa sve filmom, ali me fasciniralo da je kutija bila u originalnom celofanu koji ne moze da se skine a da se ne unisti, kao da nikada nije otvarana... Kad sam je uzeo u ruke, uplasio sam se da su me ispalili i poslali samo film. Ali unutra sve uredno, imenovane kesice sa semenkama zalepljene selotejpom na suprtonoj strani od cd-a.
ChanZMAJ

jan 2016.

#94
Pozdrav ljudi! Porucujem menke u stealth pakovanju, vise vrsta! Hoce li one biti razdvojene, po vrstama ili sve zajedno, pomesano? Ako ih vade iz orig pakovanja, hoce li biti obelezene ili kako vec?
L0oDZMAJ

jan 2016.

#95
svaka u svoje pakovanje
lukasAMBASADOR

jan 2016.

#96
:thumb:

jan 2016.

#97
Neka,dobijem,odmah,kaznu,~ivim,u,Sarajevu,BiH,kako,da,dam,svoje,podatke,i,putem,poate,naru im,sjeme,pa,platim,putem,banke,ili,karticom,koliko,znam,ovo,su,tz,nelegalne,aktivnosti,nezelim,da,odmah,deset,ljudi,zna,da,gajim,maricu,kui,zar,nema,mogucnost,da,se,sjeme,nabavi,manje,transparentno,ps,izvinjavam,se,zbog,zareza,ali,nisam,mogao,druga ije,da,otkucam

jan 2016.

#98
zasadi nesto iz paketa ako ti frka da porucis. hehe, naravno da su "nelegalne aktivnosti", samo ja kad sam porucivao nije znalo 10 ljudi da gajim maricu, ne znaju ni sada. kakve veze imaju "ljudi" sa tim sto ti stigne pismo i nesto u pismu. ako drzis jezik za zubima ne zna niko ;)

jan 2016.

#99
Ali ta koverta sti~e na moju adresu i moje ime,jbg, u startu postoje tragovi, ponovo u sve pro itati, valjda slabo kontam, smrt fasizmu sloboda zenama

jan 2016.

#100
koverta stize na adresu koju ti njima ostavis, a moze i na tvoju. al carsija nema veze sa sadrzajem koverte. ako na carini nadju zaplenice i ostajes bez menki i para. ako prodje niko ne zna sta si dobio ;)
BulletinAMBASADOR

jan 2016.

#101
Samo bi se nadovezao malo na temu, i usput: svjestan sam da je Seedsman sponzor, i ovo nije nikakva reklama nego sam nekoliko puta ve naletio na ljude koji se ili jednostavno boje online naru ivanja preko seed banaka, ili nemaju otvoren Paypal ra un i sl. Naletio sam na izvrstan growshop i headshop u susjednoj nam Sloveniji koji posreduje na isti na in kao i velike seed banke, ali u malo viae "stealth modu". Novac se mo~e slati poatom, uplatiti u banci (ra un je na osobno ime, ne na ime nikakve firme), i evo u dva navrata 4 dana nakon uplaivanja novca sjemenke su mi ve bile doma, poslane, super zamaskirane (toliko da sam evo prekju er bacao sve iz kutije po stanu jer sam mislio da je stigla bez paketa) i kontakt sa shopom je izvrstan. JEDINI slu aj kada stvari nisu bile ok (ali to je do Greenhouse Seeds-a, ne do shopa iz SLO) bile su kada mi je doaao White Rhino fem. koji je bio toliko star da NITI JEDNA sjemenka nije proklijala. To u 10 godina nisam do~ivio, ali eto, niti je*eno jedna. }alio sam se shopu, tip je kontaktirao GHS, ali nisam dobio novi paket. U shop su stigle mojom narud~bom, zna i friako. Zato su sada stigle Nirvana Aurora Indica koje evo klijaju ko bebe dok ovo piaem. Nisam siguran smijem li staviti link, stavit u ga a mod uz moje isprike neka ga makne ako ne smije biti tamo. Nadam se da e vam biti od pomoi, za ljude koji zbog sto stvari mogu imati strah da im "netko" ne pokuca na vrata :)

🔒 Ova tema je zaključana